Diskuze k článku


 • fajt • 30. července 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=FMHRqXqeQHA

 • Dana • 30. července 2017

  Zakonodarny kongres USA ma dve casti, senat a „house“, coz jsou representanti 50 statu, kteri hlasovali 419 hlasu pro sankce a jen 3 proti sankcim. . Pri takove drtive vetsine skutecne nemuze president podavat Veto-odpor.
  Jsem si jista, ze Putka si je vedom, ze ve vyhlaseni dalsich sankci hraje velkou roli americka domaci politika, ve ktere se senatori msti Trumpovi a poskozuji jej jak mohou.. Takze Vladimir Vladimirovic na oplatku asi vyhodi z Ruska par Americanu a Trumpovi, kdyz podepise volbu kongresu v zakon, snad uz prestanou vycitat, ze se s Ruskem bratrickuje.. Sankce poskodi evropske nadnarodni korporace, vim, ze je v tom firma Shell, co cachruje s americkym kapitalem a investuje do ruskych oligarchskych firem.
  Evropska Unie by se mohla branit, vyhlasit konferenci a nechat jednotlive staty hlasovat, zda setrvavaji v mezinarodnich smlouvach ohledne investice do baltickeho plynoveho streamu, anebo chteji smlouvy vypovedet. Bylo by ale treba vetsiny clenskych statu EU, tedy 27, kdyby bez Britanie. Myslim, ze EU na to koule nema. Mne je to celkem fuk, to jsou nadnarodni korporatni valky.

 • Martin (už bez taky m) • 30. července 2017

  „Zakonodarny kongres USA“ v němž sedí masa loutek nadnárodních korporací Shell nevyjímaje (chraň pánbu abych se kdy tohoto molocha s krví snad milionů především Afričanů na rukou zastával) jasně dokazuje, že „prezidentský systém“ v USA je už zřejmě opravdu jen chiméra.
  Dnešní Rusko a jeho předchůdci žili fakticky pořád pod nějakými sankcemi pokud prováděli samostatnou zahraniční politiku, přežijí to i nadále. Světový právní systém nějak snad přežije i bez jednoho státu, který si zřejmě bez ohledu na hrstku rozumnějších bude muset projít celou svou „vývojovou“ trajektorii…
  „Puťka“ je naštěstí rozumný a ani náhodou nejde o „jurského lobotomika“ jak bylo uváděno. Pojede tedy samostatně dále, a kdo ze „Západních“ trosek se přidá- jeho věc.
  „Zákonodárný kongres USA“ právě definitivně pohřbil chiméru „Západu“…
  NASTUPUJE VÝCHOD…