P. C. Roberts: Pochybuji, že Řecko odejde z EU

Řecká dluhová krize končí. Od samého začátku šlo o sehrané představení, v jehož pozadí byly zájmy finanční a zájmy EU. Jakmile však tyto zájmy přeťaly trasu zájmů Washingtonu, nakázal Washington svým evropským vazalům, aby krizi ukončili. K odchodu Řecka z EU proto nedojde.

První odpovědí většiny politiků EU na výsledek řeckého referenda byl povyk o tom, že Řecko bude muset opustit EU. Washington ovšem s ničím podobným nepočítá, a nařídil proto svým evropským vazalům, aby Řekům poskytli takové podmínky, které budou Řekové schopni přijmout a které je uvnitř EU udrží. Kdyby totiž nejméně poddajní Němci skutečně Řeky z EU vypudili, následný řecký obrat směrem k Rusku a s tím související možné řecké hospodářské uzdravení by do hlav Italů, Španělů a možná i samotných Francouzů nasadilo myšlenku Řecko následovat. Současná podoba organizace NATO by se tak spolu s tím, jak by jižní Evropa vstoupila do ruského euroasijského obchodního bloku, začala rozpadat, a spolu s tím by zanikla i současná americká vazba s NATO. Washington ovšem nade vše preferuje svou vlastní moc a učiní tedy proti vystoupení Řecka z EU vše možné i nemožné. S vědomím, že rozpad EU by se mohl stát i začátkem rozpadu NATO.

Je-li tato verze pravdivá, navštívila náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová řeckého premiéra a sdělila mu, že se Řecku zakazují dvě věci: zaprvé opusit EU a zadruhé navazovat vstřícnější vztahy směrem k Rusku. Jinak prý budou následovat konsekvence, což je zdvořilé slovo pro vyjádření hrozby odchodu z premiérského úřadu či ztráty života.

Uzavírám, že řecká dluhová krize končí. Mezinárodní měnový fond, Američany ovládaný, už řecké stanovisko ke krizi přijal a vydal zprávu v tom smyslu, že bylo chybou od samého začátku nátlak na Řecko vykonávat. A v návaznosti na tuto zprávu i na postoj Washingtonu se jak komise EU, tak i Evropská centrální banka už vyjádřily v tom smyslu, že se budou s řeckou vládou podílet na vypracování takového plánu, který bude pro Řecko přijatelný. Což Itálii, Španělsku a Portugalsku slibuje stejný shovívavý postoj, až se samy v dluhové krizi taktéž octnou.

Rusko a Čína promeškaly příležitost, aby svým ještě vstřícnějším vybídnutím směrem k Řecku jeho odchod z EU umožnily a tím současně nastartovaly rozpad NATO. Ať by byla cena za takovýto krok jakákoli, byla by nepatrná s vojenským tlakem, který Washington na obě tyto země v současné době a za současných podmínek vykonává.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

35
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
35 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Autoři komentářů
fajtxeroxlomikelMartin (už bez taky m)Velekněz Ratata Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fajt
Člen
fajt

tak to vypadá, že Rusko i Čína nakonec budou jenom soft verzí NWO, vše je naplánováno a jede se podle harmonogramu … ale těch mrtvejch, a toho kurevstva všude, lidský život miliard je na úrovni ceny kolonie otravných a nepotřebných octomilek. ..)

Béda
Člen
Béda

USA otevřely svojí politikou vůči EU několik „úlů“:
1) ukrajinskou fašistickou černou díru
2) řeckou černou díru – její setrvání v EU ani další „pomoc“ = další půjčky problém nijak neřeší pouze odsouvají jeho řešení v čase
3) islamizaci Evropy (podpora Bosny, Kosova, tureckého vstupu do Schengenu, multikulti a přistěhovalectví
4) finanční tsunami skrze derivátovou bublinu rozpuštěnou v evropských bankách a penzijních fondech
5) antiruské sebevražedné fobie

lomikel
Člen
lomikel

fait – ze zrovan vas to udivuje :). rusko – politika (vnitrni/vnejsi) zcela zalezi na putinovy a jeho lidech. Kdykoli se muze otocit zpet k jelciniade. Politicky system je nestabilni z duvodu nemoznosti plne pouzit mechanismi zastupitelske demogracie k periodicke regeneraci mandatu vladnouci elity. Mechanismus byl vynalezen v ramci vyvoje liberalismu a je pro rusko nebezpecny. Liberalismus s lidskou tvari zvor Putin je plne zavysli na predeslem. Cina – tady zadna lidska tvar neni, industrializace/ci modernizace dokoncovana, naklady v podobe destrukce zivotniho prostredi a vykoristovani casti (velke casti, je to velka zeme) populace. Cina je spojenec ruska jen potud pokud… Číst vice »

lomikel
Člen
lomikel

vani ale synergii poctu lidi, rozsahu dopadu technologii a nutnosti nezaostavat v ramci geopolitickych bloku v oblasti obrany a ekonimiky) ze k vymirani dojde, byt asi pozvolneji a lepe riditelne.

lomikel
Člen
lomikel

nekdo nesouhlasi ?:)

Béda
Člen
Béda

Militantní Hi(t)llary Clinton – reprezentantka světového teroristy č.1 : Hillary Clintonová: “Budu-li prezidentkou, zaútočíme na Írán” „Uchazečka o prezidentské křeslo Hillary Clinton oslovila pečlivě vybrané publikum na akci v Dartmouth College. Lživě nazývala Írán existenční hrozbou Izraeli. „Doufám že budeme mít možnost zarazit jejich program jaderných zbraní. Dokonce i pokud tu možnost mít budeme, zůstane i tak Írán nejproblematičtější. Jsou hlavním světovým sponzorem terorismu. Používají zástupce jako Hizballah, aby zasévali nesváry a vytvářeli vzpoury pro destabilizaci vlád. Získávají stále více kontroly nad několika zeměmi v oblasti a představují existenční hrozbu pro Israel. Upíráme pozornost ke spolupráci s našimi spojenci, abychom… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Cesta korporátnímu fašismu má podle očekávání dveře otevřeny: http://www.hlavnespravy.sk/stop-ttip-europsky-parlament-sklamal-obcanov-pri-hlasovani-o-obchodnej-dohode-ttip/643445

Európsky parlament včera (8.7.) schválil rezolúciu o TTIP, ktorú trvalo pripraviť mesiace kvôli narastajúcicm rozporom, obzvlášť na tému mechanizmu urovnávania sporov medzi investorom a štátom (ISDS).

lomikel
Člen
lomikel

jeste upresnim – efekt 1. rustu lidske populace, 2. rozvoje technolgii s masivnim dopadem na biosferu ( a zavyslost na nich jak psychicka tak fyzicka – previs populace) a 3. jejich masivni nasazeni, 4.psychologicka danost lidske povahy ( kompetititvnos, preference kratkodobych zajmu, promorenost memy atd.) ktera se vyvyjela statisice let ( a dobre sluzila ve svete kde clovek nebyl schopen pretvaret bisoferu v rozmerech geologicky/komsickych procesu) v prostredi malych vzajeme soutezicich skupin, 5. selekce elit korelujici s psychopatii 6. kompetice geopolitickych bloku jakozto zakladni delba moci. nedavaji zadnou sanci na nejake rozumne usporadani sveta nez docasnou ozbrojenou rovnovahu. To je… Číst vice »

lomikel
Člen
lomikel

Kdyz tu nekdo blozni o demokracii, jak chcete resit ze distribuce inteligence volicu/ a jejich manipulovatelnost (coz neni uplne totez) je dobre vystizena Gaussovou krivkou. Tedy ze dostatecne blbych lidi je a bude vzdy dost. Ze tedy jeden z prvoradych ukolu elit je pracovat s masou aby byla patricne promemovana (proskolena) bez ohledu na to elitu ktereho systemu se jedna ? Celou demorakcii lze shrnout do popisu procesu periodicke legitimizace elit, to je genialni a ucinna socialni inovace/technologie, umozuje to recyklova/obmenovat elity bez rozpadu systemu. Predpokladem je ze system je postaven dostatecne volne – liberalne a ze elity nad elitamy… Číst vice »

lomikel
Člen
lomikel

Kdyz to nekdo propojuje socialims a demokraci tak nechape ze socialimus pouzival daleko vyce strikturni/direktivni rizeni procesu voleb formou omezene kadidatky narodni frony a stejne to byla traparna ktere casem prestaval generovat legitimitu a konsensus dostatecny pro zamezeni zhrouceni systemu. Pro fungovani statu jsou zapotreni – umerene psychopaticke (ono to bez toho nejde) inteligenti nezavysle elity – odstineni vnejsich moci ktere chteji tyto elity zmenit – dostatecne funknci ideologicky system bez trojskych koni ( viz liberani demokraci v rusku) – dlouhodoby vetsinovy konsensus ze prave tyto elity jsou mene spatne nez jine s demokracii to ma spolecneho je to ze… Číst vice »

peter.
Člen
peter.
Člen
Béda
Člen
Béda

Vtipný článek: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/374591-recko-v-hodine-dvanacte-zachranuji-francouzi-pomahaji-s-novym-navrhem-reforem.html Pomáhají? Nejlépe to vystihl „Štefan Kmeto, Rýmařov Čtvrtek, 9. července 2015, 14:00:51 | Souhlasím | Nesouhlasím | +9 S tou pomocí je to jako když banksteři hází záchranné bumerangy na Řecko. Prosviští, nadělají plánované škody (reformy) a vrátí se svým majitelům.“ anebo „Evropská unie nikdy Řecko padnout nenechá. Důvody jsou zřejmé: -Strach o své vlastní image (EU je přece bezchybný podnik) Strach, že by se Řecko po vystoupení postavilo na nohy BEZ EU – Strach aby nezačalo spolupracovat s Ruskem – strach, že pokud vystoupí z měnové unie bude sloužit jako precedent pro další ztráty – strach… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Béda napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vy-recti-zradci-USA-jsou-sokovany-tim-ze-se-v-Recku-roztahuji-Putinovi-spioni-a-vlada-se-s-nimi-objima-Je-to-jak-z-filmu-383283

aneb kdo nejde s námi (nepodvolí se jenom nám a necpe se nám do…) je proti nám. A to je ta svoboda a demokracie v praxi.

Alena
Člen
Alena

lomikel napsal

nekdo nesouhlasi ?:)

Vámi nastíněný vývoj je logický a pravděpodobný,
co může Rusko stmelit, je neustálé nebezpečí války, které mu hrozí ze všech stran
, a to by mohlo neustálým snahám o sesazení Putina zabránit
země Brics mají výhodu- DOSUD nenasycený trh, nejlidnatějších zemí světa, a to je cennější, než ztráta z obchodů s EU
katastrofální propad Evropy- to bude TTIP , a provázanost Evropy s USA , Evropu čeká osud rozvojových zemí

karpi
Člen
karpi

lomikel napsal
1. rustu lidske populace, 2. rozvoje technolgii s masivnim dopadem na biosferu ( a zavyslost na nich jak psychicka tak fyzicka – previs populace) a 3. jejich masivni nasazeni, 4.psychologicka danost lidske povahy ( kompetititvnos, preference kratkodobych zajmu, promorenost memy atd.) ktera se vyvyjela statisice let ( a dobre sluzila ve svete kde clovek nebyl schopen pretvaret bisoferu v rozmerech geologicky/komsickych procesu) v prostredi malych vzajeme soutezicich skupin, 5. selekce elit korelujici s psychopatii 6. kompetice geopolitickych bloku jakozto zakladni delba moci.

..bravo Lomikel… (i ty posty dále..)
výstižné, trefné. Už mám v poznámkách, díky

Velekněz Ratata
Člen
Velekněz Ratata

Tak nějak ano, nic hezkého, i jak čtu diskusi, ale jaké byly alternativy. Tsipras nemohl ani nechtěl dělat „revoluci v jedné (malé) zemi“. Počátkem „revoluce“, ano, jen počátkem, ale takovým, ze kterého už by nešlo ustoupit, by už jednoznačně byly konkrétní kroky ke grexitu, státnímu bankrotu (narovnání s věřiteli) a hlavně vyjasnění vztahů ohledně státního majetku, privatizace/znárodnění, výběru daní, říznutí do velké šedé ekonomiky + SOS opatření pro základní přežití národa a státu. Jak správně říkají řečtí komunisti a rudé odbory PAME , referendum mj. maskuje toto „buď/anebo“ a Syrizu naprosto nezavazuje k ničemu konkrétnímu, jen jí jakoby dává nějaký… Číst vice »

lomikel
Člen
lomikel

dekuji ocekaval jsem vetsi reakce, zvlaste proto ze se pokousim poukazat na zasadni problemy zde casto diskutovanych konceptu 1. demokracie z pohledu realizovatelnoasti jako idealni formy zpravovani verejnych veci. Zde se domnivam ze nadeje do ni vkladane jsou neopodstatnene ( jedna se o residuum liberalni propagandy) Nastaveni podminek v systemu zavysi na postoji elit vice nez na vlastnim systemu demokracie ktery, odhledneme-li od liberalmi retoriky, pouzivan prave jen pro generovnani konsensu/systemove konformni vymenen elit. 2. socialismus jako system ne zcela nekompatibilni s zastupitelskou demokracii ktera je soucasti konceptulizace liberalni spolecnosti ( tedy konkurencniho systemu) ktery skrze tento mechanismus socialismu eroduje.… Číst vice »

Alena
Člen
Alena

demokracie, socialismus a stav , jaký byl do roku 89 zde již nikdy nebudou.
Samozřejmě, Rusko se cítí jako velmoc, jako velmoc má svůj systém řízení, a jako velmoc ho bude prosazovat

Velekněz Ratata
Člen
Velekněz Ratata

že bez hluboké změny v samotné EU stejně nemá šanci reálně pomoct ani Řecku. „Nové myšlení pro celou EU“, to by byl opravdu bohulibý vedlejší efekt řecké mizérie, ale obávám se, že by nějaký bruselský Gromyko musel prosadit Varoufakise na místo Junckera (a, pokračujme v abnsurdní paralele. s ohledem na řečené i zde v diskusi, Robertsem, i často Květou Lauterbachovou, kdoví, jestli by si i tento Gorbie nakonec nevysloužil plivance jako zrádce a amerikanofil). V Syrize je ale plno lidí, kteří to pořád berou vážně. Jinak ano, co může dělat jiného. Může jednak pořád i v rámci „reforem“ hrát o… Číst vice »

Velekněz Ratata
Člen
Velekněz Ratata

na výrobě zboží a „NWO“ mám spojený s tím kapitalismem (finančně imaginárním + mocensky rentiérským) to celé krát globalizace. Ale třeba to nevidím správně.

Béda
Člen
Béda

Evropa se (prý) začala připravovat na vystoupení Řecka z eurozóny

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150708/665724.html#ixzz3fPRFUk27

PPK
Člen
PPK

lomikel napsal nekdo nesouhlasi ?:) Ano, já. K tomu, aby nějaký direktoriát budoucího systému NWO uchopil a zajistil si trvalou globální moc, potřebuje mohutné ozbrojené armádní a policejní síly a loajální exekutivní aparát. Nic z toho nemá. Má jen nenažrané bankéře, poslušné propagandisty a ustrašené národní servisní elity. Tudíž, všechno u všech je jen otázkou uznávání nějakých dočasných politických a finančních „autorit“ těmi, kteří armády a výrobu zbraní už mají a časem toho budou mít ještě víc. Další už zařídí pud sebezáchovy všech. Úvahy o nutnosti snižování počtu lidí nestačí. Nestačí ani ambiciózní internetoví mudrci nebo nějací Gatesové a jim… Číst vice »

Alena
Člen
Alena

už v roce 2011 byla přednáška paní Švihlíkové na téma Řecko- velmi dobrá- doporučuji
https://www.youtube.com/watch?v=PptAlRHvLsw
už v roce 2011 bylo patrné, že Řecko je předlužené, není schopno splácet dluhy, a celý projekt EU je špatně postavený
zvláště doporučuji pro troly s pozn.- dluhy je zapotřebí splácet apod.

Nechápu nyní ty politické a mediální hrátky kolem Řecka, když finanční elita toto samozřejmě nejen 5 roků ví, ale min. nějaký čas se na ten podvod, dostat Řecko na kolena, připravovala

Pro Řecko by vystoupení z EU bylo nejlepší, bohužel k tomu nedojde.

PPK
Člen
PPK

P.S. k předchozímu diskusnímu příspěvku: Jak vznikl řecký dluh a komu vlastně řecký stát dluží? Pokud mám správné informace, tak řecký stát vydal určité množství dluhopisů, které prostřednictvím „finančních trhů“ zakoupily především německé penzijní fondy s investiční nadějí, že pomocí úroků na tom nakonec dobře vydělají. Primárně to tudíž není dluh vlády státu Řecko vládám států typu Německo, ale dluh státu Řecko určitým soukromým subjektům (lhostejno kde) – a to je z hlediska reality práva sakramentský rozdíl. Nu a jak známo, půjčovat peníze, to je přece také forma podnikání a také z něj – jako z každého podnikání – plyne… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

lomikel napsal fait – ze zrovan vas to udivuje :). rusko – politika (vnitrni/vnejsi) zcela zalezi na putinovy a jeho lidech. Kdykoli se muze otocit zpet k jelciniade. Politicky system je nestabilni z duvodu nemoznosti plne pouzit mechanismi zastupitelske demogracie k periodicke regeneraci mandatu vladnouci elity. Mechanismus byl vynalezen v ramci vyvoje liberalismu a je pro rusko nebezpecny. Liberalismus s lidskou tvari zvor Putin je plne zavysli na predeslem. Cina – tady zadna lidska tvar neni, industrializace/ci modernizace dokoncovana, naklady v podobe destrukce zivotniho prostredi a vykoristovani casti (velke casti, je to velka zeme) populace.Cina je spojenec ruska jen potud… Číst vice »

Velekněz Ratata
Člen
Velekněz Ratata

PPK napsal Ano, já. K tomu, aby nějaký direktoriát budoucího systému NWO uchopil a zajistil si trvalou globální moc, potřebuje mohutné ozbrojené armádní a policejní síly a loajální exekutivní aparát. Nic z toho nemá. Má jen nenažrané bankéře, poslušné propagandisty a ustrašené národní servisní elity. Tudíž, všechno u všech je jen otázkou uznávání nějakých dočasných politických a finančních „autorit“ těmi, kteří armády a výrobu zbraní už mají a časem toho budou mít ještě víc. Další už zařídí pud sebezáchovy všech. Úvahy o nutnosti snižování počtu lidí nestačí. Nestačí ani ambiciózní internetoví mudrci nebo nějací Gatesové a jim podobní. Všechno je… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Sdílím názor PPK a sia. Lomikeli ve snaze o stručnost se vám do té vaší generalizované „reálné beznaděje“ vloudilo příliš mnoho „jasna“ tam, kde je minimálně „nejasno“ a spousta věcí může být i zcela naruby… Takže dost defétismu- Řekové dosáhli bezesporu úspěchu a nenazývejme prosím „NADĚJI“ BUDOUCNOSTI TOTÁLNÍM VÍTĚZSTVÍM… spíše zlepšením poměrů směrem k Lidskosti. Ta je v Rusku – a koneckonců i v Číně zjevná. A proč ne u nás? Inu milí zlatí boubelatí… nečekejme že to „udělá někdo za nás“ tam někde „za devatero Ře(c)kami a devatero hor(D)ami (Čína)…“. Něco málo dělat je možné a určitě lepší nežli… Číst vice »

lomikel
Člen
lomikel

dekuji za nadejeplna slova :), i kdyz jsem spise ocekaval ze mi zepsujete a vyvratite ty konkrenti uvahy, jsme to i cisloval, pro jednoduchost.
ok, nechme to rozchapane, nemam z tech svych uvah zadnou radost, treba se ukaze ze se ve vsem a zcela pletu, koneckoncu umira pri posledni, ta nadeje :)

fajt
Člen
fajt

lomikel napsal fait – ze zrovan vas to udivuje :). mě už nic nepřekvapí, Putim měl prostor a šanci udělat věci, které by už neoconi do konce svých krátkých dnů nerozdýchali – nechal je žít, a teď bude Rusko ( a nejenom ono) platit ( a možná to byl i záměr a games velkých boys jede dle plánu ) – až Vympel bude mít skalpy akcionářů fedu ( a ostatních nenasytných elitářů) , tak možná přizvednu obočí a budu v očekávání skutečných změn, jinak je to stoletími stále stejně provařená klasika, která pro většinu končí pořád na chlup stejně plocho.… Číst vice »

xerox
Host
xerox

nesouhlasím s autorem skoro ve všem … jednak rusko a čína nic nepromeškali , stačí napsat že pokud si autor o sobě myslí že je lepší stratég než analytici dotyčných zemích čítající několik desítek možná i stovek kvalifikovaných lidí , tak mu gratuluji … k dalšímu plácání ani nemá smysl se nějak vyjadřovat až na jednu věc , že souhlasím s tvrzením , že řecko zůstane v éú … je to banda nahejch zadků typu východní evropy a ještě rádi v éú zůstanou … tragikomická představa že by 11 miliónová země , zadlužená , rozkradená bez perspektivy vstoupila do brics… Číst vice »

fajt
Člen
fajt
fajt
Člen
fajt

… a do toho krapet tělocviku – https://www.youtube.com/watch?v=bi1OGQYdGrY