Diskuze k článku


 • Dana • 17. března 2019

  No jiste. Mne uz staci ten nazev: Globalni koalice.
  Tak to dopada, kdyz se svetove korporace pretvaruji a presentuji se jako liberalni demokrate. Potom neni divu, ze se objevi zamestnanci, hlavne z jinych zemi, kteri by si prali Spojene Staty bezbrannymi a narusiji chod firmy. Ne teda, ze bych Microsoftu zvlaste fandila, je to globalni nadnarodni korporace.
  Microsoft uz loni propustil tisice zamestnancu, myslim, ze jich ale stale ma kolem 140 tisicu. Ten pacifisticky dopis podepsalo asi 50 lidi, kapicka v mori. Byla bych ferova a protestujici zamestnance nepropustila, jen je preradila na jinou funkci. Do podnikove kantyny anebo uklizeci cety. Tam se mohou mirumilovne vyradit, aniz by se snazili kontrolovat majitele firmy. Nikdo prece nemuze nutit zamestnance, aby delali aktivitu, se kterou bytostne nesouhlasi. Ja bych taky nemohla pracovat v drubezarne a hakovat ziva kurata na pohyblivem pasu.
  Nevim, proc takovy ohlas na Microsoft, kdyz „conscientious objektor“ je znamy termin, zde pouzity v civilni oblasti.. Dle tohoto nazoru by meli byt pacifiste zasadovi a dat Microsoftu vypoved.
  Nakonec se to asi cele vyresi tim, ze Microsoft si zalozi novou sesterskou firmu, ktera nebude muset praktikovat globalistickou agendu.
  V kazdem pripade, konkurence Microsoftu je drava a vubec by nevadilo, kdyby se ke kontraktum v americke armade dostaly i jine firmy…

 • racek • 17. března 2019

  No, taky myslím, že to skončí jejich propuštěním. Nepochybuji ovšem, že ke svým protestům zvolili pracovní dobu a firemní zařízení. Znám to, taky jsem to zažil. Zrovna nedávno předávalo jakési združení neziskovek vesměs financovaných obvyklými firmami jedné takové bývalé naší zaměstnankyni ocenění a fin. odměnu za boj za lidská práva těch co ještě nedostali funkce ministrů a soudců atd. neb jim chybělo jakési směšné vzdělání či co si gádžové na ně vymýšlejí. Což neopomělo USA zmínit ve své zprávě o lidských právech, že. O právech našich pracujících a jejich pracovních podmínkách ani slovo.
  Ovšem protest těch zaměstnanců musíme brát vážně. Ono sledování lidí a jejich soukromí a názorů je opravdu hnusné a nemůže to skončit dobře. Tohle se totiž už rozjelo a nikdo to nezastaví. A zneužití se stává normou. Jenom si to ještě neuvědomujeme.
  Nicméně, Microsoft je asi už zralý, ba přezrálý k akci demonopolizace. Tohle se v USA přece umí, ne?