Diskuze k článku


 • bbb • 30. října 2014

  Pořád se hádat o přírodu. Raději pohlédnout, jak zvíře (šelma) ví, co je ohleduplnost. Psem mrští tak, že se nepraští o kovové překážky, nýbrž dopadne nezraněn 10 metrů daleko.
  http://www.novinky.cz/koktejl/351978-lachtan-mrstil-otravnym-stekajicim-psem-jako-detskou-hrackou.html

 • Aleš • 30. října 2014

  Musím nesouhlasit s programovým ředitelem hnutí Duha. Podle mne to s testem slušnosti politiků mělo jen málo společného, ale hlavně jinak, než se patrně mylně domnívá pan Koželouh. Čirou náhodou jsem poslal dnes na om článek, který se toho týká.
  Šlo tu především o Šumavskou přírodu, nic víc, nic míň. Zastavení nájezdu na státní pozemky na Šumavě, které se dočasně podařilo. Dílčí úspěch, za který jsem organizátorům petice za lepší zákon o NP Šumava poděkoval. To však neznamená, že jednoho krásného dne ti co „podpořili“ na parlamentní půdě zamezení nájezdu na státní pozemky jednou skupinou lumpů, ho jiným způsobem nebudou podporovat pod vznešenými záminkami u jiné skupiny lumpů.

 • orinoko • 30. října 2014

  Dobro došli na Šumavě. Pokud tam chtějí zvýšit turistický ruch , tak musejí postupovat podobně jako hrady a zámky: hladomorny, mučení, strašení , noční provoz s dýňovým obložením.
  Šumava sama nabízí možnosti. – Po stopách krále Šumavy a prince Lipna. Potápění v batyskafu, a s ruskou ponorkou až k pramenům Vltavy.
  Suché z nosu na dně Prášilského jezera.
  Liberální tupé na dně Plešného jezera.
  Atd., atp.

 • petr • 30. října 2014

  orinoko napsal

  Dobro došli na Šumavě. Pokud tam chtějí zvýšit turistický ruch , tak musejí postupovat podobně jako hrady a zámky: hladomorny, mučení, strašení , noční provoz s dýňovým obložením.
  Šumava sama nabízí možnosti. – Po stopách králeŠumavy a prince Lipna. Potápění v batyskafu, a s ruskou ponorkou až k pramenům Vltavy.
  Suché z nosu na dně Prášilského jezera.
  Liberální tupé na dně Plešného jezera.
  Atd., atp.

  No a mohli by tam pro turisty předvádět : Pouliční boj v horách, nebo s kouzelníkem Merlinem měnit Černé jezero na Bílé.

 • orinoko • 30. října 2014

  Chce to jenom trochu té invence a flexibility. A LIDI ce jenom pohrnou.

 • Aleš • 30. října 2014

  Nebo Haarpunovat orkán Kyril 2? Abychom se mohly uVELEBYt na výsluní, když ta přirozená obnova lesa tak stíní a zavazí pro zaměstnanost regionu tak důležitým projektům jako jsou další vleky, sjezdovky a adrenalin parky, skrytě sponzorované sociálně slabými lidmi? Nebo raději golf? Merlin může být „spokojen“. Výmar po Česku prý nehrozí. A už je tady. Doufám, že kouzelník přehodnocuje posudky na deprivanty, co nás chtějí rozložit na atomy. (Porušuju jednu zásadu, ale ne proto, že bych na kouzelníka něco měl, ale v souladu se zachování všech našich hmotností a energií, tak jak jsou). Škoda, že nemůže nařídit ochrannou ústavní léčbu neoconům a těm, co zradili a kopou za jejich zájmy. Jsme na špatné straně železné opony, ale v konečném důsledku to už může být šumák. Lidem nestačilo ani Javoříčko, ani Ležáky, ani Ploština, nestačí jim osvítit Osvětim, kouželužnám nebude stačit ani kop do rozkroku s rozběhem. Lidice už taky nikoho nedojmou. Možná si kvůli tomu jednoho krásného dne dám s Ing. Klewarem do dršťky, aby pochopil, že sice poctivě, ale stojí na blbé straně barikády. Náš bývalý společný nadřízený, ač jak o sobě říká, že je jako Klewar technokrat nenávidějící ekologisty, se mne ptá na moje názory a snaží se nad nimi přemýšlet… Kůrovcová souše totiž nikoho nezabíjí. To ale bude až v době, kdy zelená přebije Čapkovo R.U.M i s becherovkou. Sledovat příčinu a následek je v lese těší než v geopolitice. Přestože i odborníci na geopolitiku se občas kapku mýlí (MP a další vývoj na Ukrajině), v lese těch omylů traduje mnohem víc. Zeptejte se kapitána Nema, ten vás zaručeně „zaškolí“. A jedním vrzem u toho může popřít i Nagasaki i Hirošimu a pokusy na lidech v Nevadské poušti. Třeba i začne horovat pro radar v Brdech…
  S jeho miláčkem Bursíkem. Pojem není průjem.

 • cnemo • 30. října 2014

  Na druhou stranu, přirozený les nevzniká tak, že smrkovou monokulturu necháme sežrat kůrovcem.

  • Stan • 30. října 2014

   Ale on tam přesně tak přirozeně vzniká. Jen někteří na české straně Šumavy (na rozdíl od té německé) nemají trpělivost nechat tomu 50 let a křičí, že by se tomu mělo nějakou tou sjezdovkou a nějakým tím odtěžením pomoci :)

 • Neználek • 30. října 2014

  cnemo napsal

  Na druhou stranu, přirozený les nevzniká tak, že smrkovou monokulturu necháme sežrat kůrovcem.

  A on někdy někdo něco takového tvrdil???

 • Aleš • 3. listopadu 2014

  Stan napsal

  Ale on tam přesně tak přirozeně vzniká. Jen někteří na české straně Šumavy (na rozdíl od té německé) nemají trpělivost nechat tomu 50 let a křičí, že by se tomu mělo nějakou tou sjezdovkou a nějakým tím odtěžením pomoci

  Většinou tu trpělivost nemají ti sami holomci, co jindy za peníze daňových poplatníků včetně dětí a důchodců mají trpělivost desítky let investovat peníze a úsilí na znovu opakující nedařící se zalesňování a následné rekonstrukce porostů. Rekonstrukce porostů jsou následkem nekompetentního technokratického či diletantského přístupu k lesním ekosystémům, nevhodného hospodaření, nevhodné struktury lesa. A laici se nechají rádi klamat lacinou propagandou, že ty sjezdovky a vytěžené holiny jsou v zájmu místních obyvatel.