Diskuze k článku


 • ex-nemo • 2. ledna 2016

  Článek je to přezajímavý, díky za něj, ale ono to s tou válkou s Ruskem ještě nemusí být tak horké.Vzpomeňme před pár měsíci iránskou kampaň – to se jen hádalo jestli přijde útok zítra nebo až za týden. Nakonec to jak vidíme usíná a jde do ztracena.
  Nezapomínejme, že celá konstrukce neokonservatizmu, zdroje celého toho dění, je dílem jedné skupiny lidí. Skupiny nadprůměrně inteligentní a hodné úcty i sympatií z mnoha hledisek, ale v politice naprosto bez dějinné zkušenosti. Dva tisice let žijí vně většinové společnosti jako cizí těleso, které veškeré své úsilí muselo věnovat jen hájení své základní existence, strůjci politiky byli vždy jiní. Jejich kroky v nynější politice jsou často pofidérní. Byli vždy těmi slabými, kteří se tudíž museli přimknou k silnějšímu, ať to byl kdokoli. To se naučili dobře. Být silnými s rozvahou která to doprovází však ještě neumí. Jakmile nejsou podrobeni myslí si že mohou všechno. A tak rozvrtají spoustu akcí, ale jejich ukončení už nezvládnou . To může být, a s velkou pravděpodobností bude, i s tím Ruskem.

 • Béda • 2. ledna 2016

  ex-nemo napsal

  Článek je to přezajímavý, díky za něj, ale ono tos tou válkou s Ruskemještě nemusí být tak horké.Vzpomeňme před pár měsíci iránskou kampaň – to se jen hádalo jestli přijde útokzítra nebo ažza týden. Nakonec to jak vidíme usíná a jde do ztracena.Nezapomínejme, že celá konstrukce neokonservatizmu, zdroje celého tohodění, je dílem jedné skupiny lidí. Skupiny nadprůměrně inteligentní a hodné úcty i sympatiíz mnoha hledisek, ale v politice naprosto bez dějinné zkušenosti. Dva tisice let žijí vně většinové společnosti jako cizí těleso, které veškeré své úsilí muselo věnovat jen hájení své základní existence, strůjci politiky byli vždy jiní. Jejich kroky vnynějšípolitice jsou často pofidérní.Byli vždy těmi slabými, kteří se tudíž museli přimknou k silnějšímu, aťto byl kdokoli. To se naučili dobře. Být silnými s rozvahoukterá to doprovází však ještě neumí. Jakmile nejsou podrobeni myslí si že mohou všechno. A tak rozvrtají spoustu akcí, ale jejich ukončení už nezvládnou . To může být, a s velkou pravděpodobností bude, i s tím Ruskem.

  Nesmysly:

  Neokonzervativci podle ex-nemo: „…. Skupiny nadprůměrně inteligentní a hodné úcty i sympatiíz mnoha hledisek, ale v politice naprosto bez dějinné zkušenosti…Jejich kroky vnynějšípolitice jsou často pofidérní.Byli vždy těmi slabými, kteří se tudíž museli přimknou k silnějšímu, aťto byl kdokoli. To se naučili dobře. Být silnými s rozvahoukterá to doprovází však ještě neumí. Jakmile nejsou podrobeni myslí si že mohou všechno. A tak rozvrtají spoustu akcí, ale jejich ukončení už nezvládnou . ..“ Buďto jsou nadprůměrně inteligentní (mají dokonce celou řadu poradních Think-tanků s řadou odborníků, vědců s oboru politologie, ekonomů etc) a dokážou domýšlet věci, anebo jsou to blbci (včetně těch thintanků a vědců, anebo grázlové, kteří programově a zištně zasévají chaos a násilí. Tak jako tak si žádnou úctu a sympatier za to co tropí nezasluhují a měli by za své zločiny stát před mezinárodním soudem jako nacisté po válce. Pro vaši informaci, tyto skupiny vládnou v USA trvale (viz 200 let válek USA) prostřednictvím 2 stran politických komediantů, které si vydržují.

 • ex-nemo • 2. ledna 2016

  Béda napsal
  A tak rozvrtají spoustu akcí, ale jejich ukončení už nezvládnou . ..“ Buďto jsou nadprůměrně inteligentní (mají dokonce celou řad

  Zápornou reakci jsem čekal. Mezi protivníky neokonů a jejich politiky holt nemůže náležet nikdo, kdo není bolševik .Sympatie v momentální situaci s Ruskem a Rusy smí vyjádřit jen pravověrný stalinista.Jiného mezi sebou nechcete, že ano.
  Takže už přestávám pochybovat o tom, komu tenhle web slouží. Nicméně články jsou tu zajímavé, včetně těch bolševických, je to trochu pohled do dna komunistické duše….máte ve mně stálého čtenáře.
  Štěstí v novém roce !