Diskuze k článku


 • Gatta • 4. května 2018

  Problé všech těchto kauz (od dopingu Šarapatové … až po novičok …“ ´je v tom, že Západ je schopen takovou akci úspěšně rozjet i bez důkazů, případně s naprosto nepodloženým obviněním – že různými způsoby ovládá mezinárodní organizace i mezinárodní soudy a že tyto své kampaně je schopen „natlačit“ do hglav i jinak rozumných lidí po celém světě.
  pozn: Jak napsal kdosi v Rusku: „Naše zprávy sledují mioliony lidí – jejich miliardy“.

  Rusko má v této věci ale jeden opravdový problém – svůj mediální obraz – a těžko získat lepší mediální obraz, když už jeden ne zcela dobrý máte.
  Pořád je ten prohnilý západ světově vnímán jako „lepší místo k životu“. Můžeme si o tom myslet a říkat co chceme, ale migrace lidí a „mozků“ hovoří jednoznačně. To též platí o tvorbu, šíření a přijímání kultury – tedy lépe řečeno o dobrovolné lidové napodobování vzorů.

  V této soft síle má Rusko obrovský deficit a tedy i mnoho práce před sebou. Musí si najít svoji cestu z vlastní tradice, protože pořádáním závodů F1 a spol. to nezmění …

 • zajoch • 4. května 2018

  Gatto, to je moc krásně vystiženo. Ještě bych k tomu dodala, že konkrétně USA má klíčovou výhodu a tou je světová měna, s níž prý drží v šachu i Rusko, které se nedokáže v tomto směru osamostatnit. Kdykoliv si strejda Sam usmyslí, naloží sankce a škodu to přinese vždycky. Zároveň donutí celý Západ udělat totéž. Třeba mě znalci ekonomiky opraví, ale je to jistě to, čím drží pod krkem celý svět. Ne jejich zbraně, ty jsou až na druhém místě.
  Vidím často jak si kometátoři libují, že jde USA ke dnu. Zřejmě jde, ale utopení nebude tak hned, jestli vůbec bude a hrůz s tím spojených nemusí být málo.
  Spoléhat se ve světové politice dá asi jen na Rusko. Všechny ostatní státy myslí jen na sebe a jsou ochotny kdykoliv jednat podle hesla bližší košile než kabát. Samozřejmě, že Rusko také myslí především na sebe, jenže jedná tak, že je to prospěšné i ostatním státům. A protože USA vyhlásily za svého hlavního nepřítele Rusko, všechny ostatní státy, při jejich zradě Ruska, vezmou alespoň na oko dočasně za své spojence, které jsou ochotny odkopnout, jakmile je přestanou potřebovat. Indie, Čína, Írán, snad až na Čínu(ale ani tam bych nedala ruku do ohně), nejsou spolehlivými příznivci Ruska.
  Ruský vůdce je ve velmi těžném postavení a jeho kritici, včetně občas P.C. Robertse, nebo Kedmiho se dívají na skutečnost svýma očima.

 • Gatta • 4. května 2018

  Re zajoch – ano, Putin to nemá vůbec snadné a dělá co může … a zatím moc chyb neudělal.

  Na nějakém investičním webu jsem četl v diskuzi: „Kdo sází na rychlý konec USA, tak bude zklamán“.

  Ono vše má svoji setrvačnost – nakonec i klasický západní Řím upadal 300 roků a ten Byzantský potom ještě dalších 1000 let.