Pouze pro chudé

Jeden by čekal, že v roce 2017 v Evropě nápisy jako: „Pouze pro bílé“, „Pouze pro barevné“ nebo „Pouze pro bohaté“ už existovat nebudou. A také že neexistují, napsané to nikde není, jen je to realita, jak dokládá Fenomén „poor door”. V Británii má řada bytových domů speciální vchody pro chudé:

…kdy jsou obyvatelé „cenově dostupných“ bytů nuceni používat oddělený postranní vchod umístěný hned vedle popelnic, nemají k dispozici výtah ani parkování a dokonce mají zakázáno vstupovat na zahradu, která k domu náleží. Jejich dětem se tak denně přes okenní tabulku naskýtá pohled, jak movitější rezidenti v zeleni venčí psy; ony samy si zde však pohrát nesmí (…) rezidenčních objektů, kde jsou nemajetní prostorově odděleni od majetných, neustále přibývá (…) vše je uspořádáno tak, aby dvě kategorie obyvatel domu vůbec nepřišly do vzájemného kontaktu

Spolu, ale odděleně, což bylo mimochodem heslo jihoafrického apartheidu. Tak ne přátelé, tohle opravdu není žádný pokrok, to je regres jako sviňa. Tohle je v Británii, ale je opravdu vyloučené, aby to brzy bylo i u nás? Zvlášť když je to něco tak úžasně antimultikulti? Můžete se stokrát chlácholit nadějí, že vy budete vždycky chodit hlavním vchodem, zatímco ten vedlejší bude pro imigranty, cikány a nezaměstnané, ale pravděpodobnost, že to budete vy, kdo jím bude chodit, je mnohem větší, prostě proto, že v segregované společnosti se na dno padá mnohem snáze a rychleji. Jak že to říkal ten Vaculík? Komunismus je pryč a místo něj tu máme příčiny, z nichž vznikl.

Převzato z blogu Tribun

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
3. 7. 2017 16:14

Zase jeden manipulatívny článok od Tribuna.Začne tým,že upozorní na tzv.“dvere pre chudobných“aby vzápätí mimoriadne perfídnym spôsobom prešiel na propagáciu multikulturalizmu(čítaj slniečkárstva) a kritiku antimultikulturalizmu(čítaj xenofóbie a rasizmu).Tak som si otvoril ten odkaz v článku a dočítal som sa,že otcom-zakladateľom tohoto neslýchaného zločinu proti ľudským právam je starosta Londýna Ken Livingstone (vo funkcii 2000 – 2008).Tento starosta sa snažil kompenzovať upadajúcu výstavbu sociálnych bytov v Londýne tým,že presadil opatrenie ktoré nariaďovalo developerom vyčleniť niekoľko bytov v súkromných bytových komplexoch rezidenčného typu stavaných pre bohatých zákazníkov – pre potreby sociálne slabších rodín. Keby Livingstone presadil aby sa sociálne byty postavili na periférii… Číst vice »

peter.
3. 7. 2017 19:00
PPK
PPK
3. 7. 2017 19:26

Ach jo. Kde je ten Tribun, který své články psal před takovými sedmi roky? Takže: K tomuto článku už lze jen konstatovat, že pravdivá v něm je pouze ta věta poslední, ta věta Vaculíkova. Ano je tomu skutečně tak, jen bych tu větu poněkud upřesnil: „Komunismus je pryč a místo něj tu máme UŽ ZASE JEN ty příčiny, z nichž vznikl. Proč, to rozvádět – možná pro Tribuna – to nutné není. A co s tím problémem dělají (zatím jen) v Anglii, by nás také nemuselo zajímat, pokud ovšem … právě tuhle vadnou politiku nezačnou i u nás politici zavádět.… Číst vice »

koloděj
koloděj
3. 7. 2017 21:47

peter. napsal

Vizionár Jung.

Pěkný

peter.
4. 7. 2017 5:52

Je to len zárodok niečoho,čo môže zmeniť svet a len čas ukáže či je životaschopný alebo nie.Bolo by fajn keby prežil.Keď už Slovania odolali toľkým atakom so snahou o ich zničenie a rozdrobenie,tak to ukazuje na možnosť,že to ich spojenie môže byť úspešné.
http://www.hlavnespravy.sk/slovanstvo-na-vzostupe-vytvara-sa-spolocenstvo-nezavislych-slovanskych-statov/1057420

fajt
fajt
4. 7. 2017 7:22

teď trocha přízemních cypovin, které nakonec dělají životní gro prostého lidu – tedy žraso alias máslo a neboli tluszcz szlachetny – včera se mi vyblil do ucha sąsiad, prý považte, jak drahé mají teď v jeho oblíbeném kaufu máslo, nehoráznost, kapitalistická židovina a zlodějna, tak nějak ve zkratce bych popsal jeho hořekování nad drahotou, se kterou už musel dávno počítat, když tedy sám ( i nevědomky ) tvrdil nejhorší režim od dob kupce Sáma, chvíli jsem ho nechal lamentovat a pak mu říkám, proč nejedeš kousek za granicu a tam si nekoupíš skoro o půlku levněji a level chutnější žlutavý… Číst vice »

peter.
4. 7. 2017 8:38

fajt:
Dobre sa gazduje Poliakom,keď im štáty G-7 v 902-tom roku odpustili 50% zahraničného dlhu vo výške 50 miliárd nemeckých mariek.
Potom si to Gé sedmička niekoľko násobne vynahradila vyrabovaním nášho vtedy ešte spoločného štátu.
http://www.hlavnespravy.sk/mali-by-veritelia-odpustit-dlh-grecku-poliakom-to-pred-viac-ako-dvadsiatimi-rokmi-vyznamne-pomohlo/655316

peter.
4. 7. 2017 8:39

peter. napsal
902-tom roku

oprava: v 90-tych rokoch

fajt
fajt
4. 7. 2017 9:49

peter. napsal fajt: Dobre sa gazduje Poliakom,keď im štáty G-7 v 902-tom roku odpustili 50% zahraničného dlhu vo výške 50 miliárd nemeckých mariek. Potom si to Gé sedmička niekoľko násobne vynahradila vyrabovaním nášho vtedy ešte spoločného štátu. http://www.hlavnespravy.sk/mali-by-veritelia-odpustit-dlh-grecku-poliakom-to-pred-viac-ako-dvadsiatimi-rokmi-vyznamne-pomohlo/655316 a není to spíše o šikovnosti a rozvaze polských lidí, kteří i na vrcholu moci stále myslí na svou rzeczpospolitou ? podívejte se na československo, které se tak snadno rozpadlo a uvrhlo zbytkové státy do propasti, ze které už nebude návratu ( u Slovenska nějaké světýlko v dálce přeci jenom vidím, ale více a lépe o tom budete asi vědět Vy )… Číst vice »

mm
mm
4. 7. 2017 10:22

nez dovolili primari nemocnice v rhodezskem salisbury koupit si vw brouka, musel cerne sluzce a jejimu muzi koupit cestovni kola,,….tak mne napada ze titanic je rasisticky ….treti a prvni trida….valka a konec prostrednictvim b.i.l.e.h.o ledovce

peter.
4. 7. 2017 10:55

fajt napsal není to spíše o šikovnosti a rozvaze polských lidí, kteří i na vrcholu moci stále myslí na svou rzeczpospolitou ? fajt: Toto ja nedokážem posúdiť.Z môjho pohľadu ktorý som nadobudol v rozhovoroch s mojimi dobrými aj menej dobrými kamarátmi – Poliakmi,niet žiadneho rozdielu medzi Slovákmi a nimi.Rovnako ako my na svoju,nadávajú aj oni na tú svoju vládu.Väčšina z tých,s ktorými som hovoril nadáva na politiku EÚ a USA.Rusko majú radi aj keď to pripustia len cez zuby,no nenávidia „boľševika“.Jedným dychom ale dodávajú,že za toho boľševika sa cítili bezpečnejšie. Hodnotenie národa je záležitosť veľmi subjektívna a ak predsa len… Číst vice »

fajt
fajt
4. 7. 2017 11:30

peter. napsal peter. Polsko nesmyslně zadlužil Edward Gierek, který si za socialismu nabral celý pytel kapitalistických úvěrů a pak nechal poláky hladovět, protože všechna zemědělská produkce musela být vyvezena na umoření úroků z půjček ( pamatuji jak v kraji razovitem kamiony plné dobytka z polského Tieszina vyrážely směr Itálie a Německo ( za jeho éry si poláci pouštěli americké seriály a filmy, které si tehdy nemohli dovolit ani v západním Německu, ve fabrikách měli západní mašiny, kterým nerozuměli a pak dělali výrobky, které nikdo nechtěl, ani ve východním bloku ), v sovětském svazu se mu smáli a brežněvovci už potutelně… Číst vice »

fajt
fajt
4. 7. 2017 11:36

… a třebas do oblasti nerostných surovin nepustili nadnárodní společnosti ( tady má stát stále rozvážný monopol ), dále co svědčí o jejich charakteru a selském rozumu je taky věc, kdy při tak nedozírném národním zatížení katolickou vírou a praktikujícím kostelem nedovolili, ani na komunální úrovni, aby se církev nemravně dostala k majetku, který ji nepatří, tedy při tak masívním katolicismu by církevní restituce, na úrovni českého státu, byly nemyslitelné a to hlavně pro aktivní odpor samotných věřících, proto se o ní KC v Polsku ani nesnažila. ..)

fajt
fajt
4. 7. 2017 11:47

Peter, a jinak, chystám se do Czorsztyna, Piwniczne a Krynice, samozřejmě bych chtěl na Ľubovňanský hrad, na Kollárovce a na skopové do Haligoviec :-)

peter.
4. 7. 2017 11:58

fajt napsal
Krynice,

Krásne kúpelné mesto.Sme pozvaní,tak asi až v auguste.

peter.
4. 7. 2017 12:08

comment image

fajt
fajt
4. 7. 2017 12:31

peter. napsal

comment image

tak tohle asi nedám ( moc škoda), budu v tu dobu za kačokem na rekinach, szwagier je do cholery jasnej obsesyjny rybak . ..)

fajt
fajt
4. 7. 2017 12:43

https://www.youtube.com/watch?v=S6nb15RnqlI – a hrad je opravený moc šikovně :-)

idiotronic
4. 7. 2017 20:21

peter. napsal
ribunovi prajem,aby musel aspoň 2 roky prežiť v paneláku a zdielať spoločný vchod s 3 -4 neprispôsobivými rodinami.

Tato zkušenost je v Praze nahlížena jen zvenku. Když se přestěhujete do Prahy, vaše dítě, které navštěvovalo INKLUDOVANOU školu je přeřazeno o ročník zpět.
Učitelé vás ujistí, že to je u žáků z těchto míst běžné, ať si z toho nic neděláte.
Kandidát KSČM Žárský za Moravskoslezský kraj o tom říká:
Závažný problém do budoucna bude představovat demografický vývoj.Vylidňují se celé okresy…strmě roste romská populace…začíná narůstat sociální napětí…
http://www.halonoviny.cz/articles/view/45639936

idiotronic
4. 7. 2017 20:37

fajt napsal
nekonečný zisk nadnárodních pijavic –

I ČSR 1918 splácelo velkou část reparací Rakousko-Uherska a vývoz zisku byl rovněž masívní , poukazovali na to komunisti a po válce na tom vyhráli volby…
ale to už je v článku ve Vaculíkově citátu obsaženo.

fajt
fajt
5. 7. 2017 13:41

https://www.youtube.com/watch?v=mgwZsxukSL8 šlapálisti na extra fetu nikdy nezklamou, tohle je větší síla než hullywůdský horor. ..)

cnemo
11. 7. 2017 8:28

Jen pro doplnění. V metodice oceňování nemovitostí je psáno, že je-li tato v „nevhodné“ čtvrti z hledisla okolního obyvatelstva, je možno její cenu snížit tuším o 25%. Podle takového odhadu se např. pak i platí daně.

Přeloženo, když pár sousedů ubytuje asociální rodiny, velmi podstatně sníží cenu vaší nemovitosti. Takže nemovitosti k bydlení si pořizujeme tam, kde se nám bude dobře žít, nikdo nechce být obtěžován lúzou. A nejde o rasizmus ani chudobu, jde o civilizovanost, to je základní požadavek na sousedy.