Postavme viníky před soud!

Nesmíme se zastavit před ničím, dokud viníci nebudou postaveni před soud“, řekla Samantha Power, velvyslankyně Spojených států amerických při Organizaci Spojených národů.

Tak to by stálo za několik připomínek:

11. 09. 1968 havarovalo u Nice letadlo SE-210 Carayelle III, společnosti Air France – zemřelo 95 lidí.

10. 05. 2011 řekl bývalý vojenský tajemník Michel Laty v rozhovoru na televizním kanálu TF1, že let 1611 sestřelila raketa, která se odchýlila od své dráhy. Soud? Sankce? Děláte si srandu?

21.  02.  1973 sestřelila izraelská armáda libanonský Boeing. 108 obětí. Ze začátku svou vinu na této katastrofě Izrael popíral. Přiznal se až po zveřejnění nahrávek z černých skříněk. 30 společností – členů ICAO (Mezinárodní organizace pro civilní letectví) hlasovalo pro odsouzení Izraele. USA se kritiky zdržely a OSN neshledala žádné důvody pro uvalení jakýchkoliv sankcí proti této zemi.

27. 06. 1980 spadlo letadlo McDonnell Douglas DC-9 do Tyrhénského moře. 81 obětí.

V roce 2008 Francesco Cossiga, bývalý italský president a předseda Rady ministrů prohlásil, že letadlo bylo sestřeleno raketou vystřelenou francouzskou stíhačkou. Soud? Sankce? Nedělejte si srandu!

03. 07. 1988. sestřelil americký křižník z teritoriálních vod Iránu iránské letadlo A-300 nad Perským zálivem – 290 obětí. V souladu s oficiálním prohlášením vlády USA bylo toto letadlo chybně identifikováno křižníkem Vincennes jako útočné iránské vojenské letadlo. Americká vláda tento případ posuzuje jako válečný incident a domnívá se, že posádka křižníku jednala v souladu s nastalou situací. Později byl velitel křižníku vyznamenán Řádem záslužné legie za svou úspěšnou službu v období od roku 1987 do roku 1989. Hlasování ICAO? Sankce OSN? Nedělejte si srandu! Odpovědnost za tuto událost vláda USA nikdy nenesla.

Tak je to. „Za USA se nebudu omlouvat, ať už jsou fakta, jaká chtějí!“

Ani v jednom případě sestřelení civilního letadla se nekonal žádný mezinárodní soud a nebyly udělovány žádné sankce!

Zdroj: http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/2961-sbityy-malayziyskiy-boing-777-post-obnovlyaetsya.html

9
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
BédaSioJanus Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Béda
Člen
Béda

k článku: západní „demokratičtí misionáři“ se svojí hostií „míru, demokracie (viz Libye, Irák, Afghánistán, Sýrie, nyní Ukrajina) a „Trvalé (koloniální) svobody“ přece neppodléhá nějakým přezkumům, neřkuli mezinárodnímu právu. Mezinárodní klacky jsou ušity na míru obdarovávaným zemím.

Béda
Člen
Béda

Perlička z tiskovky amerických zpravodajců: „Bez ohledu na neurčitost“ některých detailů zastávají zpravodajští činitelé názor, že tvrzení o rebelech coby pachatelích je „solidní“, uvádí AP s tím, že podle nich nejspíš šlo o omyl rebelů. „Jiné scénáře – jako že letoun sestřelila ukrajinská armáda – jsou podle nich nepravděpodobné, protože v dostřelu nebyl žádný ukrajinský raketový systém,“ shrnuje agentura, byť ruské ministerstvo obrany před dvěma dny zveřejnilo satelitní snímky, které mají dokazovat pravý opak…“ z článku http://literarky.parlamentnilisty.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/17966-usa-nemaji-dkazy-o-ruske-uasti-na-tragedii-boeingu-

Béda
Člen
Béda

Tamtéž:Barack Obama v noci na dnešek v telefonickém rozhovoru s nizozemským premiérem Markem Ruttem vyzval Evropu k zesílení sankcí proti Rusku s tím, že Moskva musí „zaplatit dodatečnou cenu“ za podporu teroristů na východě Ukrajiny. Mezi členy EU to ale mezitím vře. Zatímco Británie tlačí na Francii, aby zrušila prodej vrtulníkových lodí Mistral Rusku a podle Spojených států takový obchod rovnou „nelze dopustit“, Paříž do Londýna vzkázala, aby si Britové hleděli svého a nejprve se vypořádali s miliardami od ruských oligarchů v londýnské City. BBC mezitím hlásí, že britská vláda zrušila jen 31 licencí na vývoz zbraní do Ruska a… Číst vice »

Janus
Člen
Janus

Děkuji autorce za připomínku sestřelení iránckého Airbusu. Pamatuji si jak celou věc vysvětloval Hlas Ameriky i české vysílání BBC. Nepamatuji se, že by někdo zavedl proti USA nějaké sankce a navrhoval trestnou výpravu.

Béda
Člen
Béda

Aby se Samantha P. ještě nedivila. (Byli již postaveni před soud hledači ZHN v Iráku a ti co chtěli začít válku se Sýrií kvůli „svým“ chemickým zbraním?)

Béda
Člen
Béda

Taky co ta střelba na Majdanu na 2 strany? Již to bylo mezinárodně vyšetřeno a viníci postaveni před mezinárodní soud?

Sio
Člen
Sio

Už je to unavující, dokazovat dokola, jak neseriózní propaganda se kolem toho sestřelu vede …

Béda
Člen
Béda

I ty, Brute aneb netušené důsledky americké konspirace na Ukrajině: http://afinabul.blog.cz/1407/turecko-navrhlo-rusku-distancovat-sa-od-dolara-vo-vzajomnom-obchodovani