Diskuze k článku


 • Starý doktor • 5. dubna 2016

  Zapojení Čechů do světa anonymních daňových rájů – http://www.zvedavec.org/komentare2016/04/6846-panama-papers.htm
  Otázkou je kdo a proč má zájem pustit takové věci ven a proč právě teď.
  A také proč jsou tam jistí lidé, a jistí nikoliv.

 • Starý doktor • 5. dubna 2016

  Jak ukazuje diskuze k článku – na idnes ( http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx iddiskuse=A160404_121356_zahranicni_ert) je to spíš propagandistický propadák. Na druhé straně nelze vyloučit, že byly sledovány i další cíle než jen Putin. Je zajímavé že sídlem konsorcia investigativních žurnalistů je Wahnington a cílem nejsou američtí podnikatelé ani sféra amerických offshorů. Nelze vyloučit že vedlejším cílem je vyvolat skandály v Evropě k jejímu oslabení a také vytvořit informační pole k převzetí či omezení činnosti neamerických offshorů či tlak na americké daňové úniky. Výsledkem by mohlo být zlepšení finanční situace USA. To jak je to blbě uděláno na druhé straně také diskredituje rusofobskou politiku západu a může to přispět spíše ke stabilizaci Ruské federace neboť to přihrává Putinovi jména těch co je j neposlechli a nevyvedli své peníze z daňových rájů. Pokud mezi nimi jsou jeho odpůrci bude to mít o něco jednoduší se s nimi vypořádat.

 • fajt • 5. dubna 2016

  tak offšourky jsou pod plnou správou MMF, takže tady žádná anonymita neexistuje, nejlepší únik od systémových gaunerů je umění, historické a antropologické artefakty a pak prvky a nerosty, které měly od nepaměti pro lidi vždy velkou ( krvavou ) cenu … a pak jsou tady i jiné cesty a způsoby ( tř. viz pan Krejčíř a jeho tiskárna cenin), ale ty zase vyžadují mazanou spolupráci se servisní globální elitou, která ne každému může být po chuti. ..)

  http://cz.sputniknews.com/nazory/20160404/2746376/cesi-starosti-putin-offshory.html

 • aram • 5. dubna 2016

  Ruské zdroje cca před dvěma týdny upozorňovaly, že dojde k k další dehonestační informační kampani proti Putinovi. Zdá se, že informace měly správné. První vlaštovka vyletěla v prosinci 2015 http://ru.reuters.com/article/topNews/idRUKBN0U125920151218?sp=true a toto je zřejmě pokračování.
  Zajímavé pro nás je to pravděpodobně jen co se týká našich zúčastněných, ale to je asi tak všechno co se s tím bude dělat. Tedy nic, protože to v podstatě zřejmě vůbec není nelegální. Co se týče Putina je to o ničem stejně jako byla ta první část kampaně.

 • Starý doktor • 5. dubna 2016

  USA jsou „nyní zcela jistě největším daňovým rájem na světě“, připustil pro Bloomberg Andrew Penney, výkonný ředitel Rothschildova trustu. Právě jeho skupina v Renu otevřela pobočku, protože v Nevadě platí výjimka z povinnosti uvádět údaje o klientech, zatímco na takové Bermudy už dopadl tlak mezinárodních požadavků na odtajňování údajů. A při autorizaci svého rozhovoru Penney vyškrtl původní názor, že USA „nemají zdroje, aby prosadily zahraniční daňové zákony, a ani chuť to vůbec dělat“. „Trust ale nevznikl proto, aby využíval skutečnosti, že USA nepodepsaly mezinárodní standardy poskytování údajů,“ ujišťuje mluvčí Rothschildů Emma Reesová. To John Ryan, prezident ženevského trustu Cisa, který se soustředí na bohaté Latinoameričany a radí jim, jak se vyhýbat daním, rovnou přiznává, že zřídil pobočku v jihodakotském Pierre, aby „sloužil potřebám svých zahraničních klientů“.

  Panama Papers možná v budoucnu přinesou ještě další salvy jmen, právní firma Mossack Fonseca nejspíš – přinejmenším pod tímto názvem a v dosavadní podobě – skončí, jistější je ale konstatování, že kapříci si rybník nevypustí, takže náprava celkového zločinného stavu bude – pokud vůbec — spíš jen iluzorní. Jak ale podotýká třeba portál Zero Hedge, „nikdo z toho nemůže mít větší radost než třeba Rothschildové, kteří se nyní mohou zase o něco víc rozkročit. Ve skutečnosti, někdo se sklonem ke konspiračnímu vidění světa by možná v dramatickém zničení panamského „offshorového“ průmyslu mohl spatřit pouhý úder, který měl zničit konkurenty domácích, amerických poskytovatelů ´daňových rájů´… jakým jsou například Rothschildové.“
  Více: http://www.literarky.cz/politika/svet/21823-panama-papers-a-co-dal-vypusti-si-snad-kapi-rybnik-

 • Bety • 5. dubna 2016

  Putin by byl padlý na hlavu, kdyby jim skutečně poskytl takovou páku, nehledě na to, že dolary už brzy mohou mít cenu leda tak papíru, na kterém jsou tištěné.
  Jen tak pro zajímavost- čtu americkou detektivku a jeden se tam rozmýšlí, zda si má vzít z úvěrové společnosti půjčku na týden (jeho výplata mu nestačí na zimník).
  Úvěrová společnost si bere 48O procent!!! Tak nevím, je to chyba tisku, nebo je to skutečnost?

 • fajt • 5. dubna 2016

  http://www.rosbalt.ru/federal/2016/04/05/1503899.html – eseři znova na scéně. ..)

 • Velekněz Ratata • 5. dubna 2016

  Souhlasím s názory, že jde o načasovanou akci. Že je to akce pečlivě menidžovaná, k tomu se hrdě hlásí i zúčastnění investigativci: spojily se nejprestižnější deníky (tedy jejich majitelé), pracovaly týmy lidí, trvalo to přes rok, pořádaly se mezinárodní porady o prostupu prací. A taky se, zdá se, podařilo udržet mlčenlivost. Tedy práce na úrovni analytického útvaru zpravodajské služby nějaké velmoci. Nebo, řekněme, „specializovaných konzultačních firem“. Organizace, finance, orientace na cíl, management, utajení.

  Jsou dvě možnosti:

  1. Tzv. sedmá velmoc zůstává velmocí, ukázalo se, že nezávislá investigativní žurnalistika 21. století obstojí i ve světě globalizovaného finančního kapitálu.

  2. Ukázalo se, že tzv. investigativní žurnalistika může být v 21. století efektivně řízena v globálním měřítku.

  Ať si každý vybere, čemu chce věřit (protože dokázat nemůže nikdo nic).

  Pokud ale z Ruska, kde se onehdá ometal Kerry se slavným kufírkem, prosakují zprávy, jako že se nevylučuje americká účast na privatizaci velkých státních firem, a současně privatizace velkých státních firem může mít i význam rekapitalizace eráru ?? Za situace, kdy např. Katasonov odhaduje, že zapojení Ruska a centrální banky přišlo zemi od velkého třesku už bratru na víc jak bilion dolarů (to není a nemůže být čistá bilance, aby někdo neříkal), a za situace, kdy bylo slyšet, že teprve teď, po patnácti letech, se Putinovi podařilo vyrovnat síly nebo dokonce trochu naklonit mocenskou rovnováhu mezi „liberály-atlantisty“ a „siloviky.-patrioty“ ve svůj prospěch ??

 • Irena • 5. dubna 2016

  Pokračování ze včerejška
  http://politikus.ru/v-rossii/73654-sami-naprosilis.html

 • Irena • 5. dubna 2016

  Proto zopakuji, že výsledky zítřejšího hlasování ani žádný zvláštní význam mít nemohou. Pocit bratrství buď je, nebo není a žádnou lopatou se ho ve druhém případě nikam nahrnout nepodaří, ani žádným podpisem asociační smlouvy ho vyvolat nikdo nedokáže. To, zda takový cit je, nebo není, se dá odhalit velice snadno: pokud vás srdce bolí, když se díváte na to, jak se Ukrajina doslova plazí na kolenou kvůli úplné hlouposti před státem, který je daleko menší, než ona sama… Možná, že mnohé obyvatele Ruska již srdce bolet přestalo, ale speciálně ve mně to vyvolává pocit studu a trapnosti, což vypovídá o tom, že nějaké city k Ukrajině stále ještě chovám. Ještě pořád nám její osud není lhostejný…

  Источник: http://politikus.ru/articles/73679-mladshimi-no-ne-vashimi.html
  Politikus.ru

 • K. J. • 5. dubna 2016

  Je vcelku pravděpodobné, že investigativci z Guardianu již v daném ekonomickém teritoriu na vlastní kůži svého dětství a dospívání otestovali tamní, lokální variantu inkluze školství. A jsou tudíž o velký krok před námi…

 • jogín • 5. dubna 2016

  Odkaz na tento článek na Almanachu spouští stránku s hlášením „fake page“. Takže infoválka se rozbíhá.

 • M.C. • 7. dubna 2016

  No jo, vyhrabali jsme spoustu špíny a největší darebák je Putin.
  Že tam jeho jméno vůbec nefiguruje? No to je vidět, jak je mazaný….

  Zajímavé, že ostatní tam figurují jmenovitě. Že by se Petr Kellner nebo Radovan Krejčíř nedovedli schovat za nějakého muzikanta? On by to nakonec nemusel být ani nutně muzikant, že?
  Materiály jsem nestudoval, nemám na to čas, tak jsem odkázán na to, co z nich vydumali jiní. A kde mají vůbec nějaký doklad toho, že prachy které tam protočil nějaký violoncellista pocházejí od Putina? On si ty bankovky podepsal?

  Napadá vás nějaký rozumný důvod, proč by si prezident země, který je zároveň vrchním velitelem armády a tajných služeb protáčel peníze přes nějaké pofiderní společnosti v americké (de facto) kolonii? Založit pár firem a peníze přes ně protáhnout by specialisti FSB zvládli taky, nepochybuji o tom, že to dělají, musí nějak financovat agenty v zahraničí a dneska, při omezení výše plateb v hotovosti už to nejde řešit pomocí kufříků s dolary jako za časů Jamese Bonda.

  Nepochybuju o tom, že Putin svůj majetek má dobře ošéfovaný a vzhledem k jeho šachistickému postupu k politice, kdy má každý krok rozmyšlený a přesně načasovaný mi k němu takovýto amatérismus nesedí.

 • Velekněz Ratata • 7. dubna 2016

  fajt napsal
  fajt

  Pane Fajt, souhlasím. Akorát je třeba zdůraznit, že i nebezpečná zbraň může být použita k dobrému cíli, a téhle, jak tak na ni koukám, bych se vůbec předem nezříkal.

  Naproti tomu z dále linknutého článku plyne že: premisa 1: „tohle je třetí světová, informační válka“, premisa 2: „Putinem není možné na mezinárodním poli pohnout, jedině by se to muselo týkat netradiční sexuální orientace“.

  Premisa 3, obecný předpoklad: Ve světové válce se používají zbraně hromadného ničení.

  Závěr: Netradiční sexuální orientace se stala zbraní hromadného ničení.

 • Velekněz Ratata • 7. dubna 2016

  Pardon, nějak to zahaprovalo. Reakce je to na:

  fajt • 5. dubna 2016
  https://lh3.googleusercontent.com/-yUhzsnwZBA0/Vv5f0r99SVI/AAAAAAAAn5Y/2NOnmdqgpnQWVPeBRYxnItcLr_vez2Z-w/w633-h708/01.04.16+-+1 – to jsou nebezpečné zbraně. ..)

  a zde je onen štěpný článek:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tohle-je-Treti-svetova-valka-Z-Ruska-prisla-drsna-slova-429616

  VR

 • PPK • 7. dubna 2016

  Je jasné, že právě probíhá velký mediálně politický boj mezi Západem a Východem. Západ drží aktivně iniciativu a snaží se Východ informačně diskreditovat, leč otázkou je – před kým? Před těmi, kteří jsou mu už beztak dávno ideologicky oddáni a „smlouvami“ nebo finančními injekcemi pro NGO „zavázáni“? Zdá se však, že to by byl značně hubený výsledek tak obrovského mediálního úsilí.

  Jenže celá věc má ještě tři další a možné aspekty, kterých si patrně Západ zatím příliš nevšímá a jež jsou:

  1/ Soustřeďování NATO, různé válečné výboje a nepokoje kolem území Ruska a Číny vedou a povedou některé malé státy, jež byly kdysi blízké nebo dokonce součásti těchto velmocí, k aktivitám hledání u nich vojenské ochrany, včetně event. žádostí o budoucí opětné státní začlenění do nich ála Krym.

  2/ Jestliže USA pomocí nastrčené politicko – žurnalistické entity tou svou Panamskou listinou zveřejnily jména mj. i ruských a čínských oligarchů coby daňových okrádačů Číny a Ruska, pak to může znamenat i přihrávku na velmi účinnou mocensko politickou smeč vládám RF a ČLR vůči oligarchům a tím buď jejich pokorný vlastnický návrat do lůna svých mateřských zemí (Kypr už byl první důkladná lekce od US+EU), anebo jejich samo-likvidaci a znárodňování „na jejich vlastní žádost“.

  3/ Pokud by ale likvidací vlastních oligarchů byly vlády obou zmíněných zemí Východu citelně finančně poškozeny, pak už je téměř jisté, že začnou mnohem rychleji prosazovat dedolarizaci svých ekonomik až po level změn v jejich Ústavách. A to by pak nastal problém, který by mohl skončit tak, že budoucí obchod Západu s Východem by se napříště konal už jen jako mezistátní barter – a Západ by začal padat do své vlastnoručně vykopané ekonomické jámy. Jámy dlouhé finanční krize a kdo ví, zda-li ne přímo systémově smrtící.