Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 26. května 2016

  Běžní občané USA mají v těchto volbách možnost dokázat, nakolik zůstal v USA prostor pro zdravý selský rozum, nakolik se nechají či nenechají zcela oblbnout reklamou a propagandou, nakolik zůstali normální.
  Ostatní svět by jim v rozhodování mohl pomoci tím, že je upozorní, že válečný štváč typu Hitlary nemá naprosto co dělat ve funkci prezidenta…
  Trump je opravdu dost velká neznámá, ale soustředění USA na své vlastní problémy je asi to nejlepší co nyní může nastat.
  Opakuji: jsou li Američané ve většině ještě alespoň trochu normální, zabliká-li jim po všem co v posledních cca dvou desetiletích zažívají za ústup od občanských svobod výstražný ALARM, měly by letošní volby v USA dopadnout jasně. Měli by Hitlary poslat na smetiště dějin…
  Jinak se nejspíše zbytek zdravých sil ve světě pokusí urychleně poslat na smetiště dějin USA…
  Rusko má své problémy, ale na rozdíl od USA se z těch nepořádků snaží vyhrabat… a Putin už zdaleka není sám a nachází větší a větší podporu u běžných Rusů. O Rusko bych se už tak nebál, jako spíše o ty ještě alespoň většinově normální Američany…
  Svět je totiž jeden, a pro všechny SPOLEČNÝ.
  A stále platí, že „VÁLKA JE VŮL“!!!

 • koloděj • 26. května 2016

  Martin (už bez taky m) napsal
  možnost dokázat, nakolik zůstal v USA prostor pro zdravý selský rozum,

  Martine, moc jste se rozjel … „zdravý selský rozum“ nám ukázalo nedávno Rakousko … Můžeme se přít, jak to bylo, podstatné je, že výsledek není dobrý ani pro Rakousko, ani pro Evropu zdravě myslících sedláků. Stroje Diebolt a tzv „volitelé“ – to jsou mocné páky kabaly..

 • zedd • 26. května 2016

  Jj, tyhle volby jsou velmi netypické. Příznivci demokratické strany jsou rozděleny na tři díly nestejného počtu a síly. Nomenklatura tlačí Hitlary, ze které se ale každému mimo věrchušku dělá zle od žaludku. Sanders je na USA příliš rozumný a jeho sociálně-demokratický postoj z něj dělá v US realitě pokud ne krypto-Stalina tak určitě komunistu. Jinak řečeno Sanders nemá šanci, i když jde z našeho pohledu jednoznačně o nejlepšího kandidáta. Demokraté mají na výběr mezi dvěma nepřijatelnými variantami a mnoho z nich tak deklaruje vůli volit Trumpa.
  Republikáni ukázali svou bídu v plné nahotě, když nebyli schopni vygenerovat jediného přijatelného kandidáta. Jejich nominanti jsou přehlídkou zvláštního mixu průměrnosti a extrémních, často nábožensky podbarvených názorů. V normálních volbách to zatím vždy stačilo, ale dnes je situace zjevně jiná – plebs se prostě naštval a televizní CoolAid už nezabírá jak dřív.