P. C. Roberts: Vzkříšení Armageddonu

Kampaň amerických zpravodajských služeb bombardujících veřejnost vymyšlenými informacemi o kontaktech týmu prezidenta Trumpa s Ruskem cílí k zajištění lukrativní studené války a k zablokování procesu uvolnění napětí.

(Gareth Porten)

„Hlubokému státu“ stačilo 24 dní k vykastrování prezidenta Donalda Trumpa a ke znevěrohodnění jeho slibu, že skončí s napětím mezi USA a Ruskem, vytvořeném během vlád Clintona, Bushe ml. a Obamy.

Jak Gareth Porten dokazuje, byla kauza proti generálu Flynnovi, 24dennímu Trumpově poradci Národní bezpečnosti, výplodem založeným na nepravdivé informaci.

Obamův ředitel CIA John Brennan dal do oběhu vymyšlené zprávy, z nichž ani jediná neobsahovala zrnko pravdy či důkazu. Mediální prostitutky CIA věděly, že tyto zprávy nejsou ničím než odpovědí CIA na hrozbu, že roční rozpočet vojensko-bezpečnostního komplexu zoufale potřebujícího „ruskou hrozbu“ by právě o tuto hrozbu mohl pod novým prezidentem přijít. A tak se mediální prostitutky, především pak New York Times, CNN, MSNBC a všechny další, které oddaně posluhují svému pánu CIA víc než věci míru mezi nukleárními mocnostmi, daly do práce.

Vidíme tedy, že americká a vůbec všechna západní média dávají přednost konfliktu s Ruskem před mírem, a to zcela bez ohledu na brutální skutečnost, že pouhých 10 procent nukleárního arzenálu, ať už amerického či ruského, stačí na eliminaci veškerého života na Zemi.

Jak píše Patrick Lawrence: „Světla nad námi pomalu zhasínají. Tisk nás opustil a prokázal, že nás nedokáže v ničem podstatném informovat. Vše, co nám zbylo, jsou alternativní média.“

Alternativní média jsou média internetová, weby jako Intercept, USA Watchdog, Alex Jones, Information Clearing House, Global Research, UNZ Review atd.

Je pochopitelné, že všechny tyto weby jsou cílem neustálých útoků. Vzpomeňme např. na seznam 200 tzv. „ruských agentů“. Zkrátka každý zdroj nehlásící se k „hlubokému státu“ je určen k umlčení. Alex Jones má např. už dnes problémy s vyhledávačem Google.

Jak říkali nacisté: Stačí nastolit strach a lidé uhnou.

Trumpovo prezidentství je de facto u konce – a to i když mu bude umožněno setrvat u moci. Už se srovnal s linií vojensko-bezpečnostního komplexu. Řekl, že Rusko musí vrátit Krym Ukrajině, zatímco Krym vrátil sám sebe do Ruska. Odmítl novou smlouvu o omezení strategických zbraní (START) s tím, že chce v nukleárním zbrojení pro USA převahu a nikoliv paritu. Obamovo bilionové zvýšení amerického nukleárního arzenálu se tedy pravděpodobně Trumpovy podpory dočká.

Čímž vším se po jednom měsíci Trumpa v úřadu změnil cíl od napětí sníženého k napětí zvýšenému. A další rozpory jsou za rohem. Existuje plán na okupaci části Sýrie americkým vojskem, aby se tak znemožnilo znovusjednocení celé země. Část Sýrie má být připojena k Turecku, část má být předána Kurdům a kus Sýrie připadne Washingtonu.

A tak bude chaos na Středním východě zachován na věčné časy. A pokračující provokace Washingtonu jak proti Rusku, tak proti Číně, budou okusovat stále ještě přetrvávající ruské naděje na zlepšení jeho vztahů s Washingtonem.

Jedinou příčinou, proč život na Zemi po více než půl století existence nukleárních zbraní stále ještě přetrvává, bylo to, že američtí prezidenti a sovětští vůdci pracovali společně na snižování vzájemného napětí.

Dnes je však situace odlišná. Poslední tři američtí prezidenti – a dnes už tedy i Trump – dřeli i v přesčasech, aby naopak toto napětí zvyšovali. Nejvyšší američtí generálové charakterizují Rusko jako „hlavní hrozbu pro Spojené státy“. A velitelé NATO ujišťují svět, že Rusko může okupovat baltské země či Polsko v kterémkoli okamžiku.

Tato nesmyslná obviňování a předpovědi dávají Rusům na vědomí, že Západ své obyvatelstvo na útok proti Rusku už co nejnaléhavěji připravuje.

Což představuje extrémní riziko, do něhož choromyslní neokonzervativci, idiotská liberálně-progresívní levice, nenasytný vojenskobezpečnostní komplex a agresívní generálové vystavují život na Zemi.

A těch několik lidí, které před tímto rizikem hlasitě varují, je nemilosrdně zahnáno do kouta s nálepkou „ruští agenti“.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 20 komentářů