Diskuze k článku


  • Béda • 19. srpna 2017

    Vnitřně rozdělený dům není pouze v USA. Polarizace veřejného mínění a politiky prochází napříč kontinenty. V USA se řežou „bílí a nebílí“, USA napadají jenom kvůli zájmům nadnárodních koncernů a lichvářů cizí země, organizují převraty v jiných zemích, podporují teroristy a páté „neziskové“ kolony, mezi muslimy jde o střet šítů a sunitů o hegemonii v islámském světě, v Evropě stojí proti sobě stále víc bohatý sever proti zadluženému jihu, Západ proti Východu v otázce migrace.

    Trump je typický produkt doby. Nestálý, nepevný v názorech a postojích – ohýbá se jak třtina ve větru podle přání zákulisních špiček. Nepostavil se za své lidi ani za své volební sliby. Působí spíš jako politický klaun, podnikatelský prospěchář, intrikán s výpalnickými metodami. Chce realizovat politiku ekonomických embarg a sankcí, vyhrožuje válkami vpravo vlevo – (Venezuela, KLDR) a nadále prosazuje politiku americké „výjimečnosti a nadřazenosti! America First.

    To vše vypovídá o hluboké setrvalé krizi americké společnosti a politiky. Roberts se mýlí, když spoléhá na Trumpa, důvěřuje tomuto spekulantovi a má vůči němu vysoká očekávání. Trump není součást řešení ale součást problému. Prakticky nemá žádnou pozitivní vizi a za svými sliby si nestojí. Nikdo ze spolupracovníků si nemůže být jist jeho podporou, Trump sám se nakonec vždycky ohne.

    PS: Osobně mám podobný problém s ČSSD v ČR. Strana která měla ve svém čele kolaboranta s jedním z největších spekulantů který ožebračil desetitisíce horníků v severomoravském kraji a korumpoval českou politiku (Bakalovláda ODS-VV-TOP) nahradila jednoho slizáka blafounem, který na Majdanu podpořil násilný protistátní fašistický převrat v cizí zemi. ČSSD – strana války podporující „mise“ NATO. Jak těžký úpadek tzv. levicové politiky.