Diskuze k článku


 • Vlastimil • 30. října 2015

  I v nejzapadlejších vískách se kolikrát platí za odpady víc než v krajském městě. Nikdy nešlo a nepůjde v nakládání s odpady o ekologii. Nikdy. Vždycky jen o kšeft a prachy. A těch pár lidí co opravdu hájí přírodu stejně utře. Vytvářejí pouhou kulisu těm co se na těch kšeftech nabalíkují. Škoda. Myslíte si, že jsem příliš velký skeptik? Co nadělám, že?

 • humbru • 31. října 2015

  Nevím co zeleným tak vadí na ekologickém pálení odpadů. Teplo i elektřinu potřebujeme. Až to dokážeme na 100% vyrobit nekonvenčně (atom, slunce…) pak jednejme. Jaký je rozdíl v pálení uhlí, plynu či nafty oproti odpadu. Odpad se tak jako tak musí někam dopravit a možná dál a v objemově neefektivní podobě než do spalovny.

 • cnemo • 31. října 2015

  Stokrát opakovaná lež… Duha to dělá za peníze daňových poplatníků, má na to čas a prostředky. Výsledky jsou vidět i na tomto blogu. Asi není jiná metoda, jak bojovat proti dotovaným lžím, než se opakovat.

  Takže ještě jednou:
  – recyklace 70% bohužel není možná a je jí možno dosáhnout jen podobnými metodami, jako VW plní emisní limity.
  – jednotlivé státy „staré“ Evropy mají vypracované systémy manipulace těchto hodnot a ty „nové“ jsou dnes pod palbou různých „Duh“ či „Matek“. I u nás jsou ta čísla podvodem, jen o něco menším, než u našich „vyspělejších“ sousedů. Je to dokonce tak, že stát ani neumí zjistit množství odpadu. Má dva oficiální zdroje, kde jeden udává produkci na úrovni dvojnásobku toho druhého:) Ekoteroristé samozřejmě používají ta čísla, která se momentálně hodí.
  – příčina nemožnosti takové recyklace je nepoužitelnost nebo cena vytříděných materiálů. Vytříděné plasty ani kompost nikdo nechce.
  – cílem politiky EU vůči střední Evropě (nepodpora spaloven) je donutit tyto státy vozit odpady ke spálení do Německa a Rakouska, kde byly v minulosti vybudovány nadměrné spalovací kapacity. Jejich občané to mají všechno zaplatit, energie a poplatky za likvidaci zůstanou na Západě. Hnutí Duha je jen jednou z řady lobystických organizací, které tento záměr realizují. Pokud se to povede, dopadne odpadářský průmysl stejně, jako české cukrovarnictví.
  – v současné době se prakticky vše skládku pod hlavičkami převážně zahraničních firem a všechny peníze tečou pryč.