Diskuze k článku


 • Dana • 4. června 2018

  Tak tuhle zpravu samozrejme vyvracet nebudu.
  Ano, je to tak.
  Jsem rada, ze Roberts tuto informaci siri v Americe.
  Ilegalnim emigrantum, kteri jsou chyceni po protizakonem prekroceni hranice USA, se decka odebiraji a nikdo uz je nevidi. Zmizi. To by si mel kazdy rodic- bezenec uvedomit, nez se rozhodne s detmi prelezt plot, nebo preplavat Rio Grande. Jejich chyba, ze mu pak gringove ukradnou deti. Nemeli se do imperialisticke Ameriky uporne cpat, vzdyt je zde jen bida a vykoristovani. :-)
  Jen bych navrhla, aby si deda Roberts vzal k sobe domu nejmene deset deti, pubertaku (od 12 do 18 let), ti kluci jsou daleko otrlejsi a zkusenejsi nez on.
  Colombia v Jizni Americe je misty uz silene prelidnena,- uz ma pres 50 milionu lidi- a presto Colombijci berou statisice hladovych utecencu z Venezuely, tak proc by si jich par nevzal humanista Roberts ?
  Masivni utek ze socialistickeho raje:
  https://youtu.be/KWDaJFe6XxU

  Ja nejsem vitacka ilegalnich bezencu, ja se zasazuji o postaveni pohranicni zde mezi USA a Mexikem. . A kdyz ne zed, tak alespon pocetne jednotky pohranicni straze, co budou chranit hranici, treba i strelbou…..

 • PPK • 4. června 2018

  Z diskuse podd videem:
  Peaton před 2 týdny
  john hansberry There are 5 million Colombians who live in Venezuela they are the ones leaving and returning daily

  Dobře snažíš dělat z lidí blbečky, Daníčku! :-)
  https://www.bing.com/search?PC=WCUG&FORM=WCUGDF&q=It's+Colombia+not+Columbia%EF%BB%BF

 • Dana • 4. června 2018

  Zrejme nekdo nerozumi vypovedim samych Venezuelanu, s tim nic nenadelam. Snad vam v Cesku uz oznamili, ze jde o velky exodus z Venezuely. Pet milionu Colombianu zijicich ve Venezuele je jen kapka v kyblu, jestli je to vubec pravda.
  Venezuela ma hranice s nekolika staty, takze nevim, proc se hrnou nejvice do Colombie. Asi proto, ze v rade OSN byla vyhlasena ohledne uteku Venezuelanu humanitarni krise, coz znamena, ze Colombie dostava miliony na humanitarni pomoc.

  Mne je uplne jedno, zda socialisticky stat Venezuela prosperuje ci ne, mne zajimaji ti chudaci, kteri se dostanou az do Mexika a ilegalne se snazi prorazit do USA. Rodiny s detmi a batohy na zadech, vycerpani a zoufali. A nejen z Venezuely, tyhle „karavany“, kde se cela obec sebere sakumprask a cestuje ve skupine na sever, jsou stale castejsi.
  Columbie je bohata na nerosty a ropu, bohuzel, socialisticke hospodarstvi-znarodnovani a upsani se dluhu Cine privedlo stat na grunt. Amerika jen pozoruje kolaps Venezuely, jsou to Cinane, kteri maji u Madura vetsi vliv. Tak at si to uziji….

 • Dana • 4. června 2018

  Oprava. Ne Colombie, ale Venezuela.
  Mam dojem, ze si tu socialistickou Venezuelu hyckaji imperialiste jako odstrasujici priklad… :-)

 • Bety • 4. června 2018

  Dana napsal
  Ilegalnim emigrantum, kteri jsou chyceni po protizakonem prekroceni hranice USA, se decka odebiraji a nikdo uz je nevidi. Zmizi. To by si mel kazdy rodic- bezenec uvedomit, nez se rozhodne s detmi prelezt plot, nebo preplavat Rio Grande. Jejich chyba, ze mu pak gringove ukradnou deti. Nemeli se do imperialisticke Ameriky uporne cpat, vzdyt je zde jen bida a vykoristovani.

  Ta Amerika, ta země neomezených možností!!
  Půldruhé tisícovky státem odebraných dětí zmizelo a zřejmě bylo prodáno pedofilům a troll Dana se ani nezačervená!!! Proč taky. Vždyť je to záležitost nabídky a poptávky – jednoho z pilířů svobodného světa.

 • PPK • 4. června 2018

  Ach jo. Tak si ještě jednou polopatě zopakujme ten citát z diskuse pod videem anglicky, německy a česky:

  There are 5 million Colombians who live in Venezuela they are the ones leaving and returning daily.
  Es gibt 5 Millionen Kolombianer Leben in Venezuela, die sie verlassen und wieder täglich sind zurückkehren.
  Je tam 5 milionů Kolombijců, kteří žijí ve Venezuele a kteří odjíždí a denně se vrací.

  Lidem, kteří u nás v ČR kdysi také jezdili za Masaryka a pak i v 90.letech na práci DENNĚ do Německa dělat (např. pomocné práce) a DENNĚ se vraceli (returning daily), se na západě Čech a na Šumavě říkávalo už v 1.republice pendleři, protože tady v ČR trvale žili, nikam neprchali, ale v Německu (či Moraváci v Polsku) si v rámci tzv. malého pohraničního styku výhodně vydělávali německé (nebo polské) peníze, které si tady v ČR pak měnili na naše koruny. A „pendlovali“ denně kvůli práci a výdělku tam a zpět. Ale je možné, že v mluvě českých propagandistů emigrantů z USA, kteří svůj bývalý domov nenávidí, by se takovým lidem teď „po novu“ říkalo běženci nebo uprchlíci či dokonce „hladoví utečenci“. Přesto je tu ale nyní otázka: Pročpak ti údajní Colombijané na videu chodí přes ten most denně do té socialistické Venezuely NAZPĚT zase bydlet, a proč rovnou nezůstanou bydlet TAM DOMA(?) u těch zlatých kapitalistů v Colombii, když to prý jsou přece Colombijané? Anebo že by to bylo tak, že ta Colombia je město a je součástí Venezuely a celé to video je jen zavádějící informační bublina? Není to záhada? No já nevím, nejsem ani Colombian, ani Venezuelan … :-)

 • Martin (už bez taky m) • 5. června 2018

  snad ne úplně celá,
  a snad ne navždy.
  Třeba zase jednou…
  zejména druhá hodina této hudby je velmi pěkná…
  Relaxing Music, Peaceful Music, Instrumental Music, „Flying Over“ by Tim Janis
  https://www.youtube.com/watch?v=ViPMgYIz8wA&feature=youtu.be

 • Dana • 5. června 2018

  Kdyz si myslite, PPK,
  ze ten napor lidstva na hranici mezi Colombii a Venezuelou je tvoren ponejvice colombijskymi transitnimi delniky, pak neni co resit. :-)

  Tohle je mimochodem zprava pochazejici z bolivarskeho okruhu:

  https://www.reuters.com/article/us-venezuela-colombia-immigration/venezuelans-flock-to-colombia-in-last-half-of-2017-government-idUSKBN1F81Z0

  A v roce 2018 se emigrace z Venezuely jeste zvysila.
  Ja byt Madurem, tak zavru hranici, pac mu v zemi nikdo nezustane….V Colombii se take komuniste chteli dostat k moci, nakonec v obcanske valce prohrali. Bidny stav ve Venezuele komradum ukazuje, jak to dopada, kdyz se znarodnuje. :-)

  Az zacnou jecet levicaci, ze americti imperialiste znicili socialni stat Venezuelu, pak budete mit jistotu, ze Madurova vlada padne.
  Ale jeste chvili si musi Venezuelane vychutnavat ten socialismus….Preji jim to…