Diskuze k článku


 • mirror • 8. září 2014

  O okouzlení Naděždy Kavalírové Stefanem Banderou jsem nevěděl. Velmi by mne zajímalo, kdo Naděždu pozval na brněnský sjezd sociální demokracie, aby tuto stranu učila nenávidět komunisty. Teď, když moudřejší sociální demokraté vydávají Novou republiku, by to mohl někdo z nich prásknout. Před léty se nějakým socanům nelíbilo, že to pozvání na OM kritizuji. Zase se musím ptát, kde dal Keller oči?

 • Alena • 9. září 2014

  pěkný článek. Evropa půjde zákonitě ke dnu, a po právu

 • J. Hruška • 9. září 2014

  Alena napsal

  pěkný článek. Evropa půjde zákonitě ke dnu, a po právu

  No jo, ale přes hubu dostaneme my.

 • fajt • 9. září 2014

  nikdo v Evropě není bez viny – a na východě Ukrajiny Evropa nastavila normu pro své budoucí podmínky přežití. ..

 • Béda • 9. září 2014

  http://www.hlavnespravy.sk/nepredvidatelne-rusko-vie-ako-sposobit-zapadu-bolest/354815

  Kdyby nezaváděli sankce, nezavádělo by Rusko protisankce a nemuseli by spekulovat co chystá „nevyzpytatelné“ Rusko.

 • bublin • 9. září 2014

  Na to, že článek je produktem nutkavé potřeby, je nutno některé části pochválit. Úvodní odstavec sice semlel již
  mnohokrát semleté, ale tyto axiomy fungování společnosti
  je nutno stádu opakovat do nekonečna.
  Také část o Banderovi uvádí fakta bez významného zkreslení. „Hrana chlap, sůl země, žádná buzna“, toť Bandera. Je vzpomenut správně sportovní výkon v boji „proti Rusákovi“, není bohužel vzpomenuta vysněná motivace
  jeho účastníků.
  Pokud se terapeut pana Kadlece nebo některý z jeho přátel bude snažit aby akceptoval, že méně je někdy více, bude to k jeho prospěchu.

 • Aleš • 9. září 2014

  mirror napsal

  O okouzlení Naděždy Kavalírové Stefanem Banderou jsem nevěděl. Velmi by mne zajímalo, kdo Naděždu pozval na brněnský sjezd sociální demokracie, aby tuto stranu učila nenávidět komunisty. Teď, když moudřejší sociální demokraté vydávají Novou republiku, by to mohl někdo z nich prásknout. Před léty se nějakým socanům nelíbilo, že to pozvání na OM kritizuji. Zase se musím ptát, kde dal Keller oči?

  Tak proč se ho na to nezeptáte? Asi nemá čas číst OM. Ale pár minut na odpověď by si odhaduji našel. Z toho zbytečného vrtání do něj vaši názoroví odpůrci mají takleda radost.

 • Dolmen • 9. září 2014

  Aleš napsal
  Tak proč se ho na to nezeptáte? Asi nemá čas číst OM.

  Aleš má pravdu. Prof. Keller není z těch kteří nechávají dopisy a maily bez odpovědi. Dokonce i takový nýmand jako Dolmen mu stál zato, aby s ním prostřednictvím mailů polemizoval. Možná, že to vůbec není špatný nápad…, Mirror by nám pak mohl na OM pohnutky Kellera osvětlit a už by tu nemusely napříště zaznívat takové udivené výkřiky stran jeho spolupráce s ČSSD.

 • mirror • 9. září 2014

  Aleš napsal
  Tak proč se ho na to nezeptáte?

  Primárně jsem se ptal na pozvání Kavalírové k vystoupení na sjezdu sociálních demokratů v Brně. Televize vysílala speciál, přičemž projevy pořád přerušovala debilními komentáři pravičáků ve studiu. Projev Kavalirové vysílali celý bez přerušení. Začal asi před obědem. Já jsem tehdy zíral, za koho jsem se to nechal navolit do místního zastupitelstva. Banderou se kruh uzavírá. Tak hoši, kdo měl největší zájem o vystoupení představitelky sdružení, které by obětovalo všechno, aby u nás za komunistů panovala sociální spravedlnost a nebyla nezaměstnanost. Mašin podřízl za tyto ušlechtilé ideály spoutanému a omamenému policajtovi krk.

  Můžete psát tiše, já to neprozradím.

 • rip • 9. září 2014

  Mirrore, uváděl jste se jako stojař, úspěšný v minulé i současné době. Co kdybyste mi namísto vašich stranických bojů a bolestí pomohl najít práci? Jsem unavený taky strojař (50 let), do fabriky už nepůjdu. Firemní kultura je maniodepresivní. Šéf v soukromé, či nadnárodní firmě je maniak a zaměstnanec v depresi. U státní či rozpočtové organizace je to nemlich to samé. Taky jsem tam chvíli dělal. Tak poraďte. Žiju v Liberci. Pište mi na musp@email.cz

 • mirror • 9. září 2014

  rip napsal
  Firemní kultura je maniodepresivní

  Co je to být úspěšný? Nejnovější auto, vila se zahradou, časté výlety do zahraničí? Vážený pane kolego, po převratu jsem nenabyl žádný zvláštní majetek. Maloměstský domek jsem přestal opravovat po převratu a dopřál jsem si luxus nekupovat ojeté auto, což není nic výjimečného. Teď jezdím v 9 let starém autě, protože dojíždím do práce dost daleko. Být úspěšný znamená být spokojen sám se sebou. Dělám, co si sám rozhodnu, a těší mne, že se kolem mne točí několik mladých doktorandů. Jestliže si někdo stěžuje na materiální bídu (tím nemyslím vás), je označen za losera, zkrátka chudáka, který se nedokáže postarat sám o sebe. Abych vyprovokoval všechny, kteří vydělávají násobek mého platu, tak si na nic nestěžuji a naopak se chlubím tím, že mám, co oni úspěšnější než já nemohou mít. Oni jednou svou kariéru skončí a zavře se za nimi voda. Já zůstanu nějaký čas na kartotéčním lístku knihovny i daleko za hranicemi. Zaměstnání jsem měnil z vlastního rozhodnutí a vždy v okamžiku, aby mohl přejít do zaměstnání jiného, nikdy jsem po převratu nešel na vyšší funkci. Svým způsobem jsem měl v životě výjimečné štěstí. Na toto fórum chodí většina takových, jako jsem já. Nejsou to žádní VIP,

 • mirror • 9. září 2014

  mirror napsal
  Nejsou to žádní VIP,

  pokračování …
  jen svou kariéru dotáhli v klidu do penze.
  V Liberci mám kolegy na univerzitě. Okolí Liberce považuji za dost úspěšné, rozhodně úspěšnější než Ostravsko. Dovedu si představit člověka ve vašem věku, který se stane ze dne na den nepotřebný bez vlastní viny. Pracuje ve funkci, která se stane z důvodu technologické změny nepotřebná. Protože se v práci neflákal, přirozeně neměl čas se na změnu připravit. Často tomu pomůže nelítostný šéf, který vysaje a odkopne. Před 20 léty jsem poslouchal diskuzi v Německu o vysokoškolácích, kteří se v důsledku pracovního zatížení stali v 45ti létech dead man a v 50ti completly dead man. Věřte, že nevím, co s tím udělat.
  Nemám žádnou moc shánět práci. Nepomáhám přímo ani svým dětem. Také moji doktorandi si práci shánějí sami. Já jim pomáhám tím, že se u mne naučí, co jim nikdo jiný neřekne. Někdy se ozvě někdo z venku, že by přijal absolventa na určitou specifickou práci. Je to obvykle v době mimo promoce a vždy mám dojem, že nechce tomu mladému inženýrovi moc platit. Abyste dnes dostal výnosné zaměstnání, musíte patřit ke klice, která kontroluje nějakou firmu nebo přechází od jednoho lukrativního zaměstnání k jinému.

 • mirror • 9. září 2014

  mirror napsal
  pokračování …

  pokračování
  Ostatním nezbývá než začít od píky a čekat, až si jich někdo všimne, což zase přináší riziko, které dobře znáte.

  PS: Stranické boje vedu proto, aby socany nakopnul a oni se starali mnohem více o případy jako jste vy!!!