Proč KSČM hlasuje v zájmu developerské lobby?

Proč KSČM hlasuje v zájmu developerské lobby? Jak podpora nekvalitních zákonů a developerské lobby zbohatlíků souvisí s politickým programem KSČM? Není pro KSČM obrovskou ostudou, když i téměř celý poslanecký klub tolikrát mnou kritizované TOP 09 hlasoval lépe pro občany této republiky? Doufám, že dostanu nějakou aspoň zčásti uspokojivou odpověď. Počítám se mezi potenciální voliče KSČM, ale tohle mne od nich hodně odrazuje. Jestli se dostanu na Vratimovský seminář, hodlám tuhle otázku položit hned prvnímu řečníkovi, který je tam právě za tuhle stranu.

Než mne část osazenstva OM patrně rozcupuje na kousky a možná další část odepíše jako diskutéra, se kterým se ještě hodlají bavit, připomínám jednu důležitou zásadu. Princip příčiny a následku. A útržkovité informace, které dostanete, by mohly navádět k opaku, k jeho popření. Není však vždy ten, koho považujete za autoritu v některých oblastech života tou autoritou i jinde. A stejně tak, jen proto, že někdo se stal v poslední době nositelem lži, ho nebudeme ignorovat, i když zrovna náhodou bude nositelem pravdy. Patrně ten dotyčný bude mít postranní úmysly. S tím se musí počítat a připravit se na to. Ale ne apriori to zamítnout. V hnutí Duha, na jejichž stránky se odkazuju, s tím mají jisté negativní zkušenosti (pošlapání principu příčiny a následku, či slepá víra v to, že někdo někde náhodou podpořil jejich návrh, je skutečným podporovatelem jejich myšlenek a názorů či lidí vůbec) a snad se už aspoň malou kapku poučili. Zkusme to taky.

Hlasování poslanecké sněmovny o návrhu poslanců zamítnout senátorský návrh zákona O národním parku Šumava.

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=59928

Informace o návrhu zákona:

http://www.hnutiduha.cz/aktualne/senatori-schvalili-ze-narodni-park-na-sumave-otevrou-stavebnim-projektum

Podrobnější informace:

http://hnutiduha.cz/sites/default/files/publikace/2014/09/nps_senatni_navrh_zakona_w.pdf

Související informace:

http://www.hnutiduha.cz/aktualne/uz-41-667-lidi-spolu-s-vedci-pozaduje-ochranu-jedinecne-sumavske-prirody-stop-developerum

Přejít do diskuze k článku 12 komentářů