Pivař proti pivu

Mám rád pivo? Ano. Piji pivo? Ano. Možná dokonce víc, než by bylo zdrávo. Podporuji nápad ministra financí Babiše na snížení daně z točeného piva? Ne. Česko má problémy s alkoholismem (to, že spousta Čechů považuji alkoholismus za normální a přirozený, ještě neznamená, že je zdravý a nepředstavuje problém) a podporovat ho snižováním daně z alkoholických nápojů je hloupost. A pivo alkoholický nápoj je. Situace, kdy je pivo v našich restauracích levnější než voda (která kolikrát chybí v nabídce vůbec), je absurdní a není jediný důvod ji ještě podporovat. Babišův návrh bych dokázal podpořit za jediné podmínky: že by zároveň se snížením daně z piva bylo hospodám a restauracím zákonem přikázáno, že musí mít v nabídce pitnou vodu zdarma.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
3. 2. 2016 16:55

Tribune,není pravda,že v českých restauracích je pivo levnější než voda. Babiš se nechal slyšet,že
společně se snížením DPH na točené !! pivo sníží i daň na těžce předražené nealkoholické nápoje.
A že jde o pozvolný začátek k všeobecnému snížení sazby DPH z 15 na 10 procent . Vaše starosti s
českým pivním alkoholismem a Rotschildovy peníze bych si přál ! Možná by vám vyhovovaly
Arabské emiráty. Tam je voda přímo šestkrát dražší než benzin. Co Vy na to, údajný pivaři ?

to je jedno
to je jedno
3. 2. 2016 19:05

To je klasika. Všichni opět někomu skáčeme na špek. Snížení daně na pivo je pochopitelně nesmysl, ale účelem je odvést pozornost národa od něčeho jiného. Čeho? To nevím. Můžeme jen spekulovat… Co se týče piva, nejde jen o klasický alkohol. Zároveň jde o jakýsi iontový nápoj a bylinný nápoj plný různých zdraví prospěšných látek. Jisté je, že jeho cena je spotřebitelsky přijatelná a z pohledu světa je pivo u nás celkem levné. Zdražování přes zvýšení daní však taky nenavrhuji – ať to řeší trh! Jinak jsme ve spotřebě alkoholu na hlavu na vůbec prvním místě na světě – a to… Číst vice »

fajt
fajt
3. 2. 2016 20:54

http://www.lidovky.cz/bakterie-legionella-se-premnozila-v-sidlistnim-potrubi-na-cernem-moste-13y-/zpravy-domov.aspx?c=A160203_161028_ln_domov_ELE – jj, v Praze je blaze, tedy mimo zprivatizované vodárny a v podstatě všechny ostatní mamonářské sráče. ..)

Admirál
Admirál
4. 2. 2016 6:19

Babišův úmysl snížit DPH z točeného piva mi nepřipadá nikterak záhadný či nevysvětlitelný nebo podložený nějakými důvody z říše Scifi. Až začnou fungovat registrační pokladny, budou hostinští platit i tuto daň, což do současnosti platilo pouze v omezené míře. Ti to přenesou do ceny piva. Točené pivo se dostane na cenu podobnou té na Slovensku. To z pití točeného piva pro dělňase od pásů učiní poměrně nedostupný luxus. Hospody se vyprázdní ještě více, než je tomu dnes. Spousta hostinských to zabalí. Z pro populus neutrálního kroku se rázem stane krok nepřátelský, protilidový. To Babiš zřejmě chápe a jedná logicky. Osobně… Číst vice »

Admirál
Admirál
4. 2. 2016 6:35

Admirál napsal Babišův úmysl snížit DPH z točeného piva mi nepřipadá nikterak záhadný či nevysvětlitelný nebo podložený nějakými důvody z říše Scifi. Až začnou fungovat registrační pokladny, budou hostinští platit i tuto daň, což do současnosti platilo pouze v omezené míře. Ti to přenesou do ceny piva. Točené pivo se dostane na cenu podobnou té na Slovensku. To z pití točeného piva pro dělňase od pásů učiní poměrně nedostupný luxus. Hospody se vyprázdní ještě více, než je tomu dnes. Spousta hostinských to zabalí. Z pro populus neutrálního kroku se rázem stane krok nepřátelský, protilidový. To Babiš zřejmě chápe a jedná… Číst vice »

Gatta
Gatta
4. 2. 2016 7:40

Re Admirál – obvykle se s Vámi shoduju, ale … dvě výhrady.

„Čím víc se vybere, tím vís se rozkrade.“
Zvláště, když se bude vybírat „dole“ a rozdělovat „nahoře“.To bude jediný výsledek. V téhle konfiguraci se můžete udaňovat a bude to k …. ničemu.

Jasně – „pořádek musí být“ – na výsledku nezáleží – i kdybysme měli všichni pochcípat …

to je jedno
to je jedno
4. 2. 2016 8:33

Admirál napsal Babišův úmysl snížit DPH z točeného piva mi nepřipadá nikterak záhadný či nevysvětlitelný nebo podložený nějakými důvody z říše Scifi. Až začnou fungovat registrační pokladny, budou hostinští platit i tuto daň, což do současnosti platilo pouze v omezené míře. Ti to přenesou do ceny piva. Točené pivo se dostane na cenu podobnou té na Slovensku. To z pití točeného piva pro dělňase od pásů učiní poměrně nedostupný luxus. Hospody se vyprázdní ještě více, než je tomu dnes. Spousta hostinských to zabalí. Z pro populus neutrálního kroku se rázem stane krok nepřátelský, protilidový. To Babiš zřejmě chápe a jedná… Číst vice »

Alena
Alena
4. 2. 2016 8:53

to je jedno napsal Já bych to rozvedl takto: 1. Nejdříve se musí stát naučit s vybranými prostředky správně a efektivně hospodařit! 2. Pak se stát musí naučit předepsané daně dobře a správně vybírat. 3. Pak se stát může zabývat snižováním či zvyšováním daní dle potřeby a s ohledem na potřebu rozpočtové vyváženosti a s ohledem na potřebu investic státu či závazky státu. Všechny 3 kroky spolu souvisí a mají vliv na spokojenost či nespokojenost obyvatelstva a voličů. Odbytí či vynechání jednoho z těch kroků nepovede k dobrým výsledkům a doporučoval bych sepsané kroky dělat v uvedeném pořadí… kdopak to… Číst vice »

abx
abx
4. 2. 2016 9:00

hudryper napsal Vaše starosti s českým pivním alkoholismem a Rotschildovy peníze bych si přál ! Možná by vám vyhovovaly Arabské emiráty. Tam je voda přímo šestkrát dražší než benzin. Co Vy na to, údajný pivaři ? ja som sa tiez naucil chlastat v CR, lebo pivo je vyborne, raz darmo. najprv tri za vecer, potom styri, potom pat, koncil som asi tak pri siedmych – osmych. potom ma povinnosti vratili naspat do SR, kde sa pivo nikdy predtym (1919) nepilo a tak ho tam nevedia varit a ani pit (odjakziva sa pilo vino dolu na juhu, na severe, vychode palenka).… Číst vice »

Admirál
Admirál
4. 2. 2016 9:09

Gatta, to je jedno – V podstatě stojíte na pozicích Kalouska, Topolánka &, kteří prosazovali ideu, že se stát – zvíře musí nechat vyhladovět, aby ho nenapadali takové nesmysly, jako je třeba prosazování sociálních státu. Tudíž když nemohli zrušit daně úplně, tak alespoň prosadili tak děravou legislativu, že neumožňovala efektivní výběr daní. Na těchto pozicích nestojím, i když s Vámi samozřejmě souhlasím – plýtvání s daňovými výnosy (neefektivní hospodaření) je problém vyžadující trvalé řešení, které nepovede niky k 100% vyřešení. Navíc hodnocení úspěšnosti bude vice či méně subjektivní. Od někud se musí začít a osobně považuji Babišovo řešení (pokladny v… Číst vice »

Alena
Alena
4. 2. 2016 9:09

My , hlavně zaměstnanci, jsme ti čistí, a ostatní jsou podvodníci a zloději. To mohou ovšem prohlašovat opravdu pouze ti, co nezačnou podnikat. Venkovská hospoda- tam je nejlépe vůbec nebýt plátcem DPH. Jelikož obrat plátcovství má limit 1 mil.Kč, podvádí se , aby limit nebyl překročen. Pokud ne a dosáhnou obratu, pak nakupují potraviny za 15 %,ale po zpracování je prodej jídla v restauraci za 21 %. Takže těch 6 % odevzdají státu, a to proč? Pan Babiš to velmi dobře ví, a sníží jim DPH při prodeji jídla na 15 %, pokud bude zavedena EET. To považuji za správný… Číst vice »

Aleš
Aleš
4. 2. 2016 9:50

Manželkám a dětem může být skoro jedno, zda si jednou týdně zajdu na dvě točené do knajpy, pokecáme s chlapama nebo si na kanape rozdělám lahváč a čumím na hokej. Ale pražské kavárně není jedno, když neschopné arcizloděje, kteří okradli občany o miliardy, a sobě si nakradli majetky jen v řádech stamilionů, nahradí někdo, kdo od nás vydyndá řádově míň a efektivněji to zhodnotí do řádů miliard. To je skutečný důvod kavárenského povyku. Kavárny mají pivo dostatečně drahé a většinou Prazdroj, Stellu či Heineken. Oni si levné pivo ani nechtějí představit. A levné nealko? Správný rozpočtově zodpovědný podnikatel přeci prodává… Číst vice »

Sio
Sio
4. 2. 2016 9:55

Alena napsal My , hlavně zaměstnanci, jsme ti čistí, a ostatní jsou podvodníci a zloději. To mohou ovšem prohlašovat opravdu pouze ti, co nezačnou podnikat. Venkovská hospoda- tam je nejlépe vůbec nebýt plátcem DPH. Jelikož obrat plátcovství má limit 1 mil.Kč, podvádí se , aby limit nebyl překročen. Pokud ne a dosáhnou obratu, pak nakupují potraviny za 15 %,ale po zpracování je prodej jídla v restauraci za 21 %. Takže těch 6 % odevzdají státu, a to proč? Pan Babiš to velmi dobře ví, a sníží jim DPH při prodeji jídla na 15 %, pokud bude zavedena EET. To považuji… Číst vice »

Gatta
Gatta
4. 2. 2016 10:13

Re Admirál: Ne pozicích Kalouska a spol. – „vyhladovět stát“ – nestojím. Vše chce svoje. Jsou věci, které se lépe a efektivněji řeší místně, nebo třeba i jen v rodině. A jsou jiné, které je nutno řešit ve větších celcích – v obci, v regionu, ve státě a nakonec i v EU, nebo i celosvětově. A na ty je nutno stahovat peníze do nějakého centra – je li to opravdu nutné nebo účelné. A pak je to zase jen o efektivnosti využívaní těch společných prostředků – nejen peněz, ale všech zdrojů a to včetně všech širokých návazností i nechtěných důsledků.… Číst vice »

hudryper
hudryper
4. 2. 2016 11:11

Gatta napsal K registračním pokladnám mám zásadní odpor jako k dalšímu kroku vedoucímu ke zrušení reálných platidel. Toto tvrzení nedává smysl. Nepletete si registrační pokladnu s terminálem pro platby kartou ? V Itálii se běžně v určený den pořádají trhy ve stánkovém provozu.Veškeré nákupy,skutečně všechny, jsou registrovány registračními pokladnami prodejců.Na to dohlíží docela nenápadná,ale naprosto účinná kontrola městských kontrolorů. Přitom ceny srovnatelného zboží se neliší od cen v blízkém supermarketu. Ponechávání si DPH ve značné míře pro sebe- to je podraz,který umožnila politika ODS a jejich koaliantů.Korumpovala tím masu těch nejmenších podnikatelů a vyráběla si tak své podporovatele a hlavně… Číst vice »

Alena
Alena
4. 2. 2016 11:27

registrační pokladny byly uzákoněny tuším za Paroubka, než ale nastala jejich platnost, byly zrušeny ODS. Nyní je ve hře modernější forma zvaná elektronická evidence tržeb. Pokud přijmete peníze v hotovosti či platíte platební kartou, musíte částku nahlásit elektronicky na Fú, ti Vám mají zpětně zaslat kód, který se Vám otiskne na účtenku. Myslím, že mnoho podnikatelů přejde na platby převodem, tam, kde to půjde. Souhlasím s názorem ,že je to předstupeň zrušení hotovosti jako takové, a nastolení totální kontroly nad každým občanem. Podotýkám, že zrušení hotovosti nás čeká i s ODS, vždyť peníze korumpují, a co probíhalo celých 25 let,… Číst vice »

Gatta
Gatta
4. 2. 2016 12:41

Re hudryper: Vím jak to funguje v Itálii a v podstatě souhlasím se vším co jste napsal – ODS si kupovala živnostníky „úlevami“ (které se většině z nich časem vymstí) a možností nějaké té „malé domů“. Podobně si kupovala voliče bojem za „možnos dovézt si pěknou starší ojetinu“ a dříve nepředstavitelnou spoustu bot a oděvů na asijských tržnicích. Zavedení elekrronických pokladen společně se zavedením nutného online připojení pro online hlášení je pochopitelně nutný dílčí krok. Potom nastane tlak na všeobecnou akceptaci platebních karet – pokladna s připojením už je k dispozici, takže stačí jen čtečka a smlouva … a další… Číst vice »

peter.
4. 2. 2016 12:46

hudryper napsal
V Itálii se běžně v určený den pořádají trhy ve stánkovém provozu.Veškeré nákupy,skutečně všechny,
jsou registrovány registračními pokladnami

Na Slovensku fungujú od r. 2009 myslím.Opozícia vtedy vyvádzala presne tak ako dnes v ČR.Zabehlo sa to a dnes už to nikoho nese.ie.
https://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/1469/category/dane/article/registracna-pokladnica-2014-2015.xhtml

Gatta
Gatta
4. 2. 2016 12:59

Re peter – se samotnými registračními pokladnami bych problém neměl.
Odkaz jsem četl – jenom potvrzuje moje nebláhé tušení v tom, co se na nás velmi usilovně chystá.

peter.
4. 2. 2016 13:38

Gatta napsal

Re peter – se samotnými registračními pokladnami bych problém neměl.
Odkaz jsem četl – jenom potvrzuje moje nebláhé tušení v tom, co se na nás velmi usilovně chystá.

Gatta:
Tu je o tom ako to jhttp://www.uspesne-podnikanie.sk/co-je-virtualna-registracna-pokladnae na Slovensku všetko.Pri VRP vám stačí PC,tablet alebo mobil
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/pouzivanie-ERP

peter.
4. 2. 2016 13:39

peter. napsal
Gatta:
Tu je o tom ako to jhttp://www.uspesne-podnikanie.sk/co-je-virtualna-registracna-pokladnae na Slovensku všetko.Pri VRP vám stačí PC,tablet alebo mobil
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/pouzivanie-ERP

oprava:
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/pouzivanie-ERP
http://www.uspesne-podnikanie.sk/co-je-virtualna-registracna-pokladna

hudryper
hudryper
4. 2. 2016 13:47

Gatto, ale my víme co se chystá, jenže nevýběrem daní tomu nemůžete nijak zabránit. Když si ovce ve Švédsku o to řekly a také nadšeně schvalovaly příjezd hotentotů do země,udělaly pro nás víc,než
si lze v tomto okamžiku představit. Celá Evropa v současné době se probírá z nekrozy společnosti nadbytku (viz Galbraith) a bude si samozřejmě všímat nejen toho,co se děje u nich doma,ale též a hlavně tam,kde zítra znamená již včera. Přechodu na výlučně bezhotovostní směnu se dá zabránit pouze politicky,tedy silou. Té,pokud je opravdu odhodlaná,rozumějí banksteři výborně.

Admirál
Admirál
4. 2. 2016 13:49

Gatta – Samozřejmě tendence k nastolení Orwelovských pořádků je silná. Nicméně stavět se ke všemu relativně pozitivnímu, co vice či méně náhodou tendenci posiluje negativně jen na základě tohoto pohledu bych považoval za chybu. Pokud se nám nepodaří si za elity do čela postavit lidi důvěryhodné, stejně nemáme šanci. Orwelův svět nás nemine. Pak Pan Bůh s náma. Ještě jednu poznámku: Podle toho, jak mainstrém & čtí na EET síru, určitě i bez hlubokého zkoumání na tom bude něco dost dobrého. Podle toho, kolik energie vynakládá mainstrém společně s pravdoualáskou na diskreditaci Babiše, nemůže to být špatný člověk a zaslouží… Číst vice »

hudryper
hudryper
4. 2. 2016 14:06

Admirál napsal
Babiše, nemůže to být špatný člověk a zaslouží si naši odměřenou podporu.

Souhlasil bych Admirále,pokud by mi nevadil jeho backgraund v Monsantu a podpora GM plodin.

Gatta
Gatta
4. 2. 2016 14:21

Re – pánové, já zůstávám na svém, prostě nynější bordýlek vidím jako to menší zlo. A online registrační pokladny jen krok ke zrušení hotovosti. Tedy možná to bude výhra ve výběru daní od živnostníků (pouze od živnostníků !), ale prohra v boji za zachování hotovosti.

Jen poznámky:
Jestli víc než o EET nejde o toho Babiše ? Možná i Kalousek si myslí, že Babiš nemusí být špatný člověk – jenomže on kope za jinou finanční skupinu.

Špatné elity tam budou tak dlouho dokud je nějakým způsobem nenahradí jiné. Bohužel nové – lepší elity nikde nevidím.

humbru
humbru
4. 2. 2016 15:38

Pivo i víno jsou přírodní produkty. Opít se jimi „do němoty“ snad ani nejde. Destiláty jsou pravý nebezpečný alkohol.

Alena
Alena
4. 2. 2016 17:26

Stan napsal

Stát by neměl řešit nesmyslnou obchodní politiku pivovarů, které prodávají sudové pivo dráž než lahvové.

máme 8 mocných supermarketů a mnoho maličkých hospod. Že je pivo v supermarketu levnější, je díky tlaku supermarketů. Svou marži si musí pivovary vynahradit na těch malých.
Podobné i u ostatního potravinářského průmyslu

to je jedno
to je jedno
4. 2. 2016 18:32

Alena napsal
kdopak to vehementně prohlašoval v předvolebním klání?
Samozřejmě pan Babiš.
paradox, že

Já Babiše nevolil – nemám v něho důvěru… Ono trio kroků ohledně daní podle mě platí jak pro levici tak pro pravici, pokud chtějí dělat legitimní politiku.

to je jedno
to je jedno
4. 2. 2016 19:01

Admirál napsal Gatta, to je jedno – V podstatě stojíte na pozicích Kalouska, Topolánka &, kteří prosazovali ideu, že se stát – zvíře musí nechat vyhladovět, aby ho nenapadali takové nesmysly, jako je třeba prosazování sociálních státu. Tudíž když nemohli zrušit daně úplně, tak alespoň prosadili tak děravou legislativu, že neumožňovala efektivní výběr daní. Na těchto pozicích nestojím, i když s Vámi samozřejmě souhlasím – plýtvání s daňovými výnosy (neefektivní hospodaření) je problém vyžadující trvalé řešení, které nepovede niky k 100% vyřešení. Navíc hodnocení úspěšnosti bude vice či méně subjektivní. Od někud se musí začít a osobně považuji Babišovo řešení… Číst vice »