Diskuze k článku


 • Alena • 24. února 2015

  jako vždy výborný článek této autorky. Co to ale udělá s řeckými voliči, až prozřou?

 • Aleš • 24. února 2015

  Alena: Co to s nimi udělá? Znechucení a nižší volební účast v dalších volbách, fašizace…
  Nebo se občané nenechají a Řecko i se svojí Syrizou si NATO začne žít vlastním životem…
  Proč neslyšíme od Tsiprase hesla? Asi nestojí o další Majdan či občanskou válku, řecká historie je zdrojem k ponaučení. Možná čekají na „vystoupení Turecka z NATO“. A Turci si to zatím nemůžou dovolit, dokud u jejich hranice prudí Islámský stát… Podle ovoce poznáte je. Politika jsou šachy. Nejde vždy vyhrát stylem, že vyhodíme protivníkovi nejsilnější figury nebo množství figur či od začátku vybudujeme ty nejsilnější možné pozice pro svoje figury. Uvidíme, žádnou z těch cest bych do předu nevylučoval. Vyloučit nelze, že si je Brusel koupil, ale naštěstí nejde koupit všechny a všechno. Tlaky, o kterých píše paní Květa jistě jsou. Ale je na lidech, jak se jim podvolí. Nejsme (zatím) roboti, máme svobodnou vůli.

 • PPK • 24. února 2015

  Politické strany jsou oficiálně navázány na peníze a banky (a především na stát) vždy pouze „přes“ zákony o financování politických stran a zákony určující systémy voleb. Teorie, komentáře a úvahy o jiných způsobech a vazbách jejich financování potřebují důkazy. Co je však prokazatelné ihned, to jsou profily šéfů a lidí z vrcholků pyramid stran. Například podle personálních údajů o hlavních lidech ze Syrizy a jejich přípravných politických školicích pobytech v USA jsem důvodné přesvědčen, že celá ta Syriza je jen sociálně politické divadlo, kterému řečtí voliči naivně uvěřili jako záruce lepší budoucnosti, i když otázkou je, jaký výběr vůbec měli. Slova v programech, to byly jen žvásty, jestliže praktické činy jsou nyní jiné.

  Připravování budoucích politických elit zájmových kolonií „globálního prediktora“ ve školicích centrech v USA, to je dlouhodobý program Západu a týká se nejen vůdců partají zájmových kolonií USA, ale i všech stupňů těchto partajních orgánů a vlád i samospráv až do okresních úrovní. Proto především důkladný průzkum personálních profilů kandidátů v každých volbách je to nejdůležitější, co by měli voliči uvažovat. (Putin by tomu asi řekl slovíčkem „ustanóvka“). Články např. v nějakých německých novinách proto považuji jen za mediální folklór.

  Ostatně, noví řečtí papaláši právě nedávno cosi schválili právě a jen v souladu s politikou a zájmy Německa, Bruselu a USA. Copak to asi bylo a jak to bylo a/ důležité a b/ v zájmu řeckých voličů? Autorka proto správně Varoufakise i Tsiprase kádruje. IMHO, i ten pan Hekrdla má také ve svém komentáři pravdu, když to nazývá sociálními hrami a naopak u Vlka to všechno jeho teoretizování o Řecku ve výhradní souvislosti s Ukrajinou a Ruskem se mi zdá jaksi mimo mísu. Rád bych se mýlil, ale asi to mýlka nebude.

 • Aleš • 25. února 2015

  http://a2larm.cz/2015/02/ohrozene-pole-moznosti/
  Taky jsem si vzpomněl na předpovědi Ilony Švihlíkové s tím, jaký vliv bude mít Syriza na ekonomickou výkonnost Řecka. V listopadu již tvrdila něco ve smyslu, že nula od nuly pojde. Ale to ještě neznamená, že vláda Syrizy nebude mít pozitivní dopad na životy Řeků. I když nevyrobí víc, bude jiné přerozdělení výdajů a investic…