Diskuze k článku


 • idiotronic • 17. listopadu 2014

  Udělal jsem chybu, že jsem tam nejel. Národ najíždí na iracionální kolej.

 • J. Hruška • 17. listopadu 2014

  Kouzlo nechtěného: Protizemanovští demonstranti připomínali prvomájový průvod s rudými praporky, nebo spíš Číňany za kulturní revoluce, mávající rudými knížkami Maových citátů.

 • peter. • 17. listopadu 2014

  Je to nešťastie,keď štát disponuje takými obyvateľmi.A je jedno či v ČR alebo v SR.Asi musí nastať taký stav a situácia v štáte,ktorá spôsobí,že padnú rovno na hubu a až keď sa preberú,tak sa im otvoria oči a začnú rozmýšľať ako svojprávni ľudia a nie ako stádo oviec.

 • Go • 17. listopadu 2014

  No mam pocit, ze se velvyslanec juesej snazi a ze to mysli vazne. Rikam si, ze i v Praze bude casem Majdan. Silencu se uz dnes najde hodne. Potom asi pujde na radu Orban a mozna i Fico :) Jsem zvedav, jak obstoji nova polska premierka. Merkelova je na tom asi dost zle, neco na ni maji a tak s nima tahne basu a pres ni se vykrikuji dalsi varovani a utoky na FR. Spatna doba a asi bude jeste horsi. neni kam utect :) Vsude hosi a hochyne z juesej uz maji hodne svych lidi. :)

 • Petrpavel • 17. listopadu 2014

  Jako pokání za svou neúčast ve druhém kole prezidentské volby jsem šel dnes na demonstraci na podporu prezidenta Zemana na Klárově. ČT bohužel o počtu účastníků lhala méně než obyvykle, bylo nás jen několik set, ne několik desítek jak psali na liště. Pobyl jsem cca třičtvrtě hodiny, řečníci dobří, ba skvělí, nám známí oni i jejich postoje, Veleba, Procházková, Foldyna…
  Učinil jsem pár nevalných fotek jako dokument. O účasti, o tom že svou polívčičku si přišli přihřát (měli tu stánky) Strana práv občanů, Strana demokratického socialismu, Hnutí za přímou demokracii, Hnutí za přímou demokracii, také Národní demokracie, vyznavači Ježíše, o tom že TV média měla zájem ne o projevy ale o mladíka co křičel na Velebu či o souboj červených a zelených karet, o marných snahách změnit ČT hesly …
  http://mixka.rajce.idnes.cz/Demonstrace_na_podporu_prezidenta_Zemana_17.11.2014_Klarov/

 • Alena • 17. listopadu 2014

  kníže nás připravuje na válku. Je zapotřebí být úplným vazalem USA a Zeman jim v tom nevyhovuje. Je též zapotřebí, aby zde proběhla refeudalizace. Obávám se, že pan kníže je nejúspěšnějším politikem v ČR. Jen si vemte, jak prosadil církevní restituce. Je to na zblití

 • ray • 17. listopadu 2014

  církevní restituce do toho nepleťte

 • Alice • 17. listopadu 2014

  Alena – když zmiňujete Schwarzenberka – nevím, jestli jste si někdo všiml, že pro něj je dnešní tak významný, že ani není schopen si to datum zapamatovat. V jeho vyjádření slavíme pětadvacátý listopad. On už je opravdu totálně senilní.

 • ducatista • 17. listopadu 2014

  Alice napsal

  Alena – když zmiňujete Schwarzenberka – nevím, jestli jste si někdo všiml,že pro něj je dnešní tak významný, že ani není schopen si to datum zapamatovat. V jeho vyjádření slavíme pětadvacátý listopad. On už je opravdu totálně senilní.

  Ano, taky jsem to zaregistroval, Kchárl je už úplně mimo. A tohle nám mělo dělat prezidenta? I přes četné výhrady – zlatý Zeman.

 • Sugar Ray • 17. listopadu 2014

  Dobrá dementárna , dav dal prezidentovi červenou , proč si ty lidi radší nepoloží pár uplně základních otázek a nezjistí zásadní informace než se chopí rolí v komparzu pro blbečky ?
  to je jak se sametovym podvodem , masakry protestujících studentů v Praze , to byly takový jatka že si musely toho mrtvýho studenta vymyslet aby se něco nastartovalo , jak je možný že ČT vysílala v tý době záběry z protestů , jak policajti mlátily lidi obuškem atd. ? zde vidíte studenta s kytičkou , zde na fotce student klečící před kordonem těžkooděnců … směšný , přišel nějakej vyhulenec V.Havel , kterýho nikdo z těch lidí v komparzu neznal a komunisti se z něj udělaly a hned vyklidily pozice a od tý doby máme demokracii a svobodu , to je tak blbý samo o sobě že tomu přece nemůže ani dítě uvěřit .
  Sametovej podvod , má debilní scénář , režii i herce . jak to že to do teď prokouklo tak málo lidí ?
  studentík demonstruje , fotí , pátrá , radí a informuje , dává červený karty , kulturní referent to zase pouští do davu přes Tv a net ,všichni si plní na 120% a za komančů prej byly lidi blbci a přisluhovači režimu , oni dělaj uplně to samí dementi a jim se smějou .
  Doteď jsem stejně nepochopil kam zmizely ty komunisti , v roce 89 je vystřelily do vesmíru , nebo kam zmizely ? Směšný .

 • Béda • 17. listopadu 2014

  Sugar ray,

  dav většinou není o přemýšlení. Dav se nejlépe ovládá reklamními slogany a hesly. A největší „blbci“ bez životních zkušeností jsou ideálním objektem pro davovou manipulaci. Ti neslyší na argumenty ale na reklamní signály.

 • Morybundus • 17. listopadu 2014

  Prosím pěkně, kdo byl onen uspávající řečník? (V koutku duše doufám, „Jen ne Dolejš, jen ne Dolejš“) :)
  Jinak milé dámy a pánové k věci asi tolik…
  S masovou účastí na podobných akcích nelze počítat za
  a) pokud budou konány v Praze (rejdišti to pravice a lůně pravdolásky)
  b) pokud už budou konány v Praze, tak pokud na ně nebude organizován svoz občanů odjinud.

  Neděláme si snad iluze, že červené karty mejdanistů/kchárlovců jsou spontánním výkřikem lidové tvořivosti? NĚKDO je vyrobil, NĚKDO je rozdal, NĚKDO to celé zorganizoval a NĚKDO to zpropagoval formou nových médií (za mohutného přispění médií „starých“). Havloidní pravice bude v tomto vždy v náskoku, neb za ní stojí jednak peníze domácích (snad i zahraničních) mecenášů a druhak aktivita a „kreativita“ frikulínů majících pod palcem nová média, tvořících během pár hodin videa na „jůtůbu“ a „optimalizujících“ jejich sledování tak, aby na vás vždy vyskočily nahoře uprostřed stránky a tak lákaly další potencionání diváky, kteří se nabalují jak sněhová koule.
  Levice, pokud ji tedy jde o skutečnou obranu nějakých hodnot a ne jen intelektuální špílce (byť povedené), by měla tento stav zhodnotit a naň reagovat. 1. Případné demonstrace svolávat s minimálně 14 denním předstihem. Ne každý, kdo by chtěl přijít je emeritní DrSc. v důchodu.
  2. Tyto demonstrace organizačně zajistit formou profesionálního moderování člověkem, který umí strhnout, ale v případě potřeby i uklidnit dav.
  3. Demonstraci podpořit mohutným soundsystémem, aby slyšely i ty desetitisíce vzadu.
  4. Zorganizovat svoz mimopražských zájemců. Metoda smluvní autobusy+Václavák se v minulosti docela osvědčily.

 • Morybundus • 17. listopadu 2014

  5. Kde na to vzít? Odpovězme si protiotázkou – A kde na to bere konkurence? Myslím, že prezidenta podporující pol. strany i mnozí vlivní „lidé v pozadí“ by mohli pro podobné případy pustit chlup. Politika nejsou jen projevy v parlamentu, ale také pomoc voličům v době, která si o to žádá.
  6. Demonstraci propagovat kromě osvědčeného systému „obrázek v záhlaví webu“ také distribucí jednoduchých letáků sympatizanty, popřípadě legálním výlepem na plochy k tomu určené. Zvážit inzerci v tisku, v případě (očekávaného) odmítnutí inzerovat v tisku, který jak doufám neodmítne, tedy Haló Novinách. Propagovat formou komentářů na soc. sítích, propagovat při diskuzi atd.
  7. Zajistit aby projevy byly stručné, srozumitelné a k věci, jinak nastane brblot a únava vystřídaná vnitřní výtkou „Proč jsem sem vlastně jezdil, to sem moh zůstat doma!“
  8. Z demošek by se neměl stávat folklór. Z výše uvedeného vyplývá, že demo s podobnou organizací nelze pořádat co dva týdny. V tomto případě je však opravdu lepší vsadit spíše na kvalitu, než na kvantitu.

 • Morybundus • 17. listopadu 2014

  9. A nakonec možná nejdůležitější věc – Vytýčit si jasný cíl demonstrace a také se na ní domluvit na činnostech budoucích. Už dávno nejde o to, dozvědět se to, co stejně dávno víme. Teď jde o to (chytám se slov tak často zaznívajících právě na oněch demonstracích) skutečně něco udělat na obranu hodnot opravdové demokracie a humanity. Nikdo, kromě opravdu skalních a k tomu místních, vám nebude jezdit 200 km ve volný den jen proto, aby se dozvěděl něco, co si už včera přečetl. Opakovaně pojede snad jen tehdy, bude-li vědět, že jeho podpora je součástí něčeho konkrétního. Pochod na Hrad, setkání s prezidentem, diskuze např. o tvorbě vlastních médií s konkrétními závěry atd. atd. Postát hodinu na mrazu, poslechnout si řečníky a odjet zase domů… Obávám se, že v dnešní době už tomuto formátu trošku ujíždí vlak.

  Velice si cením snah a aktivit všech, kteří participují na přípravě těchto akcí, či se jich aktivně zúčastní. Ve svém volném čase, bez nároku na odměnu, s nepochopením značné části veřejnosti v zádech a výsměchem ideových oponentů do očí. Máte můj skutečný obdiv. Máme-li však skutečně aktivně vystoupit proti nešvarům, které kritizujeme na demonstracích i na webech jako tento, měli bychom přehodnotit způsob tohoto vystupování. Pravdoláska se činí téměř na profi úrovni. Nechtějme, aby nám vzala kulturu protestu a udělala z ní nekulturu nenávisti.

 • sid09 • 17. listopadu 2014

  peter. napsal

  Je to nešťastie,keď štát disponuje takými obyvateľmi.A je jedno či v ČR alebo v SR.Asi musí nastať taký stav a situácia v štáte,ktorá spôsobí,že padnú rovno na hubu a až keď sa preberú,tak sa im otvoria oči a začnú rozmýšľať ako svojprávni ľudia a nie ako stádo oviec.

  Bohužel – i já jsem to stádo ovcí viděl a k tomu na Národní ještě několik špatných herců, kteří se tam přišli pouze zviditelňovat.

 • Béda • 17. listopadu 2014

  Z Foldynova projevu: “ Již v minulých dnech se Jaroslav Foldyna rozhodl hájit pozici prezidenta Miloše Zemana. K protestům, které se dnes odehrály v Praze s hesly „Miloše do koše“ či s červenou vystavenou kartou pro hlavu státu, napsal: „Tady nejsme v Chile. A pokud chtějí v Praze Majdan, tak tady není Ukrajina!“

  Severočeský politik na Facebooku naznačil, že protesty proti Zemanovi jsou součástí připraveného plánu, který má údajně odvrátit pozornost od jiných a velmi důležitých problémů nejen naší republiky. „Tak tohle je součást scénáře. Odpoutat pozornost od milionu lidí žijících na hranici chudoby, od občanské války na Ukrajině, i za cenu masových nepokojů. Nechá se náš národ opít rohlíkem?“ ptal se Foldyna a zdůraznil, že stranou zájmu zůstávají matky samoživitelky. „1.500.000 lidí žijících na hranici chudoby je nezajímá. Pražská kavárna žije svým životem,“ hřímá Foldyna…“

 • fajt • 17. listopadu 2014

  škoda času ztaceného na Klárově – jediná akce davu po 89, která mohla naprosto lehce udělat převrat, byla 16. 5. 1998 – ministr vnitra vzal draka ( vláda v podstatě taky) a policisté byli dlouhé hodiny bez vedení a naprosto zmateně utíkali před demonstranty, compadres z Ya Basta tvrdili muziku, i když ani oni nevěděli, jak malinko měli k historickému vítězství, stačilo místo směr centrum Práglu ( a tam nepochopitelně vyšumět ) vyrazit na Hradčana a později nějaká malá delegace na Kavčí hory a bylo vymalováno ( a tak až navečer zachránil režim před pádem jeden ožralý důstojník SNB, v tu chvíli velitel PMJ, který jediný z celého prezidia PČR vzal na sebe velké riziko – už za pár měsíců toho hodně litoval – a nakonec frustrovaným cajtům co v akci zbyli dovolil – a to doslova a do písmene – zmasakrovat ožralé pitomce a čumily ve Vodičkovce ) … škoda promarněné šance, která se už v žádné podobě nevrátí. ..)

 • Sugar Ray • 17. listopadu 2014

  Jasně že za tim musí někdo stát , nějaká agentůra Dobrý den , Šváňa , nebo čert ví kdo , jelo se podle scénáře a doplňky byly předem připravený , hesla všechno .
  Chudák Miloš žádná žlutá , rovnou vyfasoval červenou za to že řekl pravdu o Pussy Riot a další ty absurdní kecy co používaj proti němu .
  Přišel tam i zhrzenej Dientsbier přidat trochu toho hnoje , to je soudce jak řemen , nedal mu červenou ale v hokejový hantýrce 5+10+ do konce zápasu 😀
  I ten Saša Vondra zase promluvil , zavzpomínal na Vaška Havla , jakej to byl dobrák , pořád všechno dokola rok co rok , zapalujou se svíčky na klíčovejch místech sametovýho podvodu , vyrazí se na pochod , zazpívá Hutka , pojmenuje se něco po Havlovi , zkonstatuje se jak je teď všechno super , to že máme svobodu předčí všechny negativa doby prej , prostě totální hnuj .
  A hlavně se mele o vrchnim vyhulenci co byl ve vile vyhulených kde ho vybraly za prezidenta už předem . Revoluce ….

 • Béda • 17. listopadu 2014

  Politika hrubne – zajímavé kam ji táhne pravicová „intelektuální a kulturní“ lůza. Jsem zvědav kdy vyšlou do arény své ordnery. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nebud-prase-tahni-do-Moskvy-Poslouchej-Kisku-ty-smejde-Byli-jsme-v-davu-ktery-rval-na-Zemana-pred-ctyrmi-prezidenty-346231

 • Béda • 17. listopadu 2014

  Sugar ray,

  17. listopadu 1989 nikdo nemluvil ani o kapitalismu ani o nezaměstnanosti. Havel tam ani nebyl. Přesto se stal tváří „revoluce“ a lhal o socialismu, sociálním státě a zrušení válečných paktů, československé neúčasti ve válečných paktech až se mu od huby prášilo. Kuriozitou je, že skutečným katalyzátorem celé slavné “ něžné revoluce“ (= návratu k dickensovskému kapitalismu) byl agent STB a podvod s jeho „smrtí“.

 • Sio • 17. listopadu 2014

  Ti samí pitomci, co dnes pořvávají po Zemanovi, budou za pár let bez práce, oškubáni exekutorskou mafií a na cestě do ghetta. Velmi smutný pohled.

 • orinoko • 17. listopadu 2014

  Tak zaplaťpámbů!!! … Samet dostal svůj vyšší bystostný rámec /z emerického dovozu/, Véna Bombardér ze záhrobí bombardoval pomocí záprdků i sousední prezidenty, kdo si dělal iluze o polní sběři kavárenských povalečů, tak byl dost účinně vyveden z omylu, takový Babiš si ověřil, že nikdo není v této zemi prorokem, a soudruh Spací pytel podle všeho ani nevěděl, který je den, neb blábolil cosi o jiném datumu. Ironií všeho je, že česká tzv. pravice MUSÍ brát zavděk Vénou Bombarďákem, kteréhož , podle německých žurnálistů , Češi chtějí zase za prezidenta. – No to si Němci naběhli. Jednak byl do řitě poslán jejich tisk a druhak se vzdedmula dost protiněmecká nálada.
  To ta bombarďáková madam v čele jejich vláda ještě potřebovala. Této zemi by se měla nejspíše vyhnout do konce svého účinkování v politice.

 • aram • 17. listopadu 2014

  Osamocení každého z nás je logickým důsledkem morálního stavu veřejnosti a úspěšné demagogie vládních skupin – to je stav, ze kterého musíme vycházet a nikoliv před ním kapitulovat. Lidé potřebují především vzor k následování a ten jim mohou poskytnout pouze osamocení jedinci. Jenom tak je naděje, že se alespoň někteří z nich zbaví strachu, který jim brání v hájení osobních postojů. Roztříštěnost veřejnosti je cílem politické manipulace. Zastrašené a dezorientované lidi však nelze organizovat a sjednocovat. Organizace zbabělého houfu je bezcenná. Úkol veřejného odporu a opozice na sebe musí vzít každý jednotlivec.

  – Miroslav Dolejší, Analýza událostí 17. listopadu 1989, Týdeník Politika, 1991;
  zdroj: Wiki

 • Petrpavel • 17. listopadu 2014

  Nějak se autorovi tohoto záznamu (Foldynův proslov) nepovedl zvuk, ale slyšet potřebné je …

  https://www.youtube.com/watch?v=wAhkMQmEMFg

 • hudryper • 17. listopadu 2014

  Sio : Kdybyste se podíval do tváří těch křiklounů,viděl byste lidičky oblečené bez výjimky v hadrech když ne z bazaru,pak v lepším případě u Vietnamců. Jejich pravicovost je stejně směšná, jak by byla krvelačnost rozšířeného plaza v Čechách -slepýše. Bylo znát,
  že většina z nich byli týnedři,kteří dostali přiležitost dělat na ulicích bez obav „bordel“ za asistence takového množství policajtů.že je snad museli stáhnout v celých Čech.A to mluvím jen o těch uniformovaných ! Máte pravdu,jde o lidi,jejichž budoucnost se ani
  jim nejeví evidentně v růžových barvách.Mají proto mimořádně silnou potřebu pojmenovat,nalézt viníka jejich mizérie kombinované s neschopností na tom něco změnit k lepšímu. A díky bezprecedentnímu chování českých novinářů jim byl viník
  předhozen.“ Miloše do koše !“ Pár jsem jich viděl nasedat s červenými kartami čouhajícími z kapes do rychlíka do Č.Budějovic ,
  několik jsem jich studoval v metru,kdy vůbec nepochopili,že se vezou ve voze původní ruské soupravy bez modernizace polepené
  rádoby improvizovanými nápisy typu “ Konec vlády jedné strany“ a pod. Zařazení těchto retrosouprav na lince B bylo nepochybně
  správně politicky motivovaným příspěvkem protunelovaného Dopravního podniku města Prahy.Uvnitř pracovali s fotoaparáty
  nějací zřejmě novináři a u dveří postávali dva muži „v policejním civilu“,zřejmě pro názornou ukázku toho,co s námi tenkrát mohla
  provádět všudypřítomná STB. Naprosto správně pojmenoval důvody dnešního protizemanovského třeštění poslanec Foldyna když
  řekl,že jde o masivní odvádění pozornosti chudých od skutečných důvodů toho,že dnes žije v republice 1,5 milionu lidí ve velké chudobě,kdy matky na severu republiky nemají na zaplacení obědů svých dětí a důchodci váží,zda si koupit předepsané léky
  nebo se najíst či zatopit. To čeká i je !

 • Dana • 17. listopadu 2014

  Daleko za oceanem jsem se pobavene divala na bridilskou demonstraci „Za presidenta“ a musim rici, ze to byla usmevna fraska….
  Opomenu, ze na obcanskou aktivitu prislo mene lidi, nez na otevreni obchodniho centra Quadrio, i tak, klarovska skupinka byla disorientovana, roztristena, jeden recnik kunkal, jiny zase rval, obranci presidenta nemeli pripravena hesla, zadna ideologicka atmosfera ..S naprosto lepsi urovni oposice mladych lidi, mnohem lepe organisovanych, vibrantnich a energetickych, se zemanovci nemohli vubec srovnavat.. …
  S tim anti-majdanem se lepe pripravte, aby se z Prahy nestal Kyjev…..Zapadni imperialiste nikdy nespi…:-)

 • Morybundus • 17. listopadu 2014

  Dana napsal

  Daleko za oceanem jsem se pobavene divala na bridilskou demonstraci„Za presidenta“ a musim rici, ze to byla usmevna fraska….
  Opomenu, ze na obcanskou aktivitu prislo mene lidi,nez na otevreni obchodniho centra Quadrio,i tak, klarovska skupinka byla disorientovana, roztristena,jeden recnik kunkal, jiny zase rval,obranci presidenta nemeli pripravena hesla, zadna ideologicka atmosfera ..S naprostolepsi urovni oposice mladych lidi, mnohem lepe organisovanych,vibrantnich a energetickych,se zemanovci nemohli vubec srovnavat.. …
  S tim anti-majdanem se lepe pripravte,aby sez Prahynestal Kyjev…..Zapadni imperialistenikdy nespi…:-)

  Když píšete tak pěkně po konzervativisticku „preSident“, „opoSice“, „organiSovany“ atd. cítíte se jako lepší člověk? Někde jsem slyšel, že u některých to má ten účinek (když se to podpoří ještě volbou šlechtice do republikánských správních institucí, tak je prý ten účinek dokonce dvojnásobný) :)
  Vždycky jsem přemýšlel o tom, proč někteří lidé píší záměrně archaicky. Že by nostalgie po časech šlechtovlády, nebo novějšího „charme-bourgeoisie“?

 • mirror • 17. listopadu 2014

  Na všudypřítomnou StB mám příhodu. Můj spolužák a kamarád přes matematiku zůstal po studiích v Praze, já jsem šel domů na Ostravsko. Mně dali hezkou podnikovou garsonku, ale on žil dlouho s manželkou v jednom pokoji v podnájmu. Naposledy jsem ho navštívil v době, kdy už měl byt v paneláku. Po převratu na třídním srazu se mi přiznal, že když jsem byl u něho doma, tak měl strach, že jdu kontrolovat video, které si s několika přáteli koupili, aby se dívali na ilegální kazety. Tehdy jsem žasnul nad účinnosti šíření strachu. Kde se to v něm vzalo? Nebyl nositelem žádného tajemství, jen učil na jedné fakultě ČVUT matematiku a přivydělával si přepisováním skript do počítače.

  Nebo jinou příhodu. Můj šéf, on to byl spíše starostlivý táta, mi tajemně sdělil, že mu někdo prohledává kancelář, asi tajní. Zvědavě jsem se ho zeptal, jak na to přišel? Prý našel nedopalek cigarety v popelníku. Nemohl jsem mu vysvětlit, co jsme všichni věděli. Když byl pryč, tak se v jeho kanceláři scházela naše sekretářka s ostatními sekretářkami a pořádaly dámskou jízdu s kávou, cigaretami a zákusky.

 • Dana • 18. listopadu 2014

  Když píšete tak pěkně po konzervativisticku „preSident“, „opoSice“, „organiSovany“ atd. cítíte se jako lepší člověk?..
  Ne, Morybunde, necitim se jako lepsi clovek, jen vice informovany a to ne vzdy. Moje oblibenost psat „s“ pochazi z toho, ze se mi to tak libi lepe, je to muj ‚trademark‘ a take prebiram anglickou formu techto slov, kde se napriklad pise misto preZident preSident. . Hloubeji, mnoha anglicka slova byla prebrana z reckych nebo latinskych originalnich vyrazu, kde se psalo vzdy „s“, takze se opiram o korektni koreny nazvoslovi..
  BTW, uz to prichazi, byt pomalu, i do Ceska. Treba je spravne pouzivat „televize“ i „televise“…

 • orinoko • 18. listopadu 2014

  Tělísková demoška made in USA. Tu také zařizuje ten prezidentiscký cikán a Džudy Šapiróoo. Óóó.

  http://www.presstv.ir/detail/2014/11/18/386473/ten-illegal-police-actions-in-ferguson/

 • orinoko • 18. listopadu 2014

  Také tady milují tu emerickou veš jak Ohavovu proslulou osinu Bibiho N ve svém vlastním potravním řetězci.

  http://rt.com/news/206359-greece-clashes-us-embassy/

 • fajt • 18. listopadu 2014

  http://www.novinky.cz/ekonomika/353599-krize-je-pryc-tocena-piva-zdrazuji.html – to jediný by mohlo na Pepiki zabrat, jejich emerické pivo, zlatá národní cihla z Plzně zdražuje, prý je krize pryč a proto si Šwejku připlať…muhehe :-)

 • orinoko • 18. listopadu 2014

  Prohlédl jsem si nějaké fotky ze dne , kdy Sametový pukavec zasmrděl obzvláště výživně.
  Někde jsem zahlédl zajímavý transparent.
  Stalo na něm : Havel na hrad. …. „na hrad“ však bylo přeškrtnuto a pod tím bylo napsáno „nasrat“.
  Dobro došli na Sametu , když se Láska a pravda vyvalila po 25ti letech konečně do ulic naší matky Prahy. Tady u nás pes po Sametu ani neštěkl. Snad ani vlajky nevisely.

 • Aleš • 18. listopadu 2014

  morybundus: Vynikající komentáře. Pan profesor Staněk předminulou sobotu ve Frýdku na závěr svého vystoupení zvolal. SPOJME SE! S něčím takovým už přišli nezávisle na sobě např. pánové Kužvart a Míček v průběhu Kalouskovy hrůzovlády. Je čas napsat návod k provedení. Nestačí jen potlesk v sále od posluchačů Švermovy akademie či nadšených či dlouholetých členů KSČM. Myslím, že je na čase postoupit dále. Myslím, že patříte mezi adepty, jež by se to ho úkolu mohli zhostit. Předpokládám, že už o tom možná i uvažujete.

 • hudryper • 18. listopadu 2014

  A ještě jeden postřeh ze včerejška. Zažil jsem v mládí studentské demonstrace v Praze i jinde,ale
  včera mi ten průvod lidí s červenými čtvrtkami v rukou jako průvod studentů nepřipadl. Působili
  dojmem lidí bez schopnosti argumentovat svá exaltovaně projevovaná politická stanoviska,jako
  lidé,kteří jsou vedeni jako ony pověstné krysy zvukem krysařova píšťalky…k svému nebytí. Že
  nešlo o masový projev skutečných studentů dokládá následující rozhovor,který jsem zkopíroval :

  Subject:*PREZIDENT OMLUVA ?

  Další Zemanův „průser“ jsem zaregistroval v neděli ve
  večerních zprávách a musel jsem se smát propukající
  hysterii.
  Chodím teď na kurz a v pondělí ráno, když jsem vstoupil
  do učebny, několik „spolužaček“ sedělo u PC a probíraly
  ohlasy. Jedna s nejvíce proříznutou pusou pronesla
  úžasný výrok :
  „Tady se rozkradly miliardy, nikdy nikomu to nevadilo, a
  teď se budou řešit kundy !!!“

  Svatá prostoto, jak úžasný je ten zdravý selský rozum.

  P.S. Případní demonstranti, co jste dělali, kde
  jste byli, když zločinec Klaus vyhlásil „amnestii“ ?=

  =

 • lomikel • 18. listopadu 2014

  hudryper: nebylo to zas tak hrozne, co se ucasti tyce, porovnam li to s poslednimm 4-5 demoskami co probehli a kde jsme byl. Rekl byh ze to v podstate anulovalo „lidovy“ protest proti zemanovi.

  Morybundus – prfektni, uz kandidujete ? Memyslim ze to za vas nekdo udela.

  Ludvík Zifčák, mrtvý student Šmíd
  vypravi, tohle se zazalohuju.
  http://afinabul.blog.cz/

 • idiotronic • 18. listopadu 2014

  Dana napsal
  anglicka slova byla prebrana z reckych nebo latinskych originalnich vyrazu, kde se psalo vzdy „s“, takze se opiram o korektni koreny

  To samozřejmě platí pro angličtinu, ale ta s češtinou má jen nepatrný historický kontakt , například ve srovnání s těsnější vazbou na francouzštinu a především
  němčinu, na kterou je napříkad vázán i Dobrovského slovník. Příkladem je rozdíl
  mezi technikou a technologií v češtině (odpovídá německé analogii), ale posledních
  dvacet let se překládá běžně z angličtiny chybně.
  Jinak pokud se vám nelíbí ,,filozofie“ , jsme na tom podobně.

 • Arbed • 18. listopadu 2014

  Je třeba zvýšit produktivitu dezinformací. Hitlerův ministr propagandy Goebels dokázal Němce zblbnout rychleji:-) Novináři a redaktoři by měli věnovat trochu pozornosti podnětům typu http://www.podnety.cz/index.php?form=ok&category1=vyhledat-podnety&uroven=6&co=dezinform&formular=2

 • Kvalitni Thor • 18. listopadu 2014

  Smutné pravdoláskové absurdní divadlo. Nepodstatné zásadním, lež pravdou, iluze realitou, orwellovština normou normálnosti, 25tiletý konflift vyvolené „humanitárně bombarďácké“ propagandy s fakty, pokračující transformace relativně bohaté průmyslové země v kolonii neofeudálně, olicharchisticky ožebračené pracovní síly (cca 60% rodin žije od výplaty k výplatě), rozkradeného státu v majetku a ve službě cizincům. Království svodoby a neomezených práv parazitů, mafií a exekutorů, oslavované jednotkami konzumu uber alles a dlužními otroky. Fašismus v hávu demokracie pro nové 4% koukolíkovské elity. 25 let prožíváme vzestup a pád Výmarské republiky v české kokotlině se stejnými režizéry, finančníky, bohem preferovaným mocenským monopolem, imperiálními kurvami v hlavních rolích, podle stejného destrukčního scénáře – a brzy se stejným kataklismatem. To vše na pozadí desintegrujícího snu banksterských elit o jednotné imperiální Evropě a NWO. – I budoucí kádry SA a SS začínaly svoji kariéru salesmanů kmocháčka Smrtky házením vajec uřvaným davem v zájmu „jediné (jejich) pravdy“. Obávám se, že červené karty v rukou dnešních aktivistů umírajícího 4. Reichu se změní v černé známky, jejich definitivní tečku ve Válce civilizací. A jak diskuze o znovuzavedení povinné vojenské presenční služby naznačuje, levného kanonenfurtu bude brzo třeba. – Na ČT Art byl 17. listopadu odvysílán pořad pro předškoláky o hrůzách předplyše. Autorům politicky korektního animovaného snímku zdaleka nevadilo, zda tříletí občánci mohou pochopit fenomén teroru STB, zadrátovaných hranic a desetitisíců zabitých při pokusu o emigraci. Takový fialový hnus politického útoku na nejmenší nepamatuji. Tohle se vrátí jako bumerang. Jako vždy.

 • krajtl • 18. listopadu 2014

  Petrpavel

  Přišli si přihřát polívčičku? Možná SPOZ. Ale např. to pódium postavilo HzPD. Jaképak přišli si přihřát polívčičku? Ti topili pod kotlem vy chytráku!

 • peter. • 18. listopadu 2014

  Posledné dni . Veľká demonštrácia proti Orbánovi v Budapešti
  Veľká demonštrácia v Belehrade proti EU
  Demonštrácia v Prahe proti Zemanovi
  48-hodinové odvolávanie Fica v parlamente SR,
  demonštrácie proti predsedovi parlamentu SR Paškovi a jeho
  následné odstúpenie pre obavy o svoju rodinu
  Akoby po arabskej jari prichádzala európska jeseň.Má to byť iba výstraha nepohodlným politikom alebo to má širšiu dimenziu.Dozvieme sa o pár dní.

 • peter. • 18. listopadu 2014

  peter. napsal
  Posledné dni .

  Len pár dní po vytvorení vlády DNR už zatkli troch ministrov.Oligarcha Achmetov sa činí.Vždy budem tvrdiť a dávať za pravdu Mozgovému,že prímerie s chuntou bola chybou,nedajbože samovraždou Novoruska.

 • fajt • 18. listopadu 2014

  i v dobách, kdy lidé byli skoro tváří v tvář k sobě , tak nedokázali druhému říci prostou pravdu a v darebáctví ho zastavit, dnes když jsou mezi nimi systémové propasti a masa užitečných sebevražedných idiotů, tak už to tuplem neudělají – zatím si hromada lidu myslí, že budou pouhými pozorovateli úpadku a smrti jedné říše – ale opak je pravdou. ..)

 • aram • 18. listopadu 2014

  Přituhuje asi všude. Sobotka dnes bude ve WDC vysvětlovat proč že se odkláníme od Havlova odkazu. Zeman si nedá pokoj a zve na 27.ledna 2015 do Prahy přestavitele čtyř vítězných mocností včetně Putina v souvislosti s výročím osvobození koncetračního tábora Osvětim. Jde o připomínku holokaustu. V ČR budou tuto akci organizovat významné židovské otganizace pravil Ovčáček. A teď babo raď. To jsem zvědavá jak se s tím PaL popasuje.

 • fajt • 18. listopadu 2014

  slabost ( aktivní nehájení si svých práv) a zbabělost ( netečnost, ignorace a odevzdanost, slepá poslušnost) v kapitalismu spolehlivě predikuje smrt. ..)

 • hudryper • 18. listopadu 2014

  lomikel napsal
  to v podstate anulovalo „lidovy“ protest proti zemanovi.

  Že „to “ proběhlo v podstatě neškodně je dílem odvahy Zemana vystavit se očekávanému pohoršení
  po jeho Hovorech z Lán a informovat všechny obyvatele Česka,jaký je český překlad PUSSY RIOT .
  Nepochybně už na návštěvě Číny se dověděl co mu chystají lidovečtí dobráci v čele s Bělobrádkem,
  Hermannem,Halíkem,Schwarzenbergem a dalšími osmi cestujícími speciálem do Londýna pod
  průhlednou záminkou „jednání s britským ministrem“,na němž zřejmě musely být přítomny zcela
  soukromé osoby ,pro jejichž cestování není vládní speciál určen. I Zemanovo náhlé rozhodnutí letět s delegací PPF a ne vládním speciálem s plánovaným „prizemljeniem“ v Ulan Batoru vysvětlil nedávno jeho kancléř bezpečnostními faktory !! Takže Miloš je společně s Orbánem aktuální
  lovnou trofejí pro loutkovodiče nejen v Čechách,ale v celé EU. Za cenu krátkodobé mravnostní
  reakce ovčanů se Zemanovi podařilo v podstatě eliminovat zástupný motiv pro manipulaci občanů
  proti jeho osobě a pracně připravený „Pražský majdan“ vyšuměl v kontaktu s policajty oddělujícími
  manipulované protizemanovce od přesvědčených podporovatelů Zemana. Jejich průvod zamířil
  směrem šipky,na které bylo napsáno : „Fašisté dál rovně do Letenské….“

 • Gatta • 18. listopadu 2014

  Tak dlouho budou poliši nepochopitelně tolerovat a trestuhodně omlouvat to házení vajíček, až místo nějakýho Áčka nebo Éčka přiletí na tribunu „F-1“ …

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Gran%C3%A1t_F-1

 • Aleš • 18. listopadu 2014

  Thor: A to jste neviděl pondělní zprávičky na dětském (k)análu veřejnobezprávní televize. Malé děti těšící se na večerníček možná už za rok zde budou sledovat transparenty, kde bude psáno, „je třeba zabít Moskaly nebo třeba jen Miloše…“ Už teď ty školou povinné se mohli dočíst mimo jiné, že Zeman učí mluvit děti sprostě. A nebo i to vámi řečené, které koresponduje s tím dětským programem, včerejšími událostmi a výplody novodobých politruků o dobách minulých, mluví za své. Útok nejen na školáky ale i na předškoláky. O mentální a charakterové úrovni rodičů těch prcků s červenými kartami a transparenty se nemá cenu ani nijak hlouběji zamýšlet.
  Nejen bojkot české televize, ale požadování trestně právní odpovědnosti za ohrožení mravní výchovy mládeže. Zkusím napsat jednomu nelhostejnému právníkovi, zda by s tím nešlo něco zrobit.

 • lomikel • 18. listopadu 2014

  gatta, vajicka – to uz se tu diskutovalo, bud vajicka ne a nbeo ano pro vsechny ( trebas ja jsme rikak ze hazet po paroubkovi je stejne jako po nekom jinem), lec doba se pohla takze vajicka jsou ok, je treba to proverit pohozem politiku z PaLu. Pri nejblizis vhodne prilezitosti.

 • Gatta • 18. listopadu 2014

  Dotyční házejí jakési předměty (co to je se ukáže vždy až po dopadu) ne na nějakého sprosťáka Zemana, ale na prezidenta republiky – to je ale úplně jiný jiný level i než nějaký politik Paroubek a spol.

  V téhle zemi funguje už snad jen velvyslanectví USA.

 • lomikel • 18. listopadu 2014

  gatta vi me nechapete/nerad paroubka :) – uz jsme za dobou kdy se diskutovalo esli vajicko ano/vajicko ne, ted je treba HAZET. Pripadne organy pak odkazat na uzus a konsensus ve veci hznei vajec na politiky – je to legitimni vyjadreni nazoru.

 • Gatta • 18. listopadu 2014

  Pravda, prezident je prezident – tedy osoba ve státě nejvýše postavená a teoreticky i nejlépe chráněná .. a pokud je toto legál, tak je to jednoznačný precedens. Možná by k tomu nebyl špatný nějaký ten judikát o netrestnosti takovéto taškařice.

  Být Putinem (prý ho Zeman pozval) tak do takovýho čechiše bordelu nepojedu ani omylem.

 • Václav Pražák • 18. listopadu 2014

  Byl jsem na Klárově, žádný mladí, lidé. V opačném, obrovském česko-ukrajinském průvodu bylo nejvíc českých studentů podle oblečeni z bohatých rodin,nedelejte si iluze. Ty tam byli dobrovolně a jak jsem se tady docetl ,oni nebudou stát na praváků.oni nás tam budou posílat!Je to smutný bohatých a mocných je minimum a dokážou takhle demonstrovat sílu. Nás chudých je většina,ale tím, ze na to směrem budem ještě chudší.

 • leho • 19. listopadu 2014

  Z článku: “ by v zemi s fungující demokracií znamenalo okamžité odvolání ředitelů civilních tajných služeb z vedoucích funkcí … „

  V zemi s fungující demokracií by podobný prasident už dávno rezignoval a ne ještě aby po takovém znemožnění lez na veřejnost. Něco takového opravdu nemá obdoby, to je možný jenom tam u vás…

 • fajt • 19. listopadu 2014

  lehovista si přišel pro své kilčo i tady – bylo ti málo od emeričanů? – doufám, že sis červenou kartičku s emerickým čipem vystavil na čestné místo do trenek, grucho. ..

  když před léty přes sto tisíc lidu protestovalo proti vládě Klause ( potažno i Zemana, páč ten ji umožnil bezprecedenční smluvní koalou ), tak to byli pro pražské povaleče a pussy pravdy a lásky svoloč a lůza, Klaus to okomentoval suše, ulice nemůže vládnout demogracii a totálně je ignoroval – takže propříště doporučuji, aby se uplacená media na lehovisty vysraly ( demogracie je nemusí a vůbec nepotřebuje) a policajti konečně konali jako v každé standardní zemi EU a NATO ( a ameriky ), ať si vezmou příklad z kolegů z Turecka, Německa, Anglie, Irska, či emerického Fergusonu. ..)

 • aram • 19. listopadu 2014

  leho napsal

  Z článku: “ by v zemi s fungující demokracií znamenalo okamžité odvolání ředitelů civilních tajných služeb z vedoucích funkcí … „

  V zemi s fungující demokracií by podobný prasident už dávno rezignoval a ne ještě aby po takovém znemožnění lez na veřejnost. Něco takového opravdu nemá obdoby, to je možný jenom tam u vás…

  Že byste nám tu fungující demokracii vysvětlil podrobněji? Copak se vám nezdá na tom, že stávající prezident byl do voleb navrhnut jednak občany a druhak získal ve druhém kole přes 2 miliony hlasů, zatím co druhý v pořadí o 500 tis. hlasů méně a navíc by navržen poslanci. Demokracii bylo učiněno dostatečně zadost. To je právě to co vadí, že to nelze zpochybnit, tak se hledají zástupné důvody a idioti zase naskakují na udici netušíc co všechno můžou vyvolat.
  To ovšem není váš případ, u vás je to zřejmě genetická výbava.