Diskuze k článku


 • Dana • 19. března 2018

  Moskva –
  Nejpravděpodobnějším zdrojem smrtící látky typu Novičok je podle ruské diplomacie Česká republika, Slovensko, Británie nebo Švédsko. V ruské televizi Rossija 24 to v sobotu řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.
  ——
  Cesko je jmenovano na prvnim miste.
  :-)

 • Martin (už bez taky m) • 19. března 2018

  Tereza S k věci, kterou jsme již v komentářích na OM probírali nejednou…
  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/25935-15-let-toxicke-ddictvi-americke-invaze-do-iraku

 • Bety • 19. března 2018

  Dano, nelži. Jako první jmenovala Velkou Británii.
  Ostatně jako vždy žádné předložené důkazy, takže: Byl vůbec ten Skripal otráven, a v případě že byl, tak čím? Nikde nic, jen fůra keců a nepodložených obvinění.
  Občas se dívám na pořad o snaze jistého angl. kuchaře zachránit špatné restaurace a jeho výkřiky: Proboha, a já jsem tu jedl! , nebo Proboha, chcete své zákazníky otrávit?! mě přivedly na nápad, že se prostě možná Skripal a jeho dcera
  jen nacpali velmi špatným jídlem.

 • g.hrosik • 19. března 2018

  Nejsem si jist, zda Dana lže, nicméně jsem ten rozhovor opakovaně při překladu poslouchal a připadá mi, že byly na 1.místě jmenovány USA, pak Británie, Slovensko, Švédsko a „některé další země“. Českou republiku výslovně nejmenovala…

 • peter. • 19. března 2018

  Boris Johnson náhle zmenil rétoriku vo vzťahu k Rusku a chce spolupracovať s ruskými špecialistami nie len pri vyšetrovaní záhadnej otravy Skripaľa a jeho dcéry Júlie,ale aj pri vyšetrovaní vraždy bývalého spolupracovníka Berezovského – Nikolaja Gluškova.
  http://x-true.info/67859-uliki-v-dele-skripalya-tayut-london-smenil-ton-i-zaigryvaet-s-moskvoy.html
  https://www.cas.sk/clanok/670109/zahadna-smrt-ruskeho-emigranta-gluskova-v-londyne-vrazda/
  Pred tromi mesiacmi bol otrávený ďalší človek s väzbou na Berezovského – jeho zať Georgij Šuppe.
  https://www.gazeta.ru/social/news/2018/03/12/n_11272981.shtml?utm_source=24smi&utm_medium=referral&utm_term=2626&utm_content=1525677&utm_campaign=11036
  Po Berezovského smrti začali zomierať tí,ktorí boli s ním nejakým spôsobom v spojení.
  http://www.srspol.sk/clanek-dennik-moskovsky-komsomolec-pod-titulkom-
  skripala-otravili-zbehnuti-oligarchovia-16209.html
  Takže je dosť možné,že vláda V.B.sa bude musieť Rusku ospravedlniť za neopodstatnené,ničím nepodložené a sprosté obvinenia.Skripaľ sa pravdepodobne zamiešal do vojny ruských oligarchov,ktorí boli nútení ujsť z RF pred zákonom.

 • peter. • 19. března 2018

  peter. napsal
  Po Berezovského smrti začali zomierať tí,ktorí boli s ním nejakým spôsobom v spojení.

  http://www.srspol.sk/clanek-dennik-moskovsky-komsomolec-pod-titulkom-skripala-otravili-zbehnuti-oligarchovia-16209.html

 • Admirál • 19. března 2018

  Dana napsal

  Moskva –
  Nejpravděpodobnějším zdrojem smrtící látky typu Novičok je podle ruské diplomacie Česká republika, Slovensko, Británie nebo Švédsko. V ruské televizi Rossija 24 to v sobotu řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.
  ——
  Cesko je jmenovanona prvnim miste.

  Poměrně právem – na prvním místě. Němí z Trokavce by moli povídat.

 • peter. • 19. března 2018

  Admirál napsal
  Cesko je jmenovanona prvnim miste.

  Vyrobiť to mohol ktokoľvek.
  Na východnom Slovensku bola oblasť medzi Vranovom nad Topľou – Strážskym – Humenným v minulom režime označovaná ako „trojuholník smrti“.Bolo verejným tajomstvom,že v Chemku Strážske sa vyrábali aj bojové chemické látky. Binárne bojové otravné látky sa vyrábali aj v Anglicku,neďaleko Salisbury,kde bol údajne Skripaľ s dcérou otrávený.

 • Aleš • 19. března 2018

  http://radimvalencik.pise.cz/5547-putinuv-triumf-a-co-hrozi.html
  Pan Valenčík chápe, kdo to protinám stojí. Psychotické kreatury schopné spáchat hromadnou sepuku celého lidstva, pokud se neudrží u moci. Na jejich straně stojí i někteří česky mluvící kavárníci, kterým náležitě hráblo. Obojí by měli být izolováni v rámci bezpečnosti lidstva.
  Boris je zmatený podpindosník, který už ani neví, komu se zavděčit, aby se ho nezbavili jako mouřenína, který již posloužil a ještě k tomu mizerně.
  A co se týče české scény: Pěkně to řekla paní Procházková.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Neni-to-Cesky-lev-ale-Cesky-tchor-CT-se-ohrozuje-sama-Porad-ti-sami-hoste-jako-kdyz-na-prehlidce-chodi-ti-sami-vojaci-dokola-rika-Lenka-Prochazkova-528557

 • Dana • 19. března 2018

  O tom, ze v tiskovce mluvci Zacharovova jmenuje prvne Ceskou repuliku se pise v americkem, ale i v ceskem tisku, ktery jsem pouzila. Na prvnim miste podezrelych je v ceskem tisku jmenovana Ceska republika, namatkou zde:
  https://zahranicni.ihned.cz/c1-66082830-zdrojem-smrtici-latky-novacok-ktera-priotravila-skripala-muze-byt-i-cesko-nebo-slovensko-tvrdi-rusove

  Vubec, zminovat Cesko v rade podezrelych z vyroby jedu, nu, to pokladam od Kremlu za velmi neferove prohlaseni. V teto situaci se jedna o utok osoceni bez dukazu, prichazejici navic od slovanskeho bratra. :-) A jak vubec Rusove vi s urcitosti, o jaky plynovy jed se jedna ?
  Co kdyz je to tak, ze Rusove znaji presny obsah jedu a nasledne vi, ze byl vyraben v Ceskoslovensku v 80 letech ? Ze by to bylo i tak, ze se Cesi podileli na vyrobe chemickych zbrani hromadneho niceni a prodavali je Saddamovi ?

 • Bety • 20. března 2018

  Americké a následně české noviny jsou schopné napsat, že černé je bílé a naopak.
  Stejně jako psaly, že Irák chce otrávit celý svět, aby tam pak žádné jedy nalezeny nebyly. A tak je tam USA dodaly ve formě ochuzeného uranu a bílého fosforu.
  A to nemluvě např. o Vietnamu a jeho zamoření Agentem Orange.

 • Viky • 20. března 2018

  Milá Dano,
  …Vubec, zminovat Cesko v rade podezrelych z vyroby jedu, nu, to pokladam od Kremlu za velmi neferove prohlaseni. V teto situaci se jedna o utok osoceni bez dukazu, prichazejici navic od slovanskeho bratra….
  Zmiňovat Českou, Slovenskou, republiku jako možné zdroje nervově paralytické látky není nijak neférové, ani osočující. Rusy jmenované země (nejen ČR, SR ) mají k dispozici nejen laboratorní, ale i věšdomostně-znalostní zázemí nutné k podobným syntézám. Navíc mají i další společnou vlastnost. Jsou ve svých vládnoucích kruzích ochotny bez problémů opustit své zájmy ve prospěch velkého bratra v zámoří, v jehož řitnim otvoru si již nějakou dobu lebedí.
  Pokud Vám není milá Dano známo, Československo se zabývalo ne vývojem a hromadnou výrobou BChL (bojových chemických látek), ale především ochranou před nimi a antidoty (protijedy). Což ovšem předpokládá schopnost s nervově paralytickými látkami bezpečně zacházet, a taktéž je syntetizovat v široké škále.
  A k těm antidotům. Věc je mnohem, MNOHEM, složitější, než Vám kdysi vykládali v hodinách Branné Výchovy. Atropin, uváděný jako antidotum, působí pouze symptomaticky, zde proti křečím. Netlumí ani neodstraňuje působení nervově paralytické látky. K potlačení účinku nervově paralytických látek jsou zcela jiná antidota. A jsou pro jednotlivé látky specifická.
  Pokud jste dosud nepochopila smysl mých slov: Pokud k nějaké otravě došlo (ani k tomuto faktu nejsou veřejně přístupné důkazy!), bylo možno podat úspěšně antidotum pouze po identifikaci látky. A ta není možná bez komparačního vzorku.
  A kdo má vzorek a techologii, nemusí nic složitě vozit ze zahraničí. Prodleva mezi kontaminací a podáním protilátek musí být minimální, až extrémně krátká.
  Britové věděli co mají před sebou, a měli antidotum.

 • Viky • 20. března 2018

  pokr. – Tedy pokud vám to není divné, zopakuji Vám to podstatné.
  Jednotlivé nervově paralytické látky vyžadují specifická antidota. znalost látky a existence antidota nutně předpokládá schopnost její syntézy. I pokud byla látka kdysi syntetizována v někdejším SSSR a byla ukradena a vyvezena, je velmi podivné, že lékaři v provinčním městě měli k dispozici antidotum. Z čehož, milá Dano, plyne, že tady někdo lže. Až se od jejich arogantních tlam práší.
  Chybu to má. Alespoň z Vašeho úhlu pohledu. Lež nepochází z „Kremlu“.

 • peter. • 20. března 2018

  Viky napsal
  Jednotlivé nervově paralytické látky vyžadují specifická antidota.

  https://www.hlavnespravy.sk/profesor-leonid-rink-ruske-tajne-sluzby-neotravili-skripala-podla-vsetkeho-urobili-briti/1346330

 • Martin (už bez taky m) • 20. března 2018

  Látka i když je skladována v několika navzájem oddělených komponentech může (musí) časem ztrácet účinnost.
  Přikláním se tedy k verzi, že nešlo o „staré naskladnění“,
  ale o nověji vyrobený – navíc fušersky – jed.
  Tipoval bych že přímo na místě či nedaleko, neb manipulace nepoučenými může být… ehm, ehm… riziková.
  A Rusové to nebyli – hledejte mezi těmi co i Pjakin nazývá „děbili“…
  Základem – pokud nejde o afekt je vždy ono „Cui bono…“ – a tady by to RF vůbec v ničem nepomohlo, naopak…
  No a obvinit v době prezidentských voleb v RF, a navíc přímo V.V. Putina??
  Výsledný poznatek – potvrzení již poznaného:
  ZÁPAD VEDOU IDIOTI.
  NAPROSTÍ!
  A v podobě „Boriska“ (který nejspíš chtěl být „velký malý seržant“) se předvádějí jen v jediném: KTERÝ Z NICH JE VĚTŠÍ DEBIL A IDIOT.
  Jde o diagnózu- byť od laika občana- ne nadávky.
  Neb na podobnou „operaci“ – a její tímto způsobem „vytěžení“ a merdializaci již nadávka neexistuje.
  Soudím že po tomto extempore se záchodními „tajnými“ „službami“ bude Východ spolupracovat s pomocí lidí z oborů jako je u nás např. MUDr. Koukolík…

 • Bety • 20. března 2018

  Za I. světové války bylo chemickými zbraněmi postiženo 1297000 lidí a 91200 lidí zemřelo. Na rozdíl od tradovaného Německa první nepříliš účinné granáty s chloracetonem použili hned na začátku války Francouzi. Celkem Francie použila 36 000 tun, Německo 68 000 tun a Velká Británie 25 000 tun otravných látek.
  Výroba otravných látek samozřejmě pokračovala i po skončení války a to i v Československu. Ani druhá světová se bez nich neobešla, zdá se že masovému použití např. Němci bránila jen nevyzpytatelnost větru a obava ze zasažení vlastních jednotek, což zažili už v té I.světové. A pardon- Cyklon B, samozřejmě.
  To jen jako údiv nad tím – První použití nervového plynu v Evropě!!! (I když kdoví, co vlastně bylo či nebylo použito, když ty nervové plyny stále mají tu nepříjemnou komplikaci s rozšiřováním se do okolí).
  Čímpak je ta Evropa tak vyjímečná? Může to svinstvo vyrábět a používat kde se dá, stejně jako USA a přitom být nedotknutelná a krutě se čílit nad smrtí DVOU
  lidí, zatím co jinde a vůbec ne daleko od ní umírají denně lidé po stovkách a tisících??
  Nabízí se vysvětlení – MY můžeme zabíjet kdy chcem a koho chcem a kdykoli se nám to hodí pro ospravedlnění našich zájmů a špinavostí a VY postižení a obvinění máte jediné právo a to držet hubu a nebránit se.
  Jenže to nějak přestává fungovat, že??

 • Viky • 21. března 2018

  Martine,
  …ale o nověji vyrobený – navíc fušersky – jed.
  Tipoval bych že přímo na místě či nedaleko, neb manipulace nepoučenými může být… ehm, ehm… riziková. …
  Tedy Martine, existuje místo pod názvem „Porton Down“, které se nachází ne dále než asi 20km od místa událostí. Že se jedná o uzavřenou oblast, že se na tomto území nachází chemické (a další) laboratoře, že se jedná o vojenské objekty – tak to tajemství není, čím se reálně zabývají tajné je. Fušersky vyrobené…. vyrobit cosi takového nevyžaduje nic tak závratného. V podstatě kdokoli schopný vyrábět léčiva je schopen na daném zařízení produkovat podobné jedy. Pokud víte, máte představu, co máte vyrobit, je to možné realizovat. Zacházení a použití už je jiná úroveň. Kromě toho, že se jedná o vysoce jedovaté látky, přímo vyvinuté k HROMADNÉMU užití, je zde problém v omezeném, selektivním, užití. Nadávkovat cosi takového tak, aby byl zasažen jednotlivý cíl —téměř nelze. Jaký to tedy má smysl? Myslíte, že je podobná akce čistá debilita? Určitě ne. Jako první se nabízí prezidentská volba v RF. Výsledek to neovlivnilo, a pokud ano, tak zvýšenou účastí ve volbách a ještě lepším procentním i faktickým vítězstvím V.V.Putina. Takže volby (i když se to nabízí jaksi samo) asi ne. Pokud to negativně neovlivňuje vnitropolitickou scénu v RF tak proč? Negativně to ovlivňuje vnímání RF a Putina v zahraničí. Veřejné mínění nejen v našem rodném Pepíkostánu je formováno jinak než prostými fakty. Pokud se kupříkladu chystá použití chemických zbraní v Sýrii ve větším rozsahu, je potřeba připravit veřejnost. Aby bez zbytečného přemýšlení přijala: Kdo je vinnen (Assad), kdo ho chrání a ospravedlňuje (Kreml,Putin). Vždyť Putin nechává trávit s klidnou tváří zradivší agenty v Británii nervově paralytickým jedem.

 • Aleš • 21. března 2018

  Viky: Samozřejmě je to tak. Ale jde o to, že přesně taková výroba veřejného mínění sice funguje, ale přesně tohle je ryzí debilita ve své krystalické podobě. A ono označení děbili pro takové mínkotvorce je naprosto přiléhavé. A ona spolupráce s dr. Koukolíkem je potřebná a je to vidět i na odlesku aktivit našich kolaborantů s těmito děbili. Západu a jejich politikům a politikům prozápadním jinde již tak hrabe, že většina z nich je zralá na nařízení pobytu v potřebném zařízení. A domnívám se, že pro naše přežití to bude nezbytně nutné.

 • Viky • 21. března 2018

  Každá informační „bomba“ začne vyčichat s časem. Ale správně přikrmovaná informační vlna…
  Pravidelně se zmiňují čtyři „záhadná“ úmrtí v Británii. Se stopami vedoucími do Kremlu, samozřejmě. Co je spojuje? Aktivity ve prospěch MI-6, druhořadost významu, informační vyčichlost a … jméno verbovacího, možná i řídícího důstojníka z MI-6. Jistý P. Miller.
  Proč ne Rusové? (ale ano, mohly to být ruské tajné služby, úplně se to vyloučit nedá) Protože jednou vyměněný agent je nepsaně chráněn. Zasáhnout proti někomu, kdo je takto nehlasně chráněn, by totiž strašně zhoršilo vyjednávací pozici při příštím jednání o výměně vzájemně zadržených agentů.

 • Martin (už bez taky m) • 21. března 2018

  Viky: my tady nevíme co a kolik lidí zasáhlo a s jakým výsledkem, symptomy.
  Ale „Evropa“ (o jaké Evropě může být bez RF řeč prosím?? To už i na název kontinentu má Záchod copyright?) už od pomalu „táhne na rusa“… málem přeskočila k Langšádlovic Helenky oblíbené hře na „mačkání knoflíků v zájmu ochrany sPODvody.“…
  Jistě, neocons štváči a zhrzení liberálové potřebují přitápět pod kotlem. A jestli se rozletí?- to jim vždy bylo jedno…
  Západ postupuje nejen od vypovězení dohody ABM podle plánu „vše co děláme je na jedno, rychlé použití“- zatímco RF a Čína podle dlouhodobých úvah a plánů.
  Kdo myslíte že toto musí vyhrát- pokud se „nepomačkaj Langšádlovic“ tlačítka? „Operativnost“, „nápaditost“ a „schopnost improvizace“ ve mně -byť nemedikovi- vzbuzuje neodbytný dojem, že „Západ“ už nejen není normální- ale začíná to být naprosto zřetelně vidět.
  Ona totiž i skrývaná hloupost zůstává hloupostí.
  A stupňovaná hloupost utvrzovaná dalšími „dávkami“?
  Západ příliš dlouho koná zcela bez svědomí.
  S vírou, že ono „NEXT“ bude po jejich- jenom po jejich…
  Ano, i mnoho lidí u nás ve Střední Evropě je už zpitomělých.
  Ale sakra – že by dokázali prostou touhu normálních lidí – žít normální a pokud možno klidné a radostné životy v míru už tak dokonale přeformátovat v tupou unylost totální apatie?
  Například ty děti: jde o svým způsobem „úžasné trošku jiné lidi“ – nejen „nevyvinuté dospělé“. Každý rodič musí mít kopu pozornosti a porozumění – a to nadlouho, laskavosti i pochopení – přes občasné nazlobení se.
  Ale k čemu takové dvanáctileté děti používá „Západ“? K „demonstracím“ proti „babišově komunismu“ – tedy k vyvolání stejně „civilizačně nepřijatelného“ DOJMU o smrtelném hříchu podpory vlády „komunisty“- ke svým cílům. A tedy Viky: kdo takto zneužívá dětí -i v Sýrii- je u mne DEBIL.

 • Martin (už bez taky m) • 21. března 2018

  Je nepochybně mnoho rovin /vrstev/ působení, cílení, zaměření toho kterého konkrétního činu, zločinu, jednání, atd.
  Ale: mimo cílené a chtěné efekty, vznikají i ty „nechtěné“…
  A ty mají také svůj dosah a působnost…
  A často rovněž v mnoha rovinách.
  Myslím, že úrověň např. diplomacie je o tom „nerozvrtat vše najednou“, neb když je těch „vrstev“ příliš…, tak DOHODY NEMŮŽE BÝT DOSAŽENO.
  „Západ“ rozvrtal co mohl, a po poznání, že JIŽ NEMÁ KONTROLU nad tou „svou“ civilizací“ „utekl dopředu“.
  Myslel si to.
  Neutekl, před realitou neuteče ani ten největší snílek…
  A na rozdíl od dětí a některých zpitomělých „dospělých“ zakrytí „bubáka“ rukama neznamená, že „bubák“ zmizí, že neexituje.
  „Západ“ nechtěl sebou vyvolané „bubáky“ vidět, ba předstírá že je nevidí ani nyní…
  To ale neznamená, že je nemohou vidět jiní…
  A stanovit diagnózu a určit postup jednání „s myšlenkově nakaženým“ může jen odborník.
  Skromně se proto v tomto připojím k Pjakinově t.t. „děbili“.
  Nedělám si žádný nárok na cokoliv, jen se snažím osvětlit svůj náhled na „naprostou nesoudnost“ postupu „západních“ poblitiků krčících se ve stínu sochy SPODVODy…

 • Viky • 21. března 2018

  Martine, vezmu Vás za slovo(a) -…Nedělám si žádný nárok na cokoliv, jen se snažím osvětlit svůj náhled…. Špatně Martine. Máte nárok mít svůj vlastní názor, máte nárok jej samostatně sformulovat a nezávisle prezentovat a hájit. Děláte to.
  Martine, obávám se, že osobnostními a intelektuálními nedostatky tzv. politická reprezentace má neustále. některé formy se změnily, některé jsou přímo nové, některé zůstaly. Obsah zůstal v plné míře. Ale zrychlil a přitvrdil proces masírování mozků běžné populace. Nebezpeční jsou všichni ti, kteří nejsou ochotni a vnitřně schopni konzumovat bonbóny i s obalem.
  ,,,, my tady nevíme co a kolik lidí zasáhlo a s jakým výsledkem, symptomy. ….
  Britský tisk hovoří o množství přes dvacet lidí, ale kontaminace ještě neznamená otravu v pravém smyslu. tři lidé byli zasaženo a projevila se u nich otrava. Skřííípal s dcerou byli nalezeni na lavičce ve velmi těžkém stavu, s pěnou u huby. Třetí zasažený měl být policista, snad poskytující první pomoc. O jeho osudu se toho moc neví, ale vypadá to na slabší otravu. /Sakra, tzv.slabší otrava může klidně skončit smrtí, jen ne časově bezprostředně./ Valná většina přesnějších údajů je nedostupná. Zato informační pěny je mnoho.