Diskuze k článku


 • Sasin • 16. srpna 2015

  Hrstky vzpupně přebohatých vědí, že jich je strašně málo, a co je dokáže udržet při životě vědí už velice dlouho. Kupovat lidi, kteří budou držet basu na které sedí. Žádná novinka to nebude ani v Polsku, páč se ve skutečnosti ani neví kolik Poláků tam vůbec žije. Gdyby se spočítaly sekty, kukačky a další šmejdi, možná by měli problém udělat většinu. A u nás už to po těch staletích taky néní růžový. Gdejaká sviňka domácí by si volila svoji mafii aby za ni dělala, dle zaKONa, špinavou práci a dosnesla do ledničky vždy správně vychlazenou „Dobrou vodu“ a uzené „špekáčky“.

  Na to je užilo už dlouho. A to milí zlatí bude končit, páč ani zlatý socík nebyl nic jinýho než převlečený kapitalizmus otrokářského typu ve směnitelné hodnotě za tištěné doláry. A tak se svět ujednotil, že už to má na háku, který si klidně dokáže ze zad vytrhnout sám. A ještě se nasmějeme, jak si budeme muset, pokud budeme chtít zůstat na živu jako národ, přerozdělovat zpátky podíly, které nebudete moci s žádnou ideologií šmelit a krást a ještě budete muset napsat něco do sečítacího centra aby se vědělo ve správě společenství, co se bude jako příští rok pro lidi dělat. To bude zase blbejch jako na dvorku, co nebudou chtít chápat jak to napsat a proč, a že by bylo tisíckrát lepčí tady mít nějakého korunovaného bambulu s neomezenou a nacti-chráněnou obrnou PROTI všem, abyste se mohli hádat o co zase okradli souseda a jesli to bylo podle mafiánského zaKONa spravedlivé. Přeju vám ktomu hodně zdaru a vydržte na telefenu. Muheeeeeee

 • mm • 17. srpna 2015

  údaje o Rumunsku jsou v podstatě přesné, Dacia stála Ceausesca 13 miliard dolarů. Na druhé straně, existuje řada úprav tohoto vozu na dřevoplyn, což není z hledista prepperů špatné. Říká se ovšem, že z peněz se také platila výstavba Bukurešťi, což byl projekt megalomanský, nicméně proveditelný, viz zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Pal%C3%A1c_Parlamentu. Architektka, která Palác realizovala měla 28 let, a pomáhalo jí 700 kolegů. Rumunská architektura byla tak slavná, že v 80. letech Rumunsko poskytovalo ČSSR stipendia pro studia architektury, která, světe div se, byla využita. Říká se, že cena paláce jsou tři miliardy euro, podle mne více. Jeden z Titových balkánských krytů stál osm miliard dolarů, včetně spojení s řekou Neretvou, a nemyslím, že Ceausescu byl úspornější v nárocích.Kdybyste prolézali jednu místnost denně, máte v Bukurešti program na patnáct let. Ale k Polsku,- jedním z důvodů, proč Rusové, konkrétně Jakubovský, akceptovali Jaruzelského bylo to, že Polsko dlužilo za Giereka 20 miliard dolarů, a byla obava, že po vstupu vojsk doi PLR by celý dluh byl vymáhán po soc. zemích. Prapůvod vzniku Solidarity je v zavedení lístků a stoprocentním zdražení masa, k němuž PLR přistoupila aby dluh mohla financovat, což koncem 70. let vymetlo pulty všech obchodů tak, že jediný polský obchod, mající maso, byla provozovna Meso-Wedlina podniku Masna, fungující v Českém Těšíně :-)) Rok po vyhlášení stannu wojennego v Polsce Rusko přispívá na dluh polska 3 miliardami dolarů, a tak bych myslel, že nakonec dluh tak vy\skočil, že ho řešilo až připojení NDR k BRD, jistě vhodným tajným dodatkem.

 • mm • 17. srpna 2015

  To, co slyšíte je waltz od Dmitrije Šostakoviče, což se k atmosféře obstavěného vzduchu hrobky- synagogy, na níž makali architekti na tři směny po léta, vyloženě hodí, zvláště pak truchlivý part trombónu. Štěstí, že Causescu nežil v digitální éře. Na každém sloupu by byla obrazovka, asi tak, jako je dnes nuceně před každým uživatelem letadla…

 • mm • 17. srpna 2015

  na druhé straně, inženýři architekti nebyli českými replikami Inženýrské oddyssey, nýbrž težcí hašišáci, dlouhé vlasy, vousy, západní džíny, což v RSR razilo. Každý prvek připomínkoval Ceausescu osobně, a nakonec, v době nové hlavní architektka skonala při autonehodě. Rozkaz byl vykonán se zpožděním. Řiká se, že pro baháí by byl palác důstojným centrem. nic neříká, nic neslibuje, lze mu i mávat z kosmu, pokud by se nějaký bloud vznášel nad Rumunskem. A tím bychom dnešní exkurs mohli uzavřít.

 • Sasin • 17. srpna 2015

  Já myslel, že tu něgdo vyplodí něco o zrekatlizovaném dědictví po Lechovi bratru Kroka a Czecha, kteří sem dotáhli prý v šestém století. Se sadím, že Lech tu byl už po přeslici stotisíckrát, páč tu práci, co si dali křižáci aby je totálně zblbli a aby se postavili proti svým, musela být přímo nadlidstká „práce“. Ale jak se říká, práca jako práca, hlavně že je. :-)

  To ale vědí i zgermanizovaní našinci v dnešní Germanii, kde nigdo ani nedutá odkud se ta germánia vzala, stejně jako Maďarská koruna, co se odkudsi vykutala. A tak si tady hrajem na pány a poddané, až nám to vzalo duši. Ále nechť, prý i bez ní se dá žít. To poudají buzráti eurosodomie. Ani nevím proč tam mají tu repliku Babilonie, asi nigdo netušil co staví, gdyž to bylo v projektové dokundammentácy’i. Ale to zasejc švejkovatým bambulům nevadí, mají své pány a můžou si hrát na poddané. Gdyby to viděli jejich předci, asi by vstali z hrobů a jako správní emeričtí zombie’s by je vzali s sebou.

  Čím zabránit těmto nactiutrhačným článkům, které psát znamená, zbytečně házet prachem do bystrých očí zaprodané lokajské třídy? Že prý až se napíše miliarda na kvadrát podobných článků, se to změní samo. Muheeeeeeee