Personální zemětřesení v DLR

V samozvané Doněcké lidové republice došlo k personálnímu zemětřesení. Nejprve odstoupil ministerský předseda Alexandr Borodaj a jeho funkci převzal Alexander Zacharčenko, náměstek ministra vnitra a vojenský velitel podřízený Igoru Strelkovovi. Borodaj se stal šéfem premiérových poradců. Dnes byl ze své funkce na vlastní žádost odvolán ministr obrany Igor Strelkov s tím, že bude jmenován náčelníkem generálního štábu, a jeho funkci převzal Vladimir Kononov, jeden z doněckých velitelů a Strelkovův spolubojovník od Slavjanska.

Zdroj: http://vk.com/strelkov_info

Stanův komentář: Podle situace na bojišti to vypadá, že se jedná o poslední zoufalé pokusy „opolčenců“ zabránit konečné porážce a likvidaci povstaleckých republik. Ukrajinské vládní jednotky mají ohromnou převahu ve výzbroji i personálu, vojenská pomoc z Ruska nepřichází, světová veřejnost odvrací zrak. Čekám brzký konec otevřeného povstání, následný teror a guerillu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
14. 8. 2014 20:30

Třeba škatulata mají jiné důvody. Za tmy podle svědectví očitého EUblba haličskou hranici překročily ruské vojenské transportéry s jasnými identifikačními znaky. Ljaško dostal takovou ránu do držky, že se svalil jako špalek. Na Haliči zasahují regulérní cizí letouny soumraku, není důvod, proč by si tam neměl zastřílet i Rus. Věci dovezené v autech bude třeba nějakým smysluplným způsobem distribuovat mezi postižené. Nejhorší by bylo, kdyby se všechno rozkradlo. Někdo zodpovědný by u toho měl být. Viděl jsem nějakou mapu, kde byla část něčeho haličského obklíčena. Tam už může hrozit střelba do vlastních řad. Podobný kotel se uzavírá jižněji u ruských… Číst vice »

abx
abx
14. 8. 2014 20:34

tusim si niekto poplietol Bolotova a Borodaja, Borodaj odstupil pred tyzdnom, Bolkotov dnes. obmeny kadrov su beznou vecou, nechapem, preco hned robit dalekosiahle zavery a „tazke“ prognozy. nikto nepadol na zem uceny, nikto v tazko skusanom Novorusku sa este s takouto situaciou nestretol, takze to riesia napochode ako vedia. Pusilin sa vobec nehodil, preto musel odist, Bolotov preto lebo nechal Luhanske letisko nedobyte no a Strelkov bol pravdepodobne unaveny a tak bude chvilu oddychovat…

Sugar Ray
Sugar Ray
14. 8. 2014 20:50

Nechápu jak někdo může Zombielandu půjčovat , jednak ty prachy už nikdy neuvidí a druhak přece nemůžou timto prodlužovat vládu oligo-fašistů a schvalovat a podporovat jejich jednání . Jim pujčí jenom US Fed s jejich MMF a dobře jim tak . Podle mě by to s domobrancema tak hrozný ještě být nemuselo ale je tady ta humanitární krize , to je ten průser . Doteď jsem nepochopil , proč se tam bere jako garant ten mezinárodní červený kříž , těch se budou tak fašouni dovolovat , to je absurdní . Vypadá to že Rusové narvaly jídlo a léky nacistum rovnou… Číst vice »

Seal
Seal
14. 8. 2014 20:57

Řeč je DLR, takže v článku je správně uvedeno Borodaj. Bolotov – šéf LNR – ovšem odstoupil taky. Viz třeba: http://www.mk.ru/politics/2014/08/14/vsled-za-borodaem-v-otstavku-podal-narodnyy-gubernator-lnr-bolotov.html
Chyba je ale u náčelníka GŠ, který se sice taky jmenuje Strelkov, ale nikoli Igor, nýbrž Nikolaj. Viz tisková služba DNL, která uvěřejnila i životopisy Kononova a toho druhého Strelkova: http://dnr.today/news/naznacheny-novyj-ministr-oborony-i-nachalnik-glavnogo-shtaba-mo-dnr/

Starý doktor
15. 8. 2014 4:49

Ukrajina v předsálí pekla srozumitelně
Německý originál Slovenské titulky:
https://www.youtube.com/watch?v=t2kDXtWUPkM
Slovenský dabing:
https://www.youtube.com/watch?v=jnZKtRejmSA

Druhý film je velmi srozumitelnou Ruštinou Jde o varování občanů EU, že ani Ukrajinci přesně před rokem si ani ve snu nepředstavovali, že do roka a do dne bude jedna část Ukrajiny bombardovat druhou a že pokud občané EU nezastaví své politiky, tak hrozí že do roka se budou bombardovat EU s Ruskem – to v zájmu rozeštvávačů z USA.
Европа, смотри, как тебя будут убивать
Evropo, koukej, jak tě budou pobíjet
http://politikus.ru/video/26948-evropa-smotri-kak-

Starý doktor
15. 8. 2014 4:52

Korporace USA a EU přebírají ukrajinský systém pro transport plynu

14.8.14

Ukrajina: Ukrajinský parlament schválil zákon, který umožní předání 49 % akcií ukrajinského systému pro transport plynu pod kontrolu korporací USA a EU.
Tento krok byl podle ukrajinské vlády nutný, aby se Západ vzdal výstavby Jižního proudu a investoval peníze do ukrajinského plynového transportního systému.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/verkhovnaya-rada-otdala-gazovu
http://www.zvedavec.org/vezkratce/8813/

abx
abx
15. 8. 2014 6:52

este jeden postreh k Strelkovovi: Novorusko potrebuje mat vlastnu regularnu armadu (aby mohlo prejst do ofenzivy), cize je potrebne povysit domobranu skladajucu sa v sucastnosti z niekolkych viac menej samostatnych jednotiek na jeden kooperujuci celok.
zakladom armady od Napoleonovych cias je Generalny stab, ktory rozpracovava rozne scenare a dava doporucenia velitelom, co kde a kedy. Strelkov teda bude pracovat na vytvarani generalneho stabu opolcencov, co je strategicky dolezitejsie, ako keby robil to co doteraz, to znamena vykonne koordinoval vojensky odpor proti kijevskym okupantom…

Martin (už bez taky m)
15. 8. 2014 7:20

To: abx – souhlas. K ruskému konvoji: dle mého úsudku jde a) o snahu dostat humanitární pomoc kam je třeba, b)znesnadnit střelbu do civilistů (svého druhu „lidský štít“), c)doložit juntě holý fakt, že když se RF k něčemu odhodlá, PROSTĚ TO ZREALIZUJE. K situaci v BL: bylo by jich škoda. Jan Čulík tvrdí, že brzy otisknou „analýzy renomovaných expertů z Británie“… navrhuji jej zásobovat vyjádřeními „druhé strany“, svědectvími. Ať web BL dokáže svou nestrannost. Pořád totiž rozlišuji KD a JČ. Jejich motivace „vytvořit a dlouhodobě držet obdobný web“ je totiž odlišná, stejně jako jejich pozice. Weby jsou „soukromé“, ale utvářejí… Číst vice »

abx
abx
15. 8. 2014 7:35

telemost s Pavlom Gubarevom o Strelkovovi a dalsich suvisiach temach…
http://www.youtube.com/watch?v=SuSYUJ8I4ZI

Béda
15. 8. 2014 7:59

Poslechněte si telemarketingového odborníka na Ukrajinu Dulebu v konfrontaci s názory s Huděm (Huďo byl velice mírný a zapomněl odborníkovi připomenout že kyjevská junta vznikla neústavně na základě parlamentního podvodu a násilí (po podrazu západu s dohodou s Janukovyčem) a tudíž o vládě junty není možno uvažovat jako o legitimní reprezentaci. Byl to násilný podvodný parlamentní puč zinscenovaný a zaplacený zvenčí.

Vaska
Vaska
15. 8. 2014 8:14

ke Stanově komentáři: bohužel to tak vypadá – hlavního cíle zatažení Ruska do války dosaženo nebylo proto bude následovat utok na Krym (ne nadarmo tam měl v tomto týdnu Vladimír zasedání kde mimo jiné probírali zabezpečení obrany Krymu takže je v obraze)

mirror
mirror
15. 8. 2014 9:08

Jan Čulík začíná trpět demencí. Už nechápe, co napíše: „Jan Čulík: Právě Karel Dolejší byl jedním z prvních analytiků, který kritizoval v Britských listech označení ruských vzbouřenců za „podlidi“. Situace s ruským konvojem „humanitární pomoci“ je daleko zmatenější, podezřelejší a složitější, než jak pan Daniel uvádí. Ve zmatku a hysterické propagandě obou stran se můžeme spoléhat především na západní novináře nikoliv proto, že jsou západní, ale že někteří z nich mají dlouholetou pověst poctivé a nezávislé novinářské práce, takže se jim v propagandistickém zmatku dá důvěřovat. – See more at: http://www.blisty.cz/art/74341.html#sthash.pv7udWqZ.dpuf“ Ani Jendu nenapadne, odkud ti důvěryhodní západní novináři berou… Číst vice »

mirror
mirror
15. 8. 2014 9:16

Ještě je třeba připomenout, že Čulík byl externím redaktorem Svobodné Evropy. Tuto rozhlasovou stanici musíme pochválit za objektivní informace o životě na západě a o jejich nejúpřímnějších zájmech nám pomoci a umožnit nám se v životní úrovni západu vyrovnat. Každý vidí, že se to nedaží. Viníkem jsme podle Jendy jenom my sami. Jenda žije obklopen lží a teď se diví, že mu jeho pravdy skoro nikdo se zdravým rozumem nežere.

Starý doktor
15. 8. 2014 10:02

Zajímavá anketa z parlamentních listů spolu s komentářem p.Kollera k hysterii kolem možné vojenské kaci Ruska.
Která hlava státu nejvíce poškodila naši zemi?
Zikmund Lucemburský 0%, Josef II. 0%, František Josef I. 0%, Tomáš Garrigue Masaryk 1%, Edvard Beneš 1%, Emil Hácha 0%, Klement Gottwald 15%, Antonín Zápotocký 0%,
Antonín Novotný 0% Ludvík Svoboda 0%, Gustáv Husák 1%, Václav Havel 70%, Václav Klaus 10%, Miloš Zeman 2%
hlasovalo: 39728 lidí
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Vojensky-analytik-Koller-vytahuje-cisla-Rusko-je-nejslabsi-za-poslednich-200-let-Kdo-tvrdi-ze-Putin-napadne-Zapad-je-pomatenec-nebo-placeny-ideolog-330538

mirror
mirror
15. 8. 2014 10:50

Britské listy byly zajímavé, protože poskytovaly prostor autorům, kteří mají zakázán přístup do médií s velkým vlivem na veřejné mínění. Občas nechal postěžovat i lidi, které kapitalismus okradl a vyhodil z práce. Ti, kterých se to netýká, si o neštěstí jiných rádi počtou. Až na jednotlivce, kterým se možná pomohlo, na úpadek chudých v ČR to nemá žádný vliv. Sbírka advokátům za pomoc lidem postiženým exekucemi je jen takový vtip, ve kterém je jasné, kdo nakonec vydělá. V postoji k bombardování Srbska a východní Ukrajiny je Čulík neoblomný, nic ho nepřesvědčí, ani hory mrtvol. Komické je jeho přesvědčování pamětníků o… Číst vice »

mirror
mirror
15. 8. 2014 10:53

Starý doktor napsal
Starý doktor • 15. Srpen 2014

se vrátil. Na facebooku bych kliknul na To se mi líbí. Zdravím.

Béda
15. 8. 2014 11:07

Béda napsal Ještě odkaz: http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=Informacna%20vojna%2014.8.mp3 Pan Duleba v rozhovoru několikrát tvrdí, že prý domobranci měli motiv k sestřelení Boeingu, protože potřebují zatáhnout Rusko, které se ošívá do války. Nechápu, proč se tohoto odborníka nikdo nezeptal, v čem tkví onen motiv, jak asi mínili domobranci zatáhnout Rusko do občanské války na Ukrajině, proč by Rusko po sestřelu tohoto letadla mělo do takového konfliktu vstoupit. Jako že domobranci ukáží prstem na sebe a Rusko kvůli tomu zahájí třetí světovou válku (v horším případě) anebo se stane mediálně štvanou zvěří ostrakizovanou kvůli válce v OSN, dá svým nepřátelům, kteří ten konflikt uměle zinscenovali… Číst vice »

Béda
15. 8. 2014 11:09

pokračování – neukončí boje, nevyhlásí příměří bez podmínek, nezačne vyjednávání za účasti reprezentace autonimistů/separatistů o mírovém vyřešení problému. Huďo nebyl špatný ale toto měly být jeho argumenty.

aram
aram
15. 8. 2014 16:16

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/345124-podle-porosenka-se-povedlo-znicit-vetsinu-ruskych-obrnencu-ktera-v-noci-proniky-na-ukrajinu.html Titulek zní: Ukrajinská armáda zahájila operaci v Doněcku a Luhansku O tom, že Porošenko řekl cokoliv v textu ani slovo. Ohledně techniky, která dle jakéhosi britského zpravodaje měla v počtu 23 překročit hraniceRF-UA u Izvarina.Tady píší, že až 70, což je sakra rozdíl, jak to ten … tedy počítal a co asi tedy potmě viděl, když v první zprávě ráno psali, že viděl jak stroje přejížděly dírou v plotě, panebože to nás mají za úplné blbce nebo Rusy, že kdyby to chtěli utajit, tak mají dalších 100 km pod kontrolou povstalců a oni budou přejíždět zrovna na Izvarinu, zrovna,… Číst vice »

Béda
15. 8. 2014 16:23

Nechci malovat čerta na zeď, ale zajímalo by mně jak jsou připraveni ojrokomisaři a politické reprezentace států na situaci, která neodvratně přichází. Junta zcela jistě nestihne do topné sezony naplnit zásobníky plynem na kapacitu, která je nutná pro tranzit plynu do Evropy.

aram
aram
15. 8. 2014 16:30

Byly vypracovány plány obklíčení a blokování dodávek čerstvých sil a výzbroje. Operace začala. O jejích pozitivních následcích budeme informovat.“ Takže na Novorus nelhali. Před několika dny tamtéž zpráva o vyfocených navagonovaných tancích T72 z Maďarska na Ukrajinu a dnes http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_15/Madarsko-poslalo-na-Ukrajinu-tanky-T-72-2888/ letadla a vrtulníky budou následovat. Navíc celé ty tanečky kolem bílých kamionů z Ukr. strany měly zřejmě získat čas až Porošenko a spol. dostanou instrukce od am. poradců co jako s tím. Ta zatím stojí u Izvarina a podle zpráv tam mají zůstat delší dobu, pokud vůbec na Ukr. vjedou neboť http://novorus.info/news/events/26687-v-prigorode-luganska-zahvacheny-diversanty-gotovivshie-napadenie-na-gumanitarnyy-konvoy-rf.html Na předměstí Luganska byli zajati diverzanti, kteří se… Číst vice »

aram
aram
15. 8. 2014 16:32

Podle jednoho z nich bylo 14.8. Doněcké a Luganské oblasti vysláno ještě 7 Ukr. diverzních skupin

aram
aram
15. 8. 2014 16:38

Zadržený diverzant, že při instruktáži pracovníky SBU byli vyrování, že by neměli zničit Rusy, kteří kolonu doprovázejí, ale měli je přinuti vrátit kolonu na ruské hranice. Cílem mělo být znemožnění dodávky potrvin a medikamentů na území kontrolované povstalci.

peter.
15. 8. 2014 16:46

Béda napsal

Poslechněte si telemarketingového odborníka na Ukrajinu Dulebu v konfrontaci s názory s Huděm (Huďo byl velice mírný a zapomněl odborníkovi připomenout že kyjevská junta vznikla neústavně na základě parlamentního podvodu a násilí (po podrazu západu s dohodou s Janukovyčem) a tudíž o vládě junty není možno uvažovat jako o legitimní reprezentaci. Byl to násilný podvodný parlamentní puč zinscenovaný a zaplacený zvenčí.

Duleba je Rusín, uniat od Svidníka a názorovo je blízko k US riťolezcom ako sú Šebej,Kiska a iní rusofóbi.Mne nie len vizuálne ale aj názormi pripomína vášho Mareka Bendu.

aram
aram
15. 8. 2014 16:53

P.S. k prvnímu odkazu z novinek. Už změnili titulek i obsah, taže co tam bylo původně už se nedozníte. Co je to za nové móresy? Není to poprvé a bývalo zvykem, že se vydala nová zpráva nebo časová svodka.

Béda
15. 8. 2014 16:54

Peter,

je zajímavé, že Duleba v tom dlouhém rozhovoru mluvil opakovaně o podvodné vládě kyjevské junty jako o UKRAJINĚ. A nikdo mu to neomlátil o makovici. Copak jihovýchod Ukrajiny není Ukrajina? Copak násilím juntou narušované referendum na jihovýchodě (Duleba ho stále zpochybňoval) má menší legitimitu než kyjevská junta? Proč?

peter.
15. 8. 2014 17:17

Béda napsal

Peter,

je zajímavé, že Duleba v tom dlouhém rozhovoru mluvil opakovaně o podvodné vládě kyjevské junty jako o UKRAJINĚ. A nikdo mu to neomlátil o makovici. Copak jihovýchod Ukrajiny není Ukrajina? Copak násilím juntou narušované referendum na jihovýchodě (Duleba ho stále zpochybňoval) má menší legitimitu než kyjevská junta? Proč?

Lebo je to blbec.Inak by nemohol šíriť svoju nenávisť v masmédiách.

mirror
mirror
15. 8. 2014 17:36

peter. napsal
Lebo je to blbec.

Duleba měl odvahu diskutovat a nechat ze sebe udělat blba, co mele páté přes deváté. V Česku by se takovou diskuzi veřejně nedalo zorganizovat.

peter.
15. 8. 2014 17:42

Neviem ani čo by so za to dal,keby som mohol v TV vidieť debatu,v ktorej by moderátora robil niekto ako napr.Olšer,a tým komu by sa kládli otázky by bol napr.taký Daniel Takáč alebo iný „objektívny a nezávislý „novinár.

peter.
15. 8. 2014 17:46

peter. napsal

Neviem ani čo by so za to dal,keby som mohol v TV vidieť debatu,v ktorej by moderátora robil niekto ako napr.Olšer,a tým komu by sa kládli otázky by bol napr.taký Daniel Takáč alebo iný „objektívny a nezávislý „novinár.

Najlepší by bol Hyde Park kde by otázky kládli aj diváci.

mirror
mirror
15. 8. 2014 18:16

peter. napsal
Najlepší by bol Hyde Park kde by otázky kládli aj diváci.

To je u citlivých témat a nedůtklivých hostů zakázáno.