Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 5. listopadu 2017

  Velmi přesně napsáno.
  Pokrytectví, faleš, lži, služba korporacím místo občanovi…
  Zbytky normálnějších obyvatel USA militarizovaná parta legálně korumpovaných (lobbujících) mafiánů prodala…
  Snad si jednou vybojují něco na způsob své verze socialismu…
  Tak jak „jedou“ dosud, jedou USA do…
  Prosím, ale nemají právo tam strhávat celý svět!
  Bublina virtuální „ekonomiky“ na tom nic nemění.
  „Data“ bohapustě falšovaná…
  Jsem zvědav, zda infrastrukturu bude zachraňovat „republikánská“ vláda… a zda je to vůbec ještě reálné. Zajímala by mne bezpečnostní situace US JE a skutečné zajištění a jeho zajištění na další desetiletí u úložišť radioaktivních materiálů, „vyhořelého“ paliva JE, demontovaných hlavic ZHN.
  Skoro má člověk čím dál větší obavy, že planetu Zemi mají jako zdroj na rychlé spotřebování pro „vysoký standard“ který mnohdy znamená potravinové lístky, absenci i jen základní lékařské péče a širokou negramotnost…

 • Dana • 5. listopadu 2017

  Upadek a zoufale sebepozirani Demokratu je vitane. A zabavne. Zvlast ta utopicka socanska cast, co preferovala Bernieho a ted vinni Hillary. Samo, ze Bernieho vystipali, byli pragmaticti. Stejne by prohral. Bernie tvrdil, ze ma 10 milionu volicu a sam navrhl, (aby nevyhral Trump), ze maji bernici volit formalni kandidatku. I kdyby Bernie-marxista, co se hlasi k judaismu, oslovil lidi svym hrozenim pesticek Wallstrytu, pozadovanim vysokych skol zadarmo, navyseni socialnich programu, rasovych inkluzi a podobych reforem, i kdyby oslovil tech deset milionu, tak to je v 320 milionove Americe kapicka v kyblu. Proto nenamitam proti socialistickemu obrozeni uvnitr Demokraticke strany, nove reorganizaci smerem na ‚levo‘ , obnove revolucni.. Antifa a tricka s Che Guevarou.
  Elizabeth Warren, Jill Stein, M.Moore, Naomi Klein- tito hrdinove se uz osvedcili v revoluci Occupy Wall street a maji proto duveru americkeho socialisty. Necht je Strana demokraticka strana ruda. Fanouskove Sanderse uz navrhuji, aby se Bernie ujal kandidatury na presidentstvi v dalsich volbach v roce 2020. Absolutne, vyborny napad. Nehledim na to, ze v te dobe bude Bernimu 80 let… :-)

 • fajt • 5. listopadu 2017

  emeričtí kryptofašisti – koho dnes berou vážně, snad jenom žoldáckého lobotomana karla alias danu. ..)

 • senil • 6. listopadu 2017

  Trump teď schválí daňovou reformu a Ameriku bude čekat silný ekonomický růst. To bude další hřebík do rakve demokratů. Pokud bude v roce 2020 Americká ekonomika silná tak Trump opět vyhraje.

  http://www.epshark.cz/clanek/194/usa-konecne-danova-reforma

 • Admirál • 6. listopadu 2017

  Mám rád Jacka Londona. Jeho povídky a romány ze zlatého severu, z tichomoří, o zvířatech jsou geniální a vyrostl jsem na nich.

  Je zajímavé, že celé jeho dílo je oslava síly jedince, nespoutaného svobodného člověka, tedy takový výluh pravicových ideí a oproti tomu jeho politicky se silně klonil k socializmu. Jeho předpověď nástupu nadvlády oligarchie (Železná pata) vyšla.

  Je zajímavé, že nástup (ne jinak než pravicové) oligarchie zdupal všechny přitažlivé atribudy pravice promlouvající z Londonova díla.

 • zedd • 6. listopadu 2017

  London je spíš anarchista než libertarián v tom karikovaném a v US dnes nesmírně populárním pojetí Ayn Rand.

  Většina jeho díla tématizuje život na okraji, pokud ne přímo utlačovaných. Ostatně „dobrodružné“ kusy ze severu výběrem postav i jejich vývojem odpovídají. Skoro až obsesi těmi „za hranou“ perfektně ilustruje „Mocný malomocný“, v originále „Koolau the Leper“.