Diskuze k článku


 • Petrpavel • 25. listopadu 2017

  Vzal jste za to zodpovědně. Kdyby neplatilo „sliby se slibují, blázni se radují“ byl by mou dvojkou Hynek, slibuje podobné jako plní Zeman. Ten neslibuje, leč plní mé představy, takže jednička je pro mě zřejmá.

 • racek • 26. listopadu 2017

  Já se modlím za dalších 5 let Zemana, Snad se mezi tím najde vhodný a přijatelný nástupce. Řadu jich už vidím, i když nekandidují. Třeba předseda sněmovny, i když je od Babiše.

 • Martin (už bez taky m) • 28. listopadu 2017

  Prezidentský úřad je jedním z dosud přežívajících zbytků iluze samostatnosti a státnosti. Je-li prezidentem alespoň trochu chlap (což se MZ upřít nedá), pak ale jeho zbývající kompetence v rukou nějakého „premiéra“ či člena vedení Sněmovny či prasečího chlívku zvaného „Senát“ – to by mne omývali už asi marně…
  Sám za sebe s řadou jeho výroků nesouhlasím, ale jde o bezesporu inteligentního člověka a endemický relikt z dob vlastenců. S ohledem na určitou zkušenost s jeho počínání ve Sněmovně v době jeho premiérství a „vlády sebevrahů“ mám jasno- zvolím byť se s křípáním zubů jej. Jako hlavní plus u něj vidím jeho postoj k RF a Číně, zájem o obyčejný život snad i prostých lidí. Byť jeho kidy k průměrné mzdě a placeným lůžkům v nemocnicích či dehonestace všeho souvisejícího s ochranou ŽP a přírody bez rozlišování rozhodně nemusím… Jinak jde většinou o postoje realisty a rozumného „tradicionalisty“ který snad ještě i ví co je to diskuse.
  Naproti tomu Toskánského sráče, vexláckého „hráče“, ani pochybná amorfní individua vynořivší se z diluviálních oblastí nečeské poblitiky nechci!!
  Jestli má Horáček i nějaké VLASTNÍ peníze pochybuji. Kdykoliv musím projít kolem nějakých „úžasných výsledků 28 let kapitalističeskogo chozjajstva“ ničících lidské osudy i celé rodiny LEGALIZOVANÝM PRANÍM ŠPINAVÝCH PENĚZ v stovkách ba tisících heren zaplnivších místa zkrachovalých podniků a živností je mi zle. Arogance, naprostá nelidskost, bezohlednost a houfy zdrogovaných zoufalců tvoří vpravdě „Pretoriánskou gardu“ zločinných poblitiků a la Kraďousek, Klaus, etc. V podstatě jde o naši obdobu „batalionů typu Azov“ „aktivně působících“ proti lidem a normálnímu životu. Jde o buňky zdaleka ne spícího pekla – přímo v ulicích mezi lidmi. A o jejich pozitivním“ vlivu – nejen na mládež nepochybuji.