Diskuze k článku


 • Slobo • 19. února 2015

  Эксклюзивное интервью (9:47) карателя из батальона АЗОВ
  2015.02.18.

  http://cs7001.vk.me/c540105/v540105519/20530/jii_j_Xr8qs.jpg
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-02/1424267023_screenshot_437.jpg

  https://www.youtube.com/watch?v=gkHCK9ga8Ys

  ____________________________________________

  Vlk číhá !!!
  kdo to vyrábí samohonku přímo v zákopech

  Širokino u Mariupolu

  Zajímavý moment
  na videu je v čase 2:40

  https://www.youtube.com/watch?v=oWK6GOhFiDI

  Nevím, (Vlk)
  jak by se charakterizovali to podivné zařízení pod plachtou,
  odkud trčí roura od kamen, která ústí do velkého plechového lavoru a z té roury cosi kape.

  Já bych řekl, že nějaký opolčenec vyrábí přímo v zákopech samohonku…

  _________________________________________
  aji Slobo číhá
  http://cs624627.vk.me/v624627591/1762f/_Ew2pSwNYdg.jpg

 • Gatta • 19. února 2015

  Pád Debalceva je bezpochyby velký úspěch opolčenců, ale …

  Hodně se hovořilo o kotli z 6-8 tisíci ukrajinců. Sice byly i hlasy, že to číslo je nadnesené a bude spíše jen 2-3 tisíce, že zbytek vojska je dislokován ve Svetlogorsku, tedy mimo vznikající kotel.
  Tomu patrně odpovídá i to, že ani opolčenci nějak nemohou ukázat ani ty zajaté, ani Porošenko ty elegantně evakuované tisíce vojáků z kotle.

  Druhá otázka je, na co vlastně ukrajinci ( a jejich poradci) v Debalcevu čekali. Úzký výběžek, který nerozšiřovali si přímo říkal o vytvořeni kotle. Každopádně takto si to asi nepředstavovali.

  Na nějakou velkou ofenzivu proti zakopané ukrajinské obraně to rozhodně nevidím.
  Vojensky povstalci neměli prostředky ani na nepropustné uzavření Debalceva a to i přes stažení většiny svých volných sil na tuto akci.

  Domnívám se, že jedinou možnou cestou k vítězství opolčenců je vnitřní zhroucení Kieva – ztráta vůle bojovat o Donbas.

  Bez dalších bojů a dalších mrtvých to asi nepůjde. Nicméně „ekonomika“ Kieva a její dopad na společnost to může značně urychlit. Tedy, pád Debalceva je bezpochyby velký úspěch opolčenců a krok ke konečnému míru.

 • lomikel • 19. února 2015

  Nato na urkajine je eskalace smerem k valce Nato – Rusko. Je to zcela neprijatelne pro rusko, takze bych se vubec neradoval. Cele snazeni putina smeruje k tomu zabranit, skrze nerozdelenou ukrajinu vstupu nato. Pokud tam nato vstoupi, tak ruove proste budou muste anektovat ty casti ktere jsou pro ne strategice – podivejte sa na mapu a zmerte vzdalenost z ukrajinskych hranic do Moskvy.

  Dost nechapu autora v jeho hodnoceni situace.

 • lomikel • 19. února 2015

  na ukrajine se vede valka nato a rusko, to ze je to skrze ukry a opolcence snad ZDE nikoho nemate.

 • Gatta • 19. února 2015

  Střízlivé, vojenské i politické, hodnocení „Debalceva“ na stránce Jižanů:

  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/10143-debalcevskiy-kotel-19-fevralya.html

 • ex-nemo • 19. února 2015

  Máte někdo tušení co vlastně sleduje Putin těmi šaškárnami v Minsku ? Přece mu musí být jasné, že nikdo nikdy tam na místě žádné dohody nedodrží ani minutu, v podstatě to nikdo nebere vážně. Ostatně, kdo se jednou rozhodne řešit věci silou, nebude se přece vázat na nějaké papíry a podpisy; a že USA k tomu rozhodnutá je, to musí Putin vědět nejpozději od bombardování Srbska.
  A jakékoli „nežádoucí“ události na Ukrajině ( i jinde) jsou a budou okamžitě připsány Rusům a Putinovi; kdyby třeba na Kyjev spadl metorit, mohl by za to Putin jistěže taky. a dostane se mu další výchovné rany na holou – zostření sankcí
  Tak co tedy vlastně sleduje tím vyvoláváním šaškovských porad, které níkdo vážný nemůže brát vážně,l a které jen dávají jestřábům USA snadnou záminku k zostření situace ?
  Je představa, co tím ten Puťa vlastně míní? přece snad nějaký delší plán proboha má, nebo že by to nechával vždycky jenom na jednom tahu, to se mi nezdá.

 • abx • 19. února 2015

  Slobo napsal
  Zajímavý moment
  na videu je v čase 2:40

  https://www.youtube.com/watch?v=oWK6GOhFiDI

  Nevím, (Vlk)
  jak by se charakterizovali to podivné zařízení pod plachtou,
  odkud trčí roura od kamen, která ústí do velkého plechového lavoru a z té roury cosi kape.

  Je to piecka urobena z nejakej tlakovej nadrze – asi vzdusniku od kompresora. Hore na kominovopm vyvode ma urobenu domyselnu plosinu na ktorej si opolcenci ohrievaju vodu v lavore. Ziadna zahada.

 • PPK • 19. února 2015

  Jak ta válka započala? Byla nastartována účelovým zahraničním financováním nepokojů a podněcováním geograficko-nacionalistické nenávisti dvou částí OBČANŮ jednoho základního národa vůči sobě navzájem. Parlamentní a vládní moci se mezitím nedemokratickým násilím chopila mafie, která se (jen na pohled paradoxně) skládá ze slepence židovských oligarchů a dědiců nacisticko – fašistických banderovských tradic. Za pomoci neokonských ideologů z USA a pohrobků polských fašistů z 2WW byl vytvořen obraz Ruska jako nepřítele Ukrajiny a výsledkem byl zákaz ruštiny jako druhého rovnoprávného oficiálního jazyka.

  Válka na Ukrajině skončí jediným možným řešením. Poznáním Ukrajinců, že až dosud se vzájemně vraždili pro cizí koloniální zájem, přičemž zájem Ruska to nebyl. Teprve znechucení umírajících vojáků armády Kyjeva a neochota útočně válčit proti vlastním SPOLUOBČANŮM na východě země to vzájemné vraždění může zastavit. Pak se ale hněv bojovníků UA s velkou pravděpodobností (a zcela logicky) může obrátit proti samozvaným židovským oligarchům v Kyjevě a možná se bude i věšet na lucerny u chodníků ulic.

  Vláda Německa a potažmo tzv. „asociační“ smlouva UA-EU, to vše je přitom jen pouhá záminka v loutkové geopolitické hře židovských neokonů USA za rozšíření vojenských základen vojsk USA v Evropě až těsně k ruským hranicím s cílem politicky Rusko rozdělit na několik geografických částí a získat tak pro sebe jeho surovinové zdroje, když už se to nepodařilo pomocí vlivových, legislativních, ekonomických a finančních operací uvnitř Ruska v době vlády Jelcina. Od začátku je přitom naprosto jasné, že Putin podobný vývoj v tomto směru Západu politicky ani vojensky nedovolí.

 • aram • 19. února 2015

  http://novorus.info/news/analytics/33920-socseti-pod-debalceva-vozmozhno-plenen-snayper-s-maydana.html
  Sociální sítě: U Debalceva byl možná zajat snajper z Majdanu.

  Před rokem, uprostřed dění na Maidan, informační kanál Russia Today zveřejnil video, které zabírá neznámé ostřelovače, kteří střílejí na lidi na Maidan.

  Ve 26 až 27 sekundě kamera zachycuje sedícího snajpera v maskáčích, který si pohrává se snajperským zaměřovačem.

  ………pak známá videa s Ashtonvou

  Jak ukázaly další události nikdo se nechystal vyšetřovat události na Majdanu, navíc lidé, kteří organizovali tyto vraždy zaujali vysoká státní místa a skuteční pachatelé byli omilostněni?.
  Následuje fotka s potiskem, zabraná na videu RT, kde se snajper objímá s prokyjevským gubernátorem Luganské oblasti Moskalem.

  …..následuje video Grahama Phillipse se zajatými bojovníky z Debalcevského kotle, které se objevilo na síti a na tomto videu mnoho blogerů a uživatelů sociálních síti identifikovalo snajpera z Majdanu.
  Podobá se. Ale nakonec tuto otázku vyjasní zaměstnanci spec. služeb LNR a DNR.
  No a hrdinu čekají, myslím, dlouhé a poutavé rozhovory.

 • lomikel • 19. února 2015

  IMHO

  1. priarni je snaha zachovat Ukrajinu jako statni utvar s alespon neutralim vztahem k Rusku. K tomu potrebuje neodtrhnout novorusko a potrebuje zustat ve hre.
  2. cas pracuje proti Chunte, zadne uspechy, zadne penize, zadne jidlo, zadne palivo = Ukro elita bude viset povesena vlastnimi lidmi. Pak je mozne zacit budovat c.1. Rusko ekonomicky pomuze, najde se vhodny leaded ktery nebude zompromitovany Ukry a nebude z novorosie. Za 10-15 let bude Ukrajina opet bratrska, nebratrske elementy budou pobiti v karnych praporech ( to uz se deje), zavreni nebo posleze odejiti na zapad.
  3. je cas pro rusko provest pripravy na eskalaci konfliktu Nato – Rusko. Restrukturalizace ekonomiky na kombinaci centralniho rizeni a trhu, polovalecna ekomomika. Restrukturalizace vojenskych sil, take zajisteni predpoli pro disokaci strategickych kontejnerovych jadernych zbrani ( nebo alespon mit moznost je dislokovat bez kontroly SSA) ve stredni americe.

 • lomikel • 19. února 2015

  to bylo pro ex-nemo

 • Janus • 19. února 2015

  Obávám se, že Luganskou a Doněckou republiku čeká osud Srbské Krajiny. Tady také došlo díky rozhodnému odporu gen.Mladiče k stabilizaci fronty. Čas využila Chorvatská ustašovská armáda k dozbrojení přebytků výzbroje NVA dodané, přes embargo OSN BND. V roce 1995 zahájili Ustašovci operaci Blizkavica. Přes vyhlášení bezletové zóny byla uzemněna jen letadla Srbů. Chorvatská letadla tak mohla bez odporu zaútočit na stanoviště OSN kde zahynuli dva čeští vojáci. Operace vyvrcholila obsazením Krajiny a vyhnáním cca 200.000 Srbů.

 • Miloslav • 19. února 2015

  Domobrana Doněcké lidové republiky zahájila stahování těžkého dělostřelectva od frontové linie v souladu s Minskými dohodami, byť se tak stalo později než bylo dohodnuto. Je těžké předpovídat co bude následovat. Znepřátelené strany válečného konfliktu by mněly pokračovat v jednání protože když se jedná mohou zbraně mlčet. Jednání je cestou k řešení i všech globálních problémů. Viz např.: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

 • Jan Kristek • 19. února 2015

  Už tam zajali i snajpera z Emeriky:
  http://voenkor.info/archive/201502

 • Jan Kristek • 19. února 2015

  oprava odkazu:
  http://voenkor.info/content/6220

 • aram • 19. února 2015

  Jan Kristek napsal

  oprava odkazu:
  http://voenkor.info/content/6220

  Jestli tomu dobře rozumím, tak na konci je povzdech….bohužel naše orgány se málo dělí o informace o zahraničních žoldnéřích a diverzantech.
  Už mě napadlo, že není vidu ani slechu o těch Američanech, Polácích, Chorvatech (které konkrétně přiznali i oficiálně) atd. Buď nebyli v kotli a nebo se o nich nemluví a může to být i na přání Moskvy. Možná jde o záležitost, kterou by bylo možné využít při dalších zákulisních jednáních ve smyslu. ….my budeme mlčet o tom, že jste tam byli a vy zase…..

 • Irena • 19. února 2015

  http://politikus.ru/events/43702-v-opolchenii-dnr-soobschayut-chto-v-prigorode-donecka-idet-boy.html

  Vypadá to, že Ukrové u Doněcka zase začínají používat Grady, minomety a tank.
  Od rána 19.02. Na výzvy o dodržování příměří prý odpovídají nadávkami a urážkami.

 • peter. • 19. února 2015

  aram napsal
  Už mě napadlo, že není vidu ani slechu o těch Američanech, Polácích, Chorvatech

  Pri tzv.evakuácii civilného obyvateľstva z Debaľceva vozili autobusy namiesto civilov,Ukropov.Voicesevas písal,že bolo vyvezených cca 700 nájomných zahraničných vojakov.Títo vojaci – žoldnieri majú už niečo za sebou,ich velenie je najmenej o tri levely schopnejšie ako velenie UA a tak sa dá predpokladať,že v malých skupinách,bez ťažkej techniky,nemali žiadny problém dostať sa z obkľúčenia cez polia a lesy.Blokované opolčencami boli hlavne cesty.Okrem toho prebieha v okolí Debaľceva ešte tzv.začisťovanie,prebiehajú boje a je taký predpoklad,že okolo tisícovky vojakov s ktorými opolčenci bojujú sú práve títo nájomní vojaci,ktorí budú bojovať do konca,lebo to aby sa vzdali pre nich neprichádza do úvahy.Takže si radšej počkajme,obojstranná propaganda dnes značne rozkolísaná sa ustáli,skutočnosti vyplávu na povrch a potom sa aj my dozvieme pravdu.

 • ex-nemo • 19. února 2015

  Pane(í) Lornikel děkuji za reakci a vysvětlení ale jaksi mi to nestačí.
  1. „Neutrální“ Ukrajina nebude nikdy existovat, protože to není a nikdy nebyl svébytný a životaschopný stát; vymyšlen byl až Němci po Brest-litevsku. Takže bude vždycky nějakým přívěskem – přirozené by bylo Rusko, uměle určeno je to Západ, jako jeho nástupiště proti hlavnímu protivníku . Takže by se musela vyměnit vláda; tým paní FuckEU nahradit Putinovci.
  Ale jak to chce Puťa udělat, o to jde !
  2. Rozvrat státu včetně ekonomiky není problém, to zařídí Porošenkovci snadno. Ale názor, že zbídačení obyvatelstva oslabí diktátorskou vládu je mylný! Naopak spíš podpoří, to věděl už Herodot. „Bída lidu posílí tyrana“ .Za Holodomoru umřelo až 4 miliony, oslabilo to snad bolševický režim ? Chytří diktátoři to dokonce už používají vědomě, jako metodu udržení vlády; Fuckeuovci ovšem chytří nejsou, to je výhoda, ale nebezpečí tu je, že se nakonec nějakým takovým způsobem u moci udrží.
  3.To jsou dost chiméry; na takovou věc by bylo třeba mnoho let a pevně řízený stát; to všechno Putin k dispozici nemá. Na druhé straně je tu ale Čína, to je hráz . Čína si snad uvědomí, že by po padnuvším Rusku přišla na řadu ona, že v podstatě protiruské tažení směřuje proti ní, potože ona a jen ona je schopna a ochotná zpupné amerikány převálcovat. Tady vidím pro Puťu velkou možnost, a on jistě taky, jenže o takové věci on nemůže mluvit, to je samozřejmé.

 • kchodl • 19. února 2015

  lomikel:
  IMHO dtto.
  Rusové získávají čas na dozbrojení a převod ekonomiky do válečného stavu. Proto zcela jistě nevyrazí na Kyjev, ale budou situaci protahovat co nejdéle a do ničeho se přímo nemíchat. Ohledně strategických kontejnerových zbraní: stačí jim rozvinout dva projekty z konce 80. let (oba úspěšně vyvinuté a vyzkoušené, ale díky odzbrojení nevyráběné – dělali to dvakrát, kvůli snížení vývojového rizika, jeden byl z Dněpropetrovska, druhý z Chimek) – Kopí a Kurěv. Ale už dnes mají hotové kontejnerové křižující střely na bázi projektu Ruby/Onyx/BrahMos, nová verze je dokonce hypersonická. Zároveň pro odstrašení (protože USA veřejně publikovaly plán na zničení jejich pozemních odpališť Topol-M/Jarsů jadernými zásahy z ponorek) vyrábějí znovu „jaderné vlaky“, tentokrát na bázi menšího Jarsu/Rubeže, tedy se jim to vejde do běžného mrazírenského vagonu – a může to být na kolejích kdekoliv, nebude to vyžadovat posílené tratě a mosty, jako předešlý systém z 80. let Moloděc. A nakonec, kvůli americké PRO, upravují stávající systémy na překonání obrany snížením počtu hlavic a zvýšením počtu rušičů a klamných cílů, a přeprogramováním trajektorie letu. Nové rakety vybavují místo standardních návratových těles hypersonickými, které vstupují do atmosféry 2x vyšší rychlostí a manévrují po celou dobu letu – nová verze Jarsu je Ruběž (Hraničář)/Avantgard, u Bulavy název nevím.

  Debalcevo:
  Kotel dosud není celý vyklizen, jižní část zůstává. Tam má být ještě 1500-4000 ukrošů, mezi nimi ti cizinci. Dosavadní počet obětí (od začátku obklíčení) je podle všech vyhlášení domobrany mezi 3000-3500 mrtvými (což velmi pravděpodobně bude o dost méně – protože by tomu musel odpovídat i počet zraněných, který nebyl přes všechny evakuace raněných dokud nebylo obklíčení hotovo tak velký).

 • nikdo • 19. února 2015

  Já myslím, že i v chuntou kontrolovaných oblastech nazrávají nepokoje či přímo občanská válka.
  V Krasnoarmejsku ukrajinská armáda (pravidelná armáda) kontrolovala po stížnostech obyvatelstva na rabování vojáky a paramilitanty. Podařilo se jí zastavit Gazelu se třemi bojovníky Pravého sektoru a „velkým množstvím bytové techniky“. Vzali je sebou na komandaturu. Po nějaké době dorazilo asi 100 bojovnílů PS a hrozili, že vezmou komandaturu útokem. Členové PS byli propuštěni i s kořistí http://rusvesna.su/news/1423938225.
  V Užhorodu PS zmlátili pár dobrovolníků (t.j.lidí pomáhajících se zásobováním prokyjevských jednotek). Místní policie zadržela bojovníka PS, několik dalších PS-manů ho násilím osvobodilo. Dobrovolníci si mysleli, že se jedná o provokaci, a šli to nahlásit na místní velitelství PS. Tam dostali přes hubu. http://antifashist.com/item/onizhedetskaya-neozhidannost-pravoseki-pobili-zapadenskih-volonterov.html
  Už v době, kdy Národní garda a jednotky Pravého sektoru teprve vznikaly, měla policie i armáda velký problém s těmi lidmi pracovat. Zvlášť pro policisty to byl „přirozený nepřítel“, kriminální živly které policie nechtěla učit bojovat. Dnes mají zbraně včetně těžkých a vojenskou organizaci a politické krytí v parlamentu.

 • kchodl • 19. února 2015

  ex-nemo:
  To s bídou lidu a tyranem už neplatí: za Hérodota nebyl v každé rodině kalašnikov a pancéřovka, minomet. Což na Ukrajině téměř je. Podívejte se na Afghanistán, jak tam se daří tyranům – nic moc, ale každý vesničan má mašinkvér. Tam se moc dobře netyranní.

  Na UA byly hlavní sklady Varšavské smlouvy pro boj s NATO, i když toho Ukrajinci prodali do světa za 200 miliard dolarů, většina tam ještě zůstala. BTW, třeba na území LNR je důl změněný ve sklad, kde je několik miliónů ručních zbraní wermachtu, a k tomu munice. Od začátku ATO to pomalu proudí (nelegálními kanály) na světové sběratelské trhy, takže cena německých pistolí (P-08, P-38) a kulometů (MG-34, MG-42) poklesla na zlomek původní ceny, tolik toho je.

 • ex-nemo • 19. února 2015

  pane kchodl, nepřesvědčil jste mě. V době o níž píšeme byl nejsilnější zbraní tak nanejvýš meč, a ten mohl mít a měl každý. Pro tanky už to tak neplatí, a to existují ještě o mnoho řádů hroznější zbraně, proti nimž je jednotlivec i s jeho rezatým kalašnikovem bezmocný.
  Moc vlády nad jednotlivci i lidem jako celkem se s postupem doby zvětšuje; a proto taky ta zjevná ztráta moci lidu nad vládou a její přesun k oligarchii je tak děsivá.

 • Starý doktor • 19. února 2015

  Cirkus o „novém Mnichově“ je zrcadlem svých principálů
  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1011/jelena-ponomarjovova-appeasement-jako-strasak-a-jako-riziko

 • Brok • 19. února 2015

  Vstup jednotek OSN je pro Rusko momentálně nežádoucí. Podle kyjevské bandy by vojsko OSN nemělo být rozmístěno jen mezi frontami karatelé- opolčenci, ale i po hranici Luhanské a Doněcké oblasti s RF. Podle původního znění 13-bodové dohody by měla tato hranice být převzata Ukrajinou jako poslední bod , a to z dobrých důvodů. Rusové budou proti a v RB OSN použijí právo veta.

 • kchodl • 19. února 2015

  ex-nemo:
  Víte, s mečem se musí umět zacházet; kdo to dělá každý den 15 let, proti tomu nemá šanci ani 100 vesničanů s meči, kteří na tréning neměli čas. Ale střelnou zbraň se naučí používat každý za pár dní. Jak myslíte, že skončil feudalismus ?

 • Brok • 19. února 2015

  ex-nemo napsal
  „Neutrální“ Ukrajina nebude nikdy existovat, protože to není a nikdy nebyl svébytný a životaschopný stát; vymyšlen byl až Němci po Brest-litevsku. Takže bude vždycky nějakým přívěskem – přirozené by bylo Rusko, uměle určeno je to Západ, jako jeho nástupiště proti hlavnímu protivníku . Takže by se musela vyměnit vláda; tým paní FuckEU nahradit Putinovci.

  Existovat může mimo NATO, tak jak tomu bylo doposud. Pojem neutrální nechejme bokem, nicméně Vaše premisa neutrální rovná se svébytný je efemérní. Jde o změť pojmů.

 • Brok • 19. února 2015

  ex-nemo napsal
  Máte někdo tušení co vlastně sleduje Putin těmi šaškárnami v Minsku ?

  Ale ano, mám. Po prvé, za 12 bodů dohody odpovídá Ukrajina. Až po jejich splnění bude převedena kontrola celé rusko-ukrajinské hranice i pod kontrolu ukrajinských úřadů. Po druhé, v Kyjevě se odehrá boj mezi vládou nominovanou mistress Noolandovou, a nacionalistickými uskupeními – Národní garda, Pravý sektor a židofašistické síly Haliče. Do toho se pro větší zmatek vmísí zájmy oligarchů. Po dobu těchto půtek a jejich vyvrcholení to bude s plněním Minsk II se strany Ukrajiny ubohé. Vzpomínáte si na bič Minské dohody I, kterým pleskala EU nad hlavou Putina? Teď se myslím karta obrátí: to Putin bude žádat od EU záruku, že Ukrajina splní Minské dohody II. A nakonec: válka neskončila. Ukrajina – či už vznikne nová či přetrvá stará vláda, bude zbrojit a cvičit vojska pro příští útok. Jenomže Chorvatský případ se už nepodaří, neboť na rozdíl od osamoceného Srbska za republikami Novorosie bude stát atomová mocnost.

 • ex-nemo • 19. února 2015

  Pane broku vy jste mi asi neprozuměl. Já jsem to myslel tak, že „neutrální“ může být takový stát, který je svébytný, t.j. může existovat sám o sobě, je nezávislý, podložen vůlí obyvatestva , taky trochu i tradicí a mezinárodním respektem.Tohle všechno tomu umělému mocenskému slepenci chybí. Nemúže být nikdy nic jiného než nějaký přívěsek mocnějšího, z jehož vůle bude živořit. A jehož rozkazy bude vykonávat. V takovém případě je ovšem o nějaké „neutralitě“ směšné vůbec jen uvažovat.

 • Sio • 19. února 2015

  @ex-nemo: No, já vám nic vysvětlovat nechci. Brok, kchodl i lomikel vám dali solidní opovědi, alespoň já jsem jim porozuměl. Takže snad jen radu. Učte se a přemýšlejte, časem dospějete.

 • Slobo • 20. února 2015

  „“…za dengi bojoval ( eto nnemec ? .. da da )

  https://static.newshub.org/img/article/200/rebels-shell-key-port-after-ukraine-troops-retreat-rail-hub-fear-grows-putin-sizing-u-12056134.jpg

  5:00 (29:41)
  Veliteľ kozákov Nikolaj Otec Kozicin
  https://www.youtube.com/watch?v=8qi8ixn6-Vo

  @ Aram / Zajoch
  je to tak …
  Dobre pocuje stary Slobo

  DIK
  / aj tebe Abx -za vyriesenu zahadu

  ____________________________________________________

  A body of a government soldier ✞
  lies by the side of the road and is covered by a Ukrainian national flag
  in the east Ukraine town of Debaltseve

  http://news.nationalpost.com/2015/02/19/rebels-shell-key-port-after-ukraine-troops-retreat-from-rail-hub-as-fear-grows-putin-is-sizing-up-the-baltics/

  &

  „Daddy,“ at the wheel of a Humvee

  æææææææææææææææææææææææææææææææ
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  http://cs621921.vk.me/v621921331/13aba/MpNRSQae-Qo.jpg

 • Aleš • 20. února 2015

  Strategickým dopadem je zesílení intenzity, cílenosti a sprostoty lží. Myslím si, že i mírumilovným duším jako paní zajoch a paní Ireně se otvírá kudla v kapse, když čtou nějaké Pehe anebo slyší Kalouska, zmrdy na n-tou. To už není o vyslovování odlišných názorů, to už je o jejich vině za válečné zločiny. Psychopaty popudí už ledasco, copak teprve osvobození Ukrajiny od fašismu a následný mír. Svět jejich jistot se jim zbortí jako hromádka karet. Reakce toho ocasa v bílém wigwamu to všechno potvrzuje. Saker a věžák, ač se asi nikdy neviděli, píší zdánlivě o něčem jiném, se vzájemně doplňují.

 • aram • 20. února 2015

  Aleš napsal
  To už není o vyslovování odlišných názorů, to už je o jejich vině za válečné zločiny.

  A u některých i o strachu, že nakonec ta válka přece jen nebude. Protože kdyby byla, tak by mnohé, co mají na svědomí zakryla a jich by se přímo netýkala. Týkala by se nás, které mají za slouhy a pitomce.

 • Irena • 20. února 2015

  Aleš napsal
  Aleš

  Ale já vůbec nejsem mírumilovná :-)
  Já dala facku už učitelce v jeslích, když se mi něco nelíbilo.
  To vím z vyprávění, ty ze školky si již pamatuji.

 • Sio • 20. února 2015

  Docela mě baví vzpomenout si, jaké poraženecké nálady tu někteří šířili v létě, popřípadě pak v prosinci ohledně krize rublu. A ona Novorosia dá juntě na prdel, kdy se jí zachce a nebýt příměří, už by zdrhala do Kyjeva. S devalavací rublu to dopadne podobně.

 • Irena • 20. února 2015

  Tak to byl takový překladatelský oříšek. Vůbec nevím, zda to mám správně, zda jsem dostatečně inteligentní, abych takovou perlu vůbec dokázala přeložit.

  http://politikus.ru/video/43818-formula-klichko.html

  Co to je za schéma? To je vzorec vítězství. Nazval jsem ho vzorcem Kličko:

  A dnes v zítřejším dnu ne všichni mohou uvidět, tedy lépe řečeno vidět nemohou nanejvýš všichni, ale málokdo to může dělat.

 • orinoko • 20. února 2015

  Nešlo a nejde jen o peníze. Povstalci, ti byli už prakticky poraženi, Putin je ponechal svému osudu … podobné to bylo se Sýrií.
  Syrská armáda teď prakticky oblehla Allepo a tak západní dobytek na čele s cikánem okamžitě navrhuje humanitární příměří – asi jako v Homsu. Oddíly Hizballahu a syrské armády se dostaly do Kuneitry, takže informace E-republiky, že Židi v Izraeli můžou být vytlačeni z Golanských výšin nejsou žádnou fantasmagorií. Kurdům na severu syrské letectvo poskytuje účinnou pomoc … a teprve dneska emerický válečný štváč přiznal, jak ho příšerně sejří sestřel jejich stealth chlouby nad Srbskem.
  Dneska je situace tak daleko, že ten takzvaný neviditelný sajrajt je zjistitelný za nechtěné pomoci mobilních operátorů, s čímž asi nějaké hovado v Penegánu vůbec nepočítalo. A tak už si blbečci hrají s plazmou jako spásou typu hadrů krále Lávry.
  Současná stealth technologie je de facto zastaralou sračičkou, která daňově podojila emerické obludé tak, že z toho chytla místní Dana plenties na oprdí.

 • orinoko • 20. února 2015

  No prosím, já mám informace pokud jde o Sýrii z jiných zdrojů a na E-republice jsou už další také jak na zavolanou.

 • Alena • 20. února 2015

  Orinoko, můžete pro neznalé trošku upřesnit? Nějaké zbraně jsou dodávány jak Sýrii, tak opolčencům. Nezdá se mi, že by se Rusi na Novorusii vykašlali

 • Irena • 20. února 2015

  Psaki je těhotná! Zase Putinvinovat?
  http://voicesevas.ru/news/russia/10222-psaki-interesnichaet-chitateli-kommentiruyut.html

 • orinoko • 20. února 2015

  Asi jsem to blbě napsal … narážel jsem na osvědčené místní sýčkování některých profesionálních pesimistů.
  Samozřejmě, že Rusové povstalcům a Sýrii poskytují veškerou možnou pomoc. Od zbraní až po nevojenskou logistiku a satelitní a jiné informace. Já osobně s tím nemám vůbec žádný problém. Jestli si západní cikání myslí, že jen oni se můžou všude pohybovat s noži, tak je třeba je vyvést z omylu. Nedávno se mě někdo tady ptal, kde se bere pořád tolik povstaců. Tak jsem řekl, že jsou zavřené doly, továrny a chlapi nějak svoje rodiny musí živit, a tak jim Rusko vyplácí mzdu za účinkování v domobraně. Prý se mezi povstalci objevili velmi talentovaní vojáci různého zaměření. – A najednou to všem u stolu bylo pochopitelné a srozumitelné.
  Jestliže si západní cikán myslel, že zadělal na problém Rusům, tak je na velkém omylu. Už asi posté.
  Já vůbec nemám problém s tím, že povstalci mají tanky ruské provenience. Aspoň budou mít soudruzi v Abramsech jasno, že to nebude žádná selanka, až to začne. Že to nebude jako v Iráku za Saddáma, ale nejspíš jako v libanonském údolí, kde izraelské Merkavy dostaly na prdel, co se do nich vešlo. A to nešly proti tankům. Bude to připomínat gruzínský masakr, po kterém chtěli emeričtí cikáni po Rusech ukořistěnou emerickou techniku.
  V Sýrii a Iráku už samozřejmě dlouho bojují iránští dobrovolníci a dokonce generálové.
  A všichni vespolek k tomu nemají předpotopní kvéry , ale už hodně současnou výzbroj, výstroj a obranné systémy. Ve chvíli, kdy dostanou útočné , tak na Haliči začne být ještě větší horko. O Daeši nemluvě.

 • Alena • 20. února 2015

  optimismus je zapotřebí. Dne jsem výjimečně zůstala doma a neprozřetelně zapnula TV- 24. Tolik antiruské propagandy jsem už dlouho nezažila. Pražská kavárna nás žene do války. Doporučuji pro zachování duševního zdraví- ČT nezapínat!!!!

 • Alena • 20. února 2015

  diskuse o objektivitě ČT byla bouřlivá , ale zcela se minula účinkem
  http://www.nwoo.org/2015/02/19/vystoupeni-verejnosti-na-jednani-rady-ceske-televize-18-2-2015-video/
  stálo by za to ČT zprivatizovat, ať si ji platí, kdo ji chce. Změna a sebekritika jsou pro ČT neznámá slova

 • fajt • 20. února 2015

  Alena napsal

  diskuse o objektivitě ČT byla bouřlivá , ale zcela se minula účinkem
  http://www.nwoo.org/2015/02/19/vystoupeni-verejnosti-na-jednani-rady-ceske-televize-18-2-2015-video/
  stálo by za to ČT zprivatizovat, ať si ji platí, kdo ji chce. Změna a sebekritika jsou pro ČT neznámá slova

  kde jsou ty doby spacákové televize – hold kapitalismus dovede dojebat všechno. ..)