Případ Greta Thunberg versus Rosalia Bertell

Kriegswaffe Planet Erde
Kdo je vlastně tato dívenka ze Švédska? Kde se vzala, tu se vzala a oznámila, že každý pátek nepůjde do školy na protest proti globální změně klimatu. A během pár měsíců již hovořila před hlavami států a manažerů jako v Davosu a OSN. A nyní se stala idolem teenagerů.


Až 10 000 žáků nešlo v Hamburku v pátek 1. března 2019 do školy a táhlo městem, aby protestovalo proti „klimatické změně“. A aby oslavovalo svůj vzor, pubertální dívenku, dnes šestnáctiletou Gretu Thunberg. Ačkoliv: Pokud člověk zpozorní, musí si zákonitě položit otázku, zda je Greta opravdu zdravá a zda její vývoj odpovídá uváděnému věku 16 let. Ponechejme na odbornících, aby posoudili, zda není postižena Aspergerovým syndromem, v tom případě by její zneužití k účelům propagandy bylo ještě mnohem zrůdnější. Tato dětská ikona má všude dveře otevřené: v OSN, u politiků, v Evropské komisi.

Na videu předává své poselství a vyzývá k pátečním stávkám žáků a studentů na protest proti změně klimatu a faktu, že s tím politika nic nedělá. Tentokrát učitelé přimhouřili oko a někteří dokonce pomohli žákům malovat plakáty a nešlo pouze o děti z Hamburku, přicestovali i mnozí z jiných částí Německa.

Kdo je vlastně tato dívenka ze Švédska? Kde se vzala, tu se vzala a oznámila, že každý pátek nepůjde do školy na protest proti globální změně klimatu. A během pár měsíců již hovořila před hlavami států a manažerů jako v Davosu a OSN. A nyní se stala idolem teenagerů. Páteční vystoupení, pro které příliš pochopení neukázala německá ministryně školství, bylo jejím prvním v Německu. Momentálně má prázdniny a už stihla být na demonstraci v Bruselu, Paříži a Antwerpách. Heslo dne: „Fridays for Future“.

„ Je nám 17 a nesmíme jít volit“, říká jeden účastník demonstrace. „A dospělí, kteří volit mohou, k volbám nechodí“. Dojemné scény, při kterých kolemjdoucím, dokonce i policistům zvlhne nejedno oko. Dětská naivita nebo zneužití mládeže k účelům propagandy?

Je šílené, jak se každá diktatura, které se nedaří prosazovat své cíle, snaží manipulovat a zneužívat pro politické účely děti. Zažili jsme to ve dvacátém století vícekrát. Jistě nebudou mladí stávkovat kvůli nebezpečí, které na ně číhá z jejich chytrých telefonů nebo bojovat proti komunikačním technologiím, které zabíjejí.

Jaké síly v pozadí však uvedly do pohybu dětskou sílu, která má být zneužita k propagandě a prosazení té jediné správné agendy? Že za všechno zlo na planetě může CO2. Stejně jako se kdysi tvrdilo, že ozónová díra vznikla díky plynu freonu používaného v ledničkách, a přestože se už plyn po přijetí Montrealského protokolu v roce 1987 přestal dávno používat, ozónová díra se nezmenšila, naopak se dále zvětšuje, viz poslední poznatky amerických vědců Dr. Herndona a spol.

Kdo však vydělal na výměně ledniček? Elektrotechnický průmysl a průmysl vyrábějící opalovací krémy. Současného problému s narůstající ozónovou dírou a našeho ohrožení si všimli dokonce i na na našich zprávách. Kdo umí německy, zorientuje se snadněji po přečtení příspěvku zde. V německém textu je řada solidních odkazů k problematice.

Babičky už nechtějí mlčet o podílu vojenského komplexu na současném stavu Země

V této souvislosti je chvályhodným počinem dopis, který zaslala předsedkyně rakouské pobočky mezinárodního hnutí „Planetární hnutí za matku Zemi“ (Planetare Bewegung für Mutter Erde) emer. Prof. Dr. Claudia von Werlhof z University v Innsbrucku, Gretě Thunberg. Překlad uveřejňujeme pod názvem „Skutečné příčiny planetární katastrofy“.

Milá Greto Thunberg,

stejně jako mnoho jiných jsem sledovala Tvoje aktivity i aktivity těch mnoha mladých lidí, kteří si dělají starosti s tím, jak trpí naše planeta. Ano, potřebujeme paniku místo naděje, která není již odůvodnitelná. To říkám také, poněvadž jsem ráda, že se mladí lidé nyní stávají aktivními!

Jsem zakladatelkou a vůdčí silou „Planetárního hnutí za matku Zemi“, které bylo založeno v Německu v roce 2010 a má sídlo v Rakousku (www.pbme-online.org). V minulých týdnech mne oslovilo více lidí a navrhli mi, abych Tě kontaktovala. Takže se o to pokouším. Jelikož si myslím, že jde o velkou otázku:

Příčinou všech těch hrozných změn, které pozorujeme na naší Zemi, není CO2. Skutečným důvodem je vojenský geoengineering. Byl vynalezen ve 2. světové válce a od té doby byl dále vyvíjen, zůstal ovšem v utajení.

Dozvěděli jsme se to díky paní Dr. Rosalii Bertell, severoamerické vědkyni v oboru přírodních věd a katolické jeptišce, která spolupracovala po celý svůj život s OSN při řešení problémů životního prostředí, než v roce 2012 zemřela. Její poslední kniha „Planeta Země jako válečná zbraň“ (německy Kriegswaffe Planet Erde) vyšla již v roce 2000 v jednom málo známém nakladatelství, které nakonec zbankrotovalo. Když jsem se s Rosalií Bertell v roce 2010 seznámila, založily jsme hnutí a přeložily jsme knihu včetně pozdějších příspěvků autorky do němčiny. Kniha existuje ještě ve španělštině, italštině a francouzštině. (V současné době vychází 4. vydání v Německu, pozn. Laut).

Kniha objasňuje historii technologií, které ničí biologické systémy na Zemi a mění planetu Zemi v militaristický nástroj a zbraň hromadného ničení, jak to pojmenovává Bertell.

Přikládám jednu kapitolu z knihy, kterou píši – rukopis, který se zabývá geoengineeringem. Kniha má název: „Globální varování! Geoengineering vytváří z naší planety vrak“ a vyjde nejprve anglicky u vydavatelství Talma Studios v Paříži. Jedná se o souhrn příspěvků 12 žen z Evropy, Blízkého Východu a Ameriky k tomuto tématu. Popisuje chronologii a komplexnost problému.

CO2 neobjasňuje nic z toho, co se dnes děje. Naopak, víra v CO2 jako příčiny změny klimatu vede všechna úsilí špatným směrem a nepomáhá jít ke kořenům a skutečným nebezpečím, která jsou jiná, a mnohem větší než ta, která se normálně uvádějí.

Vzhledem k Tvému věku bych mohla být Tvou babičkou a jsem ráda, že se mohu pokusit předat Tobě i Tvým kamarádům jiné informace, aby mohl být překonán příkop mezi oficiální politikou a tím, co musí být naléhavě vykonáno.

S pozdravem,

Prof. Em. Dr. Claudia von Werlhof, Univerzita Innsbruck, Rakousko, „Planetare Bewegung für Mutter Erde“.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
12. 3. 2019 22:58

Aktivisticka devcata jsou ukazkou marxistickeho trockismu, coz jest, vymyvani mozku za „noblesni kauzu“. Jelikoz je nas na Zemi hodne a mnozime se v oblastech, ktere lidi neuzivi, tak je tu snaha zglajchsaltovat cele narody do jednoho chumlu, kde ti bohatsi budou vyrovnavat chudobu tim, ze budou take zivorit. To je ta doktrina falesne rovnopravnosti. Boj proti klimaticke zmene je spojovan se setrenim planety, ale to jsou dve rozdilna temata. Setrnost v dobyvani zdroju, ohleduplnost k prirode nesvinit more plasty, na tyto oblasti by se mladi meli zamerit. Na zachranu zivotniho prostredi. CO2 je jen maly zlomek znecistovani. Nez se pitomne… Číst vice »

idiotronic
13. 3. 2019 2:32

Poznámka k freonu:
Jeho zdrojem nejsou ledničky (mám v domě ledničku Calex Zlaté Moravce , rok výroby 1968, funkční( špatné těsnění kolem dveří – neopravitelné).
Freon unikal do ovzduší z automobilů, vybavených klimatizací , které se v relativně krátké době po vyrobení sešrotovaly. Obsah freonu v nich byl násobně větší, než v nějaké ledničce. Československa se tedy problém freonů týká ve stejné míře, jako
například spotřeba nafty pro topení v domácnostech.

Martin (už bez taky m)
13. 3. 2019 7:07

Bingo!!! Tak jsem se dnes dověděl, že za svinstva kapíku na planetě, za „zdárnou převýchovu“ obyvatel pokračujícími fake news pseudosvobody vyvolených „bombometníků a raketovýmentnic“ šířících „lásku“ ke knzumerismu v bezuzdné formě všude po světě formou „přírodě užitečných válek“, za mezinárodní kapoterorismus, za násilí, bídu „nerozvinutých přemnožených“ vůbec za vše zlé může „pradědeček“ Marx… Nejspíše ten „Jurský svět“ přeměněný v „park“ vedl již k nenapraviteným změnám kdesi „daleko uvnitř“… Pokud možno se songy „hhvězdd a phuhů“… zdárně implantovaných do mozků bezmála všech EvROPAnů… Tak vpřed ke kapozglajschaltování, třikrát hurá !! Izolacionismus je zjevně choroba všech „kterýchsetottakénetýká“… Neboť oni mohou zatáhnout žaluzie… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
13. 3. 2019 8:53

Ještě k tomu sázení stromků: – v dnešní době je nutno podporovat SÍJE. Tedy výsev semínek stromků na konkrétním stanovišti v odpovídajícím druhovém složení „potenciální přirozené vegetace“ (rozuměno v současném interglaciálu původních). K vysvětlení proč zde ten termín používám s malým písmenem i níže. https://cs.wikipedia.org/wiki/Interglaci%C3%A1l https://cs.wikipedia.org/wiki/Eemsk%C3%BD_interglaci%C3%A1l Pokračujícími pokusy a výzkumy se zjišťuje, že už samotná výsadba stromků – zejména těch předpěstovaných v „rychlomnožírnách“- kterým se stále i v jejich zprůmyslovělém (skutečně „zglajchšaltovaném“) provedení „bůh neví proč“ ještě stále říká (nejspíše již jen ze zvyku) „školky“ je závažným zásahem do života a podmínek růstu. Není nad „pravokořenný“, v alespoň „zbytku“ základních… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
13. 3. 2019 9:10

Stromky zejména v lesích by měly růst z přírodního „výsevu“ – jde o PODSEV- tzv. matečných skupin stromů, které by se i po vytěžení konkrétního úseku lesa měly jako tzv. skupinové výstavky (tj. ALESPOŇ 5 a více stromů ve skupině) ponechávat na ploše tak, aby byly přirozeným zdrojem „pokračovatelského“ porostu. Nejlépe je když jsou ty stromy ponechané jako tzv. matečné, semenné či „na dožití“ (kdy neodstraňujeme ani větve či zbytky postupně se rozpadajících kmenů, kořenů) ponechávány ve VÍCEDRUHOVÝCH SKUPINÁCH. Tedy například na 1 ha SMÍŠ. jedlobukového lesa s vtroušeným javorem ponecháte např. skupinku 5 buků, tří jedlí a aspoň dvou… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
13. 3. 2019 9:25

Pokud již sázíte porost, les, remíz či i jen hájek ze sazenic- a tomu se mnohdy opravdu nejde vyhnout- dbejte na to aby byly zdravé (ale ne nutně ty největší, nejsilnější- které bývají často „uměle nahoněné“), aby neměly příliš deformovaný kořenový systém (například „stočením“ kořenů do kruhu podle příliš malé nádoby/květináče. Sázíme pokud možno jako podsadby- tedy do alespoň částečného polostínu (vyjma ryze světlomilné- ovšem pozor, podle věku se citlivost na světlo často i u jednoho druhu mění), když už ničeho jiného, tak i stín budovy po určitou část dne může pomoci, stejně tak ohrada, mez, alej… Stromek ale potřebuje… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
13. 3. 2019 11:35

Jedna z možných cest pro některé použitelná
Lesní školka? Najdi deset rozdílů!
https://www.sedmagenerace.cz/lesni-skolka-najdi-deset-rozdilu/

racek
racek
13. 3. 2019 20:55

Milý pane Martine, ano, takhle by měl les vypadat. Bohužel, potřebujeme dřevo. Hlavně smrkové dřevo. My všichni. Takže je možný jen shnilý kompromis. Dle mé obecné zkušenosti, většinou to bývá správné řešení.

racek
racek
13. 3. 2019 21:03

Mimochodem, slova p. prof. Jungwirtha jsou celkem rozumná. Nejsem si ovšem jist, jestli tato rozumná slova mají konkrétní obsah. Ono totiž se ekologové a ty různé zelené a jiné iniciativy jako čert kříži vyhýbají kritice největším zdrojům znečištění. Kromě toho, že by si všimli toho, že řada zemí plní limity dovozem topného dřeva pro elektrárny či semena řepky odjinud či neprotestují proti vrcholně neekologické těžbě lithia pro akumulátory elektrovozidel (pro jedno auto potřebujeme baterii vážící od 400 do 800 kg, abychom sníženou rychlostí v pravé pruhu s kamiony ujeli svých 300 km…) nebo proti kamionové dopravě …

Aleš
Aleš
14. 3. 2019 14:52

racek: Dnes zakládáme lesní porosty, jejichž dřevo budou potřebovat děti našich dětí či vnoučat a jejich děti. O budoucí potřebě zrovna smrkového dříví tak skálopevně přesvědčen nejsem

racek
racek
17. 3. 2019 22:36

No, náhražku ještě nikdo za posledních 15000 ještě nevymyslel. Obávám se, že ještě dlouho ne. A jaké dřevo chcete tedy nabízet našim vnukům?

Martin (už bez taky m)
18. 3. 2019 9:08

Pane racku: mj. zase smrkové. Ale „pořízené“ „trochu“ jinak nežli tak jak to zkoušeli za „průmyslové a postmoderní“ kontrarevoluce… :-) Ten průmysl by se totiž musel bez ohledu na svou „umělou inteligencí“ zcela zbláznit, kdyby tu tupou stagnaci kterou „pěstitelé smrku“ praktikovali až doposud nazýval revolucí… :-) Mimoto např. jedlové dřevo, dřevo douglasky či modřínu mají také své +. A to nemluvím o dřevě třešňovém, habru, lípy, olše, etc. Každé má svou úžasnou hodnotu, a pro každé bude muset „inteligence průmyslu“ najít tu pestrou paletu uplatnění. Smrk ve svém dnešním způsobu pěstování prostě skončil. Budeme-li ho chtít zachránit, musíme na… Číst vice »

racek
racek
18. 3. 2019 21:26

Jo, jinak. Třeba ho koupit. Zrovna budu muset letos nebo za rok měnit plot. Třeba modřín, třešeň, habr, olše se na něj moc nehodí. A šalung si asi taky zrovna nevyrobím. No, jak říkám, shnilý kompromis je třeba. Lesy prostě musíme zachránit a rozumě využívat. Musíme, bez produktů lesa se neobejdeme. A samozřejmě, měnit vhodně druhovou sklatbu. Což zrovna politice … necháme to přírodě … neodpovídá. Ale jinak se proti suchu a kůrovci a klimatu bojovat nedá. Než by si příroda poradila, už by mohlo být pozdě. Ono je to jako u pole. Centimetr ornice se tvoří tisíc let. Zničit… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
19. 3. 2019 6:58

Pane racku, právě proto, že akcentuji potíže a REÁLNÉ POTŘEBY toho o čem píšete, mám již řadu let „určité obtíže“ ve vztahu k některým NNO a sdružením. Ano, být principiální neznamená být zaslepený. Proto ano: jsou území kde „ponechat přírodě platí“(ostatně ta z nás „ví“ nejvíc a nejlépe). Ale neznamená to že tak můžeme jednat všude. V případě rozsáhlých komplexů člověkem přeměněných lesů např. velké části Jeseníků bude uvážlivé lidské intervence po dlouhou dobu třeba. Jedině takto- kombinace sil přírody a rozumných, uvážlivých činů člověka. Měli bychom to nadneseně řečeno „velmi jednoduché, kdybychom nyní vyhynuli“… Ne- příroda nás „vede za… Číst vice »

Aleš
Aleš
19. 3. 2019 9:33

racek: Nepochopil jste z části problém. Nikdo nezpochybňuje vynikající univerzální vlastnosti smrkového dříví. Ale nastává jiný problém. Smrk ztepilý se pravděpodobně může změnit z nejrozšířenější hospodářské dřeviny u nás ve vzácnou či chráněnou rostlinu, minimálně v nadmořských výškách do 5. – 6. lesního vegetačního stupně. Nechci ani šířit paniku, ani vyvolávat vášně. Nefanatičtí ochránci přírody nemají nic proti pěstování smrku v hospodářských lesích i mimo přirozenou oblast jeho rozšíření. Jde o způsob a množství. Lesy nepůjde do nekonečna přizpůsobovat technologiím, ale technologie se budou muset přizpůsobit lesům. Žijeme v 21. století a zdá se mi, že skutečný technologický pokrok se… Číst vice »