Diskuze k článku


 • Petrpavel • 19. února 2019

  Neskutečně pravdivé a vyčerpávající. A co především : žalující. Žalující na hloupost s jakou jsme si naběhli na vidle nastražené v Majdanech 1989.

 • Punta • 20. února 2019

  Až z toho mrazí. Žalující hlavně na hloupost tehdejších „proletářských“elit, které vytvořily podmínky pro to, aby to naběhnutí na vidle bylo tak jednoduché. Dnešní elity (vlastně současně ty předvčerejší) jsou o mnoho, mnoho chytřejší a tudíž interval 1945 – 1989 bude asi nějakou anomálií. Dobře už bylo, lidičky!

 • orinoko • 20. února 2019

  To je dobrý. Ale myslím, že by se tam při troše dobré vůle ještě něco vešlo. Hledání jádra pudla soudruha kapika je prozatím nekonečný proces. Protože se ještě pořád zatím cítí vítězem.
  Sice jde už jen o strašáka před bordelem, ale zatím ještě budoucím.
  Já osobně bych úpadek kapiku srovnal s úpadkem sexu , potažmo úpadkem peep show a průmyslového sexuálního potěšení vubec.
  Nahá rozpůlená lidská záda už nejsou věci pražského Seberova, nybrz reklamy na D2.
  Nebo snad 3D?

 • racek • 20. února 2019

  Problém dnešního kapitalismu je, že se bohužel sám zevnitř rozkládá. A s ním i morálka, právo, mezilidské vztahy, svoboda projevu a potažmo i ekonomika. Vrchní desetina procenta bude čím dál tím víc vysávat a ničit střední i nižší PRACUJÍCÍ třídu až se spolu s růstem parazitických vrstev naztane šokový rozklad společnosti. Pak budem (já asi už ne) vzpomínat na dnešní kapitalismus jako ráj na zemi. Snad nejhorší sny Orwela či jiných scifistů se asi rychle splní.

 • idiotronic • 21. února 2019

  Ti dole si na vidle nenaběhli. Nemohli udělat chybné mezinárodně politické rozhodnutí, protože na žádné neměli vliv. Zkorumpovaní byli (jako vždycky) jen ti vlivní , pochopitelně zase ne všichni, ale postačující počet. V českých poměrech o korupci referovali například Egon Bondy nebo Miroslav Dolejší. Zajímavé jsou též (obsáhlé ) texty Františka Nevařila na stránkách nakladatelství T+Ť (volně ke stažení). Ve srovnání se socialistickými státy například v Británii došlo k vystřídání labouristů a konzervativců od války několikrát, zestátňovalo se, a znovu privatizovalo, ale takové rodeo, aby hornické byty odletěly z Ostravy na Kypr, to se jen tak nestalo (ale zbourání postavených rodinných domů pro platební neschopnost hypotékářů- to ano). Komunistické strany se tvářily, že jsou tu na věky, ačkoli to v dějinách ještě nikdy nebylo pozorováno. A ony o tom věděly – ve které straně že to byl slovenský předseda české vlády? A proč nosí kytky Zifčákovi k pomníku?

 • Punta • 21. února 2019

  idiotronic napsal
  Ti dole si na vidle nenaběhli. Nemohli udělat chybné mezinárodně politické rozhodnutí, protože na žádné neměli vliv.

  Ale naběhli (jsme si), to je bez diskusí! Ale takhle si už nabíháme tisíce let, asi od samého začátku. A máte pravdu, navěky tu není nic, snad jen to věčné nabíhání (na vidle). Stala se tu spousta věcí, které by se jinde nestaly – možná proto, že chyběla kontinuita znalostí jak to mimo „rezervaci“ vlastně funguje. Proč ty kytky? Ty se snad kladly vždycky. Místo není přece rozhodující. Jde o akt sounáležitosti.