Pěkný začátek roku pro italské katolíky v Ravenně

Ze všech stran se na katolíky řítí chaos, způsobený ztrátou orientace a bezradností katolických hodnostářů, kteří nejsou schopni čelit islámské výzvě v Evropě. Vládne totální zmatení. 1. ledna slaví ortodoxní katolíci svátek první třídy. To je obřízka Ježíše. Papež Pavel VI. Vyhlásil tento den v roce 1968 světovým dnem míru a ustanovil po II. vatikánském koncilu 1. leden jako svátek Panny Marie z původního 11. října na tento den.

Město Ravenna znají turisté jako hlavní sídlo západořímského císaře před zánikem říše západořímské. Nad tím, co se tam přihodilo 1. ledna 2017, zůstává rozum stát. Nejde jenom o symboliku, nýbrž o to, jak katolická církev (ale i evangelická) manipulují své ovečky.

Te Deum 31. 12. 2016 a novoroční mše odřeknuta

Každý rok se 31. prosince u katolíků koná tradiční děkovná mše se slavnostním Te Deum. Letošního roku ji arcibiskup Lorenzo Ghizzoni odřekl a s ní ovšem i důležitou mši 1. ledna. Nabídl katolickým věřícím návštěvu místní mešity, která je mimochodem druhou největší mešitou v Itálii, samozřejmě s průvodcem, a dokonce zajistil i autobus. V článku zde není uvedeno, kolik věřících se zúčastnilo, nicméně rozhodnutí arcibiskupa vyvolalo po celé Itálii velké pobouření

Arcibiskup má podporu papeže Františka

Arcibiskup Ghizzoni obdržel v červnu 2013 od papeže Pallium. Více informací o jeho významu zde.

5. října 2013 se arcibiskup zúčastnil slavnostního otevření mešity, „která patří všem“. Přesněji řečeno, tato mešita patří Islámskému kulturnímu a studijnímu centru kraje Romagna. Italští levicoví demokrati stavbu přivítali s nadšením a starosta Ravenny se při slavnostní akci vyjádřil moralizujícími slovy: „Myslím si, že Ravenna je ode dneška trochu lepší“.

Proč dostali italští katolíci od svého arcibiskupa nabídku jít se modlit do mešity?

Tento nápad vznikl jako reakce na „údajný“ islámský masakr na vánočním trhu v Berlíně. To slovo údajný je přidáno úmyslně, poněvadž arcibiskup je zřejmě přesvědčen, že vše proběhlo tak, jak nám to naservírovala německá média, z čehož se čtenářům s kritickým myšlením hodně protáčely panenky. Arcibiskup svoji iniciativu strčil pod nos médiím jako bojový prapor, viz článek v Il Giornale. Úřad pro pastoraci sdělil prostřednictvím diecézního mluvčího Luciana Buó: „Domnívali jsme se, že v historické době, která je charakterizována protiklady a násilím, je signálem, že spolupráce a setkání mezi lidmi různých náboženství je možné a je v Ravenně skutečností.“

Deník Corrispondenza Romana k tomu dodává: „Jako kdyby jednostranné návštěvy lidí v modlitebnách jiných věřících už znamenaly společný život“. Tato arcibiskupská iniciativa pouze ukazuje, jakým směrem jsou pojmy integrace a spolužití zneužívány. A to, že arcibiskupství bylo tak horlivé, že zaplatilo ze svých prostředků autobus, aby získalo co nejvíc zájemců, což jindy nedělá, je těžko uvěřitelné.

Policie a tajné služby mají jiné mínění

Podle údajů bezpečnostních složek pochází deset procent „foreign fighters“ z Itálie a jsou rekrutováni z tohoto centra, aby bojovali v řadách IS a jiných džihádistických uskupení. Osvícení pana arcibiskupa vzbudilo v Ravenně velké „bolení břicha“, píše Italia Oggi. To platí také pro bezpečnostní složky, které jsou rozezleny, že arcibiskup se motá do něčeho, co mu nepřísluší a zlepšuje tak islámskému centru, které bezpečnostní složky označily za bezpečnostní riziko, imidž. A vyjadřují se: „My přece víme, že ne všichni muslimové jsou teroristé a vrazi. Mezi tímto poznatkem, který nepotřebuje žádné osvícení shora, a iniciativou, která odrazuje věřící slavit důležitou mši a táhnout do mešity, navíc nanejvýš pochybné, leží celá propast.“

Nakonec: Můj zcela autentický poznatek od příbuzných

Dcera mého manžela z prvního manželství učí v Norimberku na základní škole pro děti s postižením. Chtěla připravit s dětmi vánoční program s tradičními německými vánočním písněmi, avšak musela na příkaz seshora od tohoto záměru upustit. Rodiče dětí islámského vyznání, zejména Turci, se spojili a na vedení školy si vymohli, aby se akce nekonala, protože by se mohla dotknout jejich náboženského cítění. Nejde o ojedinělý případ a potvrzuje se jenom to, co z Německa šíří tzv. „konspirační média“.

Podrobnější článek v němčině najdete zde.

 

Přejít do diskuze k článku 6 komentářů