Odvodňovanie pevnín = klimatická zmena

Námět: Martin Míček

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
21. 7. 2015 7:18

Velmi poučné !

lomikel
lomikel
21. 7. 2015 7:45

pan ma pravdu, velmi dobre, prakticke. lec problem je primarne v poctu lidi a koncepci neustaleho rozvoje sfery lidskeho pusobeni ( dane ne jen rustem populace ale i narocnosti technologii ktere slouzi k udrzeni zivotni urovna a koncepci ekonickeho rozvoje – rozsirovani/rustu jakozto zakladniho mechanismu zajisteni blahobytu – ktery je prijiman bez ohledu na levou/ci pravou stranu (sily:). Je treba vyrobit potraviny, je treba postavit vyrobni celky, je treba stavet .. je treba. Zadne reseni neni, je mozne lokalne resit legislativne pokdu neni v parlamenu jen sbirka hajzliku, globalne zadne reseni neni. Problemy ktere mame v Cr jsou mizive proti… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 7. 2015 8:56

lomikeli nepolemizuji s Vaším názorem. Ale… Stačilo by nezbrojit jako fanatici, kdyby byla důvěra. Vyrábíme jako lidstvo tolik (a takových zbraní), že i jen zlomek by naplnil proroctví A. Ensteina. Měl jsem osobní a velmi syrovou životní zkušenost v tomto… Stačilo by v honbě za „ziskem“ a „zajištění výdobytků civilizace všeho druhu vždy a všude“ nepraktikovat surovou bezohlednost a stlačování mezd „vždy a všude“, respektovat jiné kultury i životní styly… Stačilo by přestat si za každou cenu hloupě konkurovat a naopak více a na rovném základě spolupracovat… Stačilo by omezit výrazně výrobu zbytných a luxusních výrobků, dublovanou výrobu… Stačilo by… Číst vice »

Gatta
Gatta
21. 7. 2015 13:31

Re Martin – bylo by pěkné, jak píšete … ale jelikož nejen že máme sousedy, ale sousedíme dnes globálně vlastně se všemi, tak to nejde provést izolovaně (třeba) jen ČR. Společnosti jsou pak chyceny do pasti neustálého vzájemného soupeření a to všemi myslitelnými i všemi nesmyslnými způsoby. Navíc u složitých a vyspělých společností klesá účinnost jejich fungování ve vztahu k zajištění jejich potřeb. Nakonec vynakládají takové prostředky na svůj provoz a pouhé své udržení, že po vyčerpání vnitřních rezerv, nemožnosti další ziskové expanze, v případě nenalezení převratných nových technologií, dojde k ožebračení vlastního obyvatelstva a další pokračování těchto společností ztrácí… Číst vice »

Svoboda
Svoboda
21. 7. 2015 19:30

Gatta – nemáte pravdu. Samozřejmě, že by to v rámci možností a nedokonale šlo provét i izolovaně. Bylo by to lepší, než dosavadní směr.

Ale nedojde k tomu, protože si to nepřeje ani hrstka mocných, finančních oligarchů, ani miliony „průměrných“ voličů.

Martinovy fantazie o „angažované menšině“ už jsem zmiňoval.

Byly bych MOC rád, kdyby dobré věci šly prosadit diskuzemi, osvětou, přednáškami, referendy, peticemi nebo volbami. Ale nejdou a nepůjdou.

To není poraženectví. To je pokus o vycházení z pravdivého hodnocení situace, což je základní podmínka pro volbu optimální strategie.

vittta
vittta
21. 7. 2015 19:36

Tedy Svoboda, nechtěl bych aby to vypadalo, že vás snad pronásleduju-ale jaká je tedy ta vaše optimální strategie?
Trošku mě napovědělo to „pravdivé hodnocení situace“ ale raději se ptám.

Gatta
Gatta
22. 7. 2015 5:49

Re Svoboda – píšete „nemáte pravdu“ … a pak dále píšete věci, které nejsou s mým příspěvkem v zásadním rozporu.

Nejste ale sám, je to takový diskuzní zlozvyk.