Diskuze k článku


 • peter. • 2. dubna 2015

  „Volové prostě věří sviním“ a preto sa sviniam občas podarí zázrak.Dokážu premeniť veľkých volov na kone(biele).
  Moja mať mi vravievala :Nemiešaj sa synu medzi otruby,lebo ťa svine zožerú.K sviniam sa treba správať svinsky,lebo inej reči odmietajú rozumieť.

 • Dolmen • 2. dubna 2015

  Skvěle zmáknutá alegorie…, ale je to vůbec alegorie? Volům stejně nic nedojde a pro těch něco málo dosud existujících normálních tvorů je to zbytečné vyprávění.

 • peter. • 2. dubna 2015

  Tak čo.Ovládajú?
  http://svobodnenoviny.eu/ovladaji-americke-sluzby-ceskou-politiku/

 • Petrc • 2. dubna 2015

  Ježíšmarjá, konečně jsem zjistil jaký jsem vůl a svině. Předtím jsem si myslel, že jsem slušný, poctivý, poslušný, inteligentní a zodpovědný občan, jako většina občanů – myslel jsem si, že jsem DEMOKRAT. Zatím jsem se choval jako vůl, byl vůl a pěkná svině. Došlo mi, že v toto demokratickém systému není vlastně jediné zaměstnání, které by prospívalo lidem a přírodě, a pokud se tak tváří, tak pouze dává lidi duševně, tělesně či zdravotně dohromady, aby zase tomu zvrácenému systému poctivě sloužili – pracovali, blbli, kradli, lhali, podváděli, oblbovali atd.

 • Aleš • 2. dubna 2015

  peter: v několika vydáních se tomu již věnoval časopis Vědomí, ale Solis bude možná ještě důvěryhodnější zdroj

 • sk8er • 2. dubna 2015

  Popis je v podstatě správný. Nesprávný může být jen dojem, který v čitateli (volovi) vzbuzuje. Situace totiž vůbec není statickou, ale nanejvýš dynamickou a tak se vůl mění ve svini či extra svini a zase na opak v průběhu mžiknutí oka několikrát. Dík této vnitřní dialektice se celý systém chová zdánlivě velice stabilně.
  „Volové“ si rychlost změn zhusta vůbec neuvědomují, tedy až do okamžiku zbavení se fyzického nosiče.

 • Petrc • 2. dubna 2015

  sk8er napsal

  Popis je v podstatě správný. Nesprávný může být jen dojem, který v čitateli (volovi) vzbuzuje. Situace totiž vůbec není statickou, ale nanejvýš dynamickou a tak se vůl mění ve svini či extra svini a zase na opak v průběhu mžiknutí oka několikrát. Dík této vnitřní dialektice se celý systémchová zdánlivě velicestabilně.
  „Volové“ si rychlost změn zhusta vůbec neuvědomují, tedy až do okamžiku zbavení se fyzického nosiče.

  Ano, to je od vás vhodný příspěvek. Je jasné, že z technických důvodů musel autor schématicky odlišit hlavní skupiny demokratických hovad, ale praxe je pochopitelně trochu složitější. Podobně jako když rozdělíme člověka na muže a ženu. Každý muž je částečně žena, a každá žena částečně mužem – fyzicky (někdy i oboupohlavní). Fyziologicky a duševně je v tom ještě větší bordel. Kdyby nebyl, tak by nebyl „konec věků“ a nástup bezbřehé homosapiensové genetické břečky (lépe řečeno sračky).

 • Kropac • 2. dubna 2015

  Opět se zaperlilo.

 • Gatta • 2. dubna 2015

  Velmi, velmi dobré.

  A tohle je opravdu originální postřeh:
  “ Vzdělání působí na voly i svině katastrofálním způsobem. Pomocí vzdělání je vůl větším volem a svině větší sviní.“ :-)

 • Bety • 2. dubna 2015

  Podívala jsem se po velmi dlouhé době opět na blisty a narazila jsem tam na perlu: Jakýsi chlapík, pyšnící se tím, kolik toho nastudoval v USA, se rozhořčuje nad nějakým chudákem či chudinkou /asi někomu šlápl na kuří oko/ který do své bakalářské práce začlenil ó hrůzo! tak morálně vadnou a hororovou písničku jakou je Komáři se ženili!!! V době, ve které když se zaposlouchám do konverzace mého vnuka s kamarádem u počítače tak slyším samé : Už jsem ho zabil! Kolik už jsi jich zabil ? Sakra, on mě zabil!! vše u her západní provenience, nevím do které kategorie výše zmíněné ten autor patří. Ať do té první, či druhé, v každém případě zřejmě považuje své čtenáře za voly.

 • aram • 2. dubna 2015

  Vtipné a výstižné zhodnocení dragonády Janem Kellerem, tak jak on to umí.
  Až se divím, že to Novinky pustily.
  http://www.novinky.cz/komentare/366037-komentar-otazky-nad-konvojem-zustavaji-jan-keller.html

 • peter. • 2. dubna 2015

  Ján Lazorík z Krivian,dediny ležiacej medzi Sabinovom a Starou Ľubovňou.Vzácny a múdry človek.Odkaz na neho sem dávam preto,aby sme sa prestali správať ako voly a svine predovšetkým k hodnotám,ktoré nám zanechali naši predkovia.
  http://www.niejetotak.sk/cudzie-zavadzame-a-na-nase-vlastne-zabudame/

 • Georgius z Raduně • 2. dubna 2015

  Přestože autorův článek je velice přesvědčivý a vtipný, toužím být a snažím se být volem – což se mi po sedm a šedesátých narozeninách již začíná i dařit. Být totiž volem podle Číňanů není zas tak špatné:

  Lidé narozeni v roce Vola jsou trpěliví, silní a inspirující pro ostatní. Vůl je rozený lídr, který je stálý a spolehlivý. Je seriózní a má to, co potřebuje k dosažení úspěchu. Vůl se nevrhá bezhlavě do ničeho, důkladně vždy zváží, jaké jsou nejlepší kroky k tomu, aby úspěšně došel do konce své cesty. Věří v to, že se věci mají udělat správně napoprvé. Vůl představuje prosperitu prostřednictvím síly, pevné vůle a tvrdé práce. Je spolehlivý, klidný a skromný, ale také trpělivý, neúnavný ve své práci a schopný snášet jakékoliv množství utrpení bez stěžování.

  Mluví málo, ale je hodně inteligentní, a když je to skutečně nutné, dokáže být výmluvný. Vůl je milý, klidný a má dobré logické myšlení. Má zdravý rozum a nohama stojí pevně na zemi. Bezpečnost je jeho hlavní prioritou v životě a je připraven dlouho a tvrdě dřít, aby mohl poskytnout komfort a stabilitu sobě a své rodině. Vůl zbytečně nerozhazuje peníze, není schopný brát na sebe riziko půjček, protože ho to činí zbytečně nervózním. Vůl je poctivý a trpělivý a proto je vždy vítán mezi ostatními.

  Toto je má tužba a ve snaze se jí ideálně přiblížit musím napsat, že život v této západní „civilizaci“ mne několikrát přiměl býti sviní – a byly to s odstupem času moc krásné chvíle. Možná proto, že podle Číňanů jsem vepř.

  Vysvětlení následuje.

 • Petrc • 2. dubna 2015

  Bety – Komáři se ženili!!! No to je strašné! Komunisté se ženili!!!! Je zřejmé, že šlo o nějaké ne/registrované prartnerství, tak se nedivme, že to sklidilo kritiku.

 • Georgius z Raduně • 2. dubna 2015

  Vepř je dobromyslný, galantní, kavalír, ochotný vždycky pomoci. Můžeme mu důvěřovat, on nás nikdy nezradí a ani se nikdy nepokusí, aby nás oklamal. Je naivní, důvěřivý a potřebný ochrany. Dá se lehce oklamat. Pak se snaží své vlastní neúspěchy a chyby druhých vesele a shovívavě omlouvat. Vepř je beznadějně upřímný, skoro až k vlastní sebezáhubě a neupřímnost svého okolí přijímá zaraženě. Jestliže někdy lže, pak jen v nejvyšší nouzi, aby se sám ochránil. Je inteligentní, ale není dost obratný ani zlomyslný. Ve společnosti je Vepř dobrým kamarádem, dokonce malým zhýralcem. Jeho touha po vědění je ohromná, čte všechno, co mu přijde do ruky. Jeví se velice vzdělaným, ale to je pouhé zdání, protože jeho znalosti bývají většinou povrchní. Za tichým zjevem Vepře se skrývá síla a často dokonce autorita. Ať již jsou jeho úkoly a povinnosti jakékoliv, koná je s neobyčejnou vehemencí. Jestliže se Vepř k něčemu či pro něco rozhodl, pak ho od toho nic na světě neodradí. K dosažení vytyčeného cíle vydá Vepř veškerou svoji energii. Vepř má jen velmi málo přátel, ale zato na celý život. Pro ně je ochoten podstoupit i neuvěřitelné oběti. Vepř může zastávat všechna povolání, je svědomitý a pilný. Na základě citů může být také velmi úspěšný na uměleckém poli. Vepř nachází vždy to, co potřebuje k životu. Dostane práci nebo peníze, aniž by se musel nějak zvlášť exponovat. Lidé mají často sklon využívat jeho naivity. To platí také pro jeho citový život. Bývá často klamán, podváděn, ale i milován. Jakmile se začne válet ve špíně, skončí špatně.

  Tak vážně nevím. Nejspíš budu muset pro klid duše emigrovat do Číny, abych nezůstal tou sviní, jejíž jedna forma má dokonce název prase české ušlechtilé.

 • Petrc • 2. dubna 2015

  Georgius z Raduně: V článku je zmíněno, že se o vepřích nejedná. Je to vypůječný název, neboť svině nemají jméno, jak rychle se převlékají a přejmenovávají. Není to divné nebo potěšitelné, že všichni čtenáři asi vědí, vočem ten článek je? Konečně máme nalezenu bázi, na které se můžeme sjednotit v boji proti Euroasii, těm dubiskům a barbarům tam na východě, kteří haní naší skvělou Europatlantidu.

 • peter. • 2. dubna 2015

  Vepř,po slovensky brav,je predovšetkým kastrát.Preto je taký ako ho vykresľuje čínsky horoskop.Podľa mojich skúseností ten horoskop nemá celkom pravdu,lebo je to predsa len sviňa,čo mi dokázal náš brav,keď sme ho pred Vianocami išli zabiť.Ušiel nám a my sme ho sviňu jednu museli vyše hodiny naháňať po záhrade.Pravdou ale je,že sme toho brava nemali možnosť nejako dôvernejšie spoznať,lebo sme si ho kúpili od súkromného chovateľa svíň a je možné,že svoju svinskú povahu nadobudol zlou výchovou.

 • Georgius z Raduně • 2. dubna 2015

  peter. napsal

  Vepř,po slovensky brav,je predovšetkým kastrát.Preto je taký ako ho vykresľuje čínsky horoskop.Podľa mojich skúseností ten horoskop nemá celkom pravdu,lebo je to predsa len sviňa,čo mi dokázal náš brav,keď sme ho pred Vianocami išli zabiť.Ušiel nám a my sme ho sviňu jednu museli vyše hodiny naháňať po záhrade.Pravdou ale je,že sme toho brava nemali možnosť nejako dôvernejšie spoznať,lebo sme si ho kúpili od súkromného chovateľa svíň a je možné,že svoju svinskú povahu nadobudol zlou výchovou.

  Peter, nutíte mne k vážnému zamyšlení. Jsme si opravdu velice blízcí už tím, že v místním nářečí se dotyčný tvor jmenuje „bravek“. Pokud však máte pravdu s morálními vlastnostmi kastrátů, tak bychom měli požadovat změnu volebního zákona v té části, která vyjmenovává podmínky, jež musí splňovat volební kandidát. Nejspíš máte s tou kastrací pravdu, poněvadž jednu dobu byl naším premiérem jakýsi chlap s gulama a ačkoliv část výchovy absolvoval na vojenském gymnasiu – přímo naproti oken našeho bytu – on i jeho kamarádi se často chovali jako by je „kúpili od súkromného chovateľa svíň a je možné, že svoju svinskú povahu nadobudol zlou výchovou.“

 • Georgius z Raduně • 2. dubna 2015

  Petrc napsal

  Georgius zRaduně: V článku je zmíněno, že se o vepřích nejedná. Je to vypůječný název, neboť svině nemají jméno, jak rychle se převlékají a přejmenovávají. Není to divné nebo potěšitelné, že všichni čtenáři asi vědí, vočem ten článek je? Konečně máme nalezenu bázi, na které se můžeme sjednotit v boji proti Euroasii, těm dubiskům a barbarům tam na východě, kteří haní naší skvělou Europatlantidu.

  Jenže já – když autora už nějaký rok znám – odmítám jít s většinou a vědět, o čem ten článek je. Sjednocoval jsem se výhradně se svojí manželkou a nehodlám na tom nic měnit. Jsem však čínský vepř a proto nezoufejte, neboť ten je: Je naivní, důvěřivý a potřebný ochrany. Dá se lehce oklamat. Pak se snaží své vlastní neúspěchy a chyby druhých vesele a shovívavě omlouvat. Vepř je beznadějně upřímný, skoro až k vlastní sebezáhubě a neupřímnost svého okolí přijímá zaraženě. Jestliže někdy lže, pak jen v nejvyšší nouzi, aby se sám ochránil.

 • peter. • 2. dubna 2015

  Georgius z Raduně napsal
  jednu dobu byl naším premiérem jakýsi chlap s gulama a ačkoliv část výchovy absolvoval na vojenském gymnasiu

  Georgius pán Raduně a priľahlých lesov,luhov a hájov.
  Veľmi som sa o svinskú podstatu vašich doterajších premiérov nezaujímal,no viem,že jeden z nich bol skutočným kancom.Dokonca absolvoval u Silvia Berlusconiho zraz európskych kancov nazývaný Bunga – Bunga.
  Inak je zaujímavé,že sviňa je podobná človeku nie len povahovými a charakterovými vlastnosťami,ale aj anatomicky.Kanec,kaňúr v ľudovej slovesnosti môže vyznievať aj pochvalne až závistlivo.Pravdou ale je,že sa vždy jedná o sviňu.Na druhej strane také Bunga – Bunga…….čo?

 • Georgius z Raduně • 2. dubna 2015

  Peter, právě toho kance z Bunga – Bunga mám na mysli. Mne však krom vysokého vzrůstu překvapil tím že on a jeho kolegové ve třetím ročníku vojenského gymnasia neznali pořádně základy fyziky pro devátou třídu z kapitoly elektrotechnika a při tom se přihlásili do radioelektronického kroužku. Rozešel jsem se s nimi se všemi pro bezperspektivní spolupráci. Jaké však bylo mé překvapení, když po šestnácti letech jsem s ním byl nucen služebně jednat, neboť on byl spolumajitelem firmy pro vývoj a výrobu elektroniky, která mne zaměstnala.

 • Georgius z Raduně • 2. dubna 2015

  Peter, k tomu: „Na druhej strane také Bunga – Bunga…….čo?“ bych se raději veřejně nevyjadřoval, abych někoho nepopudil. Měl jsem kolegu – byl to normovač v oboru strojírenská výroba a bratr katolického kněze – kterého nesmírně uráželo mé tvrzení, že prase má možná i něco jako duši – tedy minimálně instinkt, jímž vytuší svůj konec – a každopádně je člověku velmi blízké. Má podobné nemoci, které se léčí podobnými léčivy a jeho kůže se dá člověku poměrně snadno transplantovat. Člověk se stává prasetem v očích svých blízkých i bez toho, že by kancům veřejně záviděl jejich výdrž.

 • Georgius z Raduně • 2. dubna 2015

  Peter, chybička se mi – volovi – vloudila při počítání let. S tím později vyvoleným výtečníkem jsem se podruhé potkal až po šest a dvaceti letech. Ale i za dalších patnáct let to vidím jasně jako včera.

 • peter. • 2. dubna 2015

  Georgius z Raduně napsal

  Peter, chybička se mi – volovi – vloudila při počítání let. S tím později vyvoleným výtečníkem jsem se podruhé potkal až po šest a dvaceti letech. Ale i za dalších patnáct let to vidím jasně jako včera.

  Georgeus,dotyčný kanec podľa môjho skromného názoru už nestojí za to,aby sa mu venovala zvýšená pozornosť z našej strany.Napokon to až taký kanec nemohol byť,lebo som videl fotky z toho Bunga – Bunga a keď som ich ukázal kolegyniam,tak sa o dotyčnom vyjadrili dosť nelichotivo asi v tom zmysle,že „taký veľký chlap a má takého malého …. “
  To ale nevylučuje možnosť,že mohol byť poriadnou sviňou.

 • Georgius z Raduně • 2. dubna 2015

  Peter, ta posledně uvedená možnost je skutečností. Při tom mém prvním setkání bych celou záležitost snadno vyřídil s jeho sekretářkou. Netoužil jsem jej vidět. Jenže ona se jej bála a prosila mne, abych za šéfem šel sám, poněvadž „dnes nemá zase náladu už mne dvakrát vyhodil.“
  Ani já nemám náladu, protože teď už je zítra a kvůli tomu letnímu času nemohu stále usnout. Ráno – až zazvoní budík – budu zase čerstvý jako čerstvě vyoraná myš. Jako každoročně mi rozhodili biorytmus a stěžovat si mohu jít tak leda do lampárny. Ještě že moje už desátý rok ochrnutá manželka, o kterou pečuji, se s tím posunem dokáže vyrovnat. Nebere jej jednoduše na vědomí a spí si a bdí jak potřebuje – tedy jako dřív podle slunečního času.

 • J. W. • 3. dubna 2015

  Omlouvám se všem sviním a volům, že jsem si vypůjčil jejich název. Zatímco běžný občan je nucen sebou i systémem si velice náramně zakládat od narození na své identitě, za kterou je ochoten položit život druhých, svých nejbližších i svůj, neboť on za svoji exsitenci považuje písemný či zvukový pojem (např. „Jan Novák“), který žije v byrokratických a informačních systémech jeho neboze naformátovaného mozku, tak „svině“ se jakékoliv identifikace chytře brání. Ježíš je nazvýval farizeji, zákoníky, pléměm ještěrčím a pokrytci, ale i to bylo nepřesné. Už tenkrát neexistovala kolektivní vina proti státně organizovanému zločinu. Každý z jeho článků má „čisté ruce“, pouze dělá ze zákona poctivě svojí práci, která v součtu všech článků dává grandiózní zločiny a loupeže (tunely, rozkrádání, privatizace, kolektivizace, zbrojení, drogy, oleje, metanoly, alkoholy atd.). Navíc je ten skvělý systém pečlivě promazáván korupcí, neboť články mezi sebou musí být kluzké, aby nedřely, promazané „olejem“ (kdo maže, ten jede), a právě tou zkorumpovaností, která skvěle brání vystoupení z onoho začarovaného kruhu, který se táhne do záhrobí. Volové to ovšem moc nechápou, ti věří, co jim svině měnící barvy, podoby, návleky, kůže, převleky, jména, strany, posty atd. nakecají…

 • fajt • 3. dubna 2015

  ano, a podstata „výtečného“ charakteru se nemění po staletí ( je to de facto už genetické stigma, které se po čase změnilo na systémovou přednost – to jak ti dobří a normálni odpadali) – zase velmi dobrá pitva duše, která jde nekompromisně po zločinném zlo bosonu, božské to částici lidské duše, kterou ani Kristus svým činem a poselstvím ( to hlavně ) nenapravil, dokonce se po létech stal přemalovaným maskotem pravých sviní, na který volové zase posvátně a v tranzu nekriticky čumí – jak prosté je ovládat bezmozky, jak težké je opětovně dostat na stoupající šroubovici – mám za to, že gravitace zla překročila nebezpečnou hranici , za kterou už nelze skoro bez poškození opustit svět prasat, černá prasečí díra dosáhla svého horizontu události… snad zůstal někdo venku, aby podal záchranné lano…snad samotný svět prasat má své třeskuté překvapení…snad vesmír má řešení a už jinde alternuje kladnou protiváhu…

  a link textu přeposílám do světa, ten si určitě zasluhuje masívní publikaci. ..)

 • J. W. • 3. dubna 2015

  Vždy těm mladým při vnějaké vhodné příležitosti poučně vykládám: „Žádní nevinní lidé, jak vám všude namlouvají a vykládají neexistují. Nevinný občan (což není člověk) je pouze abstraktní pojem, který se rychle po zápisu do matriky začně pěkně svinit. V tomto sviňském světě přežívají jenom největší svině a volové (souhrně hovada). Tento negativní výběr druhu probíhá již velmi strašně dlouho a ta hovada si to neuvědomují. Je to dynamický proces, který lidstvo unáší a ono jej již dávno přestalo vnímat a chápe jej jako stav statický . Ó ty hrůzo, a navíc si v něm libuje jako v nějaké objektivitě!! Nikdo jiný než hovada tady nepřežily a nemnožily se. Lidi dávno na této planetě vymřeli, zůstali jen kreténi. Čili, moji milí mladí přátelé, naše rodiče, předkové i my sami jsme pěkná pakáž, která se pouze líbeně tváří, že je nevinná a svině toho řádně zneužívají, aby nás na tom omylu ovládaly. Pokud s tím něco chceme pozitivního dělat, musíme vycházet z tohoto negativního, pro slabší a nejapné povahy nelibého, poznání.“ Obvyklá reakce občanů je ta, že rychle strčí hlavu do písku, nasadí si růžové či jinak barevné brýle, začnou se nadýmat pitomým optimizmem, idiotským pozitivním nadšením, naivní nadějí, prostoduchou vírou, jástvím a nebo se jako sůvy z vařených nudlí hroutí. A všichni svorně před tou hrůznou prchají do méně hrozné svobody, demokracie, hospodářských krizí, epidemií, světových válek, holocaustů, koncentráků (globálních, lokálních i familiárních) a jiných strašných masakrů. Ano, tak hrozná a údesná se jeví občanskému hmyzu skutečná pravda o tolik hloupě vyzdvihované životní realitě v zrcadle prázdné mysli.

 • fajt • 3. dubna 2015

  Měšťanskému malomocenství se v dutině lebeční, kde je volně ložená neuro hmota volů a vlivem staletí už skoro bez závitů, dost daří – mladým zase říkám, naši předci přežili do dnešní doby jadernokamenné hlavně proto, že sežrali své řádné druhy, a tedy tlupové lidojedství se stalo základem dalších generací – ne spolupráce, o které čteme v pohádkách, předvolebních politických slibotechnách a v brožůrkách různých sekt a neziskových grup, které hypnotizují poslední zbytky pozornosti stáda, páč co kdyby došlo na nějaké zkratkovité jednání stimulované zbytkovou pamětí, to by prasatům zbytečně zkomplikovalo jejich svinský žitoráj – ano, už naši předkové byli v jednání nevábní a my jsme jenom jejich denní zlo vezdejší zase o kousek potlačili k pekelnému levelu – no a náprava?! … no chtějte po vlkovi, aby začal jíst trávu a svou potravu nechal na pokoji, tomu mesiášovi, kterému se to podaří a prasata zase přetransformuje na lidi, aby bohové ruce a nohy líbali. ..)

 • J. W. • 3. dubna 2015

  O to vše se dobře postará utrpení. A na jeho výrobu jsme kádři. Ti Mesiášové se nám snažili jenom dobře poradit, což byla jejich splátka, poslední odčinění jejich hříchů, než odtud vzali kramle. Takže v tom smyslu se bát nemusíme. Utrpení je naděláno více než dost, a stále se přidělává. Bohužel to jinak nejde. A smutný bohudík, že jde alespoň tak – je to ovšem na velmi dlouho. Lidičky, nevěřili byste, jak se čas prodlužuje, když člověk pořádně trpí, vteřiny se táhnou jako roky…a úleva pořád stále žádná. A dokonce ani smrt tehdy nechce potvora přijít….

 • Petrc • 3. dubna 2015

  TO JSME SE PĚKNĚ POBAVILI PO VÍTĚZNÉM LISTOPADU, co? Jak se kolem mrtvoly reálného socializmu sebělhy všechny svině a kopaly do ní, když již nehrozilo nebezpečí, a jak se před tím desetiletí snažily, aby lidem jakýkoliv socializmus otrávily na věky. A jak nyní, kteří jej nazažili jsou hrdinnými bojovníky proti mrtvole socializmu, zatímco být normalizační režim, všichni by byli v SSM, KSČ, STB a jinde a horlili by proti kapitalizmu, USA, NATO, zatímco dnes ze sebe dělají spojence. Haha..

 • fajt • 3. dubna 2015

  Trapit se a trpět by měla hlavně prasata, když tedy bez pravidel a bez vybraného stolování, tak rovnou do nich ( v jejich omezenosti je síla ostatního světa, klidně i kdyby šlo o pouhé lidské jednotlivce), když začnete přemýšlet co na to a na vás prasata, tak v podstatě hrajete jejich falešnou hru. Kdo je na prasečím chlívu nezávislý ( a nemyslím tím jenom jejich šlichtou ) a nežere jejich logiku ( odluka je opravdu žádoucí), tak se nemusí obávat nudy a čas si docela vychutnává, ať je prasatům smrt finálním utrpením … ať ony na ní spoléhají jako na jedinečně vytouženou definitivu …a klidně ať je to bolí, já to snesu. ..)

 • Georgius z Raduně • 3. dubna 2015

  Vážení, jděte k šípku s těmi sviněmi! Já – čínský vepř a povahou vůl – jsem přesvědčen, že největší sviňárna je házet odpovědnost za bídu světa, která stále není větší než obvyklá, na svině a voly a přát jim utrpení. Oni jeden bez druhého nemohou existovat jako není možná existence tmy bez objevu světla a co se utrpení týká, tak toho i sobě připravují už během svého života taky dost. V tom s J.W. souhlasím a i jeho článku si považuji. Jdu se však raději dopustit kanibalismu, dám si – jak naši sousedé za čárou říkají, kus wolowiny ve vlastní šťávě – a zapiju to sklenkou moldavského. Starému volovi mého formátu ke štěstí stačí fakt, že toto ještě mám a mohu.

 • Aleš • 3. dubna 2015

  Milý Georgie: Kapitalismus je kanibalismus. Též jsem měl dnes na oběd hovězí. Vy se toho ani v podstatě nedopouštíte, v čínském horoskopu jste bůvol…
  Není nad to poškádlit svině možností instalace sviňstva v zátoce sviní. Chrochtá blahem i Íáček. A JW, básník, co miloval svět, odpočívající v Prostějově na hřbitově zas bude spát o něco méně těžce. Není nad pobučení z krizového vývoje. Lépe než být schweinehund nebo krysozmrd.

 • Georgius z Raduně • 3. dubna 2015

  Lépe než vzpomínat Wolkera Jiřího (kdyby se nebožák prostějovský rodák dověděl, že dnes je uváděn co český básník, tak by se v tom prostějovském hrobě rozrotoval) je nalíti sobě velkého Walkera Johnnieho. Vot – adna bukva i kakaja raznica! Tak soudí naši slovanští bratři z východu. Však nebýt sviní – nebyl by ani Schweinschnitzel, což se okamžitě vybaví našim západním soukmenovcům. Být svině nebo vůl – toť reality jenom půl! Kdo chce tady žíti i sviní musí býti! To však není moje vina. Když nevěříš – čti Darwina! Rudý mám i nos a můj pohled wolkenlos.

 • Georgius z Raduně • 3. dubna 2015

  Aleši, tak to dopadá, když se střetne poezie s realitou života v zastoupení Jiříkem Mračnářem a Jeníkem Chodcem. Teď, ke štěstí tsunami, chybí a byl by mi tu vhod nějaký ten v kroji Chod – a s dudami.