Diskuze k článku


 • Béda • 26. května 2017

  Americký „nadčlověk“ (německy Ubermensch) na summitu zločinecké organizace NATO:
  „Donald TrumpTrump začlenil terorismus, migraci a „hrozbu RF“ mezi nebezpečí pro NATO“ https://cz.sputniknews.com/svet/201705255354893-trump-terorismus-hrozba-rusko-nebezpeci-nato/

  „Americký prezident Donald Trump během prohlídky nového sídla NATO v Bruselu odstrčil premiéra Černé Hory Duška Markoviće, který se před něj postavil.“ http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10417-trump-odstrcil-premier-cerna-hora

 • Dana • 26. května 2017

  Pisu to neustale.
  Udelejte si referendum, zda jako cesky stat chcete zustat v NATO. Kdyz se narod rozhodne, ze chce zustat v severoatlanticke alianci, pak jste moralne zodpovedni prispivat na svou obranu 2% ze statniho rozpoctu.
  Kdyz v referendu NATO spolecenstvi zamitnete, pak prosim, rychle vypadnete.
  Doba neni zpusobila pro svejkovani, lavirovani a parazitovani..

 • PPK • 26. května 2017

  Dana napsal

  Pisu to neustale.
  Udelejte si referendum, zda jako cesky stat chcete zustat v NATO. Kdyz se narod rozhodne, ze chce zustat v severoatlanticke alianci,pak jste moralne zodpovedni prispivat na svou obranu 2%ze statniho rozpoctu.
  Kdyz v referendu NATO spolecenstvi zamitnete, pak prosim, rychle vypadnete.
  Doba neni zpusobila pro svejkovani, lavirovania parazitovani..

  Povýšené rady pana Dany a jeho neustálé slovně myšlenkové návraty z daleké ciziny alespoň sem na stránky OM svědčí o tom, jak se mu po dávné moravské domovině, v níž sám sobě kdysi vytrhal kořeny – trpce stýská. Nu ale, co však s tím teď, už na stáří naděláte, že pane Dano? Vždyť každý je jen svého štěstí strojvedoucím …

  Platí totiž zkušenost: Po chamtivém a sobeckém hlupákovi zbude po jeho smrti jen útrpný úsměv ostatních, po křivákovi a třebas i velice bohatém inteligentním darebákovi jen znechucená snaha rychle zapomenout na jeho někdejší existenci. Po hulvátovi a násilníkovi však nakonec zůstane už jen jeho mrtvola, kterou chvíli ostatní budou s odporem překračovat, než ji nakonec vývoj doby definitivně odkopne na smetiště dějin.

  https://youtu.be/4AN83SF2iXA

  Ostatně, je člověka důstojnější být na kolenou z donucení hrubou silou, než se sám dobrovolně a podlézavě nechat ponižovat – a ještě se přitom kysele usmívat.

 • peter. • 26. května 2017

  PPK napsal
  Ostatně, je člověka důstojnější být na kolenou z donucení hrubou silou, než se sám dobrovolně a podlézavě nechat ponižovat – a ještě se přitom kysele usmívat.

  Od Orbána som tú servilnosť nečakal.Grybauskaité tá stará piterská k.rva to inak ani nevie.

 • Béda • 26. května 2017

  http://www.novarepublika.cz/2017/05/sef-americke-rozvedky-uz-natvrdo-usa.html

  Ukrajina je pro USA nanejvýš tak partnerem, ale ne spojencem. Prohlásil to v úterý 23. května ředitel americké Obranné zpravodajské agentury DIA generálporučík Vincent Steward.
  Steward to uvedl během slyšení ve vojenském výboru Senátu amerického Kongresu (vojenský výbor – oficiálně Senate Armed Services Committee, v jeho čele stojí známý republikánský „jestřáb“ John McCain).

  Steward prohlásil: „Nejsem přesvědčen, že patří (Ukrajina) mezi naše spojence. Vím, že jsou to silní partneři, ale nikdy jsem neslyšel, že bychom s ní měli alianční vazby.“

  Slova šéfa řídícího orgánu vojenské špionáže USA, koordinujícího špionážní činnost všech druhů vojsk americké armády, jsou dalším zřetelným signálem, že Ukrajina přestává být pro USA prioritou.

  Spojené státy mají v úmyslu snížit objem finanční nenávratné pomoci řadě států včetně Ukrajiny. Za druhou možnost pak pokládají to, že prostředky budou poskytovat formou půjčky. Příslušné návrhy jsou obsaženy v návrhu rozpočtu USA, který Kongresu předloží administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa.

  Americký prezident, který vizáží, vystupováním a manýry připomíná italského fašistu Duceho (Benita Mussoliniho) se rozhodl ve prospěch USA „rozdojit kozla“ = vytahat ve prospěch USA maximální finance z amerických vazalů. (členských států NATO, UkraDiny, kde USA zorganizovaly fašistický pučatd..)

 • Gatta • 26. května 2017

  Velmoci nemají spojence – jen vazaly.

 • Dana • 26. května 2017

  Tak kdyz vam objektivne navrhuji, at si v Cesku prosadite referendum ohledne clenstvi v NATO, tak to jsou povysene rady.

  Nemuzu za to, ze jste medialnimi zdroji zanedbavani a misto toho, abyste se zajimali, co se skutecne na schuzi v Brusselu delo, zajimate se o prkotiny nedulezite. Mimochodem, president Trump se musel protlacit, aby mu stebetajici a chechtajici se ministr z Montenegra neprskal pred tvar.
  Byt v Cesku, precetla bych si radsi usneseni Evropske Unie a generalniho sekretare Stoltenberga ohledne ceskych splatek do obrany NATO.

  Stoltenberg said he expects leaders to approve a new NATO initiative by which each member would submit detailed annual reports on their progress toward increasing defense spending to support the organization.

  V kostce, Americane ocekavaji konkretni plneni smlouvy ve financnim ohledu.
  Tento navrh evropske casti NATO by v praxi znamenal, ze ceska vlada bude muset mit neco jako splatkovy kalendar a uvadet detailni rocni zpravu o specifickych castkach ze statniho rozpoctu vedeni NATO.
  Cil prispivani-splatek jsou 2% ze statniho rozpoctu venovane na obranu..

 • Viky • 28. května 2017

  Milá Dano,
  Ani mých předků se nikdo neptal, ani referendum nepořádal, zdali chtějí být součástí Varšavské Smlouvy. Ale to byl totáč, že. (Oni by nejspíš po svých válečných zkušenostech souhlasili s členstvím země)
  Ani mne a mých spoluobčanů se nějak neptali na souhlas se vstupem země do NATO. Zato pamatuji reklamní kampaň na vstup země do NATO. Její součástí bylo i tvrzení, že to vůbec není drahé. Naopak!
  Pro mne je NATO i zadarmo předražené. Vzhledem k tomu, že jsem přísahal věrnost jiné zemi, s jiným politickým systémem, promiňte, ale necítím se být osobně zavázán závazky, které přijala politická reprezentace této země. A přijala je demokraticky, bez hlasování obyvatel. Takže když bude má vlast vyloučena ze spolku „skutečných demokracií“(NATO) pro nedostatečný vklad peněz NEBUDU se nijak hněvat. Nepovažuji totiž bombardování Jugoslávie za obranu, ani okupaci Afghánistánu. NATO má s obranou málo co společného. Pokud vůbec kdy mělo. Málo peněz na „obranu“? Milá Dano, zavřete svého Vypečeného Kačera do klece a vozte po světě. Na kleci by byl vícejazyčný nápis: Přispějte na vojensko-průmyslový komplex! (nebo ho pustíme!!!) snad to něco hodí. i bez referenda.