Diskuze k článku


 • koloděj • 17. ledna 2017

  možná má Obama v tomto případě větší rozhled než P.C.R. Rusko možná představuje jadernou velmoc, ale kromě svých jaderných hlavic nemá čím vojensky ohrožovat žádný stát na zeměkouli. za

  1) pozemní vojska stačí tak max. na vlastní obranu.

  2)letectvo, no .. mašinky mají výborné, ale kolik jich mají ? SU-35 myslím kolem 40ks .. s tím neoslní. Vyrobí 1. měsíčně. Mezinárodní situace je tak napjatá, že Putin raději ani neřeší Podněstří … natož pak nějakou Ukrajinu. Myslím vojensky.

  Co se týče obrany, tak to je trochu jiná písnička. O ruském PVO by se dalo psát dlouho, a jistě je bolehlavem nejednoho stratéga, jenž rozpracovává desetiminutovou válku proti Rusku. V Sýrii se síce nijak nevyznamenali, ale vlastně bohudík.

  Obamu (a jeho loutkaře) však netrápí ruské PVO úplně nejvíc. Amerika prochází etickou krizi. Před doposud důvěřujícím obyvatelstvem (a to i „spřátelených“ zemí) je potřeba udržet v tajnosti mnohé skutečnosti, jako podstata vlády( kdo je tady ten největší pes) , činnost tajných služeb, podstata peněz… Ono to vlastně všechno souvisí – čili lze napsta pouze je potřeba zatemnit realitu, skutečnou tvář světa – ale spoň po nějakou dobu, než bude ovčanstvo naprosto bezmocné a skáze-výměně neunikne. Provádění „velkého plánu“ komplikuje nátura servisních elit a tak je společnost až po krk zavalena klamstvy, a šoky, které mají za cíl znesnadnit lidem zabývat se hledáním pravdy, natož bojem o pravdu.

  V tomto kontextu působí Rusko a (nejen) Putin jako chrám pokoje a i přes silnou masáž západních oveček nabývá Rusko v srdcích lidí obraz spasení, normálnosti a rozumu.

  To je Rusko, porážející siozednářskou mafii na tzv. první prioritě, nejsilnějším prostředku vlády. To je vyjímečná nebezpečnost Ruska pro Západ .