Diskuze k článku


 • tožtak • 25. října 2015

  Die Anstalt 20.10.2015 Bavorská vnější politika, o konfliktu v Sýrii_Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=712oMasf11A

 • Dana • 26. října 2015

  Craig prska na americkou verejnost, dedek se citi neoceneny :-)
  vetsina lidi ho totiz ignoruje a maji ho za magora.

  Hordy divochu nacichly vzhledem k technologii mobilu a internetu k zapadnimu pojeti sveta, tedy uvedomily si, ze zapadni Evropa je zeme zaslibena a ze jim tam bude lepe. Kdyz ma nekdo tisice dolaru na paseraky, jiste neni tak chudy a za ty penize by si mohl postavit doma dva baraky . Za par tisic dolaru muze zacit podnikat, ale to by znamenalo praci a osobni usili. Ciliz voli nohama. Syrsti uprchlici je jen mala cast bezencu, ostatni se prizivuji na vlne emigrace.
  Lidi, co prisli valkou o vsechno nemaji zadne penize. Ti ovsem sedi s detmi nekde pod stany v Jordansku, bez prostredku a necpou se do Evropy.. Do Evropy prichazeji vetsinou dravci, mladi oportuniste, co si budou agresivne narokovat podminky sami.
  Ti, co souhlasi s Craigem, ze utecenci jsou lidi, ktere vyhnalo nejake americke bombardovani, by si meli uvedomit, ze toto uz neni aktualni problem. Problem dnesni je, jak se branit proti stehovani narodu. Kydy a spekulace co a jak, proc k tomu prislo, jsou naprosto bezpredmetne. .Problem neni drivejsi americka pritomnost na Strednim Vychode, ale miliony utecencu DNES a TED.. Kvoty, ktere zapricini rozvrat spolecnosti v nejblizsi budoucnosti…
  Prirodni zakon:
  Jestlize hori dum, jde se prvne hasit ohen a nekeca se dlouze o tom, kdo pozar zalozil…

  • Stan • 26. října 2015

   Jo, přesně, jde se prvně hasit a žhář zatím zapaluje u sousedů další barák. Bez likvidace žháře nemá hašení význam.

 • Clair • 26. října 2015

  Americký politolog Cohen:
  USA se staly problémem pro moderní multipolární svět!

  Odmítnutí Washingtonu připojit se k Ruské federaci v boji proti IS ukazuje strach USA ze ztráty pozice „jediné supervelmoci“, kterou získaly po rozpadu Sovětského svazu, tvrdí Stephen Cohen.
  Stephen Cohen, americký politolog
  26.říjen 2015 – 01:11

  Americký politolog, profesor Stephen Cohen z Princetonské univerzity se domnívá, že akce Washingtonu v Asii a Evropě ukazují neochotu přijmout Američany multipolaritu moderního světa.

  „Washington se aktivně snaží zachovat svoji pozici jako „jediná supervelmoc „v Asii, Evropě a na Středním východě. Svědčí o tom odmítnutí USA vstoupit s Francií, Německem a Ruskem do mírového urovnání ukrajinské krize, a neochota Washingtonu připojit se k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi v boji proti Islámskému státu v Sýrii a Iráku,“ uvedl Cohen v programu Johna Batchelora na The Nation.

  USA čeká nevyhnutelná tragédie ztráty světové nadvlády

  Profesor také obrací pozornost také na to, že tím, jak se brání multipolárnímu světu, Spojené státy brání modernitě.

  „Moderní svět je multipolární – o tom svědčí historie, ekonomie, politika, národní tradice, nadnárodní krize a a vzdor Spojených států je součástí problému, nikoliv řešení,“ zdůraznil Stephen Cohen. A v této souvislosti se zeptal, zda nemá náhodou Putin pravdu, když si myslí, že mají američtí činitelé v hlavě „slámu místo mozku“.

 • Clair • 26. října 2015

  článek vyšel v US v „Thenation.com“

 • asym • 26. října 2015

  Dana napsal

  Craig prska na americkou verejnost,dedekse citineoceneny
  vetsina lidi ho totizignoruje a maji ho za magora.

  Hordy divochu nacichly vzhledem k technologii mobilu a internetuk zapadnimu pojeti sveta,tedy uvedomily si, ze zapadni Evropaje zeme zaslibena a ze jim tam bude lepe.Kdyz ma nekdo tisice dolaru na paseraky, jiste neni tak chudy a za ty penize by si mohl postavit doma dvabaraky . Za par tisic dolaru muze zacit podnikat,ale to by znamenalo praci a osobni usili. Ciliz voli nohama.Syrsti uprchlici je jen mala cast bezencu, ostatni se prizivuji na vlne emigrace.
  Lidi,co prisli valkouo vsechno nemaji zadne penize.Ti ovsem sedis detmi nekde pod stany v Jordansku,bez prostredku anecpou se do Evropy.. Do Evropy prichazeji vetsinou dravci,mladi oportuniste, co si budou agresivnenarokovatpodminky sami.
  Ti,co souhlasi s Craigem, ze utecenci jsou lidi,ktere vyhnalo nejake americke bombardovani,by si meli uvedomit, ze toto uz neni aktualni problem.Problem dnesni je,jak se branit proti stehovani narodu. Kydy a spekulaceco a jak,proc k tomu prislo,jsounaprosto bezpredmetne. .Problem neni drivejsi americka pritomnost na Strednim Vychode,ale miliony utecencuDNES a TED.. Kvoty, ktere zapricinirozvrat spolecnosti v nejblizsi budoucnosti…
  Prirodni zakon:
  Jestlize hori dum,jde se prvne hasit ohen anekeca sedlouzeo tom,kdo pozar zalozil…

  Dámo vaše argumentace je podobna scénce, na kterou o pár řádků výš odkazuje kolega „tožtak“. Nezodpovědnost, chamtivost a ubohost uSSa vyčpívá a při vědomí toho s dětinskou úporností blábolíte opakovaně vaše nesmysly.
  Krásný „citát“ z dob kdy ještě bílá lůza v emerice drtila morek z kostí kamenem nacházející se na hradě Pernštejnů v obci Bystřice zní: „Kdo jest toto hovno sral, já dím, aby si ho také sežral“ – což mi připadá výstižné přání pro budoucnost vaší zemi.

 • abx • 26. října 2015

  vyborny a podlozeny clanok. ten musi hamburgerozrutov boliet…

 • Starý doktor • 26. října 2015

  Dva poslanci tureckého parlamentu za levicovou Republikánskou lidovou stranu (CHP), Eren Erdem a Ali Seker, před pár dny na tiskové konferenci v Istanbulu předložili nahrávky a další důkazy, které svědčí o tom, že za použitím bojového plynu sarin v Sýrii v roce 2013 bylo právě Turecko. Potvrdili tak – na Západě intenzivně zpochybňovanou – analýzu Seymoura Hershe z loňského dubna.
  Podle jejich údajů se na celé „false flag“ akci podílel i turecký průmysl, konkrétně představitelé chemické firmy MKE, která sarin nejenže vyrobila, ale přes své zástupce ho dodala i do Sýrie. „Všechny podrobnosti o tom, včetně nahrávek rozhovorů, máme k dispozici,“ prohlásil Eren Erdem s tím, že bez ohledu na existenci důkazů turecká vláda nikoho z důležitých „článků“ spiknutí nenechala zatknout. Třináct lidí bylo zadrženo a posléze propuštěno, s odkazem na vládní politiku boje proti terorismu. Při útoku sarinem v ghútě u Damašku bylo v srpnu 2013 zabito přes 1 300 lidí, přičemž Západ okamžitě za viníka označil Damašek.
  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/20868-hrozi-turecku-konflikt-podle-syrskeho-vzoru

 • Dana • 26. října 2015

  Stan napsal

  Jo, přesně, jde se prvně hasit a žhář zatím zapaluje u sousedů další barák. Bez likvidace žháře nemá hašení význam.

  Tato definice, Staniku,
  neodpovida prirodni logice. Proto tam mate takovy chaos v te vasi kotline.
  Zakladni a primarni snaha normalniho cloveka je hasit si svoje, hasit to, za co mam zodpovednost. Zachranit svou rodinu. Nestarat se o souseda, kdyz hori dum muj, kdyz jsou ohrozeny moje deti. . At si zhar, – kdyz uz to nebyl jednoduse zapalujici blesk – zapaluje jine domy, o jejich haseni at se staraji ti, kterym tem dum patri. Bohuzel, nebo bohudik, clovek ma sve limity a priority. Honit zhare misto haseni nezachrani ani prvni ani druhy, ani desaty dum. Mimotoho, likvidace zhare by mozna zachranila moje sousedy, ale uz ne moje nejblizsi, pribuzne v horicim dome, coz je moje hlavni starost.
  Kdyz se zhar nepristihne primo pri cinu, hypoteticky, honicka za zharem jeho ohnivy cin jen utvrzuje a umoznuje jeho nicivy uspech. I kdyz zlocince dopadnete, tak si na nem nic nevezmete, pac barak-baraky jsou fuc a vubec neni jiste, zda zhar nema dalsi komplice. . Co kdyz je tech zharu nekolik ?
  Moje priorita je zachovat si muj domov, branit prvne svuj prostor a pokud mozno eliminovat vsechny hrozby, ktere prichazeji z vnejsku. Vsechny. Staram se jen o to, co ovlivnuje bezprostredne moje preziti a preziti moji rodiny. . Timto soustredenim na moji bytostni zachranu jsem odolna nejen proti zharum, ale i zlodejum a najezdnikum vseho druhu.. V Emerice tomu rikame : „Stand your ground“….

 • Béda • 26. října 2015

  http://svobodnenoviny.eu/bagdad-umoznil-rusku-bombardovat-teroristy-is-prchajici-ze-syrie-do-iraku/

  Mezitím co ruské nálety tlačí teroristy ISIS ze Sýrie do Iráku, Moskva a Bagdád se dohodli, že budou útočit na militanty i na území Iráku, uvedl Hakem al-Zameli, vedoucí irácké parlamentní komise pro národní bezpečnost a obranu, informovala tisková agentura FARS.

  Militanti Islámského státu nenajdou bezpečné útočiště po ruských náletech v Iráku poté, co dal irácký parlament Rusku zelenou v provádění náletů proti islámským teroristům na území Iráku.

 • orinoko • 26. října 2015

  Njn, ceske telisko … chyba lavky … a potrat je na stole.

  Muj ty boze, co NATO KATcirkev?

  Dnesni sdelovaci impotenTI … neznaji poezii informaci. Ohnou se … a prdozady vystrileji nejkatastrofalnejsi blafy , o kterych dneska s nadsenim mluvi tzv. bezny.
  Ceske hovory posledni dobou maji jakysi uzus – uz jsi slysel-videl-cetl – ty KRAVINY, co nam servirujou? ONI si opravdu mysli, ze my jsme uplne blbi.

 • orinoko • 26. října 2015

  Dokoncena veta … „bezny obcan“.

 • orinoko • 26. října 2015

  LIDI … vy vite … spolecne to tusime …
  Mainstream vseho druhu zacal nudit. A lidi potrebuji vzruso. Outsideri jsou dneska v kurzu. VSEM jim preji hodne zdravi … a penez. To je hrozny, co?
  Vzdycky jsem si myslel … a myslim si to dodneska, ze dobra prace by mela byt dobre ohodnocena. Kapitaalismus to pry umi.

  Jsem rad, ze jsem Syranum od prvni chvile veril, a ze zaroven tusil, ze Rus je nakonec nenecha ve stychu.
  Jsem rad kvuli mnoha vecem. Tak napriklad ze OM jsou svym zpusobem syrsky udel.
  Mame , co jsme mozna nechteli.
  Celou radu outsideru … ale jenom jedno OM.
  Admine, na Tve zdravi!

 • Béda • 26. října 2015

  orinoko napsal

  LIDI … vy vite … spolecne to tusime …
  Mainstream vseho druhu zacal nudit. A lidi potrebuji vzruso. Outsideri jsou dneska v kurzu. VSEM jim preji hodne zdravi …a penez. To je hrozny, co?
  Vzdycky jsem si myslel … a myslim si to dodneska, ze dobra prace by mela byt dobre ohodnocena. Kapitaalismus to pry umi.

  Jsem rad, ze jsem Syranum od prvni chvile veril, a ze zaroven tusil, ze Rus je nakonec nenecha ve stychu.
  Jsem rad kvuli mnoha vecem. Tak napriklad ze OM jsou svym zpusobem syrsky udel.
  Mame , co jsme mozna nechteli.
  Celou radu outsideru … ale jenom jedno OM.
  Admine, na Tve zdravi!

  RF vstoupila do dění dle mého mínění se značným zpožděním ale díky za to, že se tak vůbec stalo. Velice jsem se divil, když RF s Čínou nevetovaly v RB OSN „ochranu civilistů“ v Libyi. Přitom indikátory, o co USA jde měly již z dřívějška (Kosovo, Afghánistán, Irák, Jižní Osetie – tranzitní trasy, suroviny, vytlačování konkurence ze sfér vlivu a klíčových ekonomických a vojenských bodů. Nevím proč tomu tak bylo – možná mělo vliv, že RF ještě nepokročila dostatečně v přezbrojování, možná šlo o to, že v čele byl Medveděv. Pokud jde o Sýrii, domníval jsem se, že reprezentace RF byla „měkká“, že měla podržet Asada již na počátku, žádat po „žalobcích“ ve věci použití chemických zbraní (bez důkazu) věcné důkazy a bez nich je rovnou poslat do… (někam) – žádná likvidace ničeho bez důkazů s tím, že podle RF chemické zbraně použili chráněnci USA a kol. užitečných idiotů z řad „umírněné“ teroristické opozice. Dnes již nejsem natolik radikální a soudím, že přijaté smířlivé řešení bylo efektivní. Obzvlášť poté, co ruská a čínská vojenská plavidla zaujala postavení u břehů Sýrie.

 • orinoko • 26. října 2015

  Omlouvam se … umreli mi nekolik dnu po sobe lide, se kterymi identifikoval svoji vlastni pritomnost na teto Zemi, ackoli za Havlovy oplZLOSTI jsme si mene mene rozumeli.
  ….
  Variace na stare tema …

  Krajinou line tahne
  saharske blues
  Jako kdyz vozka zivota z cise nahne …
  a co muj vlastni lues
  Stary kmenovy nacelnik vola
  nastal cas umirani
  a tak se pred nim otevira
  nebeska stola…
  Konecneho uctivani…

 • hudryper • 26. října 2015

  Béda napsal
  RF vstoupila do dění dle mého mínění se značným zpožděním ale díky za to, že se tak vůbec stalo. Velice jsem se divil, když RF s Čínou nevetovaly v RB OSN „ochranu civilistů“ v Libyi.

  Vážený Bédo,
  vojenská strategie není zřejmě Vaší silnou stránkou. Rusko i Čína hrají o každičký další pracovní den,v němž budou vyrobeny moderní zbraně. Druhá strana ví,že hrozby demonstrující schopnost
  ruské a čínské efektivní obrany před masivním útokem stojí na prototypech a prvních sériích. V
  Lybii stáhli ocas a urychleně se pakovali,zejména Číňané,proti nimž byla vlastně válka vyvolána.
  Nechali tam odhadem nějakých 30mld dolarů. V Lybii bez jakýchkoliv zásobovacích komunikací
  by se proti NATO angažoval pouze politický snílek a podle toho by také dopadl. Rusové i Číňané věděli,že i kdyby podali veto proti bezletové zóně,nebylo by to v situaci,kdy Američané nehledí na
  elementární pravidla mezinárodního práva,nic platné. Jen by utrpěli posměch. Takové veto,jež by nebylo podpořeno vojenskou silou na místě samém (třeba jako v Sýrii s komunikacemi přes Irán)
  by nemělo smysl.Naopak, Rusové si dobře spočítali .k čemu tato agrese povede. Proč by se měli angažovat proti vývoji,který jim sliboval zlepšení jejich pozice ve vztazích s Evropou až bude zaplavena utečenci ? Oni hrají šachy s promyšlenými několika tahy dopředu,všiml jste si toho ?

 • Béda • 26. října 2015

  hudryper napsal
  Vážený Bédo,
  vojenská strategie není zřejmě Vaší silnou stránkou. Rusko i Čína hrají o každičký další pracovní den,v němž budou vyrobeny moderní zbraně. Druhá strana ví,že hrozby demonstrující schopnost
  ruské a čínské efektivní obrany před masivním útokem stojí na prototypech a prvních sériích. V
  Lybii stáhli ocas a urychleně se pakovali,zejména Číňané,proti nimž byla vlastně válka vyvolána.
  Nechali tam odhadem nějakých 30mld dolarů. V Lybii bez jakýchkoliv zásobovacích komunikací
  by se proti NATO angažoval pouze politický snílek a podle toho by také dopadl. Rusové i Číňané věděli,že i kdyby podali veto proti bezletové zóně,nebylo by to v situaci,kdy Američané nehledí na
  elementární pravidla mezinárodního práva,nic platné. Jen by utrpěli posměch. Takové veto,jež by nebylo podpořeno vojenskou silou na místě samém (třeba jako v Sýrii s komunikacemi přes Irán)
  by nemělo smysl.Naopak, Rusové si dobře spočítali .k čemu tato agrese povede. Proč by se měli angažovat proti vývoji,který jim sliboval zlepšení jejich pozice ve vztazích s Evropou až bude zaplavena utečenci ? Oni hrají šachy s promyšlenými několika tahy dopředu,všiml jste si toho ?

  hudryper,

  nikoliv, pane hudrypere. Po mém soudu, tak daleko tehdy nikdo věci nepropočítal. Domnívám se, (i tehdy jsem se domníval), že veto, jestli by USA a spolek servilních ochotníků – jejich vazalů, provedly na Libyi útok, by z nich nutně udělaly před celým světem agresory bez jakéhokoliv mandátu (bez ohledu na výsledek). A výsledek, kterého tam pak dosáhly (zcela zničený stát – zdroj mezinárodního terorismu) , by ještě znásobil míru tohoto zločinu – pak by to totiž byl zločin bez jakékoliv, byť zdánlivé legitimity, přikryté bezletovou zónou, mandátem OSN a velice diskutabilní „bezletovou zónou“. Pak by jim totiž fíkový list neposkytovalo vůbec nic. Byla by to před celým světem od A do Z (od samého začátku) svévolná agrese bez jakéhokoliv mandátu. A to je veliký rozdíl.

 • hudryper • 26. října 2015

  Béda napsal
  tak daleko tehdy nikdo věci nepropočítal.

  Jak to víte, pane Bédo ? Jakákoliv mezinárodní smlouva, ruské a čínské veto v RB by mělo stejnou hodnotu jako jiný pakt,je dodržována pouze dotud,dokud to pro jednu ze stran výhodné. Na odsouzení madam Clinton,nebo Sarkosyho by se nezměnilo nic,i kdyby veto bývalo bylo uplatněno.
  A není ten nával běženců do Evropy výhodný pro nedodržování poslušnosti USA a postupný bojkot sankcí ? Milion uprchlých Rusů z Ukrajiny je pořádná zátěž,kterou na naší straně ani nebereme na vědomí,zato letošní milion přicmoudlíků je pro 3x lidnatější Evropu „neřešitelný problém“. Spolu s „výchovnou salvou“ se postoj řady klíčových panáků z EU změnil jak pod kouzelným proutkem.

 • Béda • 27. října 2015

  pane hudrypere,

  jenom bych vás chtěl upozornit na fakt, že veto v RB OSN není nutnou podmínkou (a ani neznamená) pro zahájení války vetujících proti vetovaným. Je to v podstatě nejvyšší možný diplomatický akt, kterým státy (velmoci) vyjadřují svá stanoviska a legitimizují, případně odmítají legitimizovat použití síly při narušování suverenity a územní integrity jiných států. Pakliže by RF a Čína vetovaly návrh USA na zavedení bezletové zóny (krycí terminus technicus pro vypovězení války) znamenalo by to pouze a jedině to, že k žádnému konsensu velmocí pro použití síly proti suverénnímu státu, případně pro omezení státní suverenity (v tomto případě Libye) nedošlo a tudíž každá takováto akce je proti mezinárodnímu právu a proti mezinárodním ujednáním. Čímž je to z hlediska mezinárodních vztahů v podstatě jednostranný akt zvůle jednoho státu anebo koalice států proti jinému státu.

 • Béda • 27. října 2015

  pane hudrypere,

  když mluvíte o migraci. Dalekosáhlé důsledky jako jsou kupř. zhroucený stát Libye (indicie z Iráku a Afghánistánu zde zajisté již byly), vznik ISIL a seriál zvenčí „moderovaných“ barevných revolucí na severu Afriky (to bylo americké předtím v této oblasti nebývalé nóvum) , pravděpodobný zvýšený migrační tlak na Evropu zde již tehdy při posuzování mohly existovat ale použití migrace USA jako zbraně na vymáhání určité politické linie vůči Evropě (skrze povinně rozevřenou náruč Mutti Merkel a Erdogana) si v té době ztěží dokázaly státy posuzující veto představit. Domnívám se, že i v případě USA, které jsou nepsanou servisní agenturou 1% šlo v těchto případech až o následné improvizace při vytloukání klínu klínem (zisku ze chcípající kobyly)

 • Starý doktor • 27. října 2015

  Ruský prezident Vladimir Putin to opět musel na 12. setkání Mezinárodního diskusního fóra Valdaj v Soči rozbalit, aby osvětlil obrovskou závažnost současné geopolitické křižovatky.
  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/10/6635-valka-a-mir-predelavka.htm

 • Starý doktor • 27. října 2015

  Spolková zpravodajská služba (BND), Spolkový úřad vyšetřování (BKA – obdoba americké FBI) a Úřad na ochranu ústavy ostře varují před imigrační politikou Angely Merkelové.

  Úřady již nemohou zaručit bezpečnost v zemi a očekávají v Německu radikalizaci. Vyzývají k okamžitému zastavení nekontrolovatelného přistěhovalectví.

  Mezi úředníky vládne zmatek a velká nervozita, ale vnitřní kruh kolem Merkelové se dosud plně podřizuje jejímu vedení.

  BND, BKA a Úřad na ochranu ústavy tvrdí, že v současných chaotických podmínkách již nemohou dále plnit povinnosti v souladu se svým zákonným mandátem.
  http://www.zvedavec.org/komentare2015/10/6636-nemecke-bezpecnostni-slozky-vyzyvaji-k-okamzitemu-zastaveni-ilegalni-imigrace.htm#hodnoceni

 • Starý doktor • 27. října 2015

  Velvyslanec USA na Ukrajině „kontroloval“ volební komisi, jestli má všechno v pořádku. Nahlížel do volebních archů, kontroloval, kdo volil a kdo ne!
  Foto z kontroly přiloženo.
  http://www.novarepublika.cz/2015/10/velvyslanec-usa-na-ukrajine-kontroloval.html

  Kdy se dočkáme chvíle, kdy i volební komunální komise v ČR bude kontrolovat a dozorovat americký velvyslanec Andrew Schapiro?

 • Béda • 27. října 2015

  Starý doktor napsal

  Spolková zpravodajská služba (BND), Spolkový úřad vyšetřování (BKA – obdoba americké FBI) a Úřad na ochranu ústavy ostře varují před imigrační politikou Angely Merkelové.

  Úřady již nemohou zaručit bezpečnost v zemi a očekávají v Německu radikalizaci. Vyzývají k okamžitému zastavení nekontrolovatelného přistěhovalectví.

  Mezi úředníky vládne zmatek a velká nervozita, ale vnitřní kruh kolem Merkelové se dosud plně podřizuje jejímu vedení.

  BND, BKA a Úřad na ochranu ústavy tvrdí, že v současných chaotických podmínkách již nemohou dále plnit povinnosti v souladu se svým zákonným mandátem.
  http://www.zvedavec.org/komentare2015/10/6636-nemecke-bezpecnostni-slozky-vyzyvaji-k-okamzitemu-zastaveni-ilegalni-imigrace.htm#hodnoceni

  Otárkou je, jestli BND má v zákoně zakotveny termíny velezrada případně vlastizrada. Když je to fakticky protektorát USA.

 • hudryper • 27. října 2015

  Béda napsal
  náruč Mutti Merkel a Erdogana)

  Zdá se mi,že role Erdogana v přípravě a nastartování masového exodu utečenců dosud nebyla zcela odhalena. Viz n.př.
  http://www.novarepublika.cz/2015/10/cinsti-ujgurove-osidluji-severni-syrii.html#more

  O absolutním zkompromitování Merklové a zřejmě i jejího nejbližšího politického okolí nemá smysl mluvit,konec její kariéry byl nepochybně naplánován právě v souvislosti s migrací do Německa.Zřejmě šlo o to,aby se dovnitř EU dostalo co nejvíc „bojeviků“ dřív,než v reakci na
  tento proces „spadne klec“ a Evropa se začne obrňovat. V žádném případě bych s Vámi nechtěl
  podceňovat přípravu strategické změny na SV,v severní Africe a v Evropě. Dokazuje to i známé video s gen.Leslie Clarkem,které bylo nepochybně záměrně vypuštěno do sítě s podtextem :
  „neděste se,víme co se děje a máme to pod kontrolou“. Svět si v po bombardovacím zločinu v
  Srbsku a po teroristickém útoku na Irák v té době už „zvyknul“ na to,že si Washington dělá a bude
  dělat co se mu zamane ,a to bez ohledu na směšné pokusy pár nesouhlasících v OSN. Jenže tak
  dlouho se tihle „válečníci“ s protivníky ozbrojenými kopími,luky a šípy naparovali,až zjistili,že
  jim v konfrontaci s Ruskem a nyní i s Čínou a Iránem ujíždí vlak,dokonce i ve zbraňových systémech.Toto poznání a jenom tvrdá vojenská fakta rozhodují o naší budoucnosti,nikoliv
  mezinárodní žvanírna v NY.