Diskuze k článku


 • orinoko • 31. ledna 2017

  Pod tuhle kokotinu se podepsal Umlauf? Tak to je na povazenou. Už před časem tenhle debilakov přinesl vaska trubacov České US army. – Diskuze polosilenych exotu.
  Vzpomínám, jak nějaký český Biľak v pruhovanych boxerkach líčil, jak Zlého Ladika najdou v Tora Bora USA roje elektronickych mušek.
  Posedlost a fascinace technickym pokrokem , který řeší problémy vojenskych PC politruku je směsna.
  Ještě žádný dron nic nevyhrál. Co bude emi robocop dělat s těmi svými letadlovými hovady, az je napadnou čínští elektronicti komáři , cukrová chřipka a ruské nanomemBRANY?

 • fajt • 31. ledna 2017

  orinoko napsal
  orinoko

  tak dnešní bědátoři seriozně počítají s tím, že po dnešní civilizaci zůstane pouze umělá inteligence ( tedy doufají, že se jim podaří tuto entitu uvést do reálu), pokud vidím, co všechno je většinová populace schopná snést ( kdo všechno s ní dokáže v celku jednoduše manipulovat ) a jak hluboce ve svém rozumovém a evolučním potenciálu klesá, tak nakonec ani uvedení válečných strojů, které budou autonomní na lidské vůli a rozhodování není až tak utopistická vize – jednou se uvede, zapne samostatný bojový systém do útočného ( samozřejmě se bude jmenovat obranný ) modu a pak už bude záležet jenom na technických limitech samotných mašin a na AI a ne na přání a omezení lidského faktoru. ..)

 • fajt • 31. ledna 2017

  http://bmi205.stanford.edu/_media/crabtree-2.pdf – zajímavé je, že někteří sociální antropologové si myslí, že člověk před desítkama tisíce ( statisíce )?? let organizovanou vědu ( tedy kolektivní sdílení a rozpracovávání poznatků jisté skupiny obdařených, či postižených lidí ) v podstatě až tak moc nepotřeboval, jeho mozkové a duševní schopnosti mu umožňovaly vidět, vnímat a prožívat okolní prostředí ( přítomnost ) a přírodní procesy způsobem, který je dnes pro člověka naprosto cizí ( mentálně neuchopitelný ) – někteří to rozebírají v teorii, že každý uměle pozměněný genetický útvar se každou vlastní reprodukcí čím dále více odklání od svého požadovaného vzorového cíle a pak dochází k urychlenému rozpadu nebo návratu do původní podoby – takže rozumově a inteligenčně už asi bylo líp. ..)

 • Béda • 31. ledna 2017

  Nečetl jsem nedávno někde něco o podobných „inteligentních“ navzájem kooperujících hejnech ruských raket?

 • Béda • 31. ledna 2017

  fajt napsal
  tak dnešní bědátoři seriozně počítají s tím, že po dnešní civilizaci zůstane pouze umělá inteligence ( tedy doufají, že se jim podaří tuto entitu uvést do reálu), pokud vidím, co všechno je většinová populace schopná snést ( kdo všechno s ní dokáže v celku jednoduše manipulovat )a jak hluboce ve svém rozumovém a evolučním potenciálu klesá, tak nakonec ani uvedení válečných strojů, které budou autonomní na lidské vůli a rozhodování není až tak utopistická vize – jednou se uvede, zapnesamostatný bojový systém do útočného ( samozřejmě se bude jmenovat obranný ) modu a pak už budezáležet jenom na technických limitech samotných mašin a na AIa ne na přání a omezení lidského faktoru. ..)

  Já si naopak myslím, že konstruktéři těchto „inteligentních“ vraždících strojů to dělají především kvůli penězům a svému tvůrčímu uspokojení, zadavatelé a donátoři projektů počítají se ziskem vojenské převahy, která jim umožní provést útok, který paralyzuje soupeře a umožní jim získat vítězství a tím kořist v podobě, majetku (surovin, půdy, zdrojů) anebo sfér vlivu, odbytišť a podobně. Výjimku tvoří pouze vývoj zbraní určených pro obranu před cizí agresí. Bylo by na světě krásně, kdyby byl prost válek, nenechavosti, hamižnosti, hrabivosti. Nebylo v historii lidstva systému, který byl víc přeplněn válkami než kapitalismus. Z tohoto pohledu paradoxně byl snad nejmírumilovnějším systémem ten předhadrákový, kdy Československo vůbec nemuselo vést a nevedlo války v cizích zemích.

 • fajt • 31. ledna 2017

  Béda napsal
  Já si naopak myslím, že konstruktéři těchto „inteligentních“ vraždících strojů to dělají především kvůli penězům a svému tvůrčímu uspokojení, zadavatelé a donátoři projektů počítají se ziskem vojenské převahy

  tak hlavní civilizační motivací se dnes stala jednoznačně dřevitá chamtivost, kdo má trochu soudnosti ( u odborníků se dá počítat s jejich s vědeckým předpokladem ) , tak tento existenční motor nebrzdí, ale pouze ho koriguje a nebo mu dává patřičné zrychlení, no a válečné hrátky jako požadovanou konečnou veličinu potřebují AI jako sůl, takže formou účel světí prostředky lze dosáhnout i věcí, které měly vzniknout na jiném základě i záměru, ale nakonec se žádoucího cíle dosáhne ( výsledný obsah už bude kontroverzí a problémem pro někoho jiného ). ..)

 • Béda • 31. ledna 2017

  Ano, v predátorském systému je to nezastavitelný proces akce a reakce. Až ke smrti. Vlastní anebo cizí. Jena aby ten druhý nezískal drtivou převahu a nezaútočil. To je logika studené války. (Začíná u 1 promile, pokračuje přes jedno dvě procenta a zastaví se až u válečného režimu, diktatury… Každý kdo je v opozici, kdo predátorský systém kritizuje, případně navrhuje alternativu je nepřítel, zrádce…, kterého je potřeba vykořenit.

 • fajt • 31. ledna 2017

  Béda napsal

  Ano, v predátorském systému je to nezastavitelný proces akce a reakce. Až ke smrti. Vlastní anebo cizí. Jena aby ten druhý nezískal drtivou převahu a nezaútočil. To je logika studené války. (Začíná u 1 promile, pokračuje přes jedno dvě procenta a zastaví se až u válečného režimu, diktatury… Každý kdo je v opozici, kdo predátorský systém kritizuje, případně navrhuje alternativu je nepřítel, zrádce…, kterého je potřeba vykořenit.

  v dnešním světě konfrontace, válka a násilí na bližním svém lidi spojují více než spolupráce, sociálnost a lidskost ( ne v sorošovém podání, kde jde o čistou zuřivou nenávist pod falešnou vlajkou) – kritikové systému jsou v jasné menšině, v podstatě ani nemají prostředky ( dokonce ani ambice ) něco zvrátit a hlavně po takových lidech není ani latentní společenská poptávka. ..)

 • Béda • 31. ledna 2017

  Ministři obrany 28 členských zemí NATO schválí na setkání 15-16. února v Bruselu soubor opatření pro zesílení vojenské přítomnosti v Černém moři, prohlásil v úterý generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201701314644197-nato-pritomnost-cerne-more/

 • Béda • 31. ledna 2017

  Politika se stává stále víc iracionální. Neschopnost zvládnout prohlubující se SYSTÉMOVOU krizi kapitalismu obrací naruby morálku, principy, historii. Všechno je možné. Orwellova vize se naplňuje ovšem ne v komunismu ale v kapitalismu.

 • Vlastimil • 31. ledna 2017

  Copak hejno dronů, ruská armáda má dávno kolektivně operující rakety i hlavice. Přiletí Perdixy, Rusové zapnou CHYBINY, Perdixy spadnou a co pak?
  Jde jen o to, aby to obě strany nezačaly zkoušet někde nad Vysočinou.