Diskuze k článku


 • peter. • 29. ledna 2017

  Americkí kozmonauti zistili,že v kozme im nepíšu plniace perá ani prepisovačky.Tak NASA vytvorila výskumný tým na riešenie toto problému.Na výskum bolo vynaložených 120 miliónov dolárov a po 5-tich rokoch výskumu a ďalších 10 rokoch skúšania sa problém podarilo vyriešiť.
  Ruskí kozmonauti píšu tužkou.

 • M.C. • 30. ledna 2017

  Autor to vidí zbytečně pesimisticky.
  K revoluci v USA nedojde, protože k ní už došlo.
  Armáda přes nastrčeného Trumpa provedla v zemi tichý vojenský puč. Měla ho dobře připravený, tak se jí povedl. Ani si toho moc lidí nevšimlo.
  Kdyby to byl jenom takový kosmetický převrat jako dříve, že se vyměnili Republikáni s Demokraty a neokonzervativní agenda jela dál, tak by kvůli tomu nebyl takový řev a cirkus po celém světě.
  Všichni se ptají kde na to Trump vezme. Trump vezme peníze tam kde jsou.
  Obere o ně oligarchy jako v Rusku. Vojáci, kteří už od invaze do Iráku řvali, že se na dodávkách pro armádu pakují spřátelené firmy vrcholných politiků a že tam mizí obrovské peníze v desítkách miliónů, mají tyto poznatky a dokumenty nastřádány a postupně je budou vytahovat.
  Ve filmu Policajt nebo rošťák říká J.P. Belmondo: Tlusťochu, zaplať.
  Oligarchové buď zaplatí po dobrém, nebo budou vyšetřováni, odsouzeni a majetek jim bude zabaven. Armáda se na nějaké daňové ráje ohlížet nebude.
  Jak dokázaly tzv. Panama papers, provozovatelé takovýchto institucí toho mají sami dost za nehty a než aby se jim v tom někdo šťoural, radši pár klientů ,,shodí“.
  Svého času jsem někde četl, že v USA dokáže dobrý právník vysekat člověka z obvinění z vraždy, ale pokud je mu dokázán daňový únik, nezachrání ho nikdo.
  Doposud se tím dalo proplouvat, protože shora nebyla vůle to řešit a ti moc agilní byli umlčeni. V mnoha případech zavražděni.
  Teď vůle shora je a je i síla potřebná k prosazení této vůle. Kennedy zemřel, protože za sebou neměl dostatečnou silovou podporu, Trump ji má.
  Americká armáda bude mít vždy víc špičkově vycvičených a výborně ozbrojených mužů a vojenského vybavení, než jakákoliv soukromá komanda. Tudy cesta nevede.
  Ještě bude legrace.

 • Béda • 30. ledna 2017

  MC,

  smělá hypotéza, ale na čem se zakládá? Kromě víry. Přijal snad Trump nějaký výnos zabavující majetek oligarchům? (Sám mezi ně patří). Já jsem si všiml akorát jeho prohlášení o snížení daní podnikatelům.

 • M.C. • 31. ledna 2017

  Jsem to tam nenapsal dost jasně. Nemyslel jsem oligarchy plošně, ale ty, kteří patří k neokonzervativcům – na ty má armáda nashromážděné materiály.
  Odstavit neokonzervy od politické moci a nesáhnout jim na peníze by nemělo moc veliký smysl a změna kurzu by neměla moc dlouhé trvání.
  Teorie se zakládá na tom, že je to schůdné řešení situace a vojáci jsou z principu pragmatici.