P. C. Roberts: Paříž všechno mění

Předpověděl jsem, že v reakci na Paříž budou i další země následovat Francii v uzavírání hranic s cílem vzít tímto manévrem vítr z plachet disidentským protiuprchlickým a protievropským stranám ve svých zemích., a uchovat tak moc svému současné panující establishmentu. Nyní zcela nový apel k vypuzení uprchlíků ze země zazněl i z Německa.

Dodatečně jsem si uvědomil další benefit, který z pařížského útoku vyplyne současnému politickému establishmentu. Donald Trump a Bernie Sanders, kteří se ocitli velmi blízko možnosti převzít prezidetskou nominaci z rukou současného politického establishmentu USA, přišli pařížským útokem o svůj dosavadní moment hybnosti. Nová vojenská opatření proti Islamskému státu, západní intervence v Sýrii bez souhlasu syrské vlády, zavedení nového vlasteneckého zákona (Patriot Act) v evropských zemích a možná, že i přijetí ještě drakoničtějšíiho vlasteneckého zákona v USA – to všechno odejme Trumpovi a Sandersovi převládající pozornost veřejnosti, které si až do pažížských událostí užívali. Odsunuti novými událostmi a opatřeními stranou, zmizí i ze světel reflektorů.

Stejně jako 11. září, či při incidentu Charlie Hebdo, či při Bostonském maratónu, byl i scénář příběhu v Paříži sepsán a připraven k použití už v momentu, kdy o něm vyšla první zpráva. A nenásleduje žádné vyšetřování, nevznášejí se žádné otázky, jen média si melou to své a do detailu se rýmující s oficiálním příběhem. A pachatelé znovu a jako by už ze zvyku zanechávají na místě své pasy.

Nehledě na to, jak průhledné útoky pod falešnou vlajkou jsou, vlastenectví vybíčovávané až k šílenství zatemňuje lidem oči před skutečností.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 2 komentáře