Diskuze k článku


 • QQ • 7. dubna 2016

  Hustý, ale dobrý! I přes trystnost skutečnosti mě článek vým způsobem pobavil.

 • M.C. • 7. dubna 2016

  Nejhorší na tom je, že ačkoliv jsem jenom o málo starší, trvale pracující, mám rodinu, nefetuju, piju přiměřeně, nemám dluhy a svých rodičů si vážím, většinu toho co je v článku bych podepsal, ba napsal bych toho ještě více, kdybych se v pracovní době nemusel zabývat prací a doma rodinou, tudíž na psaní takovýchto výlevů nemám čas. Nejvýše se zmůžu na komentáře toho, co napsali jiní.

 • hudryper • 7. dubna 2016

  Z tohoto článku „dýchá“ zkušenost, nejspíš vlastní,nebo někoho blízkého. A zároveň beznaděj,že
  by se mohlo něco zlepšit,že by ten tlak na rodiče pominul jinak,než jen v případě,že umřou. Jde o
  efekty,které byly předem známy autorům naší poplyšové svobody. Pamatuju si na desítky smažek
  postávajících na Václaváku a nabízejících okolojdoucím mlaďochům drogy zdarma. Za asistence
  policajtů,pomáhajících a chránících lidská práva,totiž těch dealerů. „Peníze až na prvním místě“ znělo tenkrát z úst velikána Klause. Našel přitom opravdu mnoho zainteresovaných posluchačů…..

 • J. W. • 7. dubna 2016

  SSSR, KSSS, ČSSR, KSČ, STB a v jiných ohradách slezlí „komunisti“ nás pěkně zradili. Slibovali jsme jim lásku, věrnost, a že položíme život za jejich socializmus. A oni se srdnatě, s tlustými pupky, jak nynější klér, natřásali až do poslední chvíle, že nás budou bránit proti kapitalistům, imperialistům a blahobytu. A všude se halasně vyřvávalo, psalo a vytrubovalo: „Se SSSR na věčné časy!“ Jenom našinci tušili, když „věčné časy“ jsou oním světem, a že straničtí a vládní představitelé, agitátoři, propagandisté a prognostici vlastně volali: „Se SSSR do hrobu!“ A ono to tak dopadlo…..To to dopadlo! Ještě že bojujeme za válku a kapitalizmus….hurá!!!!

 • Gatta • 7. dubna 2016

  Re J.W. – článek dobrý.

  Bohatí a mocní vždy zradí – bohatí a mocní jsou věrní jen svým penězům a své moci.

 • Lena • 7. dubna 2016

  V televizi ti psychologové s erekcí pořád říkají, že za to mohou rodiče a nikoliv média, škola a ulice. Chce to prý děti zavčasu správně poučit, ale tělesně zásadně nijak netrestat. Například jim strhnout z kapesného 2000 Kč, aby se naučili vyjít i s tím málem, co jim zbyde, s těmi zbylými 8000 Kč. Opírání peněz dětem je však na hraně zákona, neboť je to psychické týrání, domácí násilí a možná i fašismus.

 • Janus1 • 7. dubna 2016

  Vážený pane.
  Pokiaľ ste nezažili éru komunistov, nevyjadrujte sa k nej. Neviete o nej nič alebo to, čo počúvate sú bláboly. Za komunistov bolo veľa zlého, no v zlodejstve boli oproti Vašim a aj našim súčasným zlodejom iba učňami. Horšia bola a to doslova – permanentná diktatúra proletariátu. Dnes sa to volá mutikulti. To, že boli zavreté hranice sa dnes ukazuje ako dobré opatrenie. Ozaj a tie regály prázdne neboli a pomaranče som kupoval zdravé.

 • Kropac • 7. dubna 2016

  Aj, aj, bloudíte synku. Zřejmě nevíte, že vaše já je nereálné, reálné já jste měl jako dítě. Narodil jste se s ním, ale nebylo přijatelné pro vaše rodiče. Měl jste zcela reálná přání, nechtěl jste mluvit, chtěl jste (a zpravidla ještě chcete) ležet a nechodit příliš brzo a často. Hryzat matčin prs, počůrávat se. A v tom všem vám rodiče bránili. Prožil jste strašnou bolest, že jim nejste milý takový, jaký jste, a seznal jste, že ani nemáte naději jim milý být, dokud jste, jaký jste. I začal jste se měnit, přizpůsobovat. Začal jste bojovat se svými reálnými touhami, potlačoval jste je a stával jste se neurotikem! Budoval jste potřeby nereálné, které dodnes ve vás vzbuzují napětí, úzkost, tenzi. To máte z toho, že vy nejste vy. Rozhodně za to nemohou naši demokraticky vyvolení přední občané, ani nahnilé pomeranče v supermarketech.

 • Bety • 7. dubna 2016

  Vaši rodiče jsou opravdu neschopní. Měli s vámi odletět do Norska, pobýt tam tři měsíce a měli by pokoj oni od vás a vy od nich.
  Nakolik byste byl spokojený a jestli byste vylepšil, nebo zhoršil jejich genofond, to už je jiná věc.

 • J. W. • 7. dubna 2016

  Lena napsal

  V televizi ti psychologové s erekcí pořád říkají, že za to mohou rodiče a nikoliv média, škola a ulice. Chce to prý děti zavčasu správně poučit, ale tělesně zásadně nijak netrestat. Například jim strhnout z kapesného 2000 Kč, aby se naučili vyjít i s tím málem, co jim zbyde, s těmi zbylými 8000 Kč. Opírání peněz dětem je však na hranězákona, neboť je to psychické týrání, domácí násilí a možná i fašismus.

  Ano, mohu za to rodiče. Děti vznikají jako genetický odpad biologicky nekompatibilních rodičů. Pokud by se k sobě hodili, jejich páření by anihilovalo hmotu a nikoliv množilo. Mohou za to vždy rodiče, v konečném důsledku Adam a Eva, Otec (nebe) a Matka (země), a hlavně jejich hlavní rodič bůh či „třesk“. Zblbli, a tak se všichni pomnožili. Následky (potomky) v bůhvíjaké dementní generaci nemůžeme z ničeho vinit, jsou pouze ozvěnou původní příčiny. Nemůžeme za to, že jsme dementní, jsme jen příčiny bez jakékoliv svobodné vůle a volby. Opačná víra je toho prvním symptomem debility…

 • karpi • 7. dubna 2016

  Dosud jsem měl Vaše články rád, byly drsné ale mířily na komoru.
  Jenom dneska jsem to dal jenom k „čekám až chcípnou“… a dál to nejde.
  Třeba nemám jenom den a do příště mě to přejde…

 • Aleš • 8. dubna 2016

  http://www.novinky.cz/komentare/399800-ocima-sasi-mitrofanova-jako-nahy-blb-v-trni.html
  Šel jsem sypat slonům zrní
  a on tam stál nahý v trní,
  sloni se ho ulekli,
  usekli mu kulekly.
  Nevím, co jsou to ty kulekly, ale asi se zeptáme Sašu, ten zase jede. A jak mu to v tom trní sluší.

 • J. W. • 8. dubna 2016

  Omlouvám se čtenářům, že výpověď není autenticky reprodukovaná, takže jsem nepoužil originální výrazy, které dnes používají i jejich nezletilé ratolesti, když je rodičovské ucho neslyší. Musí si v tom případě ještě chvíli počkat, než se ta dítka pomocí svobody, demokracie a „léků“ cele otevřou a vyjeví jim od srdce, co si o nich myslí a za co je mají. Přeji jim k tomu pevné nervy…

 • aram • 8. dubna 2016

  Aleš napsal
  Nevím, co jsou to ty kulekly, ale asi se zeptáme Sašu, ten zase jede. A jak mu to v tom trní sluší.

  :-) :-)
  Já myslím, že mu usekli kule (kým čím) kly.

 • Dolmen • 8. dubna 2016

  karpi napsal
  Dosud jsem měl Vaše články rád, byly drsné ale mířily na komoru.
  Jenom dneska jsem to dal jenom k „čekám až chcípnou“… a dál to nejde.

  J.W. se jen vcítil do myšlení standardního českého „demokrata“ a řekl bych, že se mu to podařilo velmi. Sám jsem se s několika z nich setkal a musím říct, že jejich výroky znějící z otvorů umístěných tam, kde charakterní lidé mají obvykle ústa, o očekávaném brzkém chcípnutí lidí, kterých si osobně velmi vážím, patřily k těm nejmírnějším.

 • hudryper • 8. dubna 2016

  Jenže na tyto všeliké ptáčky máme už ve funkci účinné háčky.Není to scj-fi o evropské budoucnosti,
  je to zpráva ryze dnešní,z Berlína :
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7764-nemecka-policie-dela-razie-v-domovech-vystavovatelu-protiuprchlickych-internetovych-prispevku

 • Aleš • 8. dubna 2016

  J. W. a hudrypere: Se Spojenými státy na věčné časy a nikdy jinak. Vyznavači západních hodnot se inspirovali. K budování reálného idiotismu vždy připraven! Zajistíme tím konečné vítězství formy nad obsahem, alias pravdy a lásky nad lží a nenávistí. Dle rozhovoru pana Matěje Stropnického a Stana usuzuji, že německá policie dělá bouři ve sklenici vody, místo aby rozkryla síť dealerů drog, kterou tolerují jejich kolegové, a stejně tak tolerují převaděče mezi Německem a Tureckem a Německem a Kosovem. A skutečné nebezpečí pro demokracii raziemi proti nepohodlným samozřejmě Matěj Stropnický neuvidí, dokud se sám nestane obětí. Jako syn ministra obrany však bude hájen, přestože jsou názorově trochu jinde. Stan tedy musí vyvažovat, aby voda v konvičce nevyvřela a neopařila lidi v okolí. Jako už se pár krát stalo.
  Německá policie je v tomto papežštější než americká. Protiimigrační rétorika pana Trumpa tu americkou tolik nepopuzuje. Přestože Trump jako takový ano. I když svět se změní. Čínský prezident se cestou domů z návštěvy v ČR stavil i ve Washingtonu. Nepředpokládám, že by Čínský prezident měl potřebu řešit dodržování lidských práv v americké diktatuře kapitálu a lobbystických uskupení, ale jeho návštěva může mít vliv, že tyto uskupení přestanou podporovat ty tváře, které by vztahy mezi těmito giganty světové ekonomiky i globální bezpečnosti mohly dostat hluboko pod bod mrazu. Hitlarry C. Game is over. Je na čase, aby si podporovatelé pana Donalada Trumpa i pana Bernieho Sanderse uvědomili, že je vzájemně víc spojuje než rozděluje. Totéž by mohlo zafungovat i u nás. Audience Matěje S. na Hradě a vysvětlení a pochopení názorů, seznámení s fakty, o kterých možná neví druhá strana.
  Dekadentní parafráze na jednu starou televizní reklamu na závěr.
  Magda, jak se vám líbí?

 • zart • 8. dubna 2016

  Za komančů jsem chvíli seděl za politiku. Můžete si být jisti, že jsem jim nemohl přijít na jméno. Nebudete věřit, kolik jsem měl před L.P. 1989 dobrých přátel, a jaké se z nich po L.P. 1989 staly sv.ně. Není divné, že „nikomu“ po L.P. 1989 nebylo divné, že nikdo nešel po L.P. 1989 z bývalých promenentů ani na chvilku sedět? Když dnes pořád slyšíme, jaké to byli komunisté nehorázné sv.ně, tak proč žádnou z nich ani na chvíli neposadili do Krymu? (Hahahah…..)
  Všem upřímným komunistům se tímto omlouvám, že jsem je nenáviděl, a děkuji jim, že mne šikanovali, zavřeli a že jsem zažil úžasnou dobu budování socializmu. Myslím to vážně. A kdo mi nevěří, ať se televizi nedívá na socialistické filmy a hltá jen ty vepřové sra.čky dle US mustru. Čest práci! (Tentokrát to myslím doopravdy a ne jako posměšek před L.P. 1989).

 • J. W. • 8. dubna 2016

  Dolmen napsal
  J.W. se jen vcítil do myšlení standardního českého „demokrata“ a řekl bych, že se mu to podařilo velmi. Sám jsem se s několika z nich setkal a musím říct, že jejich výroky znějící z otvorů umístěných tam, kde charakterní lidé mají obvykle ústa, o očekávaném brzkém chcípnutí lidí, kterých si osobně velmi vážím, patřily k těm nejmírnějším.

  Díky za podporu. Nepochopil jsem, jak to ten kapr myslí, a nechtěl jsem jej urážet. Usuzoval jsem, že neví na jaké zoufalé lidské bídě je to mrchožravé a oplzlé monstrum demokracie a maloměšťáctví založeno.

 • Sio • 8. dubna 2016

  zart napsal

  Za komančů jsem chvíli seděl za politiku. Můžete si být jisti, že jsem jim nemohl přijít na jméno. Nebudete věřit, kolik jsem měl před L.P. 1989 dobrých přátel, a jaké se z nich po L.P. 1989 staly sv.ně.Není divné, že „nikomu“ po L.P. 1989 nebylo divné, že nikdo nešel po L.P. 1989 z bývalých promenentů ani na chvilku sedět? Když dnes pořád slyšíme, jaké to byli komunisté nehorázné sv.ně, tak proč žádnou z nich ani na chvíli neposadili do Krymu? (Hahahah…..)
  Všem upřímným komunistům se tímto omlouvám, že jsem je nenáviděl, a děkuji jim, že mne šikanovali, zavřeli a že jsem zažil úžasnou dobu budování socializmu. Myslím to vážně. A kdo mi nevěří, ať se televizi nedívá na socialistické filmy a hltá jen ty vepřové sra.čky dle US mustru. Čest práci! (Tentokrát to myslím doopravdy a ne jako posměšek před L.P. 1989).

  Dost pozoruhodná zpověď. Nežil jsem si za komunistů kdovíjak dobře. Ale pokud se podívám na některé mladé rodiny dnes, tak musím říct, že to tak zlé nebylo. Na převrat jsem se díval s nedůvěrou. Ale tak do roku 2000 jsem moc bídy neviděl, říkal jsem si, že to nakonec není tak zlé. Možná je to i tím, že jsem si sám polepšil. Mohl jsem dělat na velkých IT projektech, více jsem vydělal, jezdil i na několikaměsíční služebky do západní Evropy …
  Ale to, co se děje v posledních 3 letech mi dává jasnou odpověď – nepolepšil jsem si. Jo, nikdo neměl rád papaláše, ale s těmi dnešními se nedají srovnávat. Muslei bychom je svatořečit. Nebyla to jejich zásluha ani vina. Dělali pro systém. A ten byl stvořen v SSSR říjnovou revolucí v roce 1917 a skončil smrtí Stalina. Od té doby byl jen udržován a degenerován. Pokus našich reformních osmašedesátníků byl zadupán. Ale i tak se nepodařilo ho zničit tak, aby byl horší, než ten, co tu máme.

 • zart • 8. dubna 2016

  Siovi: Kloním se k Vašemu názoru. Studuji totiž spisy J.V.S., z části také proto, že nechal povraždit téfměř všechny moje praprarodiče. Poznaje sebe, již mu to nevyčítám. Rozhodně se nemám(e) konzumně špatně (stačí mi 1x denně se najíst, trochu napít vody a čaje, vyspat; nekouřím, nepiji alkohol, nevlastním auto, na dovolené nejezdím, pracuji na HPP a VPP, rozdávám peníze atd.).
  Podle toho neposuzujeme stav společnosti, ale podle stavu její degenerace (mravní, sociální, tělesné a duševní aj.). A ta je strašná, což člověk postižený touto genocidou není schopen ji na sobě zjistit, neboť je s ní podprahově ztotožněn a se vší zběsilostí pudu sebezáchovy ji chrání.

 • J. W. • 8. dubna 2016

  Komu to nedošlo, tak demokratická politika se reflexně odvíjí od debilů, které vytváří (narkomanů, alkoholiků, psychopatů, deviantů, asociálů, zlodějů, vrahů a jiného bahna), tito ji radostně vítají a dělají rukojmí ekonom. parazitovi, který na nich zakládá svoji moc. Čili chytřejší debil (dominantní) vládne hloupějšímu (recesivnímu). A časem si role vymění přes onen svět, někdy i přes tento…

 • Lena • 8. dubna 2016

  Příklady nepochopitelných vražd rodičů, prarodičů, příbuzných a domácích se množí. V TV ukazují fotky normálně vypadajících mládežníků. Jsou ovšem z doby před závislostí dotyčných na drogách. Tuto skutečnost média záměrně zamlžují, neboť státní politika (vlastníků státu) je svázaná s drogovou ekonomikou. Je to podobné jako u peněz. Banky mohou vyrábět falešné (viruální) peníze, ale když si to dovolí nějaký soukromníček, tak se na něj všichni vrhnou. Je to poučné, a proto je to správné a nelze to nijak odsuzovat.

 • idiotronic • 9. dubna 2016

  karpi napsal
  „čekám až chcípnou“

  Rozeznal jsem tuto společnost jako cynickou a drsnou a podle toho si i vybírající spojence v zahraničí. Navzdory glorifikaci křesťanské církve a tvrdému tlaku na prosazení církevních restitucí jsem byl konfrontován s absencí Desatera u těch, kteří měli možnost něco rozhodnout. Dostal jsem nejedno varování před podvodníky , naposled šlo o zneužívání telefonních sazeb pro darovací SMS.
  Kdyby byli ve vedení telekomunikačních společností lidé inteligentní, nikoli jen protekční správcové firem v provincii, muselo by jim dojít, že ztráta důvěry (např v darovací SMS) je předzvěst výpovědi smlouvy a přechodu na jinou službu (radši nic, než takovou levárnu). Takhle se utápím v detailech.
  Ale našel jsem i mluvený projev, který, navzdory sedmi letům, před nimiž byl přednesen, shrnuje náš běh dějinami plebejců včetně jisté dávky optimismu. S interpretací Jaroslava Waschka není v rozporu. Je to jen slavnostní a rozšířená interpretace
  dneška v kontrastu s dějinami, ale celého 20.století, roku ´68 i roku ´89, . Uděláte-li si dvě hodinky klidu, věnujte je poslechu PhDr. Zdeňka Mahlera na
  https://www.youtube.com/watch?v=p_bqqnxhmlk

 • idiotronic • 9. dubna 2016

  https://www.youtube.com/watch?v=p_bqqnxhlmk

 • J. W. • 9. dubna 2016

  Zart píše: Nebudete věřit, kolik jsem měl před L.P. 1989 dobrých přátel, a jaké se z nich po L.P. 1989 staly sv.ně. Je typická situace, zvláště česká (npař. 1968, 1989). Větší svině (nahoře) dusí menší (dole), které na ně nadávájí a naříkají ji si a stěžují, bijí se levicově v prsa, že by takové svině jako ty nahoře být nemohli: „Nejsme jako oni!!!“. Jakmile dostanou příležitost jsou z nich pravicové svině ještě větší a skutečně nejsou jako oni, ale ještě mnohem horší. Příklady z vrcholné politiky snad není potřeba uvádět, a kolem sebe jich člověk nalezne také dost. Svádíme to „komunisticky“ na peníze, že ty dělají svini, ale ony jsou svině odjaživa odjakživa (skutky narohmaděnými v DNA) , jen příležitosti (angl. oportunity) z nich dělají oportunisty (svině). Budiž jim za to neskonalý dík! Nejsme jako oni???

 • Gatta • 9. dubna 2016

  Re J.W. – už jsem si vzpomněl, kde jsem slyšel podstatu vašeho článku:

  Forrest Gump: „Pro hlupáka, každý hloupý“.

 • karpi • 10. dubna 2016

  @ idiotronic • 9. dubna 2016
  https://www.youtube.com/watch?v=p_bqqnxhlmk

  Mnohokrát Vám děkuji za tento link, po některých v něm obsažených formulacích a inspirativních myšlenkách pana Mahlera jsem skutečně hladověl.. Po jeho rozhledu, kultivovanosti a umění nenásilného apelu člověka, který tuší, co přichází.

 • Sio • 10. dubna 2016

  idiotronic napsal

  https://www.youtube.com/watch?v=p_bqqnxhlmk

  https://www.youtube.com/watch?v=p_bqqnxhlmk
  Tohle je veliký muž. Vyslechl jsem si jej z úctou, která mu náleží. Přednáška je ohromným vkladem v boji za identitu našeho národa na 2. prioritě.

 • Sio • 10. dubna 2016

  karpi napsal

  @ idiotronic • 9. dubna 2016
  https://www.youtube.com/watch?v=p_bqqnxhlmk

  Mnohokrát Vám děkuji za tento link, po některých v něm obsažených formulacích a inspirativních myšlenkách pana Mahlera jsem skutečně hladověl.. Po jeho rozhledu, kultivovanosti a umění nenásilného apelu člověka, který tuší, co přichází.

  Tohle by si zasloužilo vyvěsit jako samostatný článek.