Pozvánka: Přátelské setkání s autory

 

9 Nadlidé a podlidé (nadženy a podmuži)

Společnost OMED CZ, s.r.o.

srdečně zve čtenáře Outsidermedia (vychází od r. 2008) a E-republika (od r. 2012)

na

Přátelské setkání s autory

Termín: Sobota 23. 6. 2018

Místo: Pivovar a restaurace Faltus, Česká Třebová, Moravská 207

Program:

11,00 – 11,30 h. Prezence, přivítání

11,30 – 12,15 h. Aleš Macháček (E-republika), Stanislav Blaha (OM, E-republika): Debata o aktuálních domácích a zahraničních událostech

12,25 – 13,10 h. Radek Novotný (CCC, Pravda o vodě), Stanislav Blaha (OM, E-republika): Debata o vodárenství v České republice i ve světě

13,10 – 14,00 h. Přestávka

14,00 – 15,00 h. Řízená diskuse s autory

15,10 – 17,00 h. Volná diskuse

Vstupné 300 Kč dobrovolné, písemné přihlášky zasílejte na st.blaha@gmail.com

Uzávěrka přihlášek: 20. 6. 22. 6. 2018, 12,00 hod.

Ilustrace: Nadlidé a podlidé (Jan Kadubec)

32
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
32 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Autoři komentářů
Martin (už bez taky m)hudryperAdmirálLexorinoko Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hudryper
Člen
hudryper

Zřejmě jsou časy,kdy jsme byli schopni uspořádat setkání i ve Frýdku-Místku ty tam.Když jsem si přečetl původní pozvánku se vstupným 300 napadlo mě,že to
snad organizuje hlavně e-republika a nikoliv proletářské OM. Obávám se,že ani
po úpravě na dobrovolné vstupné se zájem příliš nezmění. Pro téměř všechna předcházející setkání OM jsem zajišťoval místnosti, takže vím s kolika příchozími
lze zhruba počítat. Pro takový počet je rezervace úsměvnou záležitostí…

Lex
Člen
Lex

Asi mě na těchto stránkách už nikdo nezná, přesto, protože pozvánka dorazila i do mé mailové schránky, si dovolím ocitovat dopis, který jsem včera poslal Stanovi – není to nic osobního, proto žádný faul: „Dobrý den, Stane! Díky za pozvání. A i když nerad obtěžuji, jistě je v souvislosti s akcí takových „vopruzů“ jako já „hafo“, přesto několik slov. Já už vlastně žádný „autor“ nejsem, a když, tak bývalý autor. Tím spíš, když se podívám na seznam autorů OM, kde jen těch na „A“ je přes dvě sta. Už tak nejméně dva roky nepíšu nikde, snad jedna, dvě výjimky. Vlastně… Číst vice »

Lex
Člen
Lex

– dokončení „Mě už dostali. Já už nepíšu, a vlastně ani nečtu. Marnost nad marnost, navíc jsme to právě my (no, já už vlastně ne), koho nejen oni, ale i ty radostné masy považují za obtěžující hmyz, co se jim snaží dělat ty kaňky na vize jejich radostných zítřků. „Já už vlastně ne“, já jsem, bohudík, svůj život prožil v lepších časech – a teď nemám na mysli jen ty před převratem, ale i pak, dokud moc u nás, po vzoru bruselského pána, neuchvátila ta chátra „quasiliberálních demokratů“, pro které jsou staletími osvědčená pravidla a přírodní zákony či zákonitosti jen… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Dobré dny. Psát má smysl stále, samozřejmě každý jsme v rozličné situaci. Ale nalézt na internetu alternativní názor má stále svůj význam. Právě pestrost tohoto prostoru – prostředí umožňuje alespoň části lidí orientovat se a přemýšlet. Ano- mnoho mladších ročníků je již „přejeto propagandou“. Přesto ale – zase – i pro ně přijde doba, kdy BUDOU v životě- a pro život (a nejen svůj) HLEDAT. A měli by mít možnost NALÉZAT. Tím spíše když ve škole či v zaměstnání se nyní přemýšlení moc „nenosí“. Psaní je nejen možnost zkoušet věci ovlivnit či „zanechat alespoň nějakou stopu“, ale mj. také „rodiště… Číst vice »

Lex
Člen
Lex

No, Martine (už bez taky m), „přijde na to, Kouba“ – jak říká kapitán paragánů svobodníku Koubovi v kultovním filmu „Copak je to za vojáka“. Na OM jsem publikoval – přesněji – Stan zveřejňoval mé články od října 2009 do května 2010. Pak jsem „uslyšel trávu růst“ a skončil jsem. Pro místní jsem nebyl asi dost revoluční. Jenže – tehdy to psaní jistě smysl mělo. Jen pro připomenutí k mým některým článkům: Vzletné cíle, velká slova, kydy a realita http://www.outsidermedia.cz/Vzletne-cile-velka-slova-kydy-a-realita-1.aspx 31. 10. 2009 12:16 721 přečtení, 75 reakcí) Dopis vlkovi http://www.outsidermedia.cz/Dopis-vlkovi-1.aspx 1.3. 2010, 967 přečtení, 149 reakcí) Důchodová reforma? Nebo… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Lex: osobně veřejně vystupuji od r. 1992, zejm. v ochraně přírody, regionech. cca v r. 2006 jsem tištěný tisk a TV vzdal – neb tam už je „prozřeno“… Na BL – než „zčulíkovatěly – krátce zhruba ve stejném období co Vy zde, CFP… Na OM jsem přišel o něco málo později než Vy. Zřídka na Zvědavci, NR. Pokud „jim“ ale zcela přenecháme všechen veřejný prostor, budou jej tím bezostyšněji používat aktivně proti ostatním, „diskuse“ dostanou ráz jako na NR (kde se prakticky nedají číst)… Dávno jsem psal že uchopí-li internet a „sítě“jen oni, „vymalují nám natrvalo“ – a jistě ne… Číst vice »

Admirál
Člen
Admirál

Lex – I přes to, že jste „prozřel“ bych si vaše názory na věci kolem nás na OM nebo na Vidlákových kydech rád přečetl.

Gatta
Člen
Gatta

Admirál napsal

Lex – I přes to, že jste „prozřel“ bych si vaše názory na věci kolem nás na OM nebo na Vidlákových kydech rád přečetl.

Pokud to prozření není jenon normální rezignace.

re Stan: Z účasti na podobných akcích se jako jinak nemluvný introvert předem omlouvám.

Lex
Člen
Lex

Gatta
„Pokud to prozření není jenom normální rezignace.“….

Samozřejmě, že to je „normální“ rezignace. Rezignace v důsledku „prozření“.
Její důvody jsem podrobně popsal v předchozích vstupech.
L.

Gatta
Člen
Gatta

re Lex – Mám takové svoje oblíbené rčení:

„Každý život (tedy i každý člověk) musí být pitomý optimista !! “

Protože jinak by se nevyplatilo ráno ani vstávat s poslele.
I když je to někdy hodně těžký … a každý může mít slabší chvíli …

https://www.youtube.com/watch?v=oP0IGo4I_Ho

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Atomizace společnosti v níž je stále adorován vypjatý (až přepjatý) individualismus skutečně jako „normalizace 2.0“ zahání besedy, diskuse i debaty na izolované chalupy, do více – méně izolovaných skupin. V „mase davu“ naopak toto vede k uniformitě jednotlivců, k zániku bohatství sdíleného prostředí, zániku možností i jen nalézat některá vhodná řešení… I řešení sporů a rozporů v osobní rovině je vhodnější, neb přímým sledováním lze pochopit více i předejít nedorozuměním a nepochopení. Společnému prostředí nás všech izolacionismus neprospívá. Pokud nediskutujeme O VĚCI, K TÉMATU- tak se jedná většinou jen o SPORY a PŘE. Na diskuse na mnohých stránkách dnes člověk… Číst vice »

zajoch
Člen

Menší počet komentářů na OM – zaplať pámbu za to. Než záplava takových trapných výbuchů emocí, jaká občas bývá pod články na Nové republice, to raději nic. Přitom Novou republiku považuji (samozřejmě vedle OM), za jedny z nejlepších alternativních stránek. Zde na OM je několik výborných komentátorů s širokým rozhledem, kteří svou diskusí podtrhují hodnotný obsah článků. Stan dělá ohromnou práci a myslím, že žádné poděkování není pro jeho obětavost dost velké. Stane, hluboká poklona a dík s přáním, abyste mohl pokračovat v této tolik potřebné činnosti. Každá i drobná práce ve prospěch obyčejných lidí je cenná. Tedy i diskusní… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

Zrovna jsem zachytil na Novinkách pěkný komentář k protizemanovským aktivistům:

„Do kdy si necháme neziskovkama rozvracet stát ?“

hudryper
Člen
hudryper

zajoch napsal Menší počet komentářů na OM – zaplať pámbu za to Tak o tohle Ti zajochu šlo ? Ještě chvíli a z OM se stane propagandistický web ! Vzájemné ujišťování se o skvělosti a neotřelosti prezentovaných myšlenek nemá s pojmem diskuse opravdu nic společného. Jakmile si OM vystačí s příspěvky, které si jsou názorově podobné jak vejce velci,je s ním amen. Moc mi tady chybí Peter i fajt a to už nemluvím o plejádě skvělých diskutérů z doby před změnou architektury OM a poviností se nechat zaevidovat u Stana,což se pro některé z nich k mému překvapení stalo důvodem… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

“ V nejednotě velké obce hynou a v jednotě velké obce vzkvétají.“ Náměstí T. G. Masaryka. Prostějov, rodiště skutečných PROLETÁŘŮ!

Aleš
Člen
Aleš

V druhé části věty se samozřejmě neopakuje slovo velké, ale slovo malé. Únava zapracovala. Hudryper nám v zahraničí nějak vyměkl a jal se fušovat soudruhovi Hejvlovi do řemesla. Absurdní drama s nádechem frašky. A tak nepřímo parafrázoval knížofila Jiřího Dědečka “ Vraťte mi lehovisty a jděte do háje a jděte do zádele!“ Proti gustu žádný destilát, ale v tomto letním vedru to nedělá dobře ani roky trénovaným a odolným jedincům. Novodobý Jánošík, co bohaté ssral a chudým brával (naději), se pak stane snadno novým idolem diskuse o nesmrtelnosti chrousta a o tom, že ten Putin je málo Putin. Já si… Číst vice »

g.hrosik
Člen
g.hrosik

Dovoluju si pozdravit diskutující i čtenáře. Nepíšu pro OM dlouho a mám to tak, že svoji „produkci“ dělím mezi více platforem, aby nebylo „přehrochováno“. Na OM chodím rád, počtu si, a snažím se, aby moje překlady zaujaly a i nutily k zamyšlení nad tématem a jeho obsahem. Do diskuse k tomuto – veskrze niternýmu – tématu OM se, počítal-li jsem správně, zatím zapojilo cca 7 lidí. To není nic proti ničemu, pokud to věci – tedy OM prospěje. Samozřejmě, že mi vadí, pokud je reakce na příspěvek nulová, nebo 1-2 čtenáři, protože pak si taky občas kladu otázku, má-li moje… Číst vice »

zajoch
Člen

Nebudu adresná, nehodlám se zde přihlouple hádat, ale doufám, že moji poznámku „menší počet komentářů na OM – zaplať pámbu za to“ většina těch, kteří si ji přečetli v souvislosti s dalším textem správně pochopili. Snad jim něco říká příklad diskusí na Nové republice.

Gatta
Člen
Gatta

hudryper napsal Tak o tohle Ti zajochu šlo ? Ještě chvíli a z OM se stane propagandistický web ! Vzájemné ujišťování se o skvělosti a neotřelosti prezentovaných myšlenek nemá s pojmem diskuse opravdu nic společného. Jakmile si OM vystačí s příspěvky, které si jsou názorově podobné jak vejce velci,je s ním amen. Moc mi tady chybí Peter i fajt a to už nemluvím o plejádě skvělých diskutérů z doby před změnou architektury OM a poviností se nechat zaevidovat u Stana,což se pro některé z nich k mému překvapení stalo důvodem na OM více nepřispívat. Nikdy předtím mne nenapadlo,že by se… Číst vice »

Lex
Člen
Lex

No, koukám, že se najednou diskuse rozproudila. „A vono to jde, a vono to šlo…“ jak říká Werich Voskovcovi, když si (v dalším kultovním filmu) sundal okenní mříž z krku. A ono to jde slušně a věcně, ne, že ne. Ono to šlo už v těch dřevních dobách, o kterých píšu, že jsem přispíval, a těch diskusních komentů bylo i stopadesát. Leda že „orinoko“ napsal pár neslušných slov, ale ta většinou seděla jak prdelka na nočníku – pravda, bylo jich více, když šlo o konflikt „vlka“ s „Velkým Muftím“ a „muftíky“, ale to přešlo. Ano, diskuse se zlomily. Ztěžkly hnusem,… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

No … „150 příspěvků …“ – nechci jmenovat, ale ono u některých pisatelů jejich diskuzní nasazení občas připomínalo regulerní maniakální záchvat.

orinoko
Člen
orinoko

Zdravím Lexe. Ještě prirodovedec a můžeme otevřít aktualne starou vestu. Setkání je mimo moji časovou stravitelnost. Možná by to vyresila Slovenska střela , ale i na auto je to poněkud kach. Loňská Jihlava Nové republiky byla tak akorát. Njn, co říci? A léta běží, vážení. To je, oc tu běží. Lexovi se nedivim, sam jsem nedávno konstatoval podobne. Az na výjimky, se v politice a podobných obskurnich aktivitách objevují sice novi bojovníci , ale s pitomosti stejně cinknutou , jako stáří borci. Bla, bla,bla …. se mění na mee, mee … popř. bee … beee … cerny OgaLALA na houmrovskou… Číst vice »

orinoko
Člen
orinoko

No tak přece!! V Sýrii se po delší době objevil novy kotel v důsledku bojů. Na jihu. Za sdělení stoji skutečnost, kterou jako zprávu lidem servirovala buďto česká TV kraksna anebo TV seznam. Nevím proč pro tu samou lez máme několik moulu. V Sýrii v provincii Idlib prý dochází k humanitární katastrofě. Ano, tam se bojuje. Ale emericka daes prasata mezi sebou. To byl geniální tah. Pokud ruského myšlenkového původu, hluboce smekam. Tím nepodcenuji oficiální Sýrii. Myslím, ze ovlivňování je oboustranně. A ted něco s účinky ekrazitu. Nám dobře známý vlk, se shlédl v zidovine. A tak nyní adoruje kačera… Číst vice »

orinoko
Člen
orinoko

Pokračování.
Nikdy jsem netušil, ze slavné vědecké opusy lze zabalit do tak chatrnych podpěr. Osobně se domnívám, ze vždycky je něco za něco. Okolnost , ze emericti negramoti běžně považují BMW a Mercedes za americké značky , svědčí o mnohem.
Za blbost se plati, tak at blbci platej.
Cely svet jede na dolace. To je dan, kterou platí cely svet. Celosvětove clo jednomu dobytku s prehazovackou.
Svůj vlastni západ ten ksindl dobýval s pomoci coltu a soudruha lynce.
Letadlové sracky už nestačí, tak se bude válčit pomoci cla.
Tak a ted můžete tipovat. Co bude? Je to hodně živé.

orinoko
Člen
orinoko

No prosím. Izrazid už bombarduje i Iráčany! Důvod? Blíží se otevření syrsko-irackeho přechodu.
Co si s tím pocnete? , vy lejna, z české bedny na voci i uši. Chtějí vyšší prispevky!…
Nassrat!!!
Po čase mám chuť někomu rozbit hubu. Ale nikomu zástupné.
Doporučují TV barrandov.
Ostatně … ve sledovanosti v běžném režimu už údajně předběhla i českou TV kurvu.

Lex
Člen
Lex

No, to jsem už myslel, že jeden neadresný flusanec zabije tuhle diskusi. Zdravím tě, orinoko, starý brachu! Vytáhl jsem tě svou zmínkou o tobě z bačkor, že jsi nastoupil a nezapřel se? Včetně toho výraziva, jak jsem ho zmiňoval? Ano, pár bývalých kamarádů, kdyby se ozvalo, šlo by to, ne, že ne. Jako kdysi v „hospodě u Stejskalů“, kdy to byl jediný celkem slušný prostor k diskusím a polemikám v mainstreamu (i díky tomu nazíracímu Stejskalovi – kde je mu konec, kdo mu cinká měšcem dneska, Bakala už asi ne). Kde ty krásné časy jsou – ale to už jsem… Číst vice »

Admirál
Člen
Admirál

Orinoko – „Nám dobře známý vlk, se shlédl v zidovine.“

Pokud máte na pašlále jeho obhajování obchodních sankcí USA, tak bych řekl. že to tam má poměrně dobře vyargumentované. Až na to, že USA si deficit vynahrazují tištěním dolaru.

Po započtení tohoto činitele to potom vypadá na dilema buď současně nastavený „volný obchod“ nebo zaříznutí dolaru jako rezervní měny.
přičemž je samozřejmě jisté, že do toho Židé mají prostor mluvit.

hudryper
Člen
hudryper

Aleš napsal
Hudryper nám v zahraničí nějak vyměkl a jal se fušovat soudruhovi Hejvlovi do řemesla. Absurdní drama s nádechem frašky

No vida ! Stačí sem napsat pár slov mimo politickými naivky prosazovaný obsah
a diskuse se náhle vrací,rozvíjí a současně prozrazuje o účastnících mnohem víc,než by si sami přáli.

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)