P. C. Roberts: Revoluce čpí krví – nečinnost taktéž

Reklama


Graeme MacQueena, kanadského univerzitního profesora, udivuje neschopnost levice uplatnit při posuzování práce Warrenovy komise (zkoumala okolnosti vraždy Kennedyho), či při posuzování práce komise o 11. září jakékoli náznaky představivosti. K čemuž lze ovšem dodat, že zato existuje dost lidí i publikací, posuzovaných jako levicové, které se prokazují být aktivními agenty ve službách spikleneckého státu v boji proti pravdivému disentu.

Spojené státy už žádnou levici nemají, nemá ji ani Evropa – a ze všech zemí nejmíň ji má Řecko, jehož „levice“ dala souhlas k tomu, aby věřitelé Řecka mohli kořistit a vysávat řecké občany a veřejný majetek řeckého státu ve prospěch jednoho procenta. Britská Labour Party je stejně pravicová jako konzervativci, a francouzská Socialistická strana je pravicovější a ochotnější žít v americkém chomoutu, než byl generál Charles DeGaulle.

V Německu udělali voliči svoji kancléřkou americkou loutku, která reprezentuje Washington – a nikoliv německý lid. A tato kancléřka bude v této své reprezentaci Washingtonu pokračovat, i když to bude znamenat válku s Ruskem.

Levice, kdysi síla pokoušející se činit vlády aspoň z částí zodpovědnými, splynula s americkým impériem. A americká „levice“ se přimkla k vojensko-bezpečnostnímu komplexu USA a tím též k vyhlídce na uložení šest stop pod zem při srážce s Ruskem. To připojení proběhlo ve shodě s názorem, že každý, kdo preferuje lepší vztahy s Ruskem, je buď ruský agent či Putinův hejl. A jestliže náhodou víte dost na to, abyste pochybovali o věrohodnosti zprávy Warrenovy komise či zprávy komise k 11. září, jste spiklenecký naivista, který si zaslouží být zapsán do harvardského seznamu dodavatelů „falešných informací“. Což všechno se děje v „demokracii honosící se svobodou slova“.

K jak tragické karikatuře sebe sama to kdysi země svobody doputovala..

„Levice“ tedy přijala neokonzervativní politickou linii, podle níž všichni ti, kteří doporučují mír s Ruskem, odlišným ovšem od míru, jehož podmínky by jednostranně nadiktoval Washington, jsou zrádci – a to včetně prezidenta Spojených států. Harvardská univerzita má tedy nyní tento seznam zrádců (prezident Trump v něm zatím uveden není) vypracovaný podle vzoru již dříve zveřejněného seznamu podezřelých webů PropOrNot volně k dispozici i k použití. A tak jsme docestovali k bodu, od něhož se v USA ani pro Harvard nic jiného než nenávist k Rusku už nepřipouští.

Což jako jedinou možnost zanechává už jen válku.

Jste hotovi zemřít za věc dostatečně vysokého rozpočtu vojensko-bezpečnostního komplexu USA?

To je totiž ta jediná věc, za kterou budete umírat.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 3 komentáře