Diskuze k článku


 • Bety • 13. července 2018

  Američané jsou schopni skočit na všecko, jen aby si nemuseli přiznat,
  že ten pravý zločinecký stát je ten jejich.

 • Dana • 13. července 2018

  Bety napsal

  Američané jsou schopni skočit na všecko, jen aby si nemuseli přiznat,
  že ten pravý zločinecký stát je ten jejich.

  Za to, ze svet bude Spojene Staty milovat si Americane nic nekoupi ani nevyhandluji, neprinese jim to spokojenejsi zivot ani osobni stesti.. Prumerny American je silny individualista, ciliz nazory jinych bere s nadhledem.. Jedinci v americke oposici, zejmena levicaci, se vsak uplne vysinuli, doposud nerozchodili vysledky voleb a tak aspon krici, protestuji a propaguji lzive zpravy.. Ja osobne lidskopravni media vubec nesleduji, mam sve konzervativni zdroje a priberu si k doplneni informace i Al-Jazeeru nebo jiny zdroj, je li treba.
  Americti liberalove-levicaci operuji na humanitarni utopii , ktera je nerealizovatelna a proto ma President Trump stale velkou oblibenost mezi lidmi, nescetne pruzkumy verejneho mineni ukazuji kolem 45% souhlas s politikou vedeni USA.. To je velice slusny vysledek, uvedomime li si tu obrovskou medialni masaz, kterou zazivaji Americane ve verejnych mediich. . Mne je uplne fuk, oznaci li mne levicovy demokrat za rasistku, fasistku ci xenofobku.
  Trump se urcite neshodne ani s liberalne-levicovym systemem v Evrope, protoze plni predvolebni sliby, ktere jsou zamerene drtivou vetsinou na blaho USA, ne aby uspokojovaly Evropskou Unii.
  To zase bude revu a kviceni u neomarxistu pri navsteve Trumpa v Evrope, pac ma Trump opozicni nazory prakticky na vsechno, co propaguje Brusel. . Ideovy propad zemi se bude nejlepe urcovat dle protestu a demonstaci, protoze to vyplavi do ulic vzdy tu revolucionarskou gardu.
  P.S.:Jinak ja nedavam vubec vahu ceskym socialisticko-neomarxisto- humanisticko presvedcenym pisalkum jako je treba J.Culik nebo J.Pehe, co zde pisi do americkeho liberalniho tisku. Dle meho nazoru Ceske republice skodi.

 • Bety • 14. července 2018

  Dano máte pravdu v tom smyslu, který říká, že individualista (tedy podle vás každý Američan) nadřazuje – a to silně – své zájmy nad zájmy ostatních. Já vám
  vašeho Trumpa neberu, jistě jste spokojeni, že pokračuje v tradici všech vašich
  prezidentů a jako pravý americký individualista je přesvědčen, že zájmy ostatních
  států nestojí za zmínku.
  V článku ale byla řeč spíš o tom, že ti vaši individualisté skočí snadno na každý
  špek, jen když je přibarven iracionálním strachem z ohrožení té vaší individualistické vyjímečnosti. Není v tom nakonec kus zbabělosti, co myslíte?

 • Dana • 15. července 2018

  To se neda brat pausalne, ne pro 320 milionu americkych obcanu.
  Nevim ale nic o jakemsi strachu ci v cem by meli Americane skakat na spek, vzdyt jejich pocit vyjimecnosti ohrozen neni. Kazdy civilisovany narod slozeny z jednotlivcu je v necem vyjimecny.
  Zase pausalne : Narody, ktere maji komplex menecennosti si pak predstavuji, ze americky individualisticky patriotismus nejak ohrozuje je.
  Spojene Staty vznikly osamostatnenim 13 anglickych kolonii, byly zalozeny osvicenymi Evropany, coz je v takove mire historicky vyjimecne.. Lid se sklada s mnoha individualistu ve svobodnych zemich, v diktaturach je lid bran jako stado ovci.
  Americka ustava:
  My, lid Spojených států, abychom vytvořili dokonalejší jednotu, nastolili spravedlnost, upevnili domácí klid a zabezpečili obranu země, podporovali růst všeobecného blahobytu a zabezpečili dobrodiní svobody sobě i svému potomstvu, dáváme si tuto Ústavu Spojených států amerických.

 • Martin (už bez taky m) • 15. července 2018

  Některé národy ví co to znamená, když se řekne „Žít podle svědomí“.
  Některé nejspíše ne… ba neví mnozí „lidé“ ani co to je SVĚDOMÍ…

  Mosul po bojoch stále v ruinách: FOTO Chýbajú nemocnice, životy tisícok ľudí sú v ohrození
  https://www.topky.sk/cl/11/1722981/Mosul-po-bojoch-stale-v-ruinach–FOTO-Chybaju-nemocnice–zivoty-tisicok-ludi-su-v-ohrozeni

 • Martin (už bez taky m) • 15. července 2018

  Z AK:
  Lekári zistili nárast rakoviny v Líbyi po bombardovaní NATO v roku 2011
  https://ria.ru/world/20180713/1524551739.html
  Líbya obvinila NATO z používania zbraní s ochudobneným uránom
  https://ria.ru/world/20180713/1524543935.html

 • Bety • 15. července 2018

  Víte Dano, já věřím, že pocit vyjímečnosti – jako stát – opravdu máte. Americký spisovatel Asimov psal už někdy v sedmdesátých letech o tom, že USA spotřebovávají téměř 60% celosvětových zdrojů a produkce. Takže mi ta vaše
  vyjímečnost připomíná takového třídního hromotluka s pár přisluhovači,
  který bere menším svačiny a nařizuje jim odevzdat mu kapesné. Těm neposlušným v lepším případě rozbije nos, v tom horším je zmlátí bejzbolkou.
  Ale poslední dobou cítí, že mu nějak slábnou nohy, slabší jsou čím dál tím víc
  neposlušnější a on neumí nic jiného, než tou bejzbolkou také mávat čím dál tím
  víc. A o lásku samozřejmě nestojí, protože ví, že ho všichni nenávidí.