Diskuze k článku


 • ex-nemo • 25. srpna 2018

  Teď už nepřijde Solón Athénský, který pochopil nesmyslnost zadlužení všech kteří něco produkují u těch, kteří jen parazitují, a dluhy prostě zrušil. Teď už vládnou mocnější, kteří by něco takového okamžitě znemožnili .
  Když se z nějakých důvodů zadluží obyčejný člověk, řeší to jednoznačně: Méně jíst, více pracovat.Je to logické? Pracuje déle a usilovněji, najde si více pracovních poměrů, šetří -a i velké dluhy se nakonec zázračně splatí.
  V moderním kapitalizmu se léčí zadluženost jinak .Namísto zvýšené práce se práce sníží, masy lidí spadnou do nezaměstnanosti.Celá věc nakonec skončí naprostým celkovým rozkladem a zmarem.Chcete lepší příklad neudržitelnosti současného liberálního kapitalizmu, který se ostře štítí jakýchkoli společenských (státních ) zásahů ?

 • Martin (už bez taky m) • 25. srpna 2018

  ex-nemo:
  Teď už nepřijdeSolón Athénský, který pochopil nesmyslnost zadlužení všech kteří něco produkují u těch, kteříjen parazitují, a dluhy prostě zrušil. Teď už vládnou mocnější, kteří by něco takového okamžitě znemožnili .Když se z nějakých důvodů zadluží obyčejný člověk, řeší to jednoznačně: Méně jíst, více pracovat.Je to logické? Pracuje délea usilovněji, najde si více pracovních poměrů, šetří -a i velké dluhy se nakoneczázračně splatí.
  V moderním kapitalizmu se léčí zadluženostjinak .Namístozvýšené práce se práce sníží, masy lidí spadnou do nezaměstnanosti.Celá věc nakonec skončí naprostým celkovým rozkladem a zmarem.Chcete lepší příklad neudržitelnosti současného liberálního kapitalizmu, který se ostře štítí jakýchkoli společenských (státních ) zásahů ?

  Pěkně popsáno v knize nejen pro děti „Tři útěky z Korintu“ od W. Makowieckého
  http://antika.avonet.cz/article.php?ID=2054

 • Botičky od Diora • 26. srpna 2018

  Chronická rusofobie způsobuje agresivní formou rakoviny mozku: ve věku 81 let včera zemřela vzácná Svině – americký republikánský senátor John McCain.
  Hezký den všem!

 • Martin (už bez taky m) • 26. srpna 2018

  Kéž by se Řekové dokázali zvednout.
  Ze srdce jim to přeji.
  Ožebračení si pro svou budoucnost musí pomáhat.
  Možná to (asi určitě) ani tehdy nebyla žádná slavná demokracie,
  ale kam se hrabou na tu současnou americkou…
  nabízenou i ohrožené Evropě.
  Aby bylo jasno: tím kdo ji dnes ohrožuje není RF…
  Absolutní arogance, bezohlednost a zpupnost nikdy nevedou k dobrým koncům.
  „Место встречи“: Не опять, а снова?! (23.08.2018)
  https://www.youtube.com/watch?v=-E_GYE-dfT8&list=PLSgy-gJ-dkS9KGmySidWwCHs2MxnizF1s