Diskuze k článku


 • Svoboda • 1. října 2018

  Radek Novotný má samozřejmě pravdu ve svém spravedlivém hněvu a fandím mu. Akorát nepochopil jednu zásadní věc, pokud si dodnes klade otázku, která je v nadpisu.
  Skutečně hlavní příčinou, a to dodnes nechápe ani většina alternativy, byly nebezpečné hrátky s „demokracií“, které tu vypukly po převratu v roce 1989.
  Takže hlavní příčinou je mýtus o demokracii a kouřová clona, která tím vzniká, aby se dalo nerušeně rozkrádat, manipulovat, zamlčovat, vyhrožovat, ubližovat, ostrakizovat, diskriminovat, absurdně přerozdělovat, atd.
  Z tohotu úhlu pohledu se dá bez nadsázky říct, že lidé si přejí být okrádáni, přejí si být obelháni, přejí si být napadáni a umírat v iluzích, chudobě a zřejmě i ve válkách. Demokraticky si to odhlasovali.
  Svrhli, zčásti z neznalosti, blbosti, či zlého úmyslu ( u každého to bylo namícháno trošku jinak ) systém který je chránil.
  Teď tu mají systém, který vytvořil třídní a příjmovou pyramidu jako za starověku. A jdou kvůli tomu do ulic s transparenty o spravedlnosti ? Nejdou…
  Zři v kořen. Problém se zlodějinou kolem vody je jen důsledek. Jeden z mnoha.

 • idiotronic • 2. října 2018

  Ochranu vodě (a nejen jí) poskytovalo státní vlastnictví. Změna režimu ovšem nepřišla přes nějaké pouliční demonstrace ( v malých městech strhávali milicionáři plakáty OF ještě v prosinci 1989) , ale byla nařízena z Moskvy, kde Gorbačov odmítl setkání s československým premiérem. Nebyla náhlá, proto již v roce 1988 byly vydány některé nové zákony a například JUDr. Lubomír Štrougal se na realizaci takovéto změny odmítl podílet. Ohánět se voliči a jejich vůlí je mnohdy falešné, sestavování kandidátek a proškolování kandidátů před volbami probíhá v zahraničí. Sestavování kandidátek je důležitější, než volby, před 50 léty už o tom byly vtipy v Dikobrazu.