Diskuze k článku


 • Dana • 4. srpna 2018

  Sirte clanek dal.
  Panecku, jaka hruza, veznice narvane nevinnymi , jeste chybi, jak kradou latino rodicum deti , strili a biji cernochy .
  :-)
  Africane a lide ze Stredniho Vychodu, hlavne muslimove by meli pozorne cist dedu Robertse a Americe se velkym obloukem vyhnout !!!

 • Bety • 5. srpna 2018

  Dana napsal
  Sirte clanek dal.

  Proč bychom to šířili? Stačí na to americká literatura, filmy a seriály.
  A ať už jsou vinni tím či oním, nebo nevinní, z výše uvedených vyplývá, že
  americký právní systém přestává platit za branou věznice. Znova a znova a znova
  se tam opakuje téma znásilnění a násilí s tím, že se s tím už dopředu počítá
  a vůbec se to neřeší.
  A už jen z abnormálního počtu uvězněných, což se také nedovídáme poprvé,
  můžeme odvodit, že buď je v americké populaci také abnormálně vysoké
  procento grázlů, nebo v tom systému něco hodně smrdí.

 • Dana • 6. srpna 2018

  Odvozujte si co chcete, Bety,
  mne je to sumak, varim jinou polivcicku.
  Moje pointa bylo potvrzeni dedy Robertse , jak je to zde v USA hrozne a vsichni, kteri sem chteji emigrovat, by se meli Americe po tech hroznych zpravach zdaleka vyhybat.. Mela jsem jeste dodat, ze pro potencialni emigranty je Evropska Unie lepsi volba, – male tresty, vysoke socialni davky. :-)

  Ja, americky konzervativni obcan, vzdy volim pri volbach do uradu soudce, kteri respektuji americke zakony, neobchazi je a ani jinak nejsou zaujati.. Mne zde v klidnych horach stavajici system vyhovuje. Jinde se ve vezeni nekteri nauci i pracovat, jinde zase, treba v ghetech v Chicagu se mensiny vysrtrileji bez uvezeni..

 • Honza999 • 6. srpna 2018

  Dana

  A co případy, kdy si majitelé soukromé věznice udělali smlouvu se šerifem a soudcem, že jim dodají do výkonu trestu příslušný počet vězňů potřebný k „ekonomickému provozu“….
  O těch jste se nedoslechla? Buďte si jista tím, že na každý případ který „praskl“ připadá 50 i nadále utajených.

 • Dana • 6. srpna 2018

  Jista si nejsem, protoze kriminalni prostredi podrobne neznam a vlastne mne ani nezajima. Za desitky let zivota na Jihu USA mam s policii jen ty nejlepsi zkusenosti.. To byste se musel optat recidivisty, co ridi auto opily nebo na drogach.
  Jestlize je soudce tvrdsi a da vyssi trest, pak se zakonite vynori hlasy o nespravedlive rasove diskriminaci ci se snazi lidskopravni advokati rusit pravni proces nejakou obezickou, ze se nekorektne postupovalo v soudnim procesu, ci jiny humanitarni duvod. Na moznost chyby a poruseni soudniho procesu se sletaji pravnici z humanitarnich neziskovek (ACLU, Southertn poverty law ), jako supi na mrsinu..
  Kazdy odsouzeny tvrdi, ze je nevinny. Ten vas D. Rath si na zapade taky stezuje, ze ho ve vazebni veznici cesti dozorci zamerne mucili a neuznavali jeho zakladni lidskou dustojnost.
  Americti serifove jsou voleni obcany obci-mest svymi souputniky, plati je obcane, kteri stanovi pravidla, takze nejake prehmaty nevylucuji. Jsme jen lide. Policie se ridi pranim vetsiny, ktera plati dane a chce mit v meste poradek, to podporuji..
  Ve velkych mestech ma policie velmi tezkou a nebezpecnou praci, nekde je to jako ve valecne zone a jeste jsou narceni z policejni brutality.
  Myslim, ze Trumpova snaha o duslednejsi vyhmatatelnosti
  vseobecneho prava byl dalsi duvod, proc byl zvolen.

 • Honza999 • 6. srpna 2018

  Na to, abych se v médiích dočetl o tom, že FBI odhalila několik případů kdy majitelé soukromé věznice uzavřeli smlouvu s šerify a soudci jako dodavateli prcovních sil – ve smyslu potřebujeme tolik a tolik odsouzených a pokud nám je dodáte, dostanete od nás finanční odměnu – na to nemusím být znalcem kriminálního prostředí.

 • Dana • 6. srpna 2018

  Honza999 napsal

  Na to, abych se v médiích dočetl o tom, že FBI odhalila několik případů kdy majitelé soukromé věznice uzavřeli smlouvu s šerify a soudci jako dodavateli prcovních sil – ve smyslu potřebujeme tolik a tolik odsouzených a pokud nám je dodáte, dostanete od nás finanční odměnu – na to nemusím být znalcem kriminálního prostředí.

  Ne, na to nemusite byt znalec. V 300 milionovem mega state je mozne vselicos, ovsem logicky, pri tech statisicich uveznenych by se dalo soudit, ze pracovnich sil je habadej a nemusi se zvlast ziskavat, ne ?
  Dodavatele pracovnich sil, – pracovni podminky kontroluje statni sprava, takze vezne nikdo nevykoristuje, vse je dle lidskopravniho predpisu. V nasem state veznove pomalu prestavaji pracovat na verejnych prostranstvich, jako je sbirani odpadku u silnic, vyklizovani krovi a plevele, coz je skoda, myslim, ze vetsina potrebuje trochu manualni prace jako sul..
  Pred soud se dostane pouze ten, kdo porusli zakon, i kdyz nekde si serifove zakony vykladaji kreativne. Jako napriklad sheriff Joe Arpaio, ktery ma mnoho obdivovatelu a sympatizantu. Liberalni progresiviste ho ovsem nenavidi, po serifove odsouzeni ho vsak President Trump pardonoval. Uz je to stary pan v penzi, hodne lidi si ale preje, aby kandidoval do senatu. Skoda, ze ja ho volit nemuzu, on je z Arizony.
  Jestli vas zajima vnitropolitika Spojenych Statu, prectete ci prelozte si toto:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Arpaio

 • Dana • 6. srpna 2018

  Zcela nahodou se mi objevilo v hledacku i toto.
  At si kazdy udela usudek sam.

  https://zpravy.idnes.cz/joe-arpaio-arizona-migrace-usa-trump-dv1-/zahranicni.aspx?c=A170801_125459_zahranicni_aha

 • Viky • 7. srpna 2018

  Milá Dano, napsala jste: …Pred soud se dostane pouze ten, kdo porusli zakon, i kdyz nekde si serifove zakony vykladaji kreativne. …
  ——
  Vzhledem k tomu, že oba v současnu používané Západní právní systémy pohlížejí na obviněné a souzené jako na nevinné do vynesení verdiktu, respektive do nabytí právní moci verdiktu, vykládáte si právě Vy fungování soudní moci poněkud kreativně. Hodně kreativně.