Diskuze k článku


 • Starý doktor • 29. dubna 2015

  Ruské veterány nepustili do Reichstagu a pokusili se je bít
  „Naši vetráni, kteří se zúčastnili výročního setkání se spojenci na Labi, byli v Berlíně a měli bohatý program. A musím říci, že všechny prohlídky a exkurze byly prostřednictvím velvyslanectví dojednány už několik měsíců předem. Ve schváleném plánu byla i návštěva Reichstagu. A potom z neznámých důvodů ochranka budovy prohlásila, že žádné informace o návštěvě ruských veteránů nemá,“ – řekl serveru Viktor, očitý svědek události v Berlíně.

  „Ale nejvíce pobuřující bylo, že v tentýž mement tam byli američtí vojáci, také veteráni, s vyznamenáními. Je – pustili. Naši veteráni se sotva dostali do autobusu (a to bylo moc dobře, že to stihli), když na náměstí přišlo asi dvacet lidí, mírně řečeno agresívně naladěných Ukrajinců. Snažili se vyvolat rvačku i s veřejnými činiteli, i s Němci, kteří měli georgijevské stužky nebo ruské vlajky,“ – vyprávěl.
  Když nás tam nechcete pustit na exkurzi, můžeme přijít do Reichstagu i jinak. Tak, jak to udělali tito naši dědové v roce 1945. A žádní vaši policajti nás nezastaví. Dnes jste plivli do obličeje vašim skutečným osvoboditelům. Těm, kdo vás, Němce, zbavili Hitlera. Těm, kdo zničili fašizmus, který mohl vzniknout jen u vás, z vašeho sklonu k metodickému a klidnému plnění rozkazů pánů. Nezapomeneme to. Jako nezapomeneme i vaši nechuť vpustit do Říšského sněmu ty, kdo jsou ve skutečnosti v právu. Tam je každá cihla nasáklá krví a potem těchto lidí, kteří, nehledě na věk, si velmi dobře pamatují, jak po tisících poráželi vycvičenou nacistickou hordu a ne nějaké všelijaké radikály.

 • Starý doktor • 29. dubna 2015

  Takže, až vás Rusové znova osvobodí od dnešního područí (a takový den určitě přijde, veškerý pohyb k tomu směřuje), v novém Norimberském procesu zazní i tato epizoda. A pokud někdo zvedne uprostřed Berlína další zeď, to už my nebudeme pospíchat pomoci vám ji znova bořit.

  Ne ze zášti, ale proto, že vy, Němci, jste stále nepochopili, co to je svoboda a odpovědnost. Vám je tak nepříjemné žít tuto svobodu, že jste si při první příležitosti našli nového pána, kterému radostně, s výrazem prostoupeným severským chladem lížete boty.

  To si také budeme napříště pamatovat.

  Zdroj: http://slu4ai.ru/rossijskix-veteranov-ne-pustili-v-rejxstag-i-pytalis-izbit/
  Celý článek: http://www.nwoo.org/2015/04/29/ruske-veterany-nepustili-do-reichstagu-a-pokusili-se-je-bit/

 • Martin (už bez taky m) • 29. dubna 2015

  Jak že se to říká o toho „Letohrádku…“?
  I kdyby zůstal jen jeden…
  Ale takových je více…

 • fajt • 29. dubna 2015

  Starý doktor napsal

  Takže, až vás Rusové znova osvobodí od dnešního područí (a takový den určitě přijde, veškerý pohyb k tomu směřuje), v novém Norimberském procesu zazní i tato epizoda. A pokud někdo zvedne uprostřed Berlína další zeď, to už my nebudeme pospíchat pomoci vám ji znova bořit.

  Ne ze zášti, ale proto, že vy, Němci, jste stále nepochopili, co to je svoboda a odpovědnost. Vám je tak nepříjemné žít tuto svobodu, že jste si při první příležitosti našli nového pána, kterému radostně, s výrazem prostoupeným severským chladem lížete boty.

  To si také budeme napříště pamatovat.

  Zdroj: http://slu4ai.ru/rossijskix-veteranov-ne-pustili-v-rejxstag-i-pytalis-izbit/
  Celý článek:http://www.nwoo.org/2015/04/29/ruske-veterany-nepustili-do-reichstagu-a-pokusili-se-je-bit/

  už jenom očekávám oficiální prohlášení americké vlády ( třebas při výročí porážky fašismu), že druhá světová válka byla způsobena nedemokratickou činností ( i pouhou existenci) sovětského svazu a že obětí tohoto konfliktu bylo i hitlerovské fašistické Německo a jediným výhradním viníkem válečného běsnění byl sovětský svaz – to by spojeným státum úplně uvolnilo ruce ( už by nemuseli svá špatná, nedemokratická a agresivní rozhodnutí vuči Rusku vůbec zdůvodňovat) a Evropě by vznikla nová ( totální) válečná povinnost, vypořádat se zlým a nebezpečným sousedem na východě ( korporátní propaganda by si už dala pořádně záležet, aby tuhle pravdu a následnou povinnost k válce důsledně a bez pardonů, tedy nepřípustných pochybností do evropských hlav narvala) . ..

 • Béda • 29. dubna 2015

  Jeden z mála osvícených amerických miliardářů píše: http://www.novarepublika.cz/2015/04/americky-miliardar-nerizeny.html

  „…Problémem je, že se naše nerovnost vyšplhala do katastrofální úrovně a každým dnem se zhoršuje. Naše země se rychle stává méně kapitalistickou a více feudální společností. Pokud dramaticky nezměníme politiku, střední třída úplně zmizí a my se vrátíme do Francie pozdního 18. století. Těsně před revoluci… Pokud neuděláme nic proto, abychom zvrátili alarmující nerovnováhu v této ekonomice, přijdou na nás vidle. Žádná společnost nedokáže ustát nerovnost rostoucí takovým způsobem. Popravdě, historie nezná žádný příklad, kdy se takovým způsobem hromadily peníze, a revoluce nepřišla. Ukažte mi vysoce nerovnou společnost, a já vám ukážu policejní stát… nebo povstání. Jiný konec to nemá, jedinou otázku zůstává, kdy nastane…Základní zákon kapitalismu musí znít takto: Mají-li pracovníci více peněz, podniky mají více zákazníků. To činí střední třídu spotřebitelů, ne bohaté byznysmeny, jako jsme my, opravdovými tvůrci pracovních míst. Znamená to, že prosperující střední třída je zdrojem americké prosperity, není jejím důsledkem. Střední třída vytváří bohaté lidi, ne naopak…19. června 2013 Bloomberg publikoval článek, který jsem nazval “The Capitalist’s Case for a $15 Minimum Wage.” Forbes jej vystavil jako „Skoro šílený návrh Nicka Hanauera“, a přesto už několik týdnů po zveřejnění se podařilo mému příteli avid Rolfovi, organizátorovi SEIU, přimět pracovníky fast-foodu jít do stávky, aby se jim zvýšila mzda na 15 dolarů. O necelý rok později město Seattle schválilo minimální mzdu 15 dolarů, Jen 350 dní po publikaci mého článku starosta Seattlu Ed Murray podepsal tuto právní vyhlášku. Jak se to mohlo stát, ptáte se?

 • Béda • 29. dubna 2015

  pokračování: Stalo se to proto, že jsme lidem připomněli, že jsou oni zdrojem růstu a prosperity, ne my bohatí. Připomněli jsme jim, že pokud dostanou pracovníci více peněz, podniky mají více zákazníků, a tedy potřebují více zaměstnanců. Připomněli jsme jim, že pokud podniky vyplácí zaměstnancům mzdy, se kterými se dá normálně žít, namísto platů na hranici chudoby, daňoví poplatníci nemusí platit rozdíl. Když jsme skončili, 74 procent potenciálních voličů ze Seattlu se v nedávném průzkumu shodlo, že minimální mzda 15 dolarů je skvělý nápad.Standardní odpovědí v diskusi o minimální mzdě od republikánů, jejich obchodních příznivců i od mnoha demokratů je to, že zvyšování minimální mzdy znamená úbytek pracovních míst. Podniky budou nuceny propouštět zaměstnance. Tento argument odráží ortodoxní ekonomii, o níž se většina lidí učí ve škole.
  Během posledních tří dekád rostly odměny obchodních ředitelů 127 krát rychleji, než tomu bylo u zaměstnanců. Od roku 1950 se rozdíl mezd CEO a pracovníka zvýšil o 1000 procent, a to není překlep. Generální ředitelé dříve vydělávali 30násobek průměrné mzdy; Nyní se válí v 500násobku. Přesto, jak vím, žádná firma neodstranila své vedoucí manažery, neposlala je do Číny ani je nenahradila stroji. Místo toho dnes máme více generálních ředitelů a vedoucích pracovníků, než kdy předtím. To samé platí i pro finanční služby a technologie. Tito lidé vydělávají celé násobky průměrné mzdy, ale jejich počet vzrostl.

  Problém nás byznysmenů spočívá v tom, že máme rádi své zákazníky bohaté a zaměstnance chudé…Dvě města v zemi s nejvyšší mírou růstu počtu pracovních míst v malých a středních podnicích jsou San Francisco a Seattle. Hádejte, která města mají nejvyšší minimální mzdu? San Francisco a Seattle…atd.

 • Béda • 29. dubna 2015

  pokračování 2: „…Dává to smysl, když se o tom zamyslíte: Pokud pracovník vydělá 7,25 dolarů za hodinu, což je nyní národní minimální mzda, jaká část příjmů této osoby si myslíte, že skončí v pokladnách místních malých a středních podniků? Skoro žádná. Tato osoba platí nájemné, v ideálním případě jde ven a koupí si potraviny v Safeway. Ale nebude jíst v restauracích. Nebude se procházet v novém oblečení ani kupovat květiny na Den matek…Wal-Mart je v naší zemi největším zaměstnavatelem s cca 1,4 milionem zaměstnanců a více než 25 miliardami dolarů zisku před zdaněním. Tak proč se stali zaměstnanci Wal-Martu největší skupinou příjemců Medicaid v mnoha státech? Wal-Mart by, řekněme, zaplatil každému z jeho 1 milionu nejhůře placených pracovníků navíc 10.000 dolarů ročně, čímž by je vymanil z chudoby a umožnil jim, aby mohli ve Wal-Martu také pořádně nakupovat. Nejenom, že by to všem ušetřilo na potravinových lístcích, Medicaidu a finanční pomoci, která je v současné době nutná, ale Wal-Mart by stále vydělával více než 15 000 000 000 dolarů před zdaněním za rok. Wal-Mart nebude (a ani by neměl), dobrovolně platit své zaměstnance lépe než konkurence. Abychom vybudovali ekonomiku, která pracuje pro blaho všech, měli bychom přinutit všechny vyplácet mzdy, se kterými je možné decentně žít, ne je jenom slušně poprosit.

  My bohatí lidé jsme přesvědčili společnost, a dokonce i sami sebe, že jsme hlavními tvůrci pracovních míst, což zdaleka není pravda. Nikdy nemůže existovat dostatek super-bohatých Američanů, aby se stali hnací silou velké ekonomiky. Já vydělávám asi 1000krát více, než průměrný Američan, ale nenakupuji tisíckrát více věcí. Moje rodina si v posledních letech pořídila tři auta, ne 3000…

 • Béda • 29. dubna 2015

  Ještě poslední myšlenka a budu končit s copy a paste: „Takže zapomeňte na všechny ty kecy o tom, jak je Amerika skvělá kvůli lidem, jako jsem já nebo Steve Jobs. Znáte pravdu, i když si ji nechcete přiznat: Kdyby se každý z nás narodil v Kongu nebo v Somálsku, byli bychom jen nějací bosí chlapi prodávající ovoce na periferii zaprášené silnice. To neznamená, že Somálsko a Kongo nemají dobré podnikatele, ale jen fakt, že ti nejlepší jsou tam nuceni prodávat na kraji silnice, protože jen to si mohou tamní zákazníci dovolit…“

 • peter. • 29. dubna 2015

  Toto je celkom isto významnejšia herecká osobnosť ako Magda Vašáryová alebo p.Eva Holubová.A vidieť to aj na rozdielnych názoroch uvedených dám a A.Banderasa :
  http://img-fotki.yandex.ru/get/9811/196421523.18/0_eaddf_7cdafbbb_L.jpg