Prestituti

Oskar Krejčí ve svém článku "Desatero o polistopadové svobodě a mravnosti" mimo jiné v Dictu číslo 3 napsal: "Nejcennější na demokracii nejsou volby, ale tolerantní diskuse. Problém je v tom, že abstraktní svoboda se v konkrétním životě spojuje s mocí. Majetkovou, politickou, informační. Politická psychologie studuje autoritářské chování od 30. let minulého století. Politici a novináři, kteří v rámci péče o demokracii filtrují informace, aby nebyl lid zmaten, vnucují svůj názor, obviňují, soudí i veřejně popravují, tvoří rádobydemokratický základ fašizace."

Tento styl novinářských "poprav", dehonestací a ostrakizací nositelů jiných názorů se stal jednoznačně dominantním prvkem v posledních dvaceti let vývoje společnosti v ČEZku. Mediální masáž společnosti soustavně vytváří nový prostor pro ventilaci osobních frustrací, a to tou nejprimitivnější formou. Typickým příkladem jsou demonstrativní hladovky a protesty proti spolupráci ČSSD a KSČM na krajské úrovni, které dostávají obrovský prostor ve státní televizi financované koncesionáři. V tomto případě je celý proces možné zjednodušeně popsat, že si lidé sami platí vymývání vlastních mozků.


Jaksi se přitom pozapomnělo na respektování výsledků demokratických voleb které jsou součástí vycinkané demokracie z listopadu 89. Ve stejném duchu probíhala donucovací kampaň pro brdský radar i všechny další aktivity kterými občané vyjadřolvali a vyjadřují svou neochotu strpět státní parní válec, kterým se rozhodla státní moc převálcovat své občany. Účtenky za své primitivní vystupování v poslední době přitom opakovaně dostávají při každých volbách. Holt komu není rady…….až se ucho utrhne.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments