Diskuze k článku


 • hudryper • 14. října 2015

  Tuto Robertsovu výzvu považuji za velmi závažnou. Už od setkání Lavrov-Putin-Kerry v Soči je
  jasné,že mezi Ruskem a USA na úrovni prezidentů a jejich nejbližších spolupracovníků došlo k
  porozumění jak dál proti politice neoconů na SV i na Ukrajině. Chování Nulandové až do okamžiku
  jejího vyřazení z politického procesu v důsledku mrtvice to dokumentovalo poměrně zřetelně. Zdá se,že olejářské koncerny hledají viníka neúspěchů zahraniční politiky USA se snahou nějak zastavit
  vývoj na SV,který zřetelně vede ke ztrátě tohoto regionu s největší zásobou uhlovodíků na světě pro USA a k jejich nahrazení Ruskem ve vedoucí úloze. Neoconi vše vysvětlují váhavostí a „měkkostí“
  Obamy s jeho poradci,kteří nepatří k neoconským válečným dobrodruhům,Obama je na nejlepší cestě označit hlavní viníky tohoto léta trvajícího nepřiměřeně zpupného chování americké vlády v
  zahraničí,a to i ve spojeneckém,jako třeba v ČR,Francii či BRD, které podlamuje celkovou sílu zahraničně politických manévrů Spojených států,společně s celému světu silně nesympatickým působením us.armády a diplomatických pracovníků us.zastupitelských úřadů. To vše společně s
  politikou krvavého rozeštvávání lidí v zemích,o něž z těch či oněch důvodů mají zájem politické kruhy USA,organizováním povstání proti legálním vládám v těchto zemích a vytvářením chaosu
  bez jakékoliv odpovědnosti k lidským hodnotám a distancováním se od jeho následků vedlo USA do faktické isolace od většiny lidstva.Další a další skandály,odhalující obavu z kompromitace u politiků – pedofilii – z které se nelze vylhat,ukazují na násilný způsob vládnutí národům „spojenců“,
  prostřednictvím zastrašených politiků ,což v praxi znamená,že se tyto v rozhodujících okamžicích obrátí proti nim.A jak přicházejí zprávy z Bruselu i odjinud,tento proces je v běhu.

 • Admirál • 14. října 2015

  Na americké zahraniční politice je při zřetelná dvoukolejnost. Nejvýrazněji je to zaznamenatelné v okamžicích, v nichž se láme chleba. Sýrie v okamžiku sestřelení raket směřujících na Damašek, Ukrajina – jednání v Soči, znovu Sýrie po aktivním vstupu Ruska do konfliktu.

  To vše přímo vybízí položit otázku, kdo že je vlastně Obama? Janus se dvěma tvářemi? Jakou má reálnou moc a jak pevně má v rukou mocenský aparát?

  Ať již je odpověď jakákoli, není pro vývoj americké zahraniční politiky v nejbližší období na místě optimizmus. Volby přede dveřmi a všechny alternativy horší, než ta dnešní, která se nám zdá být špatná.

 • Vaska • 14. října 2015

  jestli je toto pravda tak přituhuje – http://orgo-net.blogspot.cz/2015/10/rozzlobeny-putin-povolil-sestrelovani.html

 • orinoko • 14. října 2015

  Emerika je ve varech … a to nikoli Karlovych. Cast armady se distancuje od PNAC hovadin, a uz to dava i na net. Ohava vyhodil nekolik cinitelu … McCocain nekde chytnul heroin … a kdejaky zeleny emericky mozek vydava POLITICKE prohlaseni.
  Porazka USA pres Syrii, to by Zapad nevydychal.
  Prihoriva … ale pro Rusko ted plati – Kdo, kdyz ne my … a kdy, kdyz ne ted?
  Podzim patriARCHY Zapadu je evidentni.
  Zadna euforie neni na miste , ale Putin … zcela vyjimecne … dal do chodu sveho bileho konika.
  V IzraHELLI udajne situaci hybe ruska komunita a satanyahu ma problem situaci zvladat. Syrska protivzdusna obrana zahnala tureckeho dobytka od sveho uzemi a tak tento provedl ATAK proti Kurdum v Iraku.
  Cesky sametovy soudruh ze zahrobi kouka jak mamut na slona.

 • orinoko • 14. října 2015

  Ozvaly se uz ceske armadni informacni zdroje. Zaplatpambu. A docela vycurane. Jenom cituji emericky informacni kretenismus , at si to lide sami preberou.
  Aktualne cz dramaticky pise, jak Emerika zasobila teroristicky dobytek v casti Allepa /Halabu/ skvelymi zbranemi a jak Asad jeste uvidi.
  Pritom dalsi cast prumyslove zony byla od dobytka ocistena. Na webu je rusky IL v neuveritelne vyssce, kterak vypomaha s radiologickym bojem.
  Syrska diaspora slavi a kdyby nebyl prezdintem Asad, tak by chtela Putina, kteremu sice se zpozdenim, ale presto Krym poslal k narozeninam nezapomenutelnou zdravici. Rosove zvedaji hlavu. A kde ji mame my, Cesi, Moravane a Slezane?
  Na OM byla jakasi prognoza. Mozna se vyplni na uplne jiny zpusob.

 • orinoko • 14. října 2015

  Sovetsky svaz zanikl a Rusko se jevilo jako chcipak k domlaceni. – Nejak se to zvrtlo: Uloha jedince v dejinach je nezastupitelna … i kdyz se to klasikum Marxismu-leninismu asi muze jevit jinak.
  Ceske oficialni politicke trapnosti vynikaji na pozadi zapadni hole prdELE, jak monokl na Havlove sametovem podkladku.
  Nikdy … opakuji NIKDY … jsem si neumel predstavit, ze se Zapad snizi na uroven severokorejske propagandy. Ovsem zivot je holt zivot.
  A soudruha Icka odvezla policie.
  Pad Emeriky by byl neskutecnym padem vsech neokon a neolib soudruhu na celem svete.
  Je vubec mozne, ze pad imperia muze zpusobit jeden odhodlany paria a jeden probuzeny medved?

 • orinoko • 14. října 2015

  Je to silene … z urcitych informaci mam pocit, ze se Zapadni Evropa vlastne tesi, az ji Putin osvobodi od emericke okupace. Tlakem na zhrouceni rise zla. Ted ctu knizku o americke kapele Nirvana, kde je spousta veci napsana davno pred tim, nez my to ted muzeme „odobrit“ . – Slovensky vyraz.
  Uz ted je jedna vec naprosto jista. – Pokud to bude vyzadovat situace, tak Rusko ztrojnasobi svuj letecky park v Syrii. Uz mozna nikdy jindy nenastane tak idealni situace, aby Rusko mohlo provadet vycvik mnoha slozek svoji armay tak naostro.
  A pritom jedna legalne, spojenecky, koncepcne, strategicky, takticky , moderne … a hlavne … ve prospech civilizace tak, jak ji vnimame.
  A co lidi? My Cesi tomu rikame – drzi Rusum PALCATY … pardon , chci rici palce.

 • orinoko • 14. října 2015

  V knize o Nirvane se to pise asi takto. Soudruh Reagan svym dluhovym zbrojenim sice uhnal Rusko, aby nakonec dobehl USA. Nasledky Reagana si USA nesou dodnes. Katastrofalni rozvodovost, jejimz nasledkem byla generace mladych, ktera seznala ,ze je prvni na rane, kdy se uz nikdy nebude mit lepe, nez jeji rodice. Vsechen ten kasinovy hypotecni sajrajt uz byl jen logickym nasledkem.
  Desetitisice socialne nabouranych mladych pak nasly svuj enormni vzdor v produkci Nirvany, ktera chtela byt hudebnim vzdorem vuci oficialnimu vkusu hodebnich nabobu.
  Ale byla bohuzel az moc uspesna. Baliky dolacu ji zabily. Ovsem ta muzika ma koule.
  Grunge byl vlastne britsky punk.
  Tedy a tudiz: Emeriku zabiji jeji vlastni dolace. Emeriku dorazi jeji vlastni export exploatace.
  A to jeste neni vsechno. Emeriku pry tezce podryva Rusko a Cina svymi kybernetickymi utoky.
  No neni to na basnika? – Byt porazen svymi vlastnimi zbranemi?

 • Vaska • 14. října 2015

  ??? – http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

 • hudryper • 14. října 2015

  Vaska napsal
  Vaska • 14. Říjen 2015

  ??? – http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

  Obávám se, že pan Fulford zaměnil svá přání za realitu. Změna providera Fedu přece není důkazem tvrzení,které zveřejňuje ! Může jít ovšem o projekci událostí,které mohou nastat a jež
  nejsou otázkou jestli,nýbrž jen kdy. V každém případě lze soudit,že se ve Washingtonu dějí věci.

 • Sio • 14. října 2015

  Vaska napsal

  jestli je toto pravda tak přituhuje–http://orgo-net.blogspot.cz/2015/10/rozzlobeny-putin-povolil-sestrelovani.html

  Kdy už se ti nevzdělaní novináři naučí, že trilión se z americké angličtiny překládá jako bilión a je to 1E12. Trilión v dlouhé škále je 1e18, což je příliš mnoho, přesahuje to asi o dost bohatství celého světa.
  Stejně jsou to pochybná čísla, kokoti, mávají čísly a nerozumí jim. Zeman má pravdu – žumpa.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1tk%C3%A1_a_dlouh%C3%A1_%C5%A1k%C3%A1la

 • Sio • 14. října 2015

  @hudryper: Mi to nepřipadá, že by Obama ukazoval svou sílu a pravou tvář mírotvůrce. Spíše se po několika výprascích začal učit od Putina. Ten se také nehrne na Ukrajinu s armádou. Obama pochopil, že silové řešení (6. priorita, kdoví, jestli má ánung o DVTŘ :-) ) není efektivní. Přesně jak se to popisuje. Vede k rychlým výsledkům, ale ty se dost těžko udržují. Všude Amíci napřed vyhráli a pak se odtáhli se ztrátami. Kdyby Obama vrhnul do Sýrie stotisícovou armádu, Rusové by asi nešli do čelního střetu. To se v hybridní válce nedělá, našli by něco efektivnějšího. Možná by Amies svrhli Asada, ale stálo by je to zatraceně mnoho.
  Možná se tedy pokusí vytvořit nějaký vlastní „Donbas naruby“ v Sýrii, tedy jakou si menší nedobytnou enklávu teroristů, která bude své okolí permanentně rozesírat a kterou nebude snadné vykouřit z nory. Jenže pak se opět splete, Putin není Porošenko a žoldáci, fanatici a vrahové z islámského státu nejsou opolčenci. A navíc, Donbas sousedí s Ruskem, což se o Sýrii a US říci nedá.

 • Sio • 14. října 2015

  Ovšem nejlepší majstrštyky předvádí BL s excelentem Karlem Urválkem Dolejším :-)
  http://blisty.cz/art/79431.html

 • hudryper • 14. října 2015

  Sio napsal
  Mi to nepřipadá, že by Obama ukazoval svou sílu a pravou tvář mírotvůrce. Spíše se po několika výprascích začal učit od Putina.

  Sio ,Roberts vysloveně buší do tamtamů pro pomoc Obamovi. Nikoliv proto,že by snad měl Obamu za mírotvůrce,nýbrž zřejmě proto,že jsa obklopen množstvím neoconských proválečných kreatur , nejspíš je v kritickém postavení a ve hře není nic menšího,než pokus neoconů zastavit Putina,tedy
  riziko horké války a zřejmě i světové. Díky svým vládním zkušenostem vidí situaci přesně,to na rozdíl od zahraničních analytiků,mezi něž Tě na 20 sekud zařadím a pak zase vyřadím. To proto,že skoro na 100% jsem přesvědčen,že i kdyby Obama zastával učení DVTR,bylo by mu to v jeho situaci plat prtné .Jak pravil klasik :“ šedá je teorie a věčně zelený strom života“.

 • Sio • 14. října 2015

  hudryper napsal
  Sio ,Roberts vysloveně buší do tamtamů pro pomoc Obamovi. Nikoliv proto,že by snad měl Obamu za mírotvůrce,nýbrž zřejmě proto,že jsa obklopen množstvím neoconských proválečných kreatur , nejspíš je v kritickém postavení a ve hře není nic menšího,než pokus neoconů zastavit Putina,tedy
  riziko horké války a zřejmě i světové. Díky svým vládním zkušenostem vidí situaci přesně,to na rozdíl od zahraničních analytiků,mezi něž Tě na 20 sekud zařadím a pak zase vyřadím. To proto,že skoro na 100% jsem přesvědčen,že i kdyby Obama zastával učení DVTR,bylo by mu to v jeho situaci plat prtné .Jak pravil klasik :“ šedá je teorie a věčně zelený strom života“.

  hudrypere, ale já nic nenamítám proti tvrzení, že Obama je do značné míry v opozici k neokonům a bylo by lepší, kdyby se prosadil on, než oni. Znalosti způsobů boje (a DVTŘ nic jiného není) se hodí vždy. Jinak si myslím, že Obama chce rovněž zastavit Putina, ale jeho metody se od těch neokonských liší a jsou podstatně chytřejší. A to je to, co jsem chtěl říci.
  Samozřejmě, nepředpokládám, že by Obama o tom něco věděl, natož aby to zastával.
  Jinak si myslím, že ani Obama a ani Roberts nejsou žádní sólisté a určitou část elit mají za sebou, stejně tak jako neokoni, za kterými je zase jiná část. Docela se na to hodí pojmy „globální prediktor“ (za Obamou a Robertsem) a „národní prediktor USA“ za neokony. Dává to smysl, jaká je opravdu skutečnost, to nevím. Roberts možná ano, ale skutečně říká všechno, co ví nebo jen to, co považuje za potřebné říci, aby byl efektivním generálem informační války?
  Ber moje úvahy jako myšlenkové spekulace, hypotézy ve snaze dobrat se souvislostí, nic jiného t ani není.
  Za „zahraničního analytika“ se nepovažuji a ani o takový titul nestojím. Mainstream udělá „zahraničního analytika“ z kdejakého joudy co píše hloupou propagandu na objednávku.

 • Sio • 14. října 2015

  fajt napsal

  http://fakty.ictv.ua/ru/index/read-news/id/1554856

  Není to náhodou magor?

 • hudryper • 14. října 2015

  Skvělý voják a velitel, mizerný filosof školitel…

 • fajt • 15. října 2015

  Strelkov měl vždy výhrady k Moskvě, ale tento článek se mi jeví jako vyloženě sabotérský, spíše tady půjde o informační válku, kdy se někteří nebudou bát někomu podsunout do úst věci, které by nikdy neřekl – jde o ukrajinský web,ale dal jsem ho pro příklad, že ani protistrana nespí a její manipulace může mít hodně podob, dokonce velmi úspěšných. ..

 • hudryper • 15. října 2015

  Sio napsal
  já nic nenamítám proti tvrzení, že Obama je do značné míry v opozici k neokonům a bylo by lepší, kdyby se prosadil on, než oni. Znalosti způsobů boje (a DVTŘ nic jiného není) se hodí vždy. Jinak si myslím, že Obama chce rovněž zastavit Putina, ale jeho metody se od těch neokonských liší a jsou podstatně chytřejší. A to je to, co jsem chtěl říci.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/americane-odmitli-jednat-s-rusy-na-tema-syrie/