Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 25. března 2018

  Военная приемка. Звериная дивизия. Часть 2.
  https://www.youtube.com/watch?v=822mK7ChT8Q

 • peter. • 25. března 2018

  https://vimeo.com/261405093
  české titulky

 • Dana • 25. března 2018

  Hezke protireceni. V clanku uz Zapad, jiste vnimany mnohymi zde jako vsemocna korporatni chobotnice rizena volstrytem muze za vsechno nestesti sveta a na druhe strane uz je v poslednim tazeni, mele z posledniho a prohrava. Prohravajici varianta se mi libi vic. Nechme Zapad tedy prohravat dalsich sedmdesat let, Spojene Staty mozna za tu dobu projdou mnoha zmenami, ale zaklad – to jsem presvedcena – zaklad zustane. Ohledne zapadni Evropy si nejsem tak jista..
  Pane Umlauf, casopis Foreign Policy je progresivne liberalni platek, podivala jsem se na ochutnavku, pac se jinak musi platit a hned vidim „levicove“ clanky. Jeden clanek varuje o vzrustajicim nebezpeci bileho nacionalismu v Holandsku a druhy informuje o diskriminaci homosexualu. Dale jsem necetla. Totez v tomhle vlaknu pisi na Huffington Post a ta je zadarmo.. Ja ovsem nectu liberalni media, pro mne je zajimavejsi American Thinker.

 • peter. • 26. března 2018

  motto:
  “ Vo vojne nie sú intelektuálne kvality relevantné.Dôležitejšia je schopnosť prerezať nepriateľovi hrdlo“.
  http://www.meras.cz/2018/03/van-creveld-izrael.html
  Učia naše deti,že slová národ,národný,vlasť,vlastenectvo sú zlo ktoré treba zničiť.Že tradičná rodina je škodlivým reliktom minulosti ktorý treba zničiť,že naše deti patria štátu a nie nám a že láska medzi mužom a ženou je čosi nepatričné,čosi čo si zaslúži odsúdenia a dehonestáciu,lebo free je voľná láska a sex v každej aj v tej najzvrátenejšej podobe.
  Rodina,deti,žena,vlasť a národ….to boli „ešte včera“hodnoty,za ktoré bol pripravený zomrieť každý muž.No teraz,keď muž nemá nič,za čo by chcel zomrieť….načo má žiť?

 • Irena • 26. března 2018

  Ukrajinští politici neskrývají, že zaváděním této praxe donašečství, plní „doporučení“ svých západních patronů. Návrh zákona o vytvoření placených „informátorů“ byl vytvářen za finanční podpory Agentury USA pro mezinárodní rozvoj. A systém donašečství, který je v něm navržen, se na vlas shoduje s praxí rozšířenou v americké společnosti.
  Jsou to přece Spojené státy, kde je zákonem zakotveno vytvoření celé sítě „informátorů“, mezi jejichž povinnosti patří udávání sousedů, přátel, příbuzných a známých. „Informují“ státní orgány o „nezákonném“ původu něčích prostředků a získávají za to štědré provize – od 15 do 20% ze zkonfiskovaného majetku. Také informují úřady o „neloajálních“ občanech. V americkém právním systému jsou dosud platné zákony o zákazu komunistických a jiných levicových ideologií. A nakolik jsou měřítka tohoto donašečství v „symbolu demokracie“ velké, si můžete učinit obrázek podle skutečnosti, že od roku 1986 tyto výplaty „informátorům“ činily okolo 35 miliard dolarů.
  (…)
  Hlavní cynismus západních kurátorů Ukrajiny však spočívá v tom, že praxi donašečství, rozdělení společnosti a potlačování osobnosti chtějí zakotvit v základním zákoně. Organizace, která tento návrh „O odpuštění“ připravila, si za cíl staví „vytvoření a přijetí národní Ústavy“.

  http://voicesevas.ru/news/37515-ukrainskiy-stolb-pozora-prosi-gnida-proscheniya-u-nenki.html

 • Bety • 26. března 2018

  Víte Dano, nám by ta vaše chobotnice byla šumafuk, kdyby ta svoje pokřivená pravidla nechtěla vnucovat celému světu. Když si tu vládu bank nechají Američané líbit, snášejí bez odporu ty finanční krize a podobně, je to jejich věc.
  A jak si s tím poradí či neporadí je také jejich věc. Ale nemůžete se divit, že ostatní už ztrácejí s tím vojenským vyšilováním trpělivost. Když bez té války nemůžete být, tak si ji zařiďte doma, místa tam na to máte dost a nevnucujte ji těm, co o ni nestojí. Neměli byste ale zapomínat, že Země je jen jedna a v dnešní době už vás oceány nezachrání. Myslím si, že i v USA je spousta slušných a rozumných lidí, jen by měli tomu svému jednomu promile dát na vědomí, že za něj nehodlají nesmyslně umírat, že chtějí normálně lidsky žít.

 • Aleš • 27. března 2018

  Bety: Úspěšnost PSYCHOPATIE, jako životní strategie, je určena tím, jak dokážou dopady (v tomto případě tzv. kolaterální ztráty na životech v konfliktech či skutečné ekonomické náklady) přenášet na druhé. A celé 20. století a začátek 21. století se neslo v tomto (americkém) duchu. Cesta nepovede tak, že bude nutná domluva s nimi (je jedno, zda je nazveme deprivanti, psychopati, mocní), protože s nimi domluva možná není, jakoukoliv dohodu si stejně vždy vyloží po svém nebo na ni programově zapomenou. Cesta povede tak, že budou odstavováni od moci. Nástroje můžou být různé. Demokracie, řízená demokracie, ekonomické nástroje, technologický vývoj, atd. Ale to znamená, že dohoda či diskuse není možná ani s papoušky těch psychopatů. Památná věta GAME IS OVER má v tomto další roviny.
  Ale také to znamená, že před světovou diplomacií stojí zásadní nejednoduchý úkol. Obnova či spíš tvorba vlády práva a dohod v Organizaci spojených národů.
  Když sleduji mezinárodní odlesky i v naší kotlině, nebude to jednoduché. Rozklíčovat, kdo a co, komu a čemu slouží, kdo jen papouškuje něčí fráze.
  https://www.novinky.cz/domaci/467418-slechtova-haji-zaukolovani-bis-zemanem-snad-se-potvrdi-co-vim.html
  A také nebrat zcela na lehkou váhu neoliberální výkřiky do tmy, snažící se démonizovat, dehonestovat či rovnou zničit kohokoliv, kdo svět vidí reálněji než jiní. Kaprál a malíř Hitler byl taky svého času terčem posměchu, kterého brali ze začátku na lehkou váhu. A mnohokrát již tu bylo učiněno varování, kam až to ti samozvaní demokrati podporovaní Západem a podporující Západ mohou dotáhnout. Vojín Dana se nám může zatím vysmívat, že tento upadající Západ je pořád na tolik mocný, že PROTENTOKRÁT ovládá veřejné mínění svých oveček a že okolí mu musí ustupovat, aby náhodou někomu z nich neruplo v kouli.

 • Aleš • 27. března 2018

  A tak dále pokračují ve své „veleúspěšné“ parazitické strategii, kde jak hejna kobylek rabují jeden zdroj za druhým, někde jim zdroje odevzdají dobrovolně, někde se k nim dostávají po vybombardování do doby kamenné. A pokračují v ní samospádem i dále, přestože se našla země, která ve spojenectvím s částí světa je tomu schopna čelit, i rázně vojensky. Takže jsme zrovna v okamžiku, kdy jsme se dostali do stádia živých štítů, takto na nás velitelé Dany a jejich loutkovodiči pohlížejí. Od klasických živých štítů máme nevýhodu, že za takové poskytované dobrodiní jim ještě platíme. S válkou na území NATO počítají, jen nepočítali s možností technologické převahy protivníka tak významné, že by došlo k přenesení bojiště přímo na nebe nad Pentagonem.
  Taky necítím pražádnou zášť k mírumilovným americkým občanům, kdo by nechtěl světový mír. Ale jsou státy, které války začínají (i třeba v zastoupení) a především jediný, který nezačíná, ale ukončuje. A ten je pro mne lepší zárukou než bomby s povahou humanitární, jedno s jakým emblémem a už tuplem jedno,
  s jakoukoliv záminkou použití.
  Jen tak mimochodem, kolik států se k paranoidním vizím Západu posledních dnů nepřidalo? Více než polovina a více než polovina obyvatelstva světa, více než polovina rozlohy pevniny… Mám pokračovat? A jednota a ochota koalice všehoochotných? Namátkový případ. Austrálie. „Hlava“ Austrálie britská královna. Počet vyhoštěných diplomatů: 2.
  „Někteří lidi nevěří, že Jamajský bob zvítězí.“ mi přišlo na jazyk. Nebo“ Fidel, ten ten svet celkom dobre vidiel.“
  A Putin a Lavrov už to řekli a demonstrovali jasně.
  Takže i ten hraný smích musí českého emigranta přecházet a jen hraje na CITY.