P. C. Roberts: Amerika se stala synonymem krutosti

Americké ministerstvo spravedlnosti (sic) přijalo praxi, při níž odděluje děti přistěhovalců od svých rodičů a pak je přiděluje do tzv. „pěstounských domů“. Jak uvádí web The Intercept, „US ministerstvo zdravotnictví a humanitárních služeb“ (sic!) oznámilo Kongresu, že nemůže dohledat, kam se podělo 1475 dětí, takto od svých přistěhovatelských rodičů odloučených. Má se za to, že byly nejspíše prodány bohatým pedofilům.

Americkým občanům se namísto této syrové skutečnosti vypráví, že přistěhovalci přicházejí do USA s cílem přiživovat se na jejích sociálních službách a páchat zde své zločiny. Ne že by tomu tak v mnohých případech nebylo; nicméně hlavním hybatelem přistěhovatelství z Latinské Ameriky je dlouhodobé odmítání Washingtonu dovolit jakékoli zde působící vládě sloužit svým občanům a nikoliv podporovat americký byznys a válečnické směřování USA. Protože pokaždé, když si obyvatelé zvolí vůdce, který chce reprezentovat spíše je než americké zájmy (např. Chávez nebo jeho nástupce Madura ve Venezuele), Washington nejdříve tyto politiky zdémonizuje a pak svrhne. Dá se proto hovořit o zázraku, že venezuelská vláda navzdory chaosu, který Washington v zemi už roky vyvolává, zůstává zatím u moci. Existují však důkazy o tom, že se Washington chystá vyřešit tento problém tak, že k útoku na Venezuelu vyštve svůj loutkový stát Kolumbii.

Za tím účelem se snaží kolumbijské svaly posílit a v rámci této snahy asocioval Kolumbii s NATO. Čímž do podpory Kolumbie zatáhl i všechny evropské členy této aliance, což je alarmující o to víc, že se tak děje v době, kdy Washington připravuje akci pod falešnou vlajkou, která má útok Kolumbie na Venezuelu ospravedlnit

Jaký jiný důvod by též protlačování jihoamerické Kolumbie do severoatlantického vojenského společenství mohlo mít, že ano?

Překlad: Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 8 komentářů