Diskuze k článku


 • zedd II. • 15. ledna 2019

  Ještě je třeba řádně zapracovat na husitské revoluci. Sociální a národnostní pohledy sice již byly náležitě upraveny (rozuměj vypuštěny), nicméně náboženský aspekt je stále poněkud matoucí. Rýpavější dušičky by si mohly domyslet, že Hus měl nakonec pravdu. Nedej Bože aby si dělaly paralelu mezi tehdejší Evropskou komisí se sídlem v Římě (Avignonem a Kostnicí) a tou současnou z Bruselu.

  S tím Husem je vůbec problém. Navrhuju postupně vytlačit a nahradit Janem Sarkanderem.

  Slogan kážou vodu a pijí víno by měl být uveden na pravou míru jako nemístně zjednodušující, případně rovnou označen za propagandu či hate speach.

 • idiotronic • 15. ledna 2019

  K vyřazení z dějin:

  Otto Wichterle
  (ne proto, že v dětství spadl do hnojnice a ošetřující lékař mu předpověděl rok života, čímž se spletl asi o 80 let, ale pro sympatie k SSSR, ke kterým se přiznal po převratu, kdy už to taky mohl v zájmu demokracie zatlouct)

  František Kriegel , kde narození ve Lvově, činnost ve Španělsku a na Kubě nepotřebuje další komentář.

  Dmitrij Ivanovič Mendělejev , zejména pro jeho kritický postoj k carskému režimu, kdy na protest proti zatčení jeho studentů řádnými bezpečnostními orgány státu zrádně odstoupil z profesury. Podezřelé jsou i některé prvky, např Sm (samarium), pojmenované po jakémsi Samarském, jehož bezpečnostní prověrka není dosud uzavřena.

 • idiotronic • 15. ledna 2019

  K vyřazení z dějin- dodatek:

  Ivan Mládek
  Na sklonku roku 1968 zpíval píseň Kaťuša ruskému obecenstvu,které se při ní dojímalo. Stalo se tak v Paříži v podniku, jehož jméno pachatel nezveřejnil (bylo zjištěno, že Olympia to nebyla). Polehčující okolností je pouze to, že se jednalo o bílou emigraci a že (teoreticky) mezi diváky tehdy mohl být i sám Kerenskij.
  Pramen: Mládek: Banjo Band Story

 • Admirál • 15. ledna 2019

  To nikoho nenapadne otázka, zda je tajná služba má v demokratickém státě určovat obsah školních osnov?

 • zedd II. • 15. ledna 2019

  Admirál napsal

  To nikoho nenapadne otázka, zda je tajná služba má v demokratickém státě určovat obsah školních osnov?

  V době hybridní války je to její povinost!

  Ještě mě napadl Dostojevskij: Bratři Karamazovi. Zcela nepřípustná kritika carského zřízení a feudalismu. Ostatně i s Tolstým to byl jistě kryptobolševik. Nebo aspoň protobolševik. V každém případě jsou to Rusové, takže fuj.

  Zhruba před rokem jsem narazil na případ nějaké školské rady kdesi v USA, kde se rozhodli vyřadit Jako zabít ptáčka z povinné četby, protože užívá slovo negr. Vedl jsem na to téma diskusi s obhájci tohoto kroku a ti argumentovali, že rasismus je přece pryč a negr by ho tak nějak vracel zpět.

 • idiotronic • 15. ledna 2019

  Vypadává text, proto stgručně -dějepis z popřevratové doby byl vyřazen rok dva po zaokupení knih školou do šrotu (na to se dohlíželo), někdo to na škole nařídil.Nikdo se k tomu nezná. Sešrotovaly se odborné časopisy, sešrotovaly se knihy s obecnou platností a v regálech teď straší publikace typu ,,Co je nového ve Windows 98″. Vzhledem k vysoké původní pořizovací ceně si je nikdo netroufne vyřadit.
  Veřejná knihovna vyřazuje jak popřevratového Hanzelku a Zikmunda, tak Babičku Boženy Němcové, kterou přijdou školáci hledat jako povinnou. V 90. létech byla též bez náhrady zrušena Hlavní technická knihovna Škoda u 4. brány.To jsou praktické kroky k přepsání dějin. Marie Heimann už napsala dějiny Československa.

 • zedd II. • 15. ledna 2019

  Asi nejjednoduší by bylo, aby BISka s ÚSTRkem sepsala jakousi svodku „Jak to skutečně bylo“ a dějepis jako předmět se úplně zrušil. Ostatně pan ministr indoktrinace to chce realizovat přes RVP, které nějak smysluplně fungují jen na pár procentech škol. Většinou se jede dál podle (10 let?) starých osnov. Pokud kantor nenarazí na ředitele/kolegy, ozvou se nespokojení rodiče.

  Suma sumárum se tu bavíme o něčem, co nebude mít vůbec žádný praktický dopad.

 • Aleš • 15. ledna 2019

  idiotronic napsal

  K vyřazení z dějin:

  Otto Wichterle
  (ne proto, že vdětství spadl dohnojnicea ošetřující lékař mu předpověděl rok života, čímž se spletl asi o 80let, ale pro sympatie k SSSR, ke kterým se přiznal po převratu, kdy už to taky mohl v zájmudemokracie zatlouct)

  FrantišekKriegel, kdenarození ve Lvově, činnost ve Španělsku a na Kubě nepotřebuje dalšíkomentář.

  DmitrijIvanovič Mendělejev, zejména pro jeho kritický postojk carskému režimu, kdyna protest proti zatčení jeho studentů řádnými bezpečnostními orgány státu zrádně odstoupil z profesury.Podezřelé jsou i některé prvky, např Sm (samarium), pojmenovanépojakémsiSamarském, jehož bezpečnostní prověrka není dosud uzavřena.

  Mě učila manželka Wichterleho (loni oslavila 100 let) anglický jazyk na gymnáziu. V rámci šíření euroatlantických hodnot by měli naši čučkaři navrhnout vyškrnout tento jazyk podvratných rusofilních živlů ze školních osnov. A Klausovi mladšímu politicky vysvětlit, jaké je to jediné správné myšlení ovčansko demokraturnické… Všim jsem si pěkného tweetu našeho dvorního čtveráčka směr k čučkařům. A jak jsem postřehl na jedné diskusi jiného webu. Jó Koudelka – STS Chvojkovice – Brod, asi slušnej oddíl.

 • Bety • 16. ledna 2019

  Nedivila bych se, kdyby ten dějepis zcela ze školních osnov vyškrtli a místo
  něho zavedli např. povinnou náboženskou výuku s tím, jakou osvětu a pokrok
  k nám, nevděčné podřadné rase, katoličtí kněží přinesli. Že se přitom používala
  hlavně metoda „ohněm a mečem“ je nepodstatné, bylo to jen pro naše dobro.

 • Punta • 16. ledna 2019

  Tak celé to pozdvižení týkající se dějepisu by byla jedna velká legrace, kdyby to ovšem nebylo z kategorie věcí při nichž vám mrzne úsměv ve tváři. Já si samozřejmě přeju aby bezpečnostní služby mé země dobře fungovaly a plnily to co plnit mají. Nejlépe stylem, padni komu padni. Samozřejmě i chápu, že různá přátelství a momentální směry větrů v tom určitě budou hrát svoji roli. Může se mně to líbit nebo nemusí, ale ono to tak vždycky bylo a bude. Jen doufám, že máme v těch našich službách ještě nějaké skryté patro, které je našim zrakům skryto. Pokud ne, tak to bych asi začal dávat na modlení. No a pokud jde o ten dějepis, dost dobře nechápu rozhořčení většiny zdejších diskutujících. V dobách před rokem 89 se praktikovalo něco nemlich stejného, pouze s opačným znaménkem. On to dělá každý režim, bez vyjímky. Dneska částečně jinými způsoby, vzhledem k způsobům komunikace a částečně úplně stejně vzhledem k omezenosti, pohodlnosti a úplatnosti „tvůrců“ a omezenosti, pohodlnosti a lhostejnosti části „příjemců“. Faktem ovšem je, že pokud bych před 30 lety projevil svoji nelibost nad způsobem výuky dějepisu, jednak by o tom téměř nikdo nevěděl, jednak bych se trošku „historicky“ a malinko občansky znemožnil ( a do dnešních dnů bych dostával dividendy :). Dnes bych asi mohl, s trochou chytrosti a kreativity, rozjet na sociálních sítích kampaň, která by možná mohla být i částečně úspěšná, kdyby to ovšem mělo nějaký smysl. A ti, kteří cítí velké rozhořčení, mohli by třeba požádat svého poslance aby interpeloval pana ministra školství.

 • Martin (už bez taky m) • 16. ledna 2019

  Tehdy se zamlčovalo- ale zdaleka tolik nelhalo.
  Ve školách jsem coby žák jak na ZŠ tak Gymnáziu mohl libovolně hovořit o vyčtených- z i tehdy dosažitelných knih- v referátech k Dějepisu či v „Společensko-vědním semináři“ běžně o boji našich letců v Británii, o bitvách v Pacifiku (např. Midway). Nikdo mi dokonce ani nebránil popisovat bombardování Kaddáfího Libye US letectvem – přičemž jsem tehdy (z neznalosti- jaký paradox…) kritizoval Kaddáfího (který vyhlásil celou Velkou Syrtu za jejich zónu zájmů)…
  To co se děje dnes není totéž s „opačným znaménkem““- jde o cílené lhaní ve smyslu rozeštvat a oblbnout.
  Zatímco tehdy mi nikdo nebránil mluvit, psát o např. námořní válce v II světové, o invazi do Normandie (zde například knihy M. Hubáčka či D. Howartha tvořily a dodnes patří ke špičce), nyní jsou vychvalování sudeťáci pomáhavší rozbíjet republiku, SS jednotky, a jsou oslavováni bezmála jako hrdinové a o podílu SSSR se cíleně lže…
  Na rozdíl od tehdejší doby nejen že se žákům rozhled nezvětšuje, ale naopak.
  Jak můžeme platit z veřejných prostředků takové srač.ky jako Evropské hLodnoty a poskytovat jim „veřejný prostor“…
  Tehdejší „Obrana lidu“ nikdy nedosahovala ubohosti, špinavosti a cílené psychomanipulativní roviny jako např. dnes „televize Seznam“, iděsu. Není to o tom že si „lidé mohou vybrat“- jde o cílenou, promyšlenou manipulaci a DEMAGOGII. K tomu aby se i dnešní mládež stala ukázněnými „lidskýmiz droji“ určenými k vyčerpání a námezdní práci pro otrokářské 1% a jejich posluhy směřují mílovými kroky.
  Nejde o „opěvování sovětů“ – jde o LHANÍ O VLASTENCÍCH VE VLASTNÍM NÁRODĚ, o ZLEHČOVÁNÍ HRŮZ VÁLKY- zejména té II. světové je SYSTEMATICKY ZAMLČOVÁNO, že ze strany Německa (i Japonska) ŠLO O VÁLKU VYHLAZOVACÍ…
  Nejen „zamlčují“- CÍLENĚ, „u“VĚDOMĚ“le“ LŽOU!!

 • Botičky od Diora • 16. ledna 2019

  Prezident prý označením “čučkaři” podrývá autoritu BIS. BIS má jasně vymezenou působnost A ROZHODNĚ nemá mandát pro ovlivňování učebních osnov nebo ovlivňování veřejné soutěže útoky na výrobce HW o jejichž rizikovosti nemá žádné důkazy. Spolu s Navrátilem a hlupáky v bezpečnostním výboru zadělali na arbitráž proti ČR, která může daňové poplatníky stát desítky miliard. Bohužel je skutečností, že míra prolobbování NUKIB nebo BIS je už sama o sobě bezpečnostní hrozbou a měl by ji někdo začít řešit. Dokud je ještě čas. Díky stavu našich zpravodajských služeb nemá prezident co podrývat. To již udělali poskoci Koudelka s Navrátilem.
  BIS- Bezprecedentní Imbecilní Služba
  BIS- Bolševická Informační Služba

 • Martin (už bez taky m) • 16. ledna 2019

  CÍLENÉ PŘEPISOVÁNÍ DĚJIN je prostředkem a nástrojem ničení hrdosti národa, nástrojem k ohlupování, rozeštvávání jakékoliv potenciální jednoty lidí. Není divu: dnes nám vládnou slouhové jednoprocentních korporací a jejich poskoci, ti národ nepotřebují, ani funkční stát. O demokracii. „res-publica“ či svobodách jenom LŽOU.
  Jediná svoboda kterou dnes člověk má je svoboda zemřít na ulici,
  jakýkoliv i jen pokus o přiblížeí se ke spravedlnosti a cti je dehonestován a zesm욡ován jako „nepodstatný“ a „prakticky“ „zbytečný“…
  Při dnešních možnostech a době která uběhla, „postupnému povolování šroubů“ ohledně svinstev fašistických a militaristických režimů to již není možné nevidět.
  Proto nazývat podobné PRASÁRNY „legráckami“ může jen „tichý společník“ dnešního „systému“ – systému požírání LIDSKOSTI člověka „nekonečně názorově variabilním“ liberálním HOVADEM!
  Waldemar Matuška – Krysař
  https://www.youtube.com/watch?v=z0qxP46dDlA

 • Martin (už bez taky m) • 16. ledna 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=hliOswR_nNE

 • Bety • 16. ledna 2019

  Punta napsal
  V dobách před rokem 89 se praktikovalo něco nemlich stejného, pouze s opačným znaménkem. On to dělá každý režim, bez vyjímky. Dneska částečně jinými způsoby, vzhledem k způsobům komu

  On je značný rozdíl mezi akcentováním něčeho a přebarvením bílé na černou.
  Pokud vám nevadí, že z našich dětí chtějí vychovávat další „svidomé“, ovšem
  s tím, že se budou hanbit za svou národnost a staletou snahu o její zachování
  považovat za nebetyčný omyl… do plánované multikulti (a konečně sjednocené
  pod jedním velením) Evropy to ovšem zapadá dokonale.

 • idiotronic • 16. ledna 2019

  http://www.sputnik.cz

 • Botičky od Diora • 16. ledna 2019

  Tzv. liberalismus coby označení pro novodobou ideologii (jakási new-internacionála) je poměrně nepřesné označení reality. Podobně jako u termínů svoboda a demokracie. Správně bychom měli mluvit o selektivním liberalismu, svobodě či demokracii, kde se lid dělí na jakési novodobé patricije (elity) a většinové plebejce s omezenými právy cokoliv ovlivnit. Je svoboda, která končí tam, kde začíná svoboda vyvolených. Demokracie platí jen pro vyvolený lid. Ti dole v potravinovém řetězci jsou odstaveni na vedlejší kolej. Jsou jednoduše vytěsnění. Personálně, mocensky. Vytěsněni z klíčových pozic politiky, médií, kultury apod. křivými lidmi bez svědomí či intelektu popř. lidmi kombinujícími obě vlastnosti. Skutečnou realitu odkrývá pokrytectví těchto osob. V tomto konkrétním případě o němž mluvíte vadí panslovanství. Pocit, že náležíme ke Slovanům je špatný. Přitom pocit příslušnosti k Romům, Židům či židům, Muslimům, různým pohlavím a sexuálním orientacím je kosher. Tyto menšiny jsou naopak protěžovány. Ale Slovanství vadí. Je třeba jej vymazat!

 • zedd II. • 16. ledna 2019

  Botičky od Diora napsal

  Prezident prý označením “čučkaři” podrývá autoritu BIS. BIS má jasně vymezenou působnost A ROZHODNĚ nemá mandát pro ovlivňování učebních osnov nebo ovlivňování veřejné soutěže útoky na výrobce HW o jejichž rizikovosti nemá žádné důkazy. Spolu s Navrátilem a hlupáky v bezpečnostním výboru zadělali na arbitráž proti ČR, která může daňové poplatníky stát desítky miliard. Bohužel je skutečností, že míra prolobbování NUKIB nebo BIS je už sama o sobě bezpečnostní hrozbou a měl by ji někdo začít řešit. Dokud je ještě čas. Díky stavu našich zpravodajských služeb nemá prezident co podrývat. To již udělali poskoci Koudelka s Navrátilem.
  BIS- Bezprecedentní Imbecilní Služba
  BIS- Bolševická Informační Služba

  K Huawei: Nejde o telefony, jak je u nás debata zjednodušována, ale o síťovou infrastrukturu. Tam jsem si v podstatě jistý, že maj škatule od Číňáků jeden dva backdoory. Nicméně to samé platí i pro výrobky západních firem od Intelu po Cisco. US čučkaři (kouzelné a trefné) jsou prostě znepokojeni faktem, že součástí naší infrastruktury nejsou jejich backdoory.

  Pokud chceme mít bezpečný HW, musíme jít cestou OpenSource. Korporáti se vždycky nechaj uplatit, pokud nejsou od začátku součástí plánu jako Facebook nebo Google.

 • senil666 • 17. ledna 2019

  Totalita teď přichází ze západu a EU. EU přichází k tvrdé akci a bude cenzurovat sociální sítě. Svoji úlohu v tom hraje i naše Jourová. Je mi z toho nablití.

  http://www.epshark.cz/clanek/1088/eu-cenzura-internetu

 • Punta • 17. ledna 2019

  Bety napsal
  On je značný rozdíl mezi akcentováním něčeho a přebarvením bílé na černou.
  Pokud vám nevadí, že z našich dětí chtějí vychovávat další „svidomé“, ovšem
  s tím, že se budou hanbit za svou národnost a staletou snahu o její zachování
  považovat za nebetyčný omyl… do plánované multikulti (a konečně sjednocené
  pod jedním velením) Evropy to ovšem zapadá dokonale.

  To mně vadí velmi. Ještě více mně ale vadí, že tu máme dvě viditelné a slyšitelné party, které se předvádějí na téma: východ, západ, plus a mínus. S využitím absolutní hodnoty je to stejně jedno, plus nebo mínus. Ale jsem s tím smířen neboť to tak vždy bylo a určitě i ještě dlouho bude. My lidé včerejška „pláčeme“ stejně srceryvně, jako plakali lidé dneška, v době, kdy byli vlastně lidmi včerejška oni samotní. Taková spirála s mírným převýšení! My, lidé (posledního) včerejška to ale máme jednodušší než včerejší kolegové z doby mistra Jeronýma, knihkupce Krameria nebo rudé záře nad Kladnem. Máme moderní způsoby komunikace a tak je probůh využívejme. Navíc, prozatím nás ještě nikdo neupaluje (tedy v našich končinách). Pišme, diskutujme tam kde to jde, a podávejme svědectví o naší době a našem pohledu na minulost i současnost. Dělejme to ovšem způsobem slušným, pochopitelným a přijatelným. A nevyčítejme druhým jejich ideologické brýle, když ty naše máme pořád naraženy na nose. A vykašleme se na psaní článků a příspěvků do diskusí způsobem přijatelným jen naší ideologické, věkové, stranické či jiné bublině. A nešilme z toho, že výsledky už asi neuvidíme.

 • Irena • 17. ledna 2019

  Dvě skupiny východ versus západ? No jestli ono to nebude kvůli tomu, že západ vede s východem válku. To je totiž potom nutné si vybrat stranu. Někdo to udělá, někdo ne a dál si lebedí v tom bahně, ve kterém jsme teď uvázli. Někomu se z toho bahna chce vylézt a někomu ne. Blbé je, že je to takříkajíc jeden za všechny a všichni za jednoho. Buď z něho vylezeme všichni, nebo nikdo.

 • idiotronic • 17. ledna 2019

  Irena napsal
  To je totiž potom nutné si vybrat stranu. Někdo to udělá, někdo ne a dál si lebedí v tom bahně, ve kterém jsme teď

  To bahno je projevem vnitřního konfliktu. Některé názory jsou placené a zdají se proto důležitější , znějí hlasitěji.
  Ale i za Protektorátu byla v Plzni Dobrovského ulice, ačkoliv to byl Dobrovský, kdo zavedl do češtiny několik výrazů, převzatých z ruštiny (vzduch). Že ji nakonec přeci přejmenovali na třídu Vítězství a že to stihli zrovna v době Stalingradu, to už je ironie dějin. Dnes se jmenuje Americká a má už čtvrtý pomník armádě USA. (První odstraněn v 50. létech, obnoven 1990, 2016 hrozil zřícením, takže nahrazen provizoriem, a provizorium nahrazeno dalším pomníkem, snad ze zahraničního kamene, aby se znova nezačal rozpadat).
  Toho Dobrovského pochopitelně nelze zapřít. Ale lze prznit jazyk volným zaměňováním pojmů
  Amerika – USA, kontrola- řízení – ovládání, technika – technologie , které jsou náhodně mixovány , ačkoli do češtiny přišly přes francouzštinu a němčinu s odlišnými významy. Pokračuje to politickou korektností.

 • PPK • 17. ledna 2019

  Irena napsal
  No jestli ono to nebude kvůli tomu, že západ vede s východem válku.

  Ano, vede a má to opožděnou logiku euroatlantických „stratégů“. Důvod je totiž podle mého v nyní tak překvapivé a mohutné síle armády Ruska. Armády, která povstala jak Fénix z jelcinovského popela morálního a velitelského rozkladu.
  A jak to ten gosudar Putin vlastně zařídil? Samozřejmě především dobře utajil bankovní zafinancování toho úkolu. No a potom jednoduše najmenoval na velitelský kádrový úklid civilního občanského manažera Serďjukova s minulostí obchodníka s nábytkem, přičemž vlastní hlubokou odbornou reformu a dozbrojení vojsk provedl v režimu nejpřísnějšího utajení ten nejschopnější soudobý velitel Ruska – Šojgu. A provedl to s prezidentem udělenými nejvyššími pravomocemi pod hlavičkou ministra pro „mimořádné situace“. A provedl to Američanům před nosem, aniž by si ti to stihli zavčas uvědomit.
  No a proto pak najednou nastala ta propagandisticko ideologická rusofobní hysterie. Putin a Šojgu totiž svým americkým konkurentům zkrátka pěkně vypálili rybník. A nutno přiznat, že i pár ruských vlastenců na tenhle špek, třebas v dobré víře, občas také naskočilo. Anebo … že by věděli a tím pomohli k ještě větší kouřové cloně téhle Putinovy elegantní vojenské klamavé finty?

 • Bety • 17. ledna 2019

  Ireno, moc pěkné.
  Diskutujme tam kde to jde? No Punto, tohle Overtonovo okno se už otevírá hezky dlouho- nebo jinak – žába už je skoro uvařená, a napadá mě, jestli tohle ostré
  píchnutí s přepólováním nejen II. světové není takové zkoušení vidličkou, jestli
  už se dají ta žabí stehýnka sežrat.

 • Punta • 17. ledna 2019

  Bety napsal

  Ireno, moc pěkné.
  Diskutujmetam kde to jde? No Punto, tohle Overtonovo okno se už otevírá hezky dlouho- nebo jinak – žába už je skoro uvařená, a napadá mě, jestli tohle ostré
  píchnutí s přepólováním nejen II. světové není takové zkoušení vidličkou, jestli
  už se dají ta žabí stehýnka sežrat.

  No ta válka a jiné války se vedou co paměť pamatuje. My máme všichni malý problém. Jsme lidé a délka našeho života nás nutí se na dějiny dívat očima krátce žijícího organismu a momentálního prožitku. A ač s s Pjakinem v mnohém nesouhlasím a Putina (a Rusko) rozhodně nepovažuji za jedinou kladnou postavu všehomíra (tak jako většina ze zdejších návštěvníků :)), když mluví o tzv. informačním poli, pak mu tleskám. A o tom jsem ve svém komentu psal. Vy Bety o to přepólování taky přece nestojíte?

 • Martin (už bez taky m) • 18. ledna 2019

  Taky jedna, která by se nad svou „východní ideologizací“ případně nad svým „přepólováním“ měla zamyslet…
  https://www.youtube.com/watch?v=rYO4ap76gEs
  Vždy když se i nepřímo dostanu do kontaktu se zcela ideologicky uvažujícími lidmi mne jejich dojemná snaha o udržení „názorové čistoty“ ostatních rozesměje…
  Žijeme tady pod -OHLUPUJÍCÍ- vše deformující anglofonizací dnes a denně 24 hodin – chrlenou „zcela bez ideologických záměrů“ ze všech stran 365 dní v roce- nyní i v rrrrapppovém provedení – ale na „Východ“ máme zapomenout…
  Kulový!
  Velký kulový!
  Po 30 let se přece mohl Západ předvést…
  A nejen u nás – ale v celém světě se -pár století- „předváděl“…
  Třeba od Konga přes Ameriku po „Nizozemskou“ Východní Indii či Čínu…
  https://www.youtube.com/watch?v=T2TqhC792sQ
  Je na čase zase být sami sebou.
  Žádné naše „ukotvení“ na Západě neexistuje- je to jen vylhaná konstrukce.
  Vždy jsme měli kontakty na všechny směry – a přesto jsme tady stále…
  Ostatně čím dále více se ukazuje, že půjde-li to takto dále- bez RF v Evropě časem nic „Evropského“ nezůstane…
  Evropa JAKO CELEK nemůže nijak „izolovat“ RF neboť bez RF nikdy nebude celá…
  A Střední Evropa byla vždy dle „měřítek“ „Západu“ „tak nějak příliš svá“…
  A svou nepochybně zůstane.

 • Martin (už bez taky m) • 18. ledna 2019

  Jedna skutečně RYZE Evropská…
  :-)
  Hvorostovsky & Kaufmann – O Sole Mio
  https://www.youtube.com/watch?v=xmKUZeJB_Nw

 • Martin (už bez taky m) • 18. ledna 2019

  Národ není rozdělen, spíše se jen opět neúčastní
  http://casopisargument.cz/2019/01/17/narod-neni-rozdelen-spise-se-jen-opet-neucastni/

 • Martin (už bez taky m) • 18. ledna 2019

  „Rozpustí“ se i tato naděje některých obyvatel USA??
  Boj o Bílý dům se rozhořívá. Kdo je a co nabízí senátorka Elizabeth Warrenová?
  http://casopisargument.cz/2019/01/18/boj-o-bily-dum-se-rozhoriva-kdo-je-a-co-nabizi-senatorka-elizabeth-warrenova/
  Většinou ale do domácích problémů zahleděná osoba často mívá nedostatek zkušenosti ze zahraničí… ale kdo ví??
  Kdo dnes ví??
  Ne Evropa- ale USA je dnes skutečně rozdělená…
  „Ev“ropu dnes USA mnohem spíše sjednocují…
  (Mimo Londýnského Mínotaura za jedním kanálem)…
  Nejspíše nemálo – více a více „kontinentálních“ Evropanů si přeje, aby zbytky imperiálního NEmyšlení zůstaly už navždy – „za KANÁLEM“…
  http://casopisargument.cz/2019/01/18/brexit-chce-neoliberalismus-dovest-na-vyssi-uroven/

 • Botičky od Diora • 19. ledna 2019

  Martinovi:
  Samo impérium známky kolapsu sice nevykazuje, ale zuří v něm boj o jeho další směřování. Dvě hlavní strany boje jsou liberálové a nacisti. To si zasluhuje upřesnění:
  1. Liberálové hrnou do Západu černou špínu, propagují nejen sexuální zvrácenosti, rozbíjejí rodiny a národy, bojují proti prokreaci domorodého obyvatelstva. Jsou to jak ateisté, tak křesťané – od Halíka až po hlavu.
  2. Nacisti (t. j. nacionální socialisti), nemusejí být jen nacionální (tzv. ukrajinští banderovci, ale tendence jsou i u Chorvatů, Poláků), ale i internacionální (čeští, adorující USA, viz případ Huawei, internacionální socialismus – zase adorace USA – je i u Poláků), v USA heslo America first znamená, že America má být v čele světa.
  Jsou tu i okrajové skupiny:
  a. komunisti s nevyhraněnou ideologií, např. jejich podpora potratů je liberální, stejně tak je liberální podpora možnosti rozvodů, nejsou už nacionální (projekt znárodnění opustili).
  b. tradiční katolíci, monarchisté, kteří nejsou liberální, většina ani není nacionální.
  Naproti tomu nikde nevidím fašismus – jen jako běžnou a hloupou nálepku ze strany liberálů vůči tradičním katolíkům, i ze strany nespokojenců vůči impériu 1. i 2. Ani nikde nevidím neomarxismus –jen jako hloupou nálepku nacistů vůči liberálům.
  Jaká bude budoucnost? Impérium nepadne, jen jeho liberální křídlo vymizí ve prospěch internacionálního socialismu (ad 2.). Pod touto fanglí se sjednotí Bolton i Macron (příp. jeho nástupce), Koudelka, Bradáčová, Halík i Mayová (příp. její nástupce). „Náš“ Punta také. Impérium budoucnost má, a ta je nacistická. Mnozí by tomu nechtěli, kritiky je zatím mnoho, ale alternativu nepředloží a nezdůvodní.

 • Bety • 19. ledna 2019

  Martin (už bez taky m) napsal
  A Střední Evropa byla vždy dle „měřítek“ „Západu“ „tak nějak příliš svá“…

  Je to trochu mimo, ale ne zas tolik, v každém případě se to týká výchovy dětí:
  ANGLICKÁ UKOLÉBAVKA (motto jedné drsné detektivky)
  Dítě jedno neposlušné,
  Nezmlkneš-li, povídám,
  nastanou ti chvíle krušné,
  přijede Bonapart sám.
  Dítě, on je černý obr ,
  vyšší než věž kostelní,
  takového nezvedence
  každý den i noc si sní.
  Dítě, jestli uslyší tě,
  až přicválá k domu blíž,
  rozčtvrtí tě, moje dítě,
  jako kočka trhá myš.
  Dítě, ze tvých drobných kostí
  kaše sobě nadělá,
  tebe v ní on bez milosti
  spořádá pak docela.
  ——- UKOLÉBAVKA????????