Diskuze k článku


 • Bety • 10. března 2019

  Nevěděla jsem, k čemu je ten koltan. A hele – elektronika!
  Soukromé vlastnictví je sice nanejvýš posvátné, ale u států to zřejmě neplatí.
  Ty mají prostě smůlu, že na jejich úkor se soukromé vlastnictví může podstatně
  zvětšit – sankce, válka, cokoli – vše je dovoleno.

 • Dana • 10. března 2019

  Meli by se ti papouskove o ukradeni 21 miliard dolaru informovat o tom, z ktere statni organizace byly tyto finance ukradeny, protoze venezuelska statni kasa ma jen dluhy a dluhy. Ta venezuelska ministryne Rodriguez uz zebra u Rusu a Cinanu nekolik let, vyjednava odklad uveru, proc teda madurova vlada nesebrala neco z tech 21 miliard a nesplatila alespon cast dluhu, to uz se neresi. :-)
  Posledni sankce jdou proti mafianum, kteri sedi na statnich penezich a odklaneji si svou cast pro sve potreby. To uz se resilo delsi dobu. Koho by detaily zajimaly, zde je odkaz:
  https://www.reuters.com/article/uk-usa-venezuela-sanctions/u-s-sanctions-venezuelan-insiders-for-currency-scheme-idUSKCN1P21YC

  Dedek Roberts se opira ve svem clanku o lidskopravni cast OSN, ktera je zastoupena A.N.de Zayasem, humanisticko-liberalni postavou, pro USA nedulezitou. De Zayas je puvodem z Kuby a muze dekovat Spojenym Statum za to, ze se uchytil v mezinarodni sfere. Bojuje za lidska prava na cele Zemekouli, za prava mensin, homosexualu, genderove rovnosti, za prava emigrantu. Sama prava. :-)
  Typicky liberalni demokrat. Ma ale pravdu, kdyz tvrdi, ze vetsi bida a hlad je v Jemenu nezli ve Venezuele.
  Cechy by mohlo zajimat, ze dle Zayase se Cechoslovaci dopustili mezinarodniho zlocinu vyhnani a genocidy, kdyz upirali nemeckym civilistum lidska prava a odsunuli nemeckou mensinu po druhe svetove valce… :-)

 • Rudolf_K • 10. března 2019

  Dana napsal

  Meli by se ti papouskove o ukradeni 21 miliard dolaru informovat o tom, z ktere statni organizace byly tyto finance ukradeny, protoze venezuelska statni kasa ma jen dluhy a dluhy. Ta venezuelska ministryneRodriguezuz zebra u Rusu a Cinanu nekolik let, vyjednava odklad uveru, proc teda madurova vlada nesebrala neco z tech 21 miliard a nesplatila alespon cast dluhu, to uz se neresi.
  Posledni sankce jdou proti mafianum,kteri sedi na statnich penezich a odklaneji si svou cast pro sve potreby. To uz se resilodelsi dobu. Koho by detaily zajimaly, zde je odkaz:
  https://www.reuters.com/article/uk-usa-venezuela-sanctions/u-s-sanctions-venezuelan-insiders-for-currency-scheme-idUSKCN1P21YC

  Dedek Roberts se opira ve svem clanku o lidskopravni cast OSN, ktera je zastoupena A.N.de Zayasem, humanisticko-liberalni postavou,pro USA nedulezitou. De Zayas je puvodem z Kuby a muze dekovat Spojenym Statum za to, ze se uchytil v mezinarodni sfere. Bojuje za lidska prava na cele Zemekouli, za prava mensin, homosexualu,genderove rovnosti, za prava emigrantu. Sama prava.
  Typicky liberalni demokrat. Ma ale pravdu, kdyz tvrdi, ze vetsi bida a hlad je v Jemenu nezli ve Venezuele.
  Cechy by mohlo zajimat, ze dle Zayase se Cechoslovaci dopustili mezinarodniho zlocinu vyhnani a genocidy,kdyz upirali nemeckym civilistum lidska pravaa odsunulinemeckou mensinu po druhe svetove valce…

  Co teda Spojene Staty zmrazily, kdyz Venezuela nic nema? Kdo povolal Spojene Staty rozhodovat o tom, zda v jinych zemich sedi na statnich penezich „mafiani“. (Jak muzou sedet na penzich, kdyz Venezuela ma jenom pasiva?) Kdo povolal Spojene Staty rozhodovat o tom, ktere volby jsou legitimni?

 • Rudolf_K • 10. března 2019

  Tady je rozhovor s de Zayasem.
  https://www.globalresearch.ca/video-an-ocean-of-lies-on-venezuela/5669354

 • Dana • 10. března 2019

  Rudolf:
  „Co teda Spojene Staty zmrazily, kdyz Venezuela nic nema? Kdo povolal
  Spojene Staty rozhodovat o tom, zda v jinych zemich sedi na statnich penezich „mafiani“. (Jak muzou sedet na penzich, kdyz Venezuela ma jenom pasiva?) Kdo povolal Spojene Staty rozhodovat o tom, ktere volby jsou legitimni?“
  Spojene Staty zmrazily, mimo tech kont papalasu, co maji rodiny v Americe, predevsim konta u Citgo. Citgo ma 49%, Venezuela po znarodneni 51% akcii PDVSA. (Bolivarian Missions) . Od minuleho mesice na toto konto nejde ani dolar, protoze USA venezuelskou ropu nekupuji. Ciliz ani na Wallstreetu neni zajemce, ktery by Citgo aktivy kupoval. Zde jsou asi ty milionove skody, ktere zminuje Maduro, jsou to ale skody na budouci projekci obchodu.
  Konta venezuelske vlady zablokovalo i Rusko, zde z duvodu, aby chranilo venezuelske pripadne prijmy pred konfiskaci. . Tim, ze Maduro nasledne prestehoval stab evropske PDVSA do Ruska se na cas vyhne vymahani dluhu od portugalskych exekutoru. Tam dluzi miliony EURO za potraviny a autobusy, za budovu PFVSA a ja nevim, za co jeste.
  Letecke spolecnosti American Airlines, AirCanada i Panama maji tez vysoke nezaplacene pohledavky.
  Uz z tohoto katastrofalniho zadluzovani je socialisticka venezuelska vlada neschopna fungovat a volani po vymene vedeni je na miste. Mafiani se zadluzili a dluhy neplati.
  Nikdo Spojene Staty nepovolal rozhodovat o vedoucich mafianech, proste podporuji sveho kone Guaida. Povazuji to za logicke. To snad maji podporovat Madura, nepritele americkych imperialistu ? Nelegitimni volba presidenta Madura pochazi z toho, ze pred volbami zavrel predaky opozice, pak se bohuzel pridali opozicnici a na protest nesli volit. Velka chyba. Madura pak volilo jen 6 milionu chavezanu, v 30 milionovem narode je to jen jedna petina

 • g.hrosik • 11. března 2019

  Pindosové, podobně jako v řadě případů dosud, se opět pokouší vrtěti psem…Velmi nedávno přece bylo veliký huráá kolem Madurem zapálenýho náklaďáku s humanitárkou… Dokonce i NYT nyní poněkud couvly, když se ze záběru zjistilo, že panáček, který v houfu bezbranných demonstrantů házel předměty po policii (a zřejmě omylem molotovovým koktejlem trefil náklaďák, který shořel), o pár záběrů později evidentně cíleně vrhal další koktejl na další náklaďák… No, a ve světových masméídiích, která prof. Fursov zove SMRAD (systém masové reklamy, agitace a dezinformace) – je ticho po pěšině…

 • Dana • 12. března 2019

  No hrosiku,
  ten nakladak mohl klidne zapalit nejaky provokater za ucelem, aby se lidi zacli bourit, nebo frustrovany nenavistnik , co si preje, aby lidi hladoveli jako on, at tedy taky trpi jini. Nebo proste spratek, kteremu se libi delat bordel. Nekteri lidi si v tom libuji.
  New York Times casto vypousti „fake news“, takze na jinych TV serverech na zapalovani molotovoym koktejlem reagovali skepticky.
  Propaganda je na obou stranach – ale treba al-Jazeera pozoruje chaos ve Venezuele jako divadlo a je dost neutralni.
  https://youtu.be/oXdO5lXbz94
  Vsimnete si „kolektivos“, statnich, ozbrojenych motocyklovych gangu…

 • Martin (už bez taky m) • 12. března 2019

  Je to zajímavé- ta „proměna“ „hlídacích psů“ j“dem-o“ krást i je.
  Místo kdys popularizovaných jako např. CNN dnes za louží „letí“ Al- Jazeera…
  Je vůbec zajímavé,
  že „dost neutrální“ byla nejspíše i část hlavounů Al Káidy-
  dokud údajně neshodili 2+1 barák/y kde zahynulo spousta nevinných.
  Stejně zajímavě „dost neutrální“ byli mudžáhedíni v Afghánistánu.
  Nebo „bojovníci proti režimu“ v mnoha zemích, naposledy v Sýrii…
  Přičemž USA nikdy nevadilo PŘÍMO PODPOROVAT vražedné monarchie vedené nepochybnými diktátory.
  Nejspíše „až tak nevadí“ když občas nějakého „hlídacího psa“ rozřežou či rozpustí v kyselině…
  „Bylo – nebylo“, „hledej a trhej!“
  Nejen od 11. 9. už ale tahle pohádka hodně „kulhá“…
  A od dob vykonstruovaných záminek „k válce proti terorismu“, statisíců či miliónů přímých i nepřímých obětí, od dob stamiliardových zakázek pro vládnoucí vojensko-průmyslový komplex a „funkční“ „demo“kracii i pod hvězdnatými prapory (USA i EU) už ta faleš a účelovost „volá do nebe“…
  Stále platí ono pořekadlo: „Karma je zdarma“…
  Nebo i ono české „nic neroste do nebes“ či
  „na každou svini se vaří voda“,
  či ono „kdo jinému jámu kopá…
  Soubor těch pořekadel i jejich hluboká vnitřní moudrost je stejně nekonečný,
  jako hloupost a stupidita mnohých „povolaných“ státních i stáDních před-s-TAVITELŮ…
  Uvidíme, zda „dost neutrální“ bude i „ten/to nahoře“ až bude jednou účtovat.
  A inflací vyvolanou tiskem určitých krví a trápeními stamilionů denodenně natíraných bumažek to za svinstva skutečně zodpovědní nevyřeší.
  Jak už to totiž i zde „dole“ na Zemi začíná čím dále více „prosvítat“: ani „vlivné známosti“, ani podrazy, podvody, lži- ba ani „dost neutrální“ Fake-news nejsou „řešením“.
  A nesnímají zodpovědnost z těch skutečně zodpovědných.
  Ani ta „velká louže“ už jim není „ochranou“.

 • Martin (už bez taky m) • 12. března 2019

  Jako človíček s určitou těžko opakovatelnou, těžko napodobitelnou životní zkušeností si myslím, že riziko „zKALIBRování“ už mnohým „vyvoleným“ mnohé nedovoluje. Ty „pidiloďky Kaspické flotily udělaly něco mnohem více, nežli to že odpálily pár „šípů pomsty“ na cíle teroristů v Sýrii…
  Vystřelily ve skutečnosti „šípy“ které letí nejen v sakra reálných představách, „šípy“ které představují „poněkud jiný kalibr“.
  Artemidiny „Avantgard“, „Poseidon“, „Burevestnik“ či „Kinžal“ atp., pak představují další -PO ČERTECH REÁLNÉ- nástroje Nemesis…
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Spravedlnost
  Ač „hlídací psi“ ideologie j-dem-o krást i je nejen zamlčují skutečné dění -nejen ve Venezuele- ačkoliv se ví, že „prohlížeče“ (ve skutečnosti spíše „schovávače“) konají mnohdy čistě účelově a rozhodně ne v zájmu spravedlnosti – té „matky pokroku“, tak onen autocenzurní „ob(o)-JEK(!!)-tivity jim „poněkud“ brání „hlídat“…
  A to přesto, že na povel či pokyn „eminencí z pozadí“ stále dokáží TR/Hat-it – životy a zdraví nevinných.
  Jestli něco ukázala „krize“ ve Venezuele – krize světového po-„řád“-ku (vedeného vrchním „četníkem“ s Fake-news kloboukem)??
  Ano- čím dále více ukazuje, že skutečným státům a hrdým národům soucítících lidí schopných být dosud lidmi skutečně slouží jen ti, kdož se nezpronevěřili důstojnosti své i cti řemesla/profese. Ti, kteří „po sověsti“ dokáží žít každý den.
  „Hlídací psi“ „demo“kracie si tak po víc jak 30 letech „nové doby“ ani u nás většinou nezaslouží nic než ono VESKRZE PRAVDIVÉ označení: PRESSTITUTI. Smutně pravdivé v tom smyslu, v jakém představují oni sami významnou část BORDELU dneška.
  Pro skutečnou společnost „hnedjižzítřka“ budou proto snad lepší „čistě vrnící“ kočky například, nemyslíte?
  Holt takový je už dnešní svět již konečně bezpečně zkalibrovatelných…

 • Botičky od Diora • 16. března 2019

  Soudruzi z USA mají tyhle věci zmáknuté a jelikož v roce 2005 modernizovala systém řízení elektrárny firma ABB a celé to běží na Windows 95, nebyl problém to hacknout. Hodní demograté jsou na podobné prasárny dobře připraveni, viz například operace Nitro Zeus, kterou chtěli zlikvidovat elektrickou síť v Íránu. Virus Stuxnet. Není divu, že Rusové chtějí získat pod kontrolu svůj internet.