Diskuze k článku


 • Stan • 16. června 2018

  Přijde vůbec někdo? Zatím se mi nikdo na mail st.blaha@gmail.com nepřihlásil a já nevím, jestli mám setkání zrušit, nebo objednat další místnost.

 • hudryper • 16. června 2018

  Zřejmě jsou časy,kdy jsme byli schopni uspořádat setkání i ve Frýdku-Místku ty tam.Když jsem si přečetl původní pozvánku se vstupným 300 napadlo mě,že to
  snad organizuje hlavně e-republika a nikoliv proletářské OM. Obávám se,že ani
  po úpravě na dobrovolné vstupné se zájem příliš nezmění. Pro téměř všechna předcházející setkání OM jsem zajišťoval místnosti, takže vím s kolika příchozími
  lze zhruba počítat. Pro takový počet je rezervace úsměvnou záležitostí…

 • Lex • 18. června 2018

  Asi mě na těchto stránkách už nikdo nezná, přesto, protože pozvánka dorazila i do mé mailové schránky, si dovolím ocitovat dopis, který jsem včera poslal Stanovi – není to nic osobního, proto žádný faul:

  „Dobrý den, Stane!
  Díky za pozvání. A i když nerad obtěžuji, jistě je v souvislosti s akcí takových „vopruzů“ jako já „hafo“, přesto několik slov.
  Já už vlastně žádný „autor“ nejsem, a když, tak bývalý autor. Tím spíš, když se podívám na seznam autorů OM, kde jen těch na „A“ je přes dvě sta.
  Už tak nejméně dva roky nepíšu nikde, snad jedna, dvě výjimky. Vlastně už ani nečtu….
  Mě už dostali, mě už otrávili natolik, že jsem poznal zoufalost našeho psaní. Oni vědí, že naše psaní jsou jen takové mušince na jejich zrcadlech oblbujících lidi. V čím zájmu jistě víme.
  Asi to tak musí být, protože – cituji klasika – „ne my, ale ten lid si to žádá…“. Ty masy tupohlavců a lobotomiků, které vedou ke šťastným světlehnědým (podle těch dětí, co měla běloskvoucí Sněhurka s tím černým princem, co ho potkala – jak v televizní pohádce nadšeně přednášel Miroslav Donutil /ještě dnes se mi z něho chce zvracet/) zítřkům NWO. A že je jich čím dál více, jak se rodí a dorůstá nová mládež, kterou už nemusejí převychovávat propagandou, protože jim se to do čistých dutin pod golgotou nalévá snadno. Úplně stejný postup, s jakým si církev svatá katolická prosadila u Josefa II. při jeho reformách, školství, nebo úplně stejný postup, s jakým se Hitler hned po svém zvolení orientoval na mládež, z níž zakrátko vychoval milionové masy s radostí pochodující na východní jatka (takže vlastně, ohledně těch „východních jatek“, co se týká soudobé propagandy – „nihil novi sub sole“)…“ – pokračování

 • Lex • 18. června 2018

  – dokončení

  „Mě už dostali. Já už nepíšu, a vlastně ani nečtu.
  Marnost nad marnost, navíc jsme to právě my (no, já už vlastně ne), koho nejen oni, ale i ty radostné masy považují za obtěžující hmyz, co se jim snaží dělat ty kaňky na vize jejich radostných zítřků.
  „Já už vlastně ne“, já jsem, bohudík, svůj život prožil v lepších časech – a teď nemám na mysli jen ty před převratem, ale i pak, dokud moc u nás, po vzoru bruselského pána, neuchvátila ta chátra „quasiliberálních demokratů“, pro které jsou staletími osvědčená pravidla a přírodní zákony či zákonitosti jen drobnou překážkou v realizací výše naznačených cílů, pro které je ta „mlčící /absolutní/ většina“ jen zdrojem materiálních benefitů potřebných pro jejich cíle.

  Já už si hledím jen svého, svých zájmů či potřeb (kterých je už v mém věku 72) čím dále méně. A když přece jen už „pohár přeteče“, vystačíme si se dvěma třemi internetovými přáteli. Potřeba říkat své názory formou textů neznámému okruhu potenciálních čtenářů, z nichž tak jak tak – jak jinak – polovina souhlasila a polovina byla proti, mě už přešla.

  Lex“

 • Martin (už bez taky m) • 18. června 2018

  Dobré dny.
  Psát má smysl stále,
  samozřejmě každý jsme v rozličné situaci.
  Ale nalézt na internetu alternativní názor má stále svůj význam.
  Právě pestrost tohoto prostoru – prostředí umožňuje alespoň části lidí orientovat se a přemýšlet.
  Ano- mnoho mladších ročníků je již „přejeto propagandou“.
  Přesto ale – zase – i pro ně přijde doba, kdy BUDOU v životě- a pro život (a nejen svůj) HLEDAT.
  A měli by mít možnost NALÉZAT.
  Tím spíše když ve škole či v zaměstnání se nyní přemýšlení moc „nenosí“.
  Psaní je nejen možnost zkoušet věci ovlivnit či „zanechat alespoň nějakou stopu“,
  ale mj. také „rodiště myšlenek a myšlení“, organizace svých i „cizích“ myšlenek, „pilování“ vlastních vyjadřovacích schopností, atd.
  Nejsou naštěstí jen otupělí, ubití či tupí konzumenti.
  Měl jsem o víkendu terénní přednášku s exkurzí pro děti: 2 stupeň ZŠ, mládež – od SŠ po VŠ. 12 lidí +3 další – akorát počet“.
  Krom vnímání přírody jsem se opatrně pokusil „nahlodat“ i některé zjevné „pilíře“ současné „EuroAtlantské“ propagandy.
  Minimálně na některých mladých bylo vidět, že budou přemýšlet – zda je skutečně jen „černá a bílá“ – a zda je v tom co jim jinak většinové instituce tvrdí jen pravda – nebo i lež…
  Třeba urvu kousek času a nálady něco napsat.
  Každopádně každý kdo kdys hledal – a postupně začal alespoň zrnka pravdy nacházet a naučil se je rozlišovat – jistě ocení, když v záplavě propagandy i „shluků písmen“ najde i MYŠLENKU, skutečného člověka, lidskost, kolektivní uvažování i kritičnost, neobvyklé informace i možnost „nasvítit si skutečnost“ prostřednictvím odlišných názorů.
  Nejen čtení může být požitkem- i psaní může být krásné. Jde li o skutečné PSANÍ a snahu něco sdělit, nastartovat myšlenky.
  Hodně štěstí a lidské spokojenosti všem – a „autorům“ zvláště.
  Neboť není „bývalých“ autorů…